1. Anasayfa
 2. Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Belgrad Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Ülkemiz şehirlerinden yalnızca İstanbul üzerinden Belgrad’a direkt uçuş vardır. İstanbul, İzmir ve Ankara Belgrad’a en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Belgrad’a uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Aeroflot ve Air France. Belgrad için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise Mart, Kasım ve Şubat aylarıdır. Bunun yanında Temmuz, Nisan ve Haziran ayları Belgrad’a gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Belgrad'a Nasıl Gidilir?
 2. Belgrad'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Belgrad'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Belgrad Hakkında
 5. Belgrad Ne Yenir?
 6. Belgrad Nerede Yenir
 7. Belgrad Gezilecek Yerler
 8. Belgrad Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Belgrad'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Belgrad'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Belgrad'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Belgrad Otel Tavsiye

Belgrad'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Belgrad’da bir tane uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanı ülkenin en büyük havalimanlarından biridir ve 1962 yılında kullanıma açılmıştır. VINCI Airports Serbia şirketi tarafından işletilmektedir ve şu zamana kadar el değiştirmeden kullanımına devam edilmiştir. Henüz biletiniz almadıysanız internet sitemizden Belgrad Nikola Tesla Havalimanı varışlı uçak biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı

Şehrin güney kısmında bulunan havalimanı sivil taşımacılık için kullanılmaktadır. Eskiden Surčin havalimanı olarak anılsa da daha sonra dünyaca ünlü Sırbistanlı mucit Nikola Tesla onuruna ismi değiştirilmiştir ve Nikola Tesla Havalimanı olmuştur. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için de taksi, araç kiralama ve toplu taşıma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 18 kilometredir. 

Taksi: Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmanız yaklaşık 15 dakika sürecektir. arası sürecektir. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 18 kilometredir. 

Otobüs: Birkaç toplu taşıma seçeneğiyle şehir merkezine gitmeniz mümkün. Kırk dakikada bir geçen 72 numaralı otobüslerle 25 dakikaya yakın bir sürede şehir merkezine varabiliyorsunuz. 72 numaradan şehir merkezinde gitmek için bir durakta iniyorsunuz ve buradan 53-53 numaralı otobüslere binip 7 numaralı blokta, şehir merkezinde inebiliyorsunuz.

Ya da 72’den indikten sonra 78 numarayla 9. Blokta şehir merkezinde inebilirsiniz.

Araç Kiralama: Araç kiralamak için gerek havalimanındaki bu servisleri gerekse internetteki online siteleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama taksiden daha rahat olacaktır. E75 rotalı yolu tercih ederseniz 10-15 dakika içerisinde Belgrad’ın şehir merkezinde olacaksınız. 

Belgrad'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve nemli geçerken kışları kurak ve soğuk geçmektedir. En soğuk ayı Ocak ayıdır ve en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ocak ayı sıcaklık ortalaması 0,4 derece iken Temmuz ayı sıcaklık ortalaması 21 derece civarındadır. Kar yağışının da yağmur yağışının da görüldüğü şehir içerisinde yıllık 684 metreküp yağış düşer.

Kış aylarında bazı günler oldukça sert geçmektedir ve yazları sıcaklık farkları oldukça azdır ancak hissedilen sıcaklık genelde termometrede gördüğünüz kadardır. Mayıs ve Haziran ayları ülkedeki en çok yağışın görüldüğü aylar olmakla beraber kar yağışı yıllık ortalama 28 gündür. 

Şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar Mayıs ve Eylül ayları arasındaki zaman olmakla beraber henüz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak Belgrad uçuş biletinizi alabilirsiniz.

Belgrad Hakkında

Sırbistan’ın başkentidir ve ülkenin en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platforma kurulmuş bir şehirdir. Şehrin adının anlamı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. Jeopolitik konumu nedeniyle tarihte 115 kadar savaşa şahit olmuştur ve ülke toprakları 45 kere darmaduman edilmiştir. Kent Avusturya-Osmanlı savaşları sırasında oldukça fazla zarar görmüştür. Osmanlı döneminde hurası bir sancaktı. Habsburg hanedanının hakimiyeti altına girdikten sonra şehir başkentlikten çıktı ve Sırp İsyanlarına kadar başkent olamadı. İsyandan sonra başkent olan şehrin kuzeyi Habsburg hanedanlığında kaldı. 

Kentin metropolitan nüfusu 1,6 milyondan fazladır, şehir nüfusu 1,2 milyona yakındır. Yüz ölçümü 3.222,68 km²’dir. Şehrin coğrafi konumundan dolayı +1 ve +2’nci saat dilimleri arasında yer almaktadır. Kentin içinden iki nehir geçer Tuna ve Sava nehirleri. Tuna ve Sava nehirlerinin belli bir kısmı Belgrad içinden geçerken üzerlerinde tam 16 tane ada bulunur. Güney kısmında iki tane dağ bulunmaktadır Kosmaj ve Avala dağları bulunmaktadır. Tarih boyunca 11 tane isim değiştirmiştir şehir. Kültürel zenginliği fazlasıyla göz dolduran Belgrad’a gitmek için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Belgrad Ne Yenir?

Belgrad’da özellikle hamur işleri çok tüketilen yiyeceklerdir. Bunun yanında beyaz et ve sakatat tüketme özellikleri yoktur. Genellikle kırmızı eti ve hamur işlerini çok tüketirler ve bunları aynı zamanda da tüketirler. Sırbistan’ın Osmanlı hakimiyetine girdiği dönemler bulunduğu için bizim genellikle tükettiğimiz birçok yemeği tüketmektedirler. Aslında mutfakları Bizans, Akdeniz, Türkiye ve Macar yemeklerinin bir karışımını içermektedir. Özellikle yemeklerde oldukça fazla baharat kullanmalarıyla bilinmekteler. Paprika da mutfakta en çok kullanılan tatlardan biridir, acı severler.

Cevapcici

Cevapcici

Cevapcici, Macar mutfağından geçmiş bir lezzettir ve bizim ülkemizde tüketilen İnegöl köfteye oldukça benzemektedir. Yanında az pişmiş sebzelerle tüketilir.

Pljeskavica

Pljeskavica

Pljeskavica, normal hamburger etine benzer bir yapıda olan ancak onun biraz daha baharatlı hali olan bir et yemeğidir. Bunu genellikle kajmak adını verdikleri bir tür kaymak kıvamındaki kremayla servis ederler. Ancak bazı yerlerde bunu ekmek arası, fast food yiyecekler gibi tüketilen yerler de vardır. Pljeskavica’nın tüketim şekilleri de vardır. Domuz etinden yapılan bir türü, domuz ve sığır eti karışık yapılan hali de vardır. Dana etinden yapılan versiyonu kaşarla da servis edilmektedir.

Karadordeva Snicla

Karadordeva Snicla

Adını eski bir Sırp prensinden alan Karadordeva Snicla yine bir et yemeğidir. Dana bifteğin içini kaymakla kaplayıp pane harcıyla kızartarak bu yiyecek hazırlanır.

Becka Snicla

Becka Snicla

Becka Snicla, bir tavuk yemeğidir. Şnitzelin Sırp usulü yapılanıdır.

Bunların yanında özellikle biber dolmasını ve sarmayı çok tüketirler. Bu gibi tatların ise Osmanlı mutfağından geçtiğini söyleyebiliriz.

Belgrad Nerede Yenir

Belgrad'ın yöresel ve bir o kadar lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz hijyenik ve çok popüler restoranları sizin için araştırdık ve bir liste hazırladık. Belgrad ziyaretinizde gidebileceğiniz ünlü restoranlar şöyle:

Gradska

Gradska

Gradska, Şahane et yemeklerini ve çorbaları uygun fiyatlı bulabileceğiniz bir restorandır ve özellikle yerel tatları denemek isterseniz gitmeniz gereken mekanlardan biridir. Akşam yemeği için daha çok tercih edilmektedir. Bifteğinizin yanında rakijanızı veya biranızı içebileceğiniz bir yer.

Ambar

Ambar

Ambar, Nehrin kenarına kurulu ve iç tasarımı oldukça şahane olan restoranın manzarası sizi büyüleyecek. İçeri mi inceleyeceksiniz, dışarıdaki manzaraya mı bakacaksınız karar vermekte zorlanacağınıza eminiz. Fiyatlar normalden biraz yüksek olsa da tüm öğünleri yapabileceğiniz, yerel mutfaktan tatları bulabileceğiniz dört dörtlük bir mekan.

New Reset

New Reset

New Reset, Avrupa mutfağının tadına varabileceğiniz mekan aslen Fransız yemekleri üzerine menüler hazırlasa da geri kalan Avrupa ülkelerinden de esintiler bulmak mümkündür. Akdeniz mutfağının da çeşitliliğini gözler önüne seren mekanda fiyatlar biraz yüksektir.

Zavicaj Restaurant

Zavicaj Restaurant

Zavicaj Restaurant, Orta Avrupa tatları, barbekü ve genellikle et yemeklerinin servis edildiği mekanın atmosferi oldukça samimi. Beyazın ve ahşabın birleşmi, içerinin sıcaklığını koruyor.

Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad'da gezilecek birçok yer vardır. Belgrad ziyaretinizde öncelikle bir rota belirleyip ona göre daha rahat gezmeniz için görülmesi gereken yerleri sizin için bir araya getirdik. Belgrad'a gittiğinizde görebileceğiniz önemli yerler şunlar:

Kalemegdan

Kalemegdan

Kalemegdan, Şehrin tarihi dokusu en anlaşılır ve en bilindik yapısıdır. Adeta şehrin simgesi haline gelmiş bir yerdir. Özellikle merkeze yakın olması gürlmesini kolaylaştıran etkenlerden biridir. Oldukça yeşil bir parkı ve şehri izleyebileceğiniz bir manzarası olan yer eskiden askeri bir üs olarak kullanılmıştır ancak savaş bittiğinde bu görevi de bitmiştir. Bu noktadan başlanarak Osmanlı Devleti (Kanuni döneminde) Belgrad’ı topraklarına katmıştır yani Kanuni’nin bu bölgede sancak yaptığı ilk yer Kalemegdan’dır.

Nikola Tesla Müzesi

Nikola Tesla Müzesi

Nikola Tesla Müzesi, Dünyaca ünlü Sırp bilim insanı ve muct Nikola Tesla’nın anısına yapılmış bir müzedir. Küçüktür ve oldukça ilginçtir, görülmesi gereken yerlerin de başında gelmektedir. Burada Tesla’nın dünyaya fark getirmiş birçok icadı ve bunların yanında özel eşyaları sergilenmektedir. Ayrıca Belgrad Üniversitesi’nden öğrencilerden rehberlik hizmeti almanız mümkün. Müze saat 10.00 ve 18.00 saatleri arasında açıktır.

Aziz Sava Katedrali

Aziz Sava Katedrali

Aziz Sava Katedrali, Sırp Otadoks kilisesinin kurucusu olan hükümdarın oğlu Aziz Sava olarak bilinmektedir. Burası en büyük Ortodoks kilisesidir ve dünyadaki en büyüklerden biridir. Merkeze yakın olan Katedralin içinde sürekli bir restorasyon vardır. Dış mimari larak Ayasofya Camii’ne benzetilmektedir. Osmanlı devlet adamı Sinan Paşa tarafından katedralin yaktırıldığı da söylentiler arasındadır ancak kanıtlanmış değildir. Kilisenin içi 10 bin kişi almaktadır.

Sırbistan Ulusal Müzesi

Sırbistan Ulusal Müzesi

Sırbistan Ulusal Müzesi, Cumguriyet Meydanında yer alan müzede hem ulusal sanatçıların birçok eseri hem de Avrupa’nın büyük sanatçılarının eserleri yer almaktadır. Gustav Klimt, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso gibi sanatçıların birçok eserini içeride barındıran müze içinde 400 binden fazla eser bulundurmaktadır.

Belgrad Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Oldukça canlı bir gece hayatına sahip olan Belgrad’da her türlü eğlence mekanı bulmak mümkün bunun yanında gece konserler, kulüpleri en fazla tercih edilen eğlenceler arasında. Gece eğlencesi fiyatlarının uygunluğuyla beraber eğlenmeniz için ideal bir ortam oluşturmaktadır. Sava Nehri üzerindeki mekanlar gece kulüplerinin nabzını tutan yerdir, en popüler gece kulüpleri de oradadır. Kulüplerde canlı müzik, DJ günleri ve bazen de defilelerin yapıldığı oldukça etkili mekanlardır. 

Çoğu mekanda içeri giriş rezervasyonla olmaktadır. Birkaç gün önceden gideceğiniz yere rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın. Oldukça geniş bir içki kültürleri de vardır. Bu şahane gece hayatını tatmak için Belgrad’a gidecekseniz ve henüz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz. 

Kulüpler genellikle yazlık ve kışlık olarak iki konumda hizmet vermektedir.

The Bank Club

The Bank Club

The Bank Club, Kış dönemlerinde hizmet veren gece kulüplerinden biridir. Beton Hala bölgesinde yer alan gece kulübü yalnızca haftanın 3 günü hizmet vermektedir ve gece 12.00-04.00 arasında çalışıyorlar. Kış aylarında tercih edebileceğiniz en önemli mekanlardan birisi.

Hype Gece Kulübü

Hype Gece Kulübü

Hype Gece Kulübü, 25 yaş üstü kişileri kabul eden mekan şehrin en kaliteli gece kulübü unvanını elinde tutmakta. Kış dönemi kulüplerinden biridir. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hizmet vermektedir.

Klub 20/44 Belgrade Nightclub

Klub 20/44 Belgrade Nightclub

Klub 20/44 Belgrade Nightclub, 20/44 bir tekne kulübü. Aslında bu mekan Yaz dönemlerinde daha çok tercih edilse de yıl boyu açıktır ve güvertesinde oldukça çılgın partilere ev sahipliği yapmaktadır. Sisli bir ortamdaymışsınız hissi ve kırmızı dekorasyonla teknenin içinde sıcak ve samimi bir hava hakimdir.

Riddle Bar

Riddle Bar

Riddle Bar, Mekana girdiğinizde dönem filmlerinden fırlamış gibi görünen sıcak tonlarda döşenmiş bir bar sizi bekliyor olacak. Özellikle uygun fiyatları ve içki çeşitlerinin fazlalığıyla popüler mekanlardan biri haline gelmesinde etkilidir.

Belgrad'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için aslında Türkiye’dekinden farklı çok fazla bir şey yoktur ancak illa ki Belgrad’a geldim ve bir şeyler alıp hediye götürmek istiyorum diyorsanız Aleksandra Bulvarı mutlaka uğramanız gereken yerdir. Genellikle hediyelik eşyaların bulunduğu bu yerde eve götürmek için oldukça fazla alternatif bulacaksınız. Knez Mihailova ise İstanbul’un İstiklal Caddesine benzemektedir. Caddenin iki tarafı da mağazalarla doludur ve burası da alışveriş için uğramanız gereken önemli bir noktadır. AVM kültürleri bizimki kadar gelişmiş olmasa da şehirde bulunan Sava Center ve City Passage gibi AVMler kapalı alan ve her şeyi bir arada bulabileceğiniz vazgeçilmez alışveriş mekanları arasında yer almaktadır.

Şehirde yerel halkında turistlerin de ilgisini çeken bir diğer alışveriş fırsatı belki de çok fazla vintage dükkanının olmasıdır. İkinci el ürün giyme, kullanma kültürleri oldukça yaygındır burada. Şehir içerisindeki en popüler vintage mağazası ise Jane Doe Vintage dükkanıdır.

Belgrad'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belgrad'da neredeyse her mevsim bir festival düzenlenir. Gideceğiniz tarihlerde mutlaka bir etkinliğe denk geleceğinizi düşünüyoruz. Siz de takviminizde önemli günleri işaretlemek isterseniz buradan bakabilirsiniz:

Tümünü Göster

Belgrad'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi en az 2 ay önceden önceden alırsanız çok daha ucuza gelecektir. Ve henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Festival günleri genelde olduğu tarihlerle beraber yazılmıştır ancak yine de oraya gitmeden önce festivaller için açılan sitelerden günleri bir kez daha kontrol etmeyi unutmayınız. 

Oteller için en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin için çok daha uyguna gelecektir.

Belgrad Otel Tavsiye

Belgrad'da konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Buraya geldiğinizde kalacak yer bulmakta zorlanacağınızı düşünmemekle birlikte Belgrad'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz birkaç otel bulunuyor. Belgrad ziyaretinizde kalabileceğiniz bazı yerler şöyle:

Square Nine Hotel Belgrade

Square Nine Hotel Belgrade

Square Nine Hotel Belgrade, Havaalanı servisi ve iki tane retoranı bulunan otelde odalar oldukça konforludur. Fiyat aralığı da oldukça normaldir. Genel olarak aile seyahatlerinde tercih edilen odalara sahip olan otele aynı zamanda evcil hayvanlarınızla da gelebiliyorsunuz. Otel merkezde bulunmaktadır.

Hotel Moskva

Hotel Moskva

Hotel Moskva, Havaalanı servisi ve retoranı bulunan otel içerisinde spa merkezi ve sağlık merkezi de bulunmaktadır. Yine genellikle aile ile çıkılan tatillerde tercih edilen bir mekan olup cebinizi de çok zorlamayacaktır. Bu otel şehir merkezinde bulunmaktadır.

Apartment Kalemegdan

Apartment Kalemegdan

Apartment Kalemegdan, Sırbistan’da genellikle tercih edilen konaklama tipi apartman konaklaması tarzıdır. Bu yüzden burası popüler mekanlardan biridir. Kalemegdan bölgesinde bulunduğu için birçok şey elinizin altında olacaktır. Havaalanı servisi ve ücretsiz Wi-Fi hizmetleri mevcuttur.

Envoy Hotel

Envoy Hotel

Envoy Hotel, Havaalanı servisi ve ücretsiz Wi-Fi hizmetlerinin yanında merkezde olmasıyla büyük avantaj elde etmiş bir oteldir. Oda fiyatları standart oda fiyatları gibidir ve otelin içinde spa merkezi, sağlık merkezi ve fitness merkezi gibi avantajlarınız da olacaktır. Burası genelde baş başa çıkılan iki kişilik tatillere uygundur.

Valencia