1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Tunus Uçak Bileti

Tunus Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

18 Mart 2021 08:45
  1. Kharja Festivali (Haziran-Ağustos)
  2. Uluslararası Kartaca Festivali (Temmuz-Ağustos)
  3. Uluslararası Hammamet Festivali (Temmuz)
  4. Tunus Medina Festivali (Ağustos-Eylül)
  5. Kartaca Uluslararası Film Festivali (Ekim-Kasım)
  6. Girişim Festivali (Mart)

1. Kharja Festivali (Haziran-Ağustos)

Kharja Festivali, 1 Haziran'da başlıyor ve genellikle Ağustos sonunda son buluyor. Neredeyse iki ay boyunca devam eden festival, Tunus'un güzel kasabası Sidi Bou Said'de gerçekleştirilmekte. Katılımın ücretsiz olduğu festivalde kasabaya ismini veren Sidi Bou Said anılıyor. Müslümanlar için önemli bir kişi olan Sidi Bou Said'in öğretilerini takip edenler her yıl burada toplanırlar.

Kharja Festivali

2. Uluslararası Kartaca Festivali (Temmuz-Ağustos)

Tunus'un 20 kilometre dışında bulunan Kartaca'da düzenlenen festival, tüm dünyadan katılımcılarını bekliyor. Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilen festival, Kartaca'daki Roma antik tiyatrosunda düzenlenmekte. Festival boyunca müzik, dans ve tiyatro gibi kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Tarih açısından da büyük bir öneme sahip Kartaca, bu festival ile tüm dünyada tanınırlığını arttırmayı amaçlıyor.

Uluslararası Kartaca Festivali

3. Uluslararası Hammamet Festivali (Temmuz)

Hammamet Festivali, Tunus'un önemli kültür, sanat ve müzik festivallerindendir. Temmuz ayında başlayan Uluslararası Hammamet Festivali, çoğu zaman Ağustos'un son haftasına kadar devam ediyor. Tam tarihi her sene önceden duyurulan festivale pek çok farklı coğrafyadan sanatçı katılım gösteriyor. Festival boyunca sanatçılar, en güzel performanslarını izleyiciler için sergiliyor. Hammamet'te gerçekleşen festivale Tunus'tan yapacağınız yaklaşık 2 saatlik bir tren yolculuğuyla katılabilirsiniz. Festivalin giriş ücreti yıldan yıla değişmektedir.

Uluslararası Hammamet Festivali

4. Tunus Medina Festivali (Ağustos-Eylül)

Tunus Medina Festivali, şehrin en renkli etkinlikleri arasında gösteriliyor. 1980'lerden beri gerçekleştirilen Tunus Medina Festivali, artık gelenekselleşmiş bir yapıya sahiptir. Festival boyunca müzik etkinlikleri, film gösterimleri ve başka bir çok aktivite düzenlenmektedir. Uluslararası bir statüye sahip olan Tunus Medina Festivali'ne her sene Tunus dışından da pek çok kişi katılmaktadır.

Tunus Medina Festivali

5. Kartaca Uluslararası Film Festivali (Ekim-Kasım)

Yıl biterken, Kartaca'da film festivaline katılabilirsiniz. Prestijli bir festivali olan Kartaca Film Festivali, Afrika/ Arap coğrafyalarından gelen filmlere yoğunlaşıyor. Yine de festival boyunca bazı ünlü Hollywood oyuncularını da görebilirsiniz. Film, bazı seneler Tunus yerine Burkina Faso'da, Ouagadougou şehrinde düzenlenmektedir. Festivale katılmaya karar vermeden önce resmi siteden konumu teyit etmenizi öneririz.

Kartaca Uluslararası Film Festivali

6. Girişim Festivali (Mart)

Girişim Festivali, halka açık bir sanat festivali olarak düzenlenmekte. Bettina Peltz tarafından organize edilen festival, Aymen Gharbi'nin de yardımlarıyla sürdürülüyor. Çeşitli temalar çevresinde düzenlenen festival, dijitalleşme gibi konuları ele alan sanat eserlerine yer veriyor. Dijitalleşmenin haricinde teknoloji, değişim ve gençlik gibi konular etrafında şekillenen eserleri de görebilirsiniz. Medina bölgesinde düzenlenen festivalde sanat gösterileri de gerçekleştirilmekte.

Girişim Festivali

Kartaca hakkında daha fazla şey keşfet!

Tunus Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tunus Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tunus'ta eğlenmek için tercih edebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Genellikle Tunus'un genç kesiminin gittiği bu mekanlar, gezinizde yeni insanlarla ve yerel halkla tanışmanız için iyi bir fırsat olabilir. Buralarda Tunus'tan arkadaş edinerek bu güzel şehirle bağınızı güçlendirebilirsiniz.

berilaslaner
18 Mart 2021 Perşembe
Tunus Gezilecek Yerler

Tunus Gezilecek Yerler

Ülkesinin başkenti olan Tunus'ta görmeniz gereken pek çok yer bulunuyor. Tunus'un kültürel anlamda en gelişmiş şehri olan Tunus, ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlıyor. Buraya geldiğinizde dolu dolu bir gezi programı sizi bekliyor olacak.

berilaslaner
18 Mart 2021 Perşembe
Tunus Nerede Yenir?

Tunus Nerede Yenir?

Birbirinden güzel Tunus yemeklerini tatmak için pek çok alternatifiniz bulunuyor. Tunus restoranlarına ufak bir ziyarette bulunabilir, gezinizi renklendirebilirsiniz. Tunus'ta hem bölgenin geleneksel yemeklerini, hem de dünya yemeklerini bir arada bulabilirsiniz.

berilaslaner
18 Mart 2021 Perşembe
Tunus Ne Yenir?

Tunus Ne Yenir?

Tunus'a gittiğinizde bölgenin zengin mutfağının sizi büyüleyeceğine emin olabilirsiniz. Tunus'ta hem Türk mutfağına yakın yemekleri, hem de Fransız işgali zamanından kalan lezzetleri de bir arada görebilirsiniz. Bunların yanı sıra daha önce hiç denemediğiniz, Tunus'a özgü yemekleri de çok beğeneceğinize eminiz.

berilaslaner
18 Mart 2021 Perşembe
Tunus Otel Tavsiye

Tunus Otel Tavsiye

Tunus seyahatinizin en iyi şekilde geçmesi için size uygun bir otelde konaklamalısınız. Konaklama kararını verirken olanaklar, bütçe ve konum gibi etkenleri göz önüne almanız size yardımcı olacaktır. Tunus'ta tüm ihtiyaca ve her bütçeye uygun otel alternatifleri bulmak mümkündür.

berilaslaner
18 Mart 2021 Perşembe
Tunus Uçak Bileti