1. Anasayfa
 2. Tunus Uçak Bileti

Tunus Uçak Bileti

Tunus Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tunus Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Tunus uçak bileti almak, buraya yapacağınız geziye başlamanın en avantajlı yoludur. Türkiye'den Tunus - Kartaca Uluslararası Havalimanı'na aktarmasız gitmek mümkündür. Türk Hava Yolları ve Tunisair, İstanbul Tunus arasını direkt uçmaktadır. Aktarmasız yolculuklar ortalama 3 saat sürmektedir. Bu hava yolları haricinde Egyptair, KLM ve Royal Air Maroc gibi hava yolları firmaları da uçuş düzenlemektedir. Fakat, bu firmaların uçuşlarında en az bir aktarma bulunmaktadır. İstanbul Tunus arası aktarmalı uçuşlar 18 saat ile 1 gün arasında sürebilir. Tunus uçak biletini erkenden almak, aktarmasız ve hızlı seferlerde yer bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Tunus yolculuğunuza diğer şehirlerden başlayacaksanız, öncelikle İstanbul'a aktarma yapmalısınız. Türkiye'den Tunus'a giden uçuşlar yalnızca İstanbul'dan kalkmaktadır. Bu durumda Ankara Tunus arası en az 6 saat sürerken, aktarma sayısına göre 1 günü bile geçebilir. Antalya Tunus arasıyla en az 8 saatinizi alacaktır. Diğer popüler çıkış noktalarından Tunus'a en erken ve en geç varış süreleri ise şu şekildedir:

 • İzmir - Tunus: 7 saat - 1 gün 20 saat
 • Diyarbakır - Tunus: 8 saat - 1 gün
 • Samsun - Tunus: 20 saat - 2 gün

Biletbak sayesinde Tunus'a en ucuz uçuşu satın alabilir, geziye hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Tunus Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Tunus Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 2. Tunus Genel Bilgiler
 3. Tunus Ne Yenir?
 4. Tunus Nerede Yenir?
 5. Tunus Gezilecek Yerler
 6. Tunus Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Tunus Alışveriş | Ne Alınır?
 8. Tunus Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 9. Tunus Otel Tavsiye

Tunus Havalimanları

Tunus'un başkenti olan Tunus'ta bir adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Başkent Tunus'un tek havalimanı olan Tunus-Kartaca Havalimanı, ismini havalimanının doğusunda yer alan antik şehir Kartaca'dan alır. Tarihi 1920 yılına kadar giden havalimanı, 1938 yılında ilk uçuşuna ev sahipliği yaptı. Havalimanı ilk uçuşunu Paris-Tunus arasında gerçekleştirmişti.

Tunus-Kartaca Havalimanı

Tunus-Kartaca Havalimanı, şehir merkezinin 7 kilometre dışında konumlanmıştır. Havalimanında toplam iki adet terminal bulunmaktadır. Terminal 2, Air France hava yollarının uçaklarına hizmet etmektedir.

Tunus-Kartaca Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için şu araçları kullanabilirsiniz:

Otobüs kullanmak ekonomik bir seçenektir. 35 numaralı hat, her 40 dakikada bir kalkmaktadır. 35 numaralı hat ile şehir merkezine gitmek ortalama 15 ile 30 dakika arasında sürecektir. 35 numaralı otobüsün ücreti yaklaşık 0.80 Tunus Dinarıdır. Aynı şekilde 635 numaralı otobüsü de kullanabilirsiniz. Bu otobüs her yarım saatte bir kalkmaktadır ve yolculuk en az yarım saat sürmektedir. 635 numaranın ücreti ise 0.45 Tunus Dinarıdır.

Taksi buraya gelen yolcuların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Her iki terminalin önünde de taksilerin beklediğini görebilirsiniz. Tunus merkezine yapılacak bir taksi yolculuğu ortalama 20 dakika sürecektir. Ödemeniz gereken tutar ise yaklaşık 8 Tunus Dinarı olacaktır. Eğer akşam 9'dan sonra taksiye binerseniz, ücretin %50'lik kısmını da ekstradan ödemelisiniz.

Araba kiralama konforlu bir yöntemdir. Tunus gezinizde araba kullanmayı planlıyorsanız, arabayı havalimanından kiralayabilirsiniz. Tunus-Kartaca Havalimanı'nda Alamo, Hertz, Avis, Six ve Europcar firmalarının şubeleri bulunmaktadır. Yolculuğunuzdan önce internet üzerinden aracınızın rezervasyonunu yapabilirsiniz.

Tunus Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Herhangi bir destinasyona yolculuk yaparken, bölgede hoş karşılanan ve karşılanmayan davranışları öğrenmeniz önemlidir. Tunus için de bu durum geçerli.

Tunus'a geldiğinizde, herhangi birine hediye vermek isterseniz bunu sol elinizle yapmayın. Her iki elinizi, veya sadece sağ elinizi kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca burada bir ev ziyareti yapacaksanız, hediye olarak alkol götürmeniz hoş karşılanmaz.

Tunus'ta pazarlık kültürü yaygındır. Özellikle sokak satıcılarından alışveriş yaparken pazarlık yapmanız beklenir. Pazarlık yapmazsanız ürünlere ederinden çok daha fazla ödeyebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz