1. Anasayfa
  2. Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Podgorica Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Podgorica uçak bileti alarak buraya hızlıca ulaşabilirsiniz. Podgorica Havalimanı'na Türk Hava Yolları, Air Serbia, Lufthansa ve LOT Polish Airlines gibi firmalarla uçabilirsiniz. THY ile İstanbul'dan Podgorica'ya direkt uçabilirken diğer hava yolları bir veya daha fazla aktarmaya sahip olabilir. İstanbul Podgorica arası yalnızca 1 saat 40 dakika sürecektir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 5 saat ile 1 gün arasında değişebilir. Bu nedenle uçuş planınızı erkenden hazırlamak, aktarmasız uçuş bulma konusunda size zaman kazandıracaktır. Yolculuğunuza İstanbul harici bir noktadan başlayacaksanız, öncelikle İstanbul'a aktarma yapmalısınız.

Biletbak ile Podgorica'ya en ucuz uçuşu bulabilir, taksitli uçak bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Podgorica Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Podgorica Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Podgorica Genel Bilgiler
  3. Podgorica Ne Yenir?
  4. Podgorica Nerede Yenir
  5. Podgorica Gezilecek Yerler
  6. Podgorica Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Podgorica Alışveriş | Ne Alınır?
  8. Podgorica Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Podgorica Otel Tavsiye

Podgorica Havalimanları

Yalnızca iki adet havalimanı barındıran Karadağ'ın havalimanlarından birisi Podgorica'dadır. Resmi adıyla Podgorica Havalimanı, halk arasında Golubovci Havalimanı olarak da bilinmektedir. Şehrin 11 kilometre dışında, güneyde yer alan havalimanı Zeta Ovası'nda kurulmuştur. Türk Hava Yolları ile anlaşması bulunan havalimanına İstanbul'dan aktarmasız uçabilirsiniz.

Podgorica Havalimanı

Podgorica Havalimanı'ndan, Belgrad, Viyana, İstanbul, Roma, Paris ve Zürih'e karşılıklı uçuşlar düzenlenmektedir. Podgorica Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için bazı alternatifleriniz bulunuyor.

Tren kullanarak havalimanından merkeze ulaşabilirsiniz. Tren havalimanına kadar gelmediğinden en yakın istasyona 15 dakika yürümeniz gerekecektir. Havalimanının yakınındaki istasyona her gün on adet tren seferi düzenlenmektedir. Bu nedenle burada treni uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

Tren bileti ikinci sınıf için 1.20 Euro, birinci sınıf içinse 2 Euro'dur. Trene bindikten sonra sadece 7-10 dakikada Podgorica merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanarak çok daha konforlu bir şekilde merkeze/otelinize ulaşabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra taksiler oldukça yoğun olacaktır. Bu nedenle taksi bulmak çaba isteyen bir iş olabilir. AirMundo sitesinden Podgorica Havalimanı için önceden taksi rezervasyonu yaparak yolculuğunuzu ayarlayabilirsiniz. Tek kişilik, iki bagajlı bir yolculuk ekonomi sınıfı taksiler için 11 Euro tutacaktır. Taksiyle trafiğe bağlı olarak 5-15 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz.

Özel transfer hizmetleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Podgorica Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için fazla seçenek bulunmadığından, özel transfer hayat kurtarıcı olabilir. Transferinizi shuttledirect veya suntransfers.com sitesinden kolayca ayarlayabilirsiniz. İki kişilik, ekonomi sınıfı transfer hizmeti ortalama 110 lira tutacaktır. Yanınızda ekstra bagajınız varsa ücret artış gösterebilir.

Otel shuttle servisi de bir alternatif olabilir. Rezervasyon yaptırdığınız otelin havalimanı servisi bulunup bulunmadığını ve saatlerini öğrenmek için otelle uçuştan önce iletişime geçmeyi unutmayın. Rezervasyonunuzu yaptırmadıysanız, servisi bulunan bir otel tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Podgorica Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Podgorica gezinizde araba kiralamaya karar verirseniz, aracınızı sürerken dikkatli olmanızda fayda var. Podgorica'da da Karadağ'ın genelinde olduğu gibi trafik pek düzenli değildir. Daha geniş cadde ve bulvarların olduğu Nova Varos bölgesinde trafiğe çıkmak biraz daha kolaydır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz