1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Almatı Uçak Bileti

Almatı Nerede Yenir

14 Mart 2021 16:24
 1. Kazakh Restaurant Abay
 2. KetchUp
 3. Alasha
 4. Beefeater Almaty
 5. Tyubeteika
 6. Daredzhani Kunaeva
 7. Bosphorus Restaurant
 8. Navat
 9. Gosti
 10. Hard Rock Cafe
 11. Kishlak
 12. Chalet
 13. Ocean Basket Dostyk Plaza
 14. Azia Mama
 15. Crudo Steakhouse

1. Kazakh Restaurant Abay

Kazakh Restaurant Abay, Omarovoi Caddesi üzerinde yer almaktadır. Kok Tobe tepesinde, harika bir konumda bulunan restoran güzel bir manzaraya sahip. Burada Almatı'nın güzelliklerini izleyerek yemek yiyebilirsiniz. Kazakh Restaurant Abay'da özellikle pancar çorbası yemenizi öneririz.

Kazakh Restaurant Abay

2. KetchUp

KetchUp, Almatı'nın kaliteli ve temiz fast food restoranları arasındadır. Birbirinden lezzetli hamburger çeşitlerine sahip olan KetchUp, Dostyk konumunda yer alıyor. Hamburgerlerin yapımını izleyebileceğiniz restoranın porsiyonları da oldukça büyük ve doyurucu.

KetchUp

3. Alasha

Alasha, hem Orta Asya, hem de Doğu Avrupa yemeklerini bir arada bulabileceğiniz bir lokanta. Şık bir mekanda hizmet veren Alasha, lüks restoranlar arasında bulunuyor. Ospanova Caddesi üzerinde yer alan mekanın lagmanını mutlaka denemelisiniz.

Alasha

4. Beefeater Almaty

Almatı'da bir biftek restoranı arıyorsanız, Beefeater'ı tercih edebilirsiniz. Avrupa mutfağından örnekleri sunan Beefeater, barbekü alanında da başarılı. Restoran, Dostyk konumunda bulunuyor ve çevredeki en başarılı restoranlar arasında gösteriliyor. Beefeater'in hamburgerini kesinlikle denemelisiniz.

Beefeater Almaty

5. Tyubeteika

Tyubeteika, ağırlıklı olarak Özbek mutfağından lezzetleri hazırlayan bir restoran. Özbek yemekleri haricinde genel olarak Orta Asya'nın ünlü yemeklerini de burada bulabilirsiniz. Tyubeteika, Satpaeva Caddesi'nde bulunuyor ve kibar personelleriyle dikkat çekiyor.

Tyubeteika

6. Daredzhani Kunaeva

Restoran, ağırlıklı olarak Doğu Avrupa tarzındaki yemekleri misafirlerine sunuyor. Özellikle Gürcistan mutfağından gelen yemekleri Daredzhani Kunaeva'da bulabilirsiniz. Lezzetli ve temiz bir restoran olan Daredzhani Kunaeva'da güler yüzlü, hızlı hizmet bulunuyor.

Daredzhani Kunaeva

7. Bosphorus Restaurant

Almatı gezinizde sırasında Türk yemeklerini özlerseniz, Bosphorus'a gelebilirsiniz. Bosphorus, Anadolu ve Akdeniz mutfaklarının mükemmel bir birleşimi sunuyor. Şık ve nezih bir mekan olan restoran, Zheltoksan Caddesi'nde, Intercontinental Otel'de hizmet veriyor.

Bosphorus Restaurant

8. Navat

9. Gosti

Gosti, Rus mutfağını denemek isteyenler için harika bir seçenek. Rus mutfağının yanı sıra Avrupa mutfağından da çeşitli yemekleri, içecekleri Gosti'de bulabilirsiniz. Buraya geldiğinizde sıcak ve samimi atmosferini çok beğeneceksiniz. Restoran özellikle borsh çorbasını denemelisiniz.

Gosti

10. Hard Rock Cafe

Almatı'da Amerikan tarzı bir kafede oturmak isterseniz Hard Rock'u tercih edebilirsiniz. Hard Rock, Karasay Batyr Caddesi'nde yer alıyor. Güzel bir müzik eşliğinde arkadaşlarınızla oturmak, sohbet etmek isterseniz buraya gelebilirsiniz. Bar kısmı da bulunan Hard Rock, canlı müziğe de sahip.

Hard Rock Cafe

11. Kishlak

Kishlak, Kazak ve Orta Asya kültürünü yansıtan dekoruyla çok seviliyor. Geleneksel iç mekanı ile dikkat çeken Kishlak, Seyfullina'da yer alıyor. Burada her türlü Kazak yemeğini bulabilirsiniz. Fakat Kishlak'ın en ünlü yemekleri mantı ve lagman.

Kishlak

12. Chalet

Avrupa, Doğu Avrupa mutfaklarından lezzetleri hazırlayan Chalet, Gornaya Caddesi'nde bulunuyor. Açık hava bölümü de bulunan restoran harika bir manzaraya da sahip. Almatı'nın güzel doğasına açılan pencereleri, sizi bambaşka bir dünyadaymış gibi hissettirecek.

Chalet

13. Ocean Basket Dostyk Plaza

Almatı'nın kaliteli balık ve deniz mahsulleri restoranlardan birisi de Ocean Basket. Ocean Basket, Dostyk Plaza'nın içinde yer alıyor. Menüsü biraz pahalı olsa da, lezzetli deniz ürünlerini tatmak isterseniz buraya gelebilirsiniz. Burada özellikle soslu karidesten denemelisiniz.

Ocean Basket Dostyk Plaza

14. Azia Mama

Azia Mama, öğle yemeği ve akşam yemeği için harika bir seçim olacaktır. Geceleri de bar olarak hizmet veren Azia Mama, Dostyk bölgesinde yer alıyor. Burada neredeyse tüm dünyadan, farklı mutfakları bir arada bulmak mümkündür. Canlı müzik eğlencesi de bulunan Azia Mama, etten, balığa kadar tüm lezzetleri bünyesinde barındırıyor.

Azia Mama

15. Crudo Steakhouse

Crudo Steakhouse, Rozybakiyeva Caddesi'nde yer alan nezih bir biftek restoranı. Burada sadece ana yemek değil, aperatifler, salatalar ve tatlılar da oldukça lezzetli. Hızlı bir servise sahip olan Crudo Steakhouse'un çalışanları da kibar ve misafirperver.

Crudo Steakhouse

Almaata hakkında daha fazla şey keşfet!

Almatı Otel Tavsiye

Almatı Otel Tavsiye

Geziniz sırasında nerede konaklayacağınız önemli bir konudur. Almatı, otelcilikte de gelişmiş bir şehir olarak öne çıkıyor. Burada misafirperver otellerde konaklayabilir, Almatı'nın keyfini en konforlu otellerde çıkarabilirsiniz. Burada her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunuyor.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Almatı Gezilecek Yerler

Almatı Gezilecek Yerler

Kazakistan'ın güney kesimlerinde yer alan Almatı'da gezebileceğiniz pek çok nokta var. Burası, özellikle sanat, kültür ve tarihi açıdan zengin bir kenttir. Bu nedenle Almatı'da gezilecek yerler genellikle şehir içinde, mimari yapılardan, müzelerden ve anıtlardan oluşmaktadır.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Almatı Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Almatı Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Geziye çıkacağınız tarihe karar veremiyorsanız, etkinlik takvimi size yardımcı olabilir. Almatı gezinizi ilginizi çeken festival ya da fuarların düzenleneceği tarihte gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde Almatı ve Kazak kültürünü de daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Almatı Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Almatı Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Almatı, Kazakistan'ın en gelişmiş şehridir. Bu durum kendisini eğlence mekanlarında da gösteriyor. Almatı'da eğlenebileceğiniz pek çok bar ve kulüp bulunuyor. Arkadaşlarınız veya ailenizle buralara gelebilir, Almatı'nın tadını gece de çıkarmaya devam edebilirsiniz.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Almatı Ne Yenir?

Almatı Ne Yenir?

Bir şehrin, ülkenin kültürünü tanımanın en güzel yolu, yöresel yemeklerden tatmaktır. Almatı'nın ve Kazakistan'ın oldukça zengin bir mutfağı bulunuyor. Bu mutfağı yerinde tatmak, size Kazak kültürü hakkında pek çok bilgi verebilir.

berilaslaner
14 Mart 2021 Pazar
Almatı Uçak Bileti