1. Anasayfa
  2. Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nevşehir Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Nevşehir'e uçak bileti alarak hızlıca gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet direkt uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul, Antalya veya İzmir'den Nevşehir'e gelecekler, aktarmasız olarak uçabilirler. Diğer şehirlerden gelecek olanların bir veya daha fazla aktarma yapması gerekebilir.

İstanbul Nevşehir arası uçakla yaklaşık 1 saat 15 dakikadır. İstanbul'dan Nevşehir'e THY, Pegasus ve Anadolu Jet ile gidebilirsiniz. Antalya Nevşehir arası ise uçakla 3.5 saattir. Anadolu Jet ile Antalya'dan Nevşehir'e aktarmasız uçabilirsiniz.

Yine Anadolu Jet'in aktarmasız sefer düzenlediği İzmir Nevşehir yolculuğuysa ortalama 5 saat sürmektedir. Biletbak ile en ucuz uçuş için arama yapabilir, en uygun fiyatlarla biletinizi alabilirsiniz.

Nevşehir'e şehirlerarası otobüsle de ulaşabilirsiniz. Fakat, bu yolculuk çok vaktinizi alacaktır. İstanbul Nevşehir arası en hızlı otobüs seferi 10 saat sürmektedir. Aynı şekilde İzmir Nevşehir arası 9 saat sürecektir. Nevşehir gezinize dinç ve enerjik başlamak isterseniz hava yollarını kullanmanızı öneririz.

Nevşehir Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Nevşehir Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Nevşehir Genel Bilgiler
  3. Nevşehir Ne Yenir?
  4. Nevşehir Nerede Yenir?
  5. Nevşehir Gezilecek Yerler
  6. Nevşehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Nevşehir Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Nevşehir Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Nevşehir Otel Tavsiye

Nevşehir Havalimanları

Nevşehir'de yalnızca bir adet havalimanı bulunmaktadır. 1998 yılından beri Nevşehir'e hizmet veren Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Gülşehir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanının Nevşehir merkezinden uzaklığı ise yaklaşık olarak 25 kilometre. Şehrin turistik bölgelerinden Göreme'ye 42, Ürgüp'e ise 49 kilometre uzaklıktadır.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Peri bacaları gibi doğal oluşumlarıyla dikkat çeken Nevşehir'e özellikle yaz aylarında çok sayıda turist gelmektedir. Havalimanının pist kapasitesi aynı anda yalnızca beş uçağa izin vermektedir. Bu nedenle havalimanında turistik mevsimlerde büyük bir yoğunluk olduğunu görebilirsiniz.

Havalimanından merkeze veya Ürgüp, Göreme gibi turistik yerlere ulaşmak için bazı alternatifleriniz bulunuyor:

Taksi kullanmak en konforlu seçeneklerdendir. Taksi ile şehir merkezine yarım saatte, ortalama 80 lira karşılığında gidebilirsiniz.

Göreme'ye gitmek isterseniz yolculuğunuz 40 dakika sürecektir. Taksi ücreti ise ortalama 130 lira olacaktır.

Ürgüp'e taksiyle gitmek biraz daha uzun sürecektir. 1 saat sürecek olan taksi yolculuğu için ortalama 150 lira ödemeniz gerekecektir.

Özel otobüsler havalimanı servisi gibi hizmet vermektedir. Havalimanı önünde, gelen yolcu kapısında bekleyen otobüslerden birisine binebilirsiniz. Pek çok şehirlerarası otobüs firmasının burada servis beklettiğini göreceksiniz. Bu firmalar arasında İpek Tur ve Kamil Koç otobüslerini görebilirsiniz. Özel otobüsler ile şehir merkezine gitmek ortalama yarım saat sürecektir.

Araç kiralama hizmetleri de iyi bir seçenek olabilir. Garenta, Avis, Gezgin724 ve Car Rental Cappadocia gibi firmaların ofislerini havalimanında bulabilirsiniz.

Nevşehir Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Gezilecek pek çok noktası bulunan Nevşehir'i hakkıyla gezmek için bir hafta bile yeterli olmayabilir. Yine de, zamanınız yoksa geziyi 3 veya 4 günde tamamlamanız da mümkün. Gezinizi hızlandırmak için araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Nevşehir araç kiralama firmalarından Gezegen Rent a Car, Yavuz Rent a Car veya Star Rent a Car tercih edilebilir.

Kapadokya geziniz sırasında sıcak hava balonlarına binmeyi ve Kapadokya'yı kuş bakışı izlemeyi unutmayın. Ürgüp'te Kapadokya balon turu düzenleyen pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları Butterfly Balloons, Kapadokya Balloons ve Royal Balloon şeklindedir.

Nevşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Nevşehir Belediyesi uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulamada Nevşehir gezinizde ihtiyaç duyabileceğiniz önemli bilgileri, nöbetçi eczane gibi, bulabilirsiniz.

Nevşehir Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz