Kişisel verileriniz bizim için önemli

Biletbak.com Gizlilik Politikası

Biletbak.com Gizlilik Politikası

Biletbak olarak verilerinizi yalnızca sizin izin verdiğiniz şekilde kullanacağız. Bu politikayı okuyarak kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kişisel verilerinizi sizlere hizmetlerimizi ulaştırmak ve uçak bileti rezervasyonunuzu sorunsuzca yapmanızı sağlamak için kullanıyoruz. Saklamamıza izin verdiğiniz bilgileri de (isim, soy isim, adres veya telefon numarası gibi) sizlere daha kolay ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşatmak için kullanıyoruz.

Biletbak.com’a farklı cihazlardan erişim sağlıyorsanız kullandığınız cihazın fiziksel özelliklerine göre site görünümünü değiştirmek için bu bilgiyi kullanıyoruz. Örneğin bilgisayarlar için masaüstü görünümü kullanılırken mobil cihazlar için otomatik olarak mobil uyumlu site açılır.

Sizi daha iyi tanımak ve bir sonraki seyahatiniz için ihtiyaç duyduğunuz uçuşları hızlıca karşınıza çıkarmak adına verileriniz değerlendirilir.

Uçuş rezervasyonunun alınması için gereken kimlik bilgileri (pasaport bilgisi dahil) ve iletişim bilgileri sizden toplanır ve söz konusu tedarikçiye iletilir.

E-posta adresiniz gerekli durumlarda (rezervasyon doğrulaması, promosyonlar gibi) sizi bilgilendirmek için kullanılır.

Bizlere ilettiğiniz mesajlara yanıt vermek adına gerekli olan kişisel verileriniz sistemde tutulur.

Biletbak.com üzerinden bir kullanıcı hesabı açtığınızda bu hesabın gerekli şekilde işlemesi için lazım olan kişisel bilgiler Biletbak tarafından kullanılır.

Çeşitli promosyon, kampanya ve indirimler için uyarı talep ettiğinizde tercih ettiğiniz kanallar aracılığıyla size ulaşmamız için,

Yine tercih ettiğiniz kanallar aracılığıyla size doğrudan pazarlama bildirimleri göndermek için,

Cihazınızda bazı tanımlama verilerini depolamak (izninizi gerektiren durumlarda) için izin vermeniz gerekmektedir.

Biletbak olarak hizmetlerimizi güncellemek, optimize etmek ve iyileştirmek için ya da meşru menfaatlerimizi korumak için kişisel verilerinizi kullanıyoruz. Böylece dolandırıcılık gibi alanlarda da hem sizi, hem de kendimizi korumuş oluyoruz.

Kişisel verileriniz meşru menfaatler için kullanılırken yalnızca gerekli bilgilerinizi kullanacağız ve veri kullanımının sizin hak ve özgürlüklerinizi ihlal etmemesini sağlayacağız.

Kimi zaman yasal hak talepleri, düzenleyici ve denetleyici amaçlar için kişisel bilgilerinizi kullanmamız ve saklamamızın gerekli olduğu durumlar yaşanabilir. Hizmet verdiğimiz devletin yasalarınca zorunlu tutulan durumlarda, mahkeme emrinin söz konusu olduğu durumlarda veya düzenleyici kuruluş tarafından bilgileri saklamak için zorunlu tutulduğumuzda verilerinizi saklayabilir/paylaşabiliriz.

Bununla beraber siz kişisel verilerinize erişim sağlamak, üstünde değişiklik yapmak ya da kalıcı olarak silmek için yasal hakkınızı kullandığınızda kimliğinizi teyit etmemiz gerekebilir. Böyle bir durumda sizden doğrulama belgesi ve kimlik gibi verilerinizi isteyebiliriz.

1. İrtibat Bilgileri

İsim, soy isim, e-posta adresi, telefon numarası gibi kişisel bilgileriniz.

2. İletişim Bilgileri

Zaman, tarih ve bunlarla ilgili olan üst veriler ile çevrim içi sohbeti mesajlaşma ve sosyal medya gibi elektronik iletişim yöntemleri ile ya da e-posta aracılığıyla sizden aldığımız geri bildirimler bu madde kapsamında toplanır.

3. Kimlik Bilgileri

Kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olacak belgeler

4. Ödeme Bilgileri

Kart bilgileriniz ve gelen doğrulama kodları ödemenin alınabilmesi için toplanır.

5. Rezervasyon Bilgileri

Referans, rezervasyon geçmişi, PNR, kimlik/pasaport bilgileri gibi verileri içerir.

6. Demografik Verileriniz

Yaş, dil, cinsiyet ve konum gibi bilgileri içerir.

7. Cihaz ve Konum Hakkındaki Bilgiler

Bu madde IP adresi, cihaz türü, marka, model, işletim sistemi, GPS ile alınan konum verileri, IP adresine dayanan özel olmayan konum bilgisi gibi verileri kapsar.

8. Kullanım ve Profilleme Bilgileri

Arama geçmişi, seyahat tercihleri, sitede veya uygulamada geçirilen süre, buralarda eriştiğiniz sayfalar, işlevler ve fonksiyonlar gibi platformumuzla etkileşime nasıl geçtiğiniz hakkındaki veriler tarafımızca toplanır.

Herhangi bir seyahat tedarikçisinin site veya uygulamasına platformumuzdan tıkladığınız bir bağlantı ile gittiğinizce rezervasyon hakkındaki bilgileri ilgili tedarikçiden alabiliriz.

Yönlendirildiğiniz diğer bağlantılar hakkında bilgileri toplayabiliriz.

9. Tercih Bilgileri

Verdiğiniz/reddettiğiniz izinler, bildirim tercihleri, e-posta tercihleri gibi Biletbak hesabınızla alakalı yaptığınız güncellemeler ve tercihler.

10. Kullanıcının Oluşturduğu veya Sunduğu İçerik

Yorum, puanlama ve inceleme gibi içerikler ürettiğinizde bu içerikle alakalı zaman ve tarih gibi üst veriler dahil olmak üzere içeriğin kendisi ve bizimle yaptığınız yazışmalar sırasında bize göndermiş olabileceğiniz imza, görüş, fotoğraf vb. bilgiler tarafımızca toplanır. Bunlara ek olarak herhangi bir iş başvurusu sırasında verdiğiniz detaylar da bu kategoriye girer.

11. Sosyal Medya Bilgileri

Biletbak’a üçüncü taraf bir sosyal medya hesabı aracılığıyla giriş yapıyorsanız buradan alınan bilgiler ve e-posta adresi gibi veriler otomatik olarak toplanır.

Kişisel verilerinizin saklanma süresi verinin niteliğine göre değişmekle beraber bu bilgileri sadece ihtiyaç olduğu sürece saklıyor ve işliyoruz. Aynı şekilde bu bilgileri saklamak için herhangi bir yasal sebep varsa bu sebep ortadan kalkana kadar bilgilerini saklamaya devam ediyoruz. Belirtilen durumların geçerliliği kalmadığında verileriniz silinir ya da kimliğinizi tanımlamayacak hale getirilerek saklanmaya devam edilir.

Belirli kişisel verilerinizin silinmesi talep ederseniz talebiniz doğrultusunda saklama süresinden bağımsız olarak verileriniz silinir (Yasal yükümlülükler hariç)

Bilgileriniz sizin talep ettiğiniz hallerde, sizlerle iş yapmanın ve hizmetlerimizi iletmenin önemli bir aşaması olduğu takdirde veya yasal nedenlerle paylaşmak zorunda olduğumuz hallerde üçüncü taraflarla paylaşılır. Biletbak aracılığı ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz taraflar verilerinizi kendileri tarafından belirtilen gizlilik politikası doğrultusunda toplar.

Hizmet sunmamız için bize destek sunan şirketler ve hizmetlerimiz aracılığıyla reklam yapan şirketler de verilerinizi toplayabilir ve kullanabilir.

Biletbak hesabınızda profil kısmına giderek kişisel verilerinizi görebilirsiniz. Daha sonra bunları indirebilir, silinmesini sağlayabilir veya üstlerinde düzenleme yapabilirsiniz. Profilinizi kullanarak pazarlama tercihleri ve abonelikler gibi durumlar için de tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

2022 Tüm hakları saklıdır. biletbak.com

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz