1. Anasayfa
  2. Almatı Uçak Bileti

Almatı Uçak Bileti

Almatı Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Almatı Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Almatı uçak bileti almak, Türkiye'den Almatı'ya ulaşmanın en ekonomik yoludur. Almatı'ya hizmet veren Almatı Havalimanı'na İstanbul'dan ortalama 5 buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Eğer uçuşunuz aktarmalı olacaksa, bu süre 7 veya 10 saate kadar çıkabilir. Başka şehirlerden Almatı'ya seyahat edeceksiniz, önce İstanbul'a aktarma yapmanız gerekmektedir. Ankara Almatı arası aktarma ile 8 saat - 1 gün arası sürebilir. İzmir Almatı arasıyla 10 saat ile 1 gün arasında değişebilir.

İstanbul'dan Almatı'ya THY, Pegasus, Air Astana ve Uzbekistan Airways gibi hava yolları sefer düzenlemektedir. Biletbak ile bu hava yolları firmalarını karşılaştırabilir, en ucuz uçuşu bulabilirsiniz.

Almatı Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Almatı Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Almatı Genel Bilgiler
  3. Almatı Ne Yenir?
  4. Almatı Nerede Yenir
  5. Almatı Gezilecek Yerler
  6. Almatı Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Almatı Alışveriş | Ne Alınır?
  8. Almatı Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Almatı Otel Tavsiye

Almatı Havalimanları

Almatı'ya yolcu girişini sağlayan bir adet havalimanı bulunmaktadır. Almatı Havalimanı olarak adlandırılan havalimanı, 1935 yılından beri hizmet vermektedir. Almatı Havalimanı, aynı zamanda Kazakistan'ın da en büyük uluslararası havalimanı olma özelliğini taşıyor. Şehir merkezinin 18 kilometre dışında yer alan havalimanı, 1998 yılından beri uluslararası statüye sahip.

Almatı Havalimanı

Almatı Havalimanı, Mailin 2 Caddesi üzerinde yer almaktadır. Her yıl 6 milyonun üstünde yolcuya ev sahipliği yapan havalimanı, uluslararası düzeyde pek çok hava yolları firmasıyla anlaşmalıdır.

Almatı Havalimanı'ndan şehir merkezine veya otelinize gitmek için şu seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

Otobüs kullanarak merkeze rahatlıkla gidebilirsiniz. Almatı Havalimanı'ndan merkeze giden dört adet otobüs hattı bulunuyor. Bunlar, 79, 86, 92 ve 106 şeklindedir. Bu otobüslerle Almaty 2 tren istasyonuna da ulaşabilirsiniz. Tren istasyonuna gitmek için 'Sayakhat' durağında otobüsten inmeniz gerekiyor. Havalimanından merkeze gitmek yaklaşık 45 dakika sürecektir. Otobüs biletleri ise kişi başı 150 Kazakistan Tengesidir.

Taksi kullanmak da başka bir alternatiftir. Taksi kullanmayı seçerseniz, havalimanına ait taksilere yönelmenizi öneririz. Bu taksileri kullanmak çok daha güvenli bir yolculuk sağlayacaktır. Taksi fiyatları ortalama olarak 3000 Kazakistan Tengesidir.

Araç kiralamak da konforlu bir seçenektir. Almatı Havalimanı'nda bulundan Aero Auro Express'ten aracınızı kiralayabilirsiniz.

Almatı Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Almatı'ya geldiğinizde musluk suyu içmemeye özen göstermelisiniz. Burada musluk suyu sağlık için büyük risk taşımasa da, içilebilecek özellikte değildir. Bu nedenle yanınızda her zaman şişe su bulundurmaya dikkat etmelisiniz.

Almatı'da ve Kazakistan'ın genelinde pazarlık kültürü hakimdir. Geziniz sırasında aklınıza gelebilecek hemen her şey için pazarlık edebilirsiniz. Taksi yolculuklarından önce de pazarlık edilebilir. Taksiye binerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da belirlediğiniz ücreti ne zaman vereceğinizdir. Pazarlığı yaptıktan hemen sonra ödemeyi yapmak yerine yolculuğun bitmesini beklemek daha güvenli olacaktır.

Taksilerde kimi zaman şoför, ekstra yolcu almak isteyebilir. Böyle bir durumda yeni yolcu alınmasına izin vermemeniz daha iyi bir tercih olacaktır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz