1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Seyşeller Uçak Bileti

Seyşeller Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:21
 1. Anse Intendance
 2. Morne Seyşeller Ulusal Parkı
 3. Baie Lazare
 4. Anse Lazio
 5. Curieuse Adası
 6. Ste Anne Marine Ulusal Parkı
 7. Anse Volbert
 8. Beau Vallon
 9. Vallee de Mai Ulusal Parkı
 10. Aride Adası
 11. Cousin Adası
 12. Silüet Adası
 13. Aldabra Mercan Adası
 14. Victoria
 15. La Digue Adası

1. Anse Intendance

Mahe Adası'nda yer alan Anse Intendance, Mahe'nin en güzel plajlarından. Anse Intendance Plajı'nın bir yanı masmavi sularla, diğer yanıysa yeşil ormanlarla kaplı. Vahşi dalgalara ev sahipliği yapan plajda yüzmek zor olabilir. Bu nedenle burası genellikle güzel manzarasını fotoğraflamak ve güneşlenmek için tercih edilmektedir.

Anse Intendance

2. Morne Seyşeller Ulusal Parkı

Doğa sporlarıyla ilgiliyseniz, Morne Seyşeller Ulusal Parkı'nı da çok beğeneceksiniz. Seyşeller'in en büyük ulusal parkı olan Morne, Mahe Adası'nın yüzde yirmisinden fazlasını kaplıyor. Burada doğayla içi içe bir yürüyüş yapabilir, parkın huzurlu atmosferinde dinlenebilirsiniz.

Morne Seyşeller Ulusal Parkı

3. Baie Lazare

Bazia Lazare, Mahe Adası'nda yer alan oldukça sevimli bir kasaba. 18. yüzyılda buraya gelen Fransız kaşif Lazare Picault'un adını taşıyan kasaba, bugün turistlerin odak noktalarından olmayı başarıyor. Buraya geldiğinizde Baie Lazare Kilisesi'ni de görmeyi unutmayın.

Baie Lazare

4. Anse Lazio

Praslin Adası'nda yer alan Anse Lazio, Seyşeller'in meşhur plajlarından sadece birisi. Adanın kuzey kıyısında yer alan Anse Lazio, bu dünyadan olamayacak kadar güzel bir manzaraya sahip. Buraya gelmek için plajı çevreleyen tepeleri aşmanız gerekse de, plajın buna kesinlikle değeceğini söyleyebiliriz.

Anse Lazio

5. Curieuse Adası

Curieuse Adası'nı görmek için bir gününüzü ayırmanızı öneririz. Adayı gezmek için buraya düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Curieusa Adası'nda üreme programına alınan, büyük boyutlarıyla dikkat çeken kaplumbağalar görülebilir. Adaya Praslin Adası'ndan teknelerle geçilmektedir.

Curieuse Adası

6. Ste Anne Marine Ulusal Parkı

Seyşeller'in ulusal parklarından birisi de Ste Anne Marine Ulusal Parkı'dır. Park, Hint Okyanusu'nda yer alan ilk ulusal park olma niteliğini de taşıyor. Mahe Adası'nın çevresindeki altı küçük adayı kapsayan parka teknelerle geçebilirsiniz. 1973 yılında ulusal park ilan edilen Ste Anne Marine'de dalış gibi sporları da deneyebilirsiniz.

Ste Anne Marine Ulusal Parkı

7. Anse Volbert

Praslin Adası'nın gözbebeklerinden olan Anse Volbert, adanın popüler plajlarından. Praslin'in en kuzey ucunda yer alan plaj, küçük çocukların bile güvenle yüzebileceği harika bir nokta. Anse Volbert Plajı'nda pek çok otelin de bulunduğunu göreceksiniz.

Anse Volbert

8. Beau Vallon

Mahe Adası'nın kuzeybatı kıyısında konumlanan Beau Vallon Plajı her daim ziyaretçileri kendisine çekmeyi başarıyor. Hem turistlerin, hem de yerel halkın çok sevdiği Beau Vallon Plajı'nda pek çok restoran, kafe ve otel de bulunuyor.

Beau Vallon

9. Vallee de Mai Ulusal Parkı

Vallee de Mai Ulusal Parkı, Praslin Adası'nın sınırlarında bulunuyor. Seyşeller'de serin, ferah bir atmosfer arıyorsanız Vallee de Mai Ulusal Parkı tam size göre. Burada nadir bulunan dev palmiye ağaçlarının dört binden fazla örneğini bir arada görebilirsiniz.

Vallee de Mai Ulusal Parkı

10. Aride Adası

Aride Adası, doğaseverler için harika bir gezi rotası. Buraya günübirlik bir gezi planı yapmak ve adadaki kuş türlerini incelemek hoşunuza gidebilir. Burada tropik kuş türlerini görebilirsiniz. Ayrıca Aride Adası dünyadaki en büyük sürüngen çeşitliliğine de sahip.

Aride Adası

11. Cousin Adası

Cousin Adası da günübirlik geziler için ideal bir nokta. Ada, Barındırdığı Seyşeller ötleğeni popülasyonu sayesinde koruma altına alınmıştır. Ötleğen haricinde diğer endemik kuşcou türlerini de Cousin Adası'nda görebilirsiniz. Burası, dünyanın ilk karbonsuz doğal yaşam rezervi olma özelliğini de taşıyor.

Cousin Adası

12. Silüet Adası

Büyük bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan Silüet Adası, Mahe'nin batı kıyılarından 30 kilometre mesafede bulunuyor. Adada deniz mesafesinden 731 metre yüksekliğe kadar çıkan Dauban Dağı'nı da görebilirsiniz. Silüet Adası, iki binden fazla türe ev sahipliği yapan bir doğal yaşam alanı.

Silüet Adası

13. Aldabra Mercan Adası

Aldabra, dünyanın en geniş mercan adasıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Aldebra Mercan Adası, nadir bulunan kuşlar, flamingolar ve zaman zaman kıyılarda gözüken köpekbalıklarına da sahip. Ayrıca ada, iki yüz binden fazla dev kaplumbağanın da evi.

Aldabra Mercan Adası

14. Victoria

Victoria, Seyşeller'in başkenti olma özelliğine sahip. Mahe Adası'nda kurulan Victoria kenti, ismini İngiltere kraliçesi Victoria'dan alır. Buraya geldiğinizde Ulusal Botanik Bahçeleri'ni kesinlikle görmelisiniz. Tarihi neredeyse yüzyıl önceye giden bahçe, pek çok egzotik bitkiye ve hayvana ev sahipliği yapıyor.

Victoria

15. La Digue Adası

Rüya gibi bir ada olan La Digue, turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir nokta. Buranın beyaz kumlardan oluşan plajlarını gezebilir, restoranlarını deneyebilirsiniz. La Digue Adası, geleneksel ada hayatını ve geleneklerini görmek için de harika bir yer.

La Digue Adası

Daha Fazlasını Keşfet!

Seyşeller Nerede Yenir?

Seyşeller Nerede Yenir?

Geziniz sırasında olabildiğince farklı restoranda veya kafede oturmak iyi bir tercih olabilir. Böylelikle Seyşeller halkını ve günlük hayatlarını görebilir, gezinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Seyşeller'de hem ülkenin yöresel yemeklerini, hem de dünya mutfağından lezzetleri bir arada bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Otel Tavsiye

Seyşeller Otel Tavsiye

İrili ufaklı pek çok adadan oluşan ülkede oteller genellikle Mahe, Praslin ve La Digue üzerinde konumlanır. Bu adalarda konaklamak isterseniz pek çok alternatifiniz bulunuyor. Seyşeller'de lüks otellerin yanı sıra apart oteller ve daire/ev tarzındaki konaklama imkanları da oldukça popüler.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Seyşeller Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Seyşeller, yıl boyunca çeşitli temalara sahip festivallere de sahne oluyor. Genellikle Mahe ve Praslin Adası'nda düzenlenen festivaller, tüm ülkede yankı buluyor. Kültür, sanat veya spor etkinliklerine kadar düşünebileceğiniz tüm aktivitelere Seyşeller'de katılabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Alışveriş | Ne Alınır?

Seyşeller Alışveriş | Ne Alınır?

Dünyanın belki de en güzel, en ilgi çekici hediyelik eşyalarını Seyşeller'de bulabilirsiniz. Seyşeller, pek çok pazara da ev sahipliği yapıyor. Buralardan ister kendinize, isterseniz de sevdiklerinize hatıra eşyası satın alabilirsiniz.

Hindistan cevizinden yapılan hediyelikler ilginç bir seçim olacaktır. Hindistan cevizi kabuğunun oyulmasıyla oluşturulan hediyelikler, farklı şekillerde sunulur. Fakat hindistan cevizinden yapılan hediyelikleri Seyşeller'den çıkarmak kolay olmayabilir. Bu nedenle hediyeliğin geçerli bir sertifikaya sahip olduğundan emin olmalısınız. Praslin'deki bir doğal yaşam koruma alanı olan Vallee de Mai, pek çok lisanslı hediyelik dükkanına sahip. Bunun yanı sıra Mahe Adası'nda da pek çok yerde lisanslı hediyelik eşya dükkanı bulma şansınız var.

Şık bir hediyelik arıyorsanız siyah inci kullanılarak hazırlanan takılara göz atabilirsiniz. Oldukça nadir olan siyah inci, Seyşeller'den alabileceğiniz buraya özgün hediyelerden. Siyah inciyi Pearl Farm de Praslin mağazasından alabilirsiniz. Mağaza, Praslin Adası'nda bulunuyor.

Ülkeyi yansıtan hediyelikler arıyorsanız Seyşeller'in hemen her yerinde bulunan hediyelik eşya dükkanlarına uğrayabilirsiniz. Buralardan deniz kabuğu takıları, cilalanmış kabuklar veya yöresel giyim ürünleri alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyşeller Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seyşeller'de büyük şehirlerde, metropolit bölgelerde gördüğünüz kadar şaşaalı bir gece hayatı bulmanız zor. Yine de, bu ada ülkesinde eğlenebileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Biraz daha canlı bir eğlence arayışındaysanız otellerin bar ve gece kulüplerini değerlendirebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Ne Yenir?

Seyşeller Ne Yenir?

Seyşeller'in kendine özgü kültürünü tanımanın en güzel yollarından birisi, ülkeye ait olabildiğince çok yemeği tatmak. Pek çok kişinin adeta aşık olduğu Seyşeller mutfağı, denemeniz için sizi bekliyor. Burada daha önce tatmadığınız çok sayıda yemek tarifiyle karşılaşacaksınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Seyşeller Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Buraya geldiğinizde yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Bunlar arasında öne çıkanlar ise güzel plajlarda güneşlenmek, adalardaki vahşi yaşamı gözlemlemek ve dalış yapmak. Bu aktiviteleri gerçekleştirebilmek için Seyşeller'e Nisan, Mayıs, Ekim ya da Kasım'da gelmeniz çok daha iyi olur. Bu aylar, sıcak, bunaltıcı havalar ve soğuk güneydoğu rüzgarlarının görüldüğü zamanlar arasında bir geçiş dönemidir. Yine de, tropikal iklimin hakim olduğu Seyşeller'de sıcaklıkların yıl boyunca ortalama 25-30 derece civarında olduğu söylenebilir. Bu nedenle ülkede her mevsim turist yoğunluğuyla karşılaşabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Genel Bilgiler

Seyşeller Genel Bilgiler

Doğu Afrika'da konumlanan Seyşeller, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke, Afrika ana kıtasının doğu kıyılarında, Hint Okyanusu açıklarında yer alır. Seyşeller için ada ülkesi demek yerine adalar ülkesi demek daha doğru bir tanım olabilir. Çünkü Seyşeller, resmi adıyla Seyşeller Cumhuriyeti, tam 115 irili ufaklı adayı kapsar. Ülkenin başkenti olan Victoria, Seyşeller'in merkez adası da denilebilecek Mahe'de kurulmuştur.

Adanın tarihi 1500'lü yıllara kadar gider. Tahminen 1505 yılında, Portekizlilerce bulunmuştur. İki yüz yıl kadar sonra adada Fransız işgali dönemi başlar. Kısa bir süre sonra, 1794 yılında ada Büyük Britanya sömürgesi haline gelir. 1810'lu yıllarda ada bir Britanya kolonisiydi. Seyşeller'in başkentinin ismi de İngiltere Kraliçesi Victoria'dan gelir.

Birleşik Krallık'ın kurulmasından sonra ada Birleşik Krallık toprağı olarak sayıldı. Daha sonraları 1903 yılında Birleşik Krallık kolonisi olarak kabul edildi. Bir süre daha bağımlı bir koloni olarak varlığını sürdüren Seyşeller, 1976'da bağımsızlığını kazandı.

Seyşeller bağımsızlığını henüz kazanmışken 1977 yılında askeri bir darbe gerçekleşti. Tek partili rejime geçen ülke, 1992 yılında uzun süreden beri ilk defa çok partili bir seçim yaşadı.

Bugün Seyşeller'de Seyşeller Kreyolu, Fransızca ve İngilizce konuşulur ve üçü de resmi dil statüsündedir. 459 kilometrekarelik bir alana kurulu olan ülkenin nüfusu yaklaşık yüz bin kişiden oluşur.

Seyşeller'in en dikkat çekici yanı ise büyüleyici coğrafyası. Birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan ülke, pek çok doğal yaşam alanına da ev sahipliği yapar. Hint Okyanusu'nun eşsiz maviliğini izlemek ve yemyeşil ormanlarla kaplı sahillerde güneşlenmek için Seyşeller harika bir alternatiftir. Ilıman bir iklime sahip olan ülkede sıcaklıklar ortalama 25-30 derece arasında değişir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seyşeller Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz