1. Anasayfa
  2. Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Beyrut Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Beyrut uçak bileti alarak gezinize başlayabilirsiniz. Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'na Türkiye'den direkt uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul ve Adana'dan aktarmasız şekilde Beyrut'a hızlıca uçabilirsiniz. İstanbul Beyrut arası ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. Bununla beraber Adana Beyrut arası sadece 1 saattir. Başka şehirlerden Beyrut'a uçmanız gerekiyorsa, aktarmalar uçuş sürenizi arttırabilir. Örneğin Ankara Beyrut arası aktarmalı olduğundan 5 saate yakın sürecektir.

Beyrut'a THY, Middle East Airlines, Pegasus, Royal Jordanian ve Egyptair hava yollarıyla ulaşabilirsiniz. Royal Jordanian ve Egyptair hava yollarının uçuşları genellikle aktarmalı olduğundan biletinizi buna dikkat ederek almalısınız.

Biletbak ile Beyrut'a en ucuz uçuşu bulabilir, biletinizi güvenle alarak seyahate başlayabilirsiniz.

Beyrut Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Beyrut Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Beyrut Genel Bilgiler
  3. Beyrut Ne Yenir?
  4. Beyrut Nerede Yenir?
  5. Beyrut Gezilecek Yerler
  6. Beyrut Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Beyrut Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Beyrut Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Beyrut Otel Tavsiye

Beyrut Havalimanları

Şehre Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Havalimanı eskiden sadece Beyrut Uluslararası Havalimanı olarak anılıyordu. Beyrut'un güneyinde, merkezin 9 kilometre dışında bulunmaktadır. 23 Nisan 1954 tarihinden beri Beyrut'a ulaşımı sağlamaktadır.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Havalimanı, Beyrut'un ve genel olarak Lübnan'ın önemli ulaşım merkezlerindendir. Buradan Beyrut merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifleriniz bulunuyor.

Taksi merkeze ulaşmak için en sık tercih edilen araçtır. Havalimanına bağlı olarak hizmet veren taksileri hemen fark edeceksiniz. Havalimanı taksilerinin ücretleri, havalimanı işletmesi tarafından belirlenmektedir. Sabit ücret yaklaşık 25 USD olsa da pazarlık yapma imkanınız da bulunuyor. Beyrut merkezine (Al-Nejmeh Meydanı) ulaşmak yalnızca 15 dakika sürecektir.

Dilerseniz havalimanı dışından da taksiye binebilirsiniz. Fakat Beyrut taksilerinde taksimetre olmadığından, gerekenden çok daha fazla ödemeniz gerekebilir. Havalimanı taksileri özellikle ücret konusunda çok daha güvenilirdir. Dışarıdan taksi çevirmeye karar verirseniz makul bir fiyat üzerinden pazarlık yapmayı unutmayın.

Özel transfer seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Beyrut'ta havalimanından otellere özel servis hizmetleri 10 dolardan başlıyor. Özel transfer hizmetine şu linkten ulaşabilirsiniz: Private Arrival Transfer: Beirut International Airport to Hotel

Araç kiralama da konforlu bir seçenek olarak öne çıkıyor. Beyrut Havalimanı'nda bulunan Sixt Rent a Car, Europcar veya Budget'ı tercih edebilirsiniz. Aracınızı önceden kiralamak için THY kiralama hizmetini kullanabilirsiniz.

Beyrut Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Beyrut taksilerinde taksimetre olmadığını bir kez daha hatırlatmakta yarar var. Taksimetre eksikliğinde fazla ücret ödemenin önüne geçmek için gideceğiniz yolun ne kadar tutacağını öğrenmeniz gerekiyor. Yolculuğunuzun tutabileceği fiyatı hesapladıktan sonra taksilerle pazarlık yapabilirsiniz. Lübnan’da normal trafikte gideceğiniz 1 kilometrelik yol, ortalama 3.000.00 Lübnan Lirası tutacaktır. Taksiye binmeden bu fiyat üzerinden pazarlığınızı yapabilirsiniz.

Beyrut Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz