1. Anasayfa
 2. Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Podgorica Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

14 Mart 2021 19:51

Podgorica uçak bileti alarak buraya hızlıca ulaşabilirsiniz. Podgorica Havalimanı'na Türk Hava Yolları, Air Serbia, Lufthansa ve LOT Polish Airlines gibi firmalarla uçabilirsiniz. THY ile İstanbul'dan Podgorica'ya direkt uçabilirken diğer hava yolları bir veya daha fazla aktarmaya sahip olabilir. İstanbul Podgorica arası yalnızca 1 saat 40 dakika sürecektir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 5 saat ile 1 gün arasında değişebilir. Bu nedenle uçuş planınızı erkenden hazırlamak, aktarmasız uçuş bulma konusunda size zaman kazandıracaktır. Yolculuğunuza İstanbul harici bir noktadan başlayacaksanız, öncelikle İstanbul'a aktarma yapmalısınız.

Biletbak ile Podgorica'ya en ucuz uçuşu bulabilir, taksitli uçak bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Podgorica Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Podgorica Nasıl Gidilir?
 2. Podgorica Havalimanları
 3. Podgorica Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 4. Podgorica Genel Bilgiler
 5. Podgorica Ne Yenir?
 6. Podgorica Nerede Yenir
 7. Podgorica Gezilecek Yerler
 8. Podgorica Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Podgorica Alışveriş | Ne Alınır?
 10. Podgorica Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 11. Podgorica Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
 12. Podgorica Otel Tavsiye

Podgorica Havalimanları

Yalnızca iki adet havalimanı barındıran Karadağ'ın havalimanlarından birisi Podgorica'dadır. Resmi adıyla Podgorica Havalimanı, halk arasında Golubovci Havalimanı olarak da bilinmektedir. Şehrin 11 kilometre dışında, güneyde yer alan havalimanı Zeta Ovası'nda kurulmuştur. Türk Hava Yolları ile anlaşması bulunan havalimanına İstanbul'dan aktarmasız uçabilirsiniz.

Podgorica Havalimanı

Podgorica Havalimanı'ndan, Belgrad, Viyana, İstanbul, Roma, Paris ve Zürih'e karşılıklı uçuşlar düzenlenmektedir. Podgorica Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için bazı alternatifleriniz bulunuyor.

Tren kullanarak havalimanından merkeze ulaşabilirsiniz. Tren havalimanına kadar gelmediğinden en yakın istasyona 15 dakika yürümeniz gerekecektir. Havalimanının yakınındaki istasyona her gün on adet tren seferi düzenlenmektedir. Bu nedenle burada treni uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

Tren bileti ikinci sınıf için 1.20 Euro, birinci sınıf içinse 2 Euro'dur. Trene bindikten sonra sadece 7-10 dakikada Podgorica merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanarak çok daha konforlu bir şekilde merkeze/otelinize ulaşabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra taksiler oldukça yoğun olacaktır. Bu nedenle taksi bulmak çaba isteyen bir iş olabilir. AirMundo sitesinden Podgorica Havalimanı için önceden taksi rezervasyonu yaparak yolculuğunuzu ayarlayabilirsiniz. Tek kişilik, iki bagajlı bir yolculuk ekonomi sınıfı taksiler için 11 Euro tutacaktır. Taksiyle trafiğe bağlı olarak 5-15 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz.

Özel transfer hizmetleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Podgorica Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için fazla seçenek bulunmadığından, özel transfer hayat kurtarıcı olabilir. Transferinizi shuttledirect veya suntransfers.com sitesinden kolayca ayarlayabilirsiniz. İki kişilik, ekonomi sınıfı transfer hizmeti ortalama 110 lira tutacaktır. Yanınızda ekstra bagajınız varsa ücret artış gösterebilir.

Otel shuttle servisi de bir alternatif olabilir. Rezervasyon yaptırdığınız otelin havalimanı servisi bulunup bulunmadığını ve saatlerini öğrenmek için otelle uçuştan önce iletişime geçmeyi unutmayın. Rezervasyonunuzu yaptırmadıysanız, servisi bulunan bir otel tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Podgorica Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Yıl içinde Podgorica havası çok çeşitli özellikler göstermektedir. Nem konusunda yıl boyunca şanslı olan Podgorica, zaman zaman çok soğuk haftalar geçirmektedir.

Podgorica'nın en sıcak zamanları Haziran sonundan Ağustos sonuna kadarki zaman dilimidir. Podgorica'ya yazın gelmeyi planlıyorsanız, havaların çok sıcak olmadığı Haziran'ın ilk iki haftasını tercih etmek daha uygun olacaktır. En sıcak zaman genellikle Temmuz ortalarında yaşanmaktadır.

Podgorica'da kış aylarının ortalama sıcaklığı 5-6 derece arasında seyretmektedir. İlkbahar ve sonbahar, Podgorica'yı gezmek için daha uygun hava koşullarına sahip olabilir. Havaların ısınmaya başladığı Mayıs veya havaların biraz serinlediği Eylül iyi bir tercih olabilir.

Podgorica Genel Bilgiler

Karadağ'ın başkenti olan Podgorica, kelime olarak 'küçük tepenin altında' demektir. Podgorica'nın hemen bitişiğindeki Gorica tepesinin altında kurulduğu için şehre bu isim verilmiştir. Yine de, Podgorica'nın tarih boyunca farklı isimleri olmuştur. Osmanlı döneminde Böğürtlen ve böğürtlen anlamına gelen Burguriçe isimleri şehre uygun görülmüştür. Yugoslavya zamanında ise buraya Titograd ismi verilmiştir.

Karadağ'ın en büyük şehri olan Podgorica, gün geçtikçe nüfusunu arttırmaktadır. Podgorica'nın bugünkü nüfusu 190 bini geçmiştir. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Podgorica'da Karadağlılardan sonra en büyük nüfusa Sırplar sahiptir. Daha sonra Arnavutlar ve Bosnalılar önemli bir etnik grup olarak göze çarpmaktadır. Podgorica'da Müslüman oranının ise %2 civarında olduğu bilinmektedir.

Tarihinde çeşitli milletlerin hakimiyeti altında kalan Podgorica'da çeşitlilik, kendisini mimari alanda da göstermiştir. Buraya geldiğinizde çeşitli dönemleri yansıtan binaları, anıtları ve meydanları görebilirsiniz. Karadağ'ın bağımsızlığını kazanmasından sonra Podgorica, Batı Avrupa tarzında gelişme göstermiştir. Geniş caddeleriyle Batı Avrupa tarzında inşa edilen bölgeleri rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.

Podgorica Ne Yenir?

Podgorica ve Karadağ kültürünü daha yakından tanımak isterseniz, buradayken yöresel Karadağ yemeklerini deneyebilirsiniz. Podgorica, uzun yıllar Osmanlı hükümdarlığında kaldığından burada Osmanlı mutfağının izleri görülebilir. Karadağ ve Türkiye'nin yemek kültürleri de doğal olarak birbirlerine oldukça benzerdir.

Çebap (Cevapi)

Çebap (Cevapi)

İnegöl köftenin Karadağ yansıması olan çebap, Podgorica'nın da en sevilen yemeklerindendir. Sadece Podgorica'da değil, Karadağ'ın ve Balkanlar'ın hemen her yerinde çebap hazırlanır. Görünümüyle olduğu kadar tadıyla da insanı cezbeden çebabı pek çok restoranda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Buzara

Buzara

Buzara, Karadağ mutfağında önemli bir yere sahiptir. Karides ve kabuklu deniz mahsullerinden hazırlanan buzara, zeytinyağlı sos ile kızartılır. Sosun içine zeytinyağı haricinde sarımsak, kırmızı/beyaz şarap ve taze baharatlar da eklenir. Kokusuyla iştah açan buzara, tadıyla da Podgorica'daki favori yemeğiniz olacak.

Kara Risotto

Kara Risotto

Kara risotto, beyaz şarap, sarımsak, defne ve hindistan cevizi tatlarını içeren bir ana yemektir. Kara risotto siyah rengini mürekkepbalığından alır. Kara risotto yerken dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü bu lezzetli yemek dişlerinizde siyah bir renk bırakabilir.

Kacamak (Mamaliga)

Kacamak (Mamaliga)

Kacamak, halk arasında kimi zaman mamaliga olarak da adlandırılır. Kacamak hazırlanırken öncelikle mısır unu, patates ile beraber pişirilir. Pişirme sırasında yemeğe kaymak da eklenir. Üstüne ekşi krema döküldükten sonra kacamak servis edilmeye hazırdır.

Podgorica Nerede Yenir

Podgorica'da buranın yöresel yemeklerini deneyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Karadağ'ın sevilen lezzetlerini yerinde denemek, gezinize başka bir boyut kazandıracaktır. Podgorica'da yerel mutfak haricinde dünya yemeklerini de kaliteli restoran ve kafelerde bulabilirsiniz.

Lanterna Podgorica

Lanterna Podgorica

Lanterna Podgorica, şehrin en güzel İtalyan restoranlarından. Podgorica'da güzel bir pizza yemek isteyenler mutlaka Lanterna'yı denemeliler. İtalyan mutfağı haricinde genel olarak Orta Avrupa yemeklerini de burada deneyebilirsiniz. Lanterna Podgorica, Marka Miljanova 41 üzerinde hizmet vermekte. Özellikle öğle ve akşam yemeklerinde burayı tercih edebilirsiniz.

Masala Art

Masala Art

Masala Art, Podgorica'nın en sevilen Hint restoranlarından. Burada lezzetli Hint yemeklerini tadabilirsiniz. Masala Art'ın güler yüzlü servisiyle kendinizi dostların arasında gibi hissedeceksiniz. Masala Art Novi Grad bölgesinde, Vasa Raickovica'da sizleri bekliyor.

Hemera Restoran

Hemera Restoran

Hemera Restoran, özellikle et yemekleriyle ünlü. Njegoseva 17 üzerinde yer alan restoran, hoş ortamıyla da sizi kendisine çekecek. Burada Podgorica'nın yöresel et yemeklerini ve çorbalarını tadabilirsiniz. Buraya gelmeye karar verirseniz balık çorbasından mutlaka denemelisiniz.

Steakhouse Grill, Fish & Meat

Steakhouse Grill, Fish & Meat

Podgorica'da et yemekleri yemek için tercih edebileceğiniz pek çok restoran var. Steakhouse Grill de bunlardan birisi. Gerek yemeklerinin lezzetiyle, gerek sunumuyla Steakhouse Grill, diğer et restoranlarının önüne geçiyor. Burada et haricinde deniz mahsullerini de deneyebilirsiniz.

Podgorica Gezilecek Yerler

Geziniz sırasında mutlaka görmeniz gereken bazı yerler var. Podgorica'da bu noktaları gezmek, size Podgorica kültürü hakkında daha kapsamlı bilgiler verebilir. Karadağ'ın başkenti olan Podgorica'da gezerken, ülke hakkında da çeşitli ipuçları yakalayacaksınız.

Ribnica Köprüsü

Ribnica Köprüsü

Ribnica Köprüsü, diğer ismiyle Adzi Paşa Köprüsü, Podgorica'nın tarihi açıdan en değerli yapılarından. Orijinal olarak Romalılar tarafından inşa edilen köprü, Osmanlı zamanında yenilenmiştir. Bu nedenle köprünün ismi aynı zamanda Adzi Paşa Köprüsü olarak bilinir.

Stara Varos

Stara Varos

Staro Varos, Podgorica'nın tarihi bölgelerindendir. Osmanlı döneminde burada çeşitli mağazalar, kuyumcular ve restoranlar açılmıştır. Bu bölgenin 15 ve 19. yüzyıllar arasında oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Stara Varos bugün bakımsız kalmış olsa da, tarihi atmosferini hala koruyor.

Modern Sanatlar Merkezi

Modern Sanatlar Merkezi

Eskiden Kral Nikola Petrovic'in kış sarayı olan bina, bugün Modern Sanatlar Merkezi olarak hizmet vermekte. Krusevac üzerinde yer alan merkezde yıl boyu pek çok sergi düzenleniyor. Sergilerde yerel sanatçıların eserlerinin yanı sıra farklı coğrafyalardan da sanatçıların eserleri de bulunmakta.

Podgorica Müzesi

Podgorica Müzesi

Müze gezmeyi seviyorsanız, Podgorica Müzesi'ni çok beğeneceksiniz. Karadağ'ın sahip olduğu tarihi eserlerden bazılarını burada görebilirsiniz. Podgorica Müzesi'nde tarihi eserlerin yanı sıra etnografik sergilere de rastlayabilirsiniz. Müze, Marka Miljanova 4 üzerinde bulunmaktadır.

Podgorica Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyahatinizi renklendirmek için uğrayabileceğiniz pek çok bar ve eğlence mekanı bulunuyor. Podgorica'da hem yemek yiyip, hem de içki içebileceğiniz noktalar yer almakta. Bunun yanında sadece eğlenceye odaklanan kulüpler de bulabilirsiniz.

The Living Room Lounge & Dining

The Living Room Lounge & Dining

The Living Room Lounge & Dining, Podgorica'nın en sevilen barlarından. Burada hem kaliteli içkileri deneyebilir, hem de lezzetli yemeklerden tadabilirsiniz. Aperatifleri ve mezeleriyle de çok sevilen The Living Room, The Capital Plaza'da bulunuyor.

Hard Rock Cafe Podgorica

Hard Rock Cafe Podgorica

Hard Rock Cafe, şık atmosfere sahip, kalitesiyle öne çıkan bir Amerikan bar. Akşamları arkadaşlarınızla içkilerinizi yudumlarken sohbet etmek için buraya gelebilirsiniz. Hem kafe, hem de bar olan Hard Rock'ta güzel bir yemekten sonra eğlenceye devam edebilirsiniz. Hard Rock Cafe, The Capital Plaza'da yer alıyor.

PG Akademija Piva

PG Akademija Piva

PG Akademija Piva, Moskovska 2-9, Podgorica Municipality'de bulunuyor. Burası özellikle bira sevenler için uygun bir mekan. Ev yapımı biraları ile ünlü olan PG Akademija Piva, oldukça makul fiyatlara da sahip.

Kontra Bar

Kontra Bar

Kontra Bar, renkli konseptiyle misafirlerini ağırlıyor. İtalyan bar olarak hizmet veren Kontra, Stanka Dragojevica Bulvarı'nda bulunmakta. Samimi, içten personelleri ile Kontra Bar'da hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Buraya gelirseniz arka bahçede oturmanızı öneririz.

Podgorica Alışveriş | Ne Alınır?

Podgorica gezinizde alışveriş yapmak iyi bir fikir olabilir. Hem hediyelik almak, hem de kendinize gezinizi hatırlatacak bazı şeyler almak isteyebilirsiniz. Günlük hayatınızda kullanmak üzere giysi gibi ürünler almak isterseniz, seçkin mağazaların bulunduğu Podgorica alışveriş merkezlerini deneyebilirsiniz.

Delta City Podgorica'nın en popüler alışveriş merkezidir. Aynı zamanda Podgorica'nın ilk ve en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini de taşıyor. 2008 yılında açılan AVM, Podgorica'nın imar sonrası gelişen modern kesimlerinde bulunmaktadır. Cetinjiski üzerinde yer alan alışveriş merkezi, bünyesinde farklı markaları ve eğlence olanaklarını barındırıyor.

The Capital Plaza da tercih edebileceğiniz bir alışveriş merkezi. Ayırt edici cam mimarisiyle öne çıkan AVM, St. Sheikh Zayed 13 üzerinde yer alıyor. Plazada hem alışveriş merkezi hem de otel bir arada bulunuyor.

Bazar bölgesi, daha geleneksel bir alışveriş deneyimi için ideal. Şehrin merkezinde yer alan Bazar'da gıda alışverişinizi de yapabilirsiniz.

Güzel bir hediyelik dükkanı arıyorsanız, GEA size yardımcı olabilir. Njegoseva Caddesi'nde yer alan GEA, yüksek kalite kristaller satıyor. Buradan kristal takılar, biblolar veya dekoratif taşlar satın alabilirsiniz. Ayrıca yerel sanatçıların eserlerine de yer veren GEA, sanatçıları desteklemek için iyi bir fırsat olabilir.

Podgorica Alışveriş | Ne Alınır?

Podgorica Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Karadağ ve Podgorica geleneklerini, kültürünü detaylarıyla görmek isterseniz, burada düzenlenen festivallere katılabilirsiniz. Podgorica'da katılabileceğiniz bazı etkinlikler ve festivaller, fuarlar bulunuyor. Gezi tarihinizi katılmak istediğiniz etkinliğe göre ayarlamak iyi bir fikir olabilir.

Tümünü Göster

Podgorica Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Podgorica gezinizde araba kiralamaya karar verirseniz, aracınızı sürerken dikkatli olmanızda fayda var. Podgorica'da da Karadağ'ın genelinde olduğu gibi trafik pek düzenli değildir. Daha geniş cadde ve bulvarların olduğu Nova Varos bölgesinde trafiğe çıkmak biraz daha kolaydır.

Podgorica Otel Tavsiye

Bir gezinin ne kadar iyi geçeceğini belirleyen unsurlardan birisi de oteldir. Podgorica'da konaklamak için kaliteli ve misafirperver otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Pek çok turistin gezi için tercih ettiği Podgorica'da her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulunmakta. Burada daha rahat gezmek için konaklarken merkezi noktaları tercih etmenizi öneriyoruz.

Ramada Podgorica

Ramada Podgorica

Ramada Podgorica, Save Kovacevica Bulvarı'nda bulunuyor. Spa ve fitness merkezi olan otelde havalimanı servisi de sunulmakta. Oldukça konforlu odalara sahip olan Ramada, şehir merkezine yakın olmasıyla da avantajlı bir seçim. Ramada Podgorica'nın gecelik fiyatları 530 liradan başlıyor.

Ambasador

Ambasador

Ambassador Otel, Podgorica'nın dört yıldızlı otellerinden. Podgorica merkezine sadece 1 km uzaklıkta, Vaka Durovica Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Gecelik oda fiyatlarının 450 liradan başladığı otelde bar ve otopark olanakları sunulmakta.

Voco Podgorica Montenegro

Voco Podgorica Montenegro

Beş yıldızlı bir otel olan Voco Podgorica, merkezden yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Oktoih 2 Caddesi'nde misafirlerine kapılarını açan otelde fiyatlar 550 liradan başlamakta. Bu fiyat, sezondan sezona değişebilir.

Otelde havuz, hamam ve masaj gibi olanaklar bulunmakta. Ayrıca otelde her akşam çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.

Hotel Philia

Hotel Philia

Hotel Philia, Cetinjski Put Bulvarı üzerinde yer alıyor. Kaliteli, konforlu ve ev sıcaklığında bir otel olan Philia'nın en düşük oda ücreti ortalama 520 lira. Otelin en büyük avantajları arasında odalara evcil hayvan kabul edilmesi gösterilebilir.

Valencia