1. Anasayfa
  2. Selanik Uçak Bileti

Selanik Uçak Bileti

Selanik Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Selanik Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Selanik uçak bileti alarak gezinize kolayca başlayabilirsiniz. Türkiye’den Selanik Uluslararası Havalimanı’na kalkan pek çok sefer bulunuyor. İstanbul Selanik arası uçakla ortalama 1 buçuk saat sürerken, Ankara Selanik arası aktarmasız uçuşlarda 1 saat 40 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 3 veya 4 saate kadar çıkabilir. İstanbul harici şehirlerden Selanik’e gideceklerin genellikle İstanbul’dan aktarma yapmaları gerekmektedir. Selanik'e THY, Air Serbia, Lufthansa ve Aegean hava yolları ile gidebilirsiniz. Biletbak ile Selanik için en ucuz uçuşu bulabilir, hava yollarını kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Selanik’e gitmek için şahsi arabanızı da kullanabilirsiniz. Selanik’e arabayla giderken kontrol noktalarında sizden çeşitli belgeler istenecektir. Bu belgeleri toplamak, yorucu ve uzun süren bir sürece neden olacaktır. İstanbul Selanik arası arabayla en az 7 buçuk saat sürecektir. Bu, uçak yolculuğundan en az 6 saat daha uzun bir yolculuk demektir. Selanik gezinize zaman kaybetmeden başlamak istiyorsanız uçak daha iyi bir tercih olacaktır. 

Selanik Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Selanik Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Selanik Genel Bilgiler
  3. Selanik Ne Yenir?
  4. Selanik Nerede Yenir
  5. Selanik Gezilecek Yerler
  6. Selanik Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Selanik Alışveriş | Ne Alınır?
  8. Selanik Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Selanik Otel Tavsiye

Selanik Havalimanları

Selanik’e hizmet veren bir adet havalimanı bulunmaktadır. Selanik Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 16.5 kilometre dışındadır. Selanik, Yunanistan’ın ‘Makedonyası’ olarak da görülmektedir. Bu nedenle havalimanının isminin ‘Selanik Havalimanı Makedonya’ olarak kullanıldığını da görebilirsiniz.

Selanik Uluslararası Havalimanı

Selanik Uluslar arası Havalimanı, 1930 yılından beri Selanik’e yolcu girişi sağlamaktadır. Selanik’e yurtdışından ulaşımlarda büyük bir kolaylık sağlayan havalimanı, buraya gelen turist sayısının artmasına yardımcı olmuştur. Selanik’in Mikra bölgesinde bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için bazı alternatifleriniz bulunuyor.

Taksi kullanmak çoğu turistin tercih ettiği bir yöntemdir. Taksi ile Selanik merkezine gitmek ortalama yarım saat sürmektedir. Havalimanı ve merkez arası normal şartlarda 20 ila 30 Euro arasında tutmaktadır. Trafiğe denk gelirseniz fiyat biraz daha artabilir. Ayrıca yanınızda çok fazla bagaj bulunuyorsa bu da ödeyeceğiniz ücretin artmasına sebep olabilir. Havalimanı çıkışında pek çok taksinin beklediğini görebilirsiniz.

Otobüs kullanmak daha ekonomik bir yoldur. Selanik Uluslararası Havalimanı’ndan 24 saat boyunca otobüsler kalkmaktadır. Otobüs fiyatları standart olarak 2 Euro şeklindedir. Şu hatları kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz:

1.      X1

2.      N1 (Gece otobüsü)

3.      45

Şehrin doğu kesimlerine gitmeniz gerekiyorsa, 79 numaralı hattı kullanabilirsiniz. 79 numaralı hat, Pilea Chortiatis (Türkçe adıysa Kapıcılar – Hortaç) bölgesindeki IKEA mağazasına gitmektedir.

Araba kiralamak da havalimanından ulaşım için düşünebileceğiniz bir seçenektir. Selanik’i gezerken araba kullanmaya fazla ihtiyacınız olmasa da, uzak beldelere gitmek için araba kullanmak konforlu olacaktır. Arabanızı havalimanına iner inmez kiralayabilir, geziniz boyunca kullanabilirsiniz. Selanik Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Avis, Sixt, InterRent, Centauro firmalarını tercih edebilirsiniz.

Selanik Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Yunanistan’da pek çok araç kiralama şirketi, sizden uluslararası geçerliliğe sahip bir ehliyet isteyebilir. Selanik’te araba kiralamayı düşünüyorsanız öncelikle firmayla iletişime geçmenizi öneririz. Bu şekilde ilgili firmanın Türk ehliyeti kabul edip etmediğini öğrenebilir, tatsız sürprizleri önleyebilirsiniz.   

Selanik’te ve genel olarak Yunanistan’da avuç içinizi göstermekten kaçının. Yunanistan’da avuç içi göstermek hakaret olarak kullanılmaktadır.

Selanik Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz