1. Anasayfa
  2. Seyşeller Uçak Bileti

Seyşeller Uçak Bileti

Seyşeller Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Seyşeller Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Seyşeller uçak bileti almak, rüyalarınızın gezisine çıkmanız için en iyi yöntem. Doğu Afrika'nın doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülkesi Seyşeller'e pek çok hava yolu firması sefer düzenler. Mahe Adası'nda yer alan Seyşeller Havalimanı'na THY, Qatar Airways, Ethiopian Airlines, KLM gibi firmalarla uçabilirsiniz. İstanbul'dan Seyşeller'e gitmek için genellikle en az bir aktarma yapmanız gerekir. Bu nedenle Seyşeller'e ulaşmak 10 saat ile 1 gün arasında sürebilir. İstanbul harici şehirlerden Seyşeller'e gitmek isteyenler, önce İstanbul'a aktarma yapmalılar. Bu nedenle diğer şehirlerden Seyşeller Uluslararası Havalimanı'na ulaşmak çok daha uzun sürer.

Seyşeller'e biletinizi almak için Biletbak'ı tercih edebilir, en ucuz uçuşu hızlıca bulabilirsiniz.

Seyşeller Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Seyşeller Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Seyşeller Genel Bilgiler
  3. Seyşeller Ne Yenir?
  4. Seyşeller Nerede Yenir?
  5. Seyşeller Gezilecek Yerler
  6. Seyşeller Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Seyşeller Alışveriş | Ne Alınır?
  8. Seyşeller Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Seyşeller Otel Tavsiye

Seyşeller Havalimanları

Seyşeller'in 'merkez' adası diyebileceğimiz Mahe Adası, ülkenin havalimanına da ev sahipliği yapar. Başkent Victoria'dan 10 kilometre uzaklıkta bulunan Seyşeller Uluslararası Havalimanı, 1972 yılından beri hizmet vermekte. Havalimanının ismi ülkede 'Aeroport de la Pointe Laure' olarak bilinir.

Seyşeller Uluslararası Havalimanı

Seyşeller Uluslararası Havalimanı için ülkenin dünyaya açılan kapısı denilebilir. Her yıl ortalama yedi yüz elli bin yolcuyu ağırlayan havalimanı, pek çok imkana sahip. Burada restoranlar, localar ve bazı mağazalar bulunur. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak, havalimanının hemen önünden geçen ana cadde sayesinde oldukça kolaydır.

Taksi ulaşım için tercih edebileceğiniz konforlu yöntemlerdendir. Havalimanından çıktıktan sonra gelen yolcu kapısında bekleyen taksileri görebilirsiniz. Seyşeller Uluslararası Havalimanı'ndan Victoria merkezine gitmek ortalama 25-30 Euro arasında tutabilir. Aynı zamanda yolculuk yaklaşık 15 dakika sürer.

Otobüs kullanmak da ekonomik bir alternatif. Havalimanının hemen önündeki caddeden pek çok otobüs geçer. Buradaki duraktan bineceğiniz otobüslerle yarım saatte merkeze ulaşabilirsiniz. Otobüs biletinin fiyatı ise sadece 0,50 Euro şeklinde.

Araç kiralama da düşünebileceğiniz bir seçenektir. Havalimanında bulunan Seychelles Airport Car Rental, Sixt, Hertz firmalarını tercih edebilirsiniz. Firmalarla uçuştan önce iletişime geçerek aracınızı ayırtma imkanınız bulunuyor. Uçuşunuzu THY ile gerçekleştirecekseniz, THY'nin araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinden online olarak rezervasyon yapılabilir.

Seyşeller Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Yeni bir ülke gezmek oldukça heyecan vericidir. Fakat bu, alışık olduğunuz toplumsal kuralların ve pratiklerin buralarda geçerli olmayacağı anlamına gelebilir. Her coğrafya kendi kültürüne sahiptir. Bu yüzden Seyşeller'e bir gezi planlarken burada dikkat etmeniz gereken noktaları da öğrenmeniz faydalı olabilir.

Seyşeller'de hem erkeklerin, hem de kadınların görece açık kıyafetler giyindiğini pek göremezsiniz. Bu tür kıyafetler, yalnızca plajlar veya havuzlar gibi ortamlarda giyilir. Bu nedenle ortama uyum sağlamak için bu tarz kıyafetleri yanınıza almaktan kaçınabilirsiniz.

Seyşeller gezinizde önemli belgelerinizi ve büyük miktarda nakit parayı yanınızda taşımamanızı öneririz. Pasaport gibi belgelerin fotokopisini yanınıza almak iyi bir çözüm yolu.

Ülkenin güzel sokaklarında gezmek oldukça keyifli olabilir. Yine de, Seyşeller'de gece gezmelerine biraz ara vermek isteyebilirsiniz. Burada çok gerekli değilse geceleri dışarı çıkmamalısınız.

Seyşeller Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz