1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Seyşeller Uçak Bileti

Seyşeller Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

20 Mart 2021 14:36
 1. Uluslararası Victoria Karnavalı (Şubat)
 2. Semaine de la Francophonie (Mart)
 3. Seyşeller Sanat Festivali (Mayıs)
 4. Bağımsızlık Günü (29 Haziran)
 5. Klasik Müzik Festivali (Haziran)
 6. Assumption Festivali (15 Ağustos)
 7. Beau Vallon Regatta (Ağustos - Eylül)
 8. Praslin Fiesta (Eylül)
 9. Kreol Festivali (Ekim)
 10. Okyanus Festivali (Aralık)

1. Uluslararası Victoria Karnavalı (Şubat)

Yılın ilk etkinliklerinden olan Uluslararası Victoria Karnavalı, Şubat ayında gerçekleşiyor. Tam üç gün süren karnavalda çeşitli etkinlikler, gösteriler ve yürüyüşler düzenleniyor. Özellikle tekne yarışları, karnavalın en dikkat çeken yönlerinden birisi. Seyşeller'i Şubat ayında ziyaret etmek için başlı başına bir sebep olan karnaval, Şubat başında düzenlenmekte. Karnavalın etkisi tüm Mahe Adası'nı sarıyor ve ortaya birbirinden renkli görüntüler çıkıyor.

Uluslararası Victoria Karnavalı

2. Semaine de la Francophonie (Mart)

Bir Fransız festivali olan Semaine de la Francophonie Mart ayında düzenleniyor. Fransız kültürüne ait unsurları kutlamak için gerçekleştirilen festival, bir hafta boyunca devam ediyor. Mahe Adası'nın genelinde düzenlenen etkinliklere sahne olan festival, çeşitli sergilere de ev sahipliği yapmakta. Festival boyunca edebiyattan müziği, danstan modaya pek çok sanat dalında aktiviteler düzenleniyor. Ayrıca Semaine de la Francophonie kapsamında Fransız mutfağı da tanıtılıyor.

Semaine de la Francophonie

3. Seyşeller Sanat Festivali (Mayıs)

Seyşeller'e Mayıs ayında bir gezi düzenlemeyi planlıyorsanız, Seyşeller Sanat Festivali'ne de mutlaka katılmalısınız. Ulusal Sanat Konseyi tarafından düzenlenen festivalde, yerel artistlerinin eserlerini sergileyebiliyor. Etkinlik boyunca en ünlü Seyşeller aşçıları da yemekleri ve tatlılarıyla ziyaretçileri yalnız bırakmıyor. Seyşeller Sanat Festivali, ülkenin kültürünü daha yakından görmek ve mutfağını tatmak için harika bir fırsat.

Seyşeller Sanat Festivali

4. Bağımsızlık Günü (29 Haziran)

Seyşeller Cumhuriyeti'nin 1976'da bağımsızlığını kazanması, her 29 Haziran'da coşkuyla kutlanır. Kutlamalar boyunca çeşitli gösteriler düzenlenir, halk sokaklara dökülür. 29 Haziran günü havai fişek gösterileri, yürüyüşler ve bando takımlarına denk gelebilirsiniz. Gün boyu Seyşeller halkı, ülkenin her yerinde kutlamalara şarkılarla ve bayraklarla eşlik eder. Ülke için oldukça önemli olan bu günde Seyşeller'de bulunmak güzel bir deneyim olacaktır.

Bağımsızlık Günü

5. Klasik Müzik Festivali (Haziran)

 Klasik müzikten hoşlanıyorsanız, Seyşeller'e Haziran ayında gelerek bu güzel festivale katılabilirsiniz. Uluslararası bir statüye sahip olan Klasik Müzik Festivali'nin tam tarihi o sene içinde açıklanıyor. Festivalin tarihine dair resmi kaynakları takip ederek ne zaman gelmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Mahe'de, Beau Vallon'da gerçekleşen festival, klasik müzik ile okyanusun güzelliğini bir araya getiriyor. 

Klasik Müzik Festivali

6. Assumption Festivali (15 Ağustos)

Assumption Festivali, kelime olarak 'Varsayım Festivali' anlamına gelen, dini bir kutlama. 15 Ağustos, yani Assumption Günü'nde kutlanan festival kapsamında La Digue Adası'nın halkı bir araya gelir. Renkli ve eğlenceli etkinliklerle geçen kutlama günü, pek çok dekorasyona da ev sahipliği yapar. Bu günde adanın her yerinin, evlerin, dükkanların süslendiğini görebilirsiniz. Festival boyunca bisiklet turları, dans yarışmaları ve hindistan cevizi soyma yarışması gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Assumption Festivali

7. Beau Vallon Regatta (Ağustos - Eylül)

Seyşeller'in güzel plajı Beau Vallon'da düzenlenen etkinlik, yılın en heyecan verici etkinlikleri arasında sayılıyor. Neredeyse iki ay süren etkinlik boyunca yüzme yarışları düzenleniyor. Ayrıca pek çok plaj oyununun da oynandığı Beau Vallon Regatta'da rekabet dolu günler yaşanıyor. Etkinlik kapsamında yat yarışları da düzenlenmekte. Beau Vallon Regatta, Seyşeller'de kaçırmamanız gereken aktivitelerin başında geliyor.

Beau Vallon Regatta

8. Praslin Fiesta (Eylül)

Praslin Fiesta için, Uluslararası Victoria Karnavalı'nın Praslin Adası versiyonu denilebilir. Her Eylül ayında çeşitli etkinliklerin düzenlenmesiyle geçen festival, gastronomi ve sanat konularına yoğunlaşıyor. Üç gün sürek festival müziğe, dansa, sanat sergilerine ve yemek tadımlarına doyacaksınız. Praslin Fiesta festivali yemek pişirme yarışmaları ve maraton koşuları gibi aktivitelere de ev sahipliği yapıyor.

Praslin Fiesta

9. Kreol Festivali (Ekim)

Yıl biterken, Seyşeller'de festivaller hiç hız kesmeden devam ediyor. Ekim ayında düzenlenen Kreol Festivali, Seyşeller'in en büyük ve en meşhur etkinleri arasına girmeyi başarıyor. Yıl boyunca heyecanla beklenen festival, Seyşeller'e Ekim'de gitmek için iyi bir sebep olabilir. Mahe, Praslin veya La Digue Adası'nda düzenlenen festival, geleneksel olarak Ekim'in son haftasını kapsıyor. Altı gün süren festival boyunca sanat, müzik, dans, gastronomi gibi Seyşeller kültürüne ait unsurlar öne çıkartılıyor.

Kreol Festivali

10. Okyanus Festivali (Aralık)

Seyşeller'in üzerine kurulduğu adaların eşsiz doğal güzelliklerini korumayı amaçlayan festival, Aralık'ta düzenleniyor. Karada olduğu gibi, denizde de büyük bir canlı çeşitliliğe sahip olan Seyşeller adalarının korunmasının önemine festival ile dikkat çekiliyor. Okyanus Festivali boyunca film gösterimleri, fotoğraf sergileri ve çeşitli galalar düzenleniyor. Festival boyunca Seyşeller'in ne kadar büyük bir canlı popülasyonuna ev sahipliği yaptığı da daha iyi anlaşılıyor.

Okyanus Festivali

Mahe Island hakkında daha fazla şey keşfet!

Seyşeller Nerede Yenir?

Seyşeller Nerede Yenir?

Geziniz sırasında olabildiğince farklı restoranda veya kafede oturmak iyi bir tercih olabilir. Böylelikle Seyşeller halkını ve günlük hayatlarını görebilir, gezinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Seyşeller'de hem ülkenin yöresel yemeklerini, hem de dünya mutfağından lezzetleri bir arada bulabilirsiniz.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Seyşeller Ne Yenir?

Seyşeller Ne Yenir?

Seyşeller'in kendine özgü kültürünü tanımanın en güzel yollarından birisi, ülkeye ait olabildiğince çok yemeği tatmak. Pek çok kişinin adeta aşık olduğu Seyşeller mutfağı, denemeniz için sizi bekliyor. Burada daha önce tatmadığınız çok sayıda yemek tarifiyle karşılaşacaksınız.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Seyşeller Otel Tavsiye

Seyşeller Otel Tavsiye

İrili ufaklı pek çok adadan oluşan ülkede oteller genellikle Mahe, Praslin ve La Digue üzerinde konumlanır. Bu adalarda konaklamak isterseniz pek çok alternatifiniz bulunuyor. Seyşeller'de lüks otellerin yanı sıra apart oteller ve daire/ev tarzındaki konaklama imkanları da oldukça popüler.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Seyşeller Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyşeller Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyşeller'de büyük şehirlerde, metropolit bölgelerde gördüğünüz kadar şaşaalı bir gece hayatı bulmanız zor. Yine de, bu ada ülkesinde eğlenebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Biraz daha canlı bir eğlence arayışındaysanız otellerin bar ve gece kulüplerini değerlendirebilirsiniz.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Seyşeller Gezilecek Yerler

Seyşeller Gezilecek Yerler

Seyşeller'e geldiğinizce mutlaka görmeniz gereken çeşitli yerler bulunuyor. Özellikle turistlerin ilgisini üzerine çeken bu noktaları bilmek, gezi planınızı hazırlarken size yardımcı olabilir. Müthiş güzellikteki doğasıyla dikkatleri toplayan Seyşeller'de gezi planınızın büyük kısmını doğal yaşam alanları oluşturacak.

berilaslaner
20 Mart 2021 Cumartesi
Seyşeller Uçak Bileti