1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

14 Mart 2021 19:10
  1. Alternatif Tiyatro Festivali (Eylül)
  2. Uluslararası Kuklacılık Festivali (Eylül)
  3. Podgorica Film Festivali (Aralık)
  4. Podgorica Kitap Fuarı (Eylül)
  5. Podgorica Altın Dilim Festivali (Ekim)
  6. Underhill Fest Podgorica (Haziran)

1. Alternatif Tiyatro Festivali (Eylül)

Karadağ'ın en önemli kültürel etkinliklerinden olan Alternatif Tiyatro Festivali, 30 yılı aşkın süredir devam ediyor. Pek çok bölgesel tiyatronun da gelişmesine yardım eden festival, dünya genelinde, farklı milletlerden katılımcılarla devam ediyor. Festival, sanatsal fikirleri göstermek için yeni bir alana ihtiyaç duyulmasıyla ortaya çıkmıştır. Festival sonunda çeşitli ödüller de sahiplerine dağıtılmaktadır.

Alternatif Tiyatro Festivali

2. Uluslararası Kuklacılık Festivali (Eylül)

Uluslararası Kuklacılık Festivali, Eylül ayında toplam dört gün sürüyor. Dünyanın pek çok noktasından kuklacının katıldığı festival, renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. Festivalde Türkiye'den, Ukrayna'dan, Sırbistan'dan ve Polonya'dan kuklacıları görebilirsiniz. Uluslararası Kukla Festivali'nin en büyük destekçisi de Podgorica'daki Yunus Emre isimli Türk Kültür Merkezi.

Çocuklar için eğlenceli bir etkinlik olabilecek kukla festivali, Podgorica'ya çocuklarıyla gelenler için iyi bir seçenek.

Uluslararası Kuklacılık Festivali

3. Podgorica Film Festivali (Aralık)

Podgorica Film Festivali, film sektöründeki tüm gelişmeleri yakalamayı ve sektörün ihtiyaç duyduğu yeniliği karşılamayı amaçlayan bir kültür sanat festivali. Devlet desteği olmadan düzenlenen festival, kar amacı gütmeyen bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Her yıl Aralık ayında düzenlenen festival, Karadağ'ın en genç, en dinamik kültür sanat etkinlikleri arasında yer alıyor.

Podgorica Film Festivali

4. Podgorica Kitap Fuarı (Eylül)

Bemas Arena'da gerçekleştirilen kitap fuarı, ülkenin kültürünü daha yakından görmek için bir fırsat olabilir. Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen festivale pek çok Karadağlı yazar da katılım gösteriyor. Genellikle Eylül'ün son haftası başlayan festival, kimi zaman Ekim başlarında da devam ediyor. Özellikle edebiyata ilginiz varsa, farklı coğrafyalardan da yazarlarla tanışmak için fuara katılabilirsiniz.

Podgorica Kitap Fuarı

5. Podgorica Altın Dilim Festivali (Ekim)

Podgorica Altın Dilim Festivali, aslında teması peynir üstüne kurulu olan bir etkinlik. Ekim ayında düzenlenen Altın Dilim Festivali, Kasım ayının başlarına kadar devam ediyor. Yerel üreticileri desteklemek amacıyla düzenlenen festivalde pek çok peynir çeşidini bir arada görebilirsiniz. Festival boyunca ziyaretçiler peynirleri deneyebilir ve satın alabilirler. Karadağ ve Podgorica mutfağına dair özel bir ilginiz varsa bu festivale katılabilirsiniz.

Podgorica Altın Dilim Festivali

6. Underhill Fest Podgorica (Haziran)

Underhill Fest, kısaca 'UF!', 2020 yılından beri devam ediyor. Çeşitli belgesellerin yarıştığı festivalin sonunda juri, belirlenmiş kategorilerde en iyi olanlara ödüllerini dağıtıyor. Podgorica'nın önemli kültür festivallerden olan UF!, Haziran ayının sabırsızlıkla beklenen etkinlikleri arasında yer almakta. UF! sadece Podgorica'nın değil, genel olarak Karadağ'ında en başarılı kültür sanat etkinlikleri arasında gösterilmektedir.

Underhill Fest Podgorica

hakkında daha fazla şey keşfet!

Podgorica Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Podgorica Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyahatinizi renklendirmek için uğrayabileceğiniz pek çok bar ve eğlence mekanı bulunuyor. Podgorica'da hem yemek yiyip, hem de içki içebileceğiniz noktalar yer almakta. Bunun yanında sadece eğlenceye odaklanan kulüpler de bulabilirsiniz.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Podgorica Otel Tavsiye

Podgorica Otel Tavsiye

Bir gezinin ne kadar iyi geçeceğini belirleyen unsurlardan birisi de oteldir. Podgorica'da konaklamak için kaliteli ve misafirperver otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Pek çok turistin gezi için tercih ettiği Podgorica'da her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulunmakta. Burada daha rahat gezmek için konaklarken merkezi noktaları tercih etmenizi öneriyoruz.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Podgorica Gezilecek Yerler

Podgorica Gezilecek Yerler

Geziniz sırasında mutlaka görmeniz gereken bazı yerler var. Podgorica'da bu noktaları gezmek, size Podgorica kültürü hakkında daha kapsamlı bilgiler verebilir. Karadağ'ın başkenti olan Podgorica'da gezerken, ülke hakkında da çeşitli ipuçları yakalayacaksınız.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Podgorica Nerede Yenir

Podgorica Nerede Yenir

Podgorica'da buranın yöresel yemeklerini deneyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Karadağ'ın sevilen lezzetlerini yerinde denemek, gezinize başka bir boyut kazandıracaktır. Podgorica'da yerel mutfak haricinde dünya yemeklerini de kaliteli restoran ve kafelerde bulabilirsiniz.

berilaslaner
13 Mart 2021 Cumartesi
Podgorica Ne Yenir?

Podgorica Ne Yenir?

Podgorica ve Karadağ kültürünü daha yakından tanımak isterseniz, buradayken yöresel Karadağ yemeklerini deneyebilirsiniz. Podgorica, uzun yıllar Osmanlı hükümdarlığında kaldığından burada Osmanlı mutfağının izleri görülebilir. Karadağ ve Türkiye'nin yemek kültürleri de doğal olarak birbirlerine oldukça benzerdir.

berilaslaner
13 Mart 2021 Cumartesi
Podgorica Uçak Bileti