1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Joy Bar
 2. Adonis Cafe & Bar
 3. Angel Cafe Bistro
 4. Mahzen Şarap Evi
 5. One Way Cafe
 6. Kervanhan Karmina
 7. Red Red Wine
 8. Asım'ın Yeri
 9. Club Tren Kapadokya
 10. Uranos Sarıkaya Restaurant
 11. Voila Bar
 12. Abarı Disco
 13. Millocal Restaurant
 14. Halayhan Restaurant
 15. Yaşar Baba Restaurant

1. Joy Bar

Ürgüp, İmran Mahallesi'nde yer alan Joy Bar, Kapadokya'nın en sevilen barları arasındadır. Kaliteli işletme anlayışı ve zevkli müzik seçimleriyle bu barda arkadaşlarınızla doyasıya eğlenebilirsiniz. Joy Bar, İstiklal Caddesi'nde, açık ve kapalı alanı ile hizmet vermektedir.

Joy Bar

2. Adonis Cafe & Bar

Ürgüp'te yer alan bir başka bar da Adonis'tir. Adonis Cafe & Bar, Karağandere Mahallesi'nde iki farklı konseptte hizmet vermektedir. Hem disco, hem de türkü bar olan Adonis, herkesin seveceği bir eğlence mekanı.

Adonis Cafe & Bar

3. Angel Cafe Bistro

Angel Cafe Bistro'ya hem güzel bir kahvaltı, hem de gece eğlencesi için gidebilirsiniz. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar açık olan Angel'de canlı müzik de bulunuyor. Angel Cafe Bistro'nun zengin şarap koleksiyonunu denemenizi öneriyoruz.

Angel Cafe Bistro

4. Mahzen Şarap Evi

Kapadokya'nın ünlü şaraplarını Mahzen Şarap Evi'nde tadabilir, ünü tüm Türkiye'ye yayılan Kapadokya şarabını anavatanında deneyebilirsiniz. Ürgüp'ün ünlü sıcak şaraplarının tadına bakmak için ilk tercihiniz Mahzep Şarap Evi olamlı. Burada hem şarabınızı içebilir, hem de müzik eşliğinde koyu sohbetlere dalabilirsiniz.

Mahzen Şarap Evi

5. One Way Cafe

Göreme gezinizi güzel bir mekanda noktalamak isterseniz, One Way Cafe sizleri bekliyor. Uzun Dere Caddesi'nde yer alan One Way, günü güzel bitirmek için tercih edebileceğiniz kaliteli ve nezih bir mekan.

One Way Cafe

6. Kervanhan Karmina

Avanos'un gözde eğlence mekanlarından Kervanhan Karmina, Yukarı Mahallesi'nde sizleri bekliyor. Kervanhan Karmina, gürültülü eğlencelerdense sakinlik arayanların tercihi. Hem kafe, hem de bar olarak işletilen mekanın otantik ambiyansı sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. 

Kervanhan Karmina

7. Red Red Wine

Göreme, Müze Caddesi'nde bulunan Red Red Wine, Göreme'de şarap içmek için ideal mekanlardan. Burada hem akşam yemeği yiyebilir, hem de yemekten sonra şarap eşliğinde canlı müzik eğlencelerine katılabilirsiniz. Red Red Wine'da geç saatlere kadar canlı müzik devam etmektedir.

Red Red Wine

8. Asım'ın Yeri

Ürgüp'te bulunan Asım'ın Yeri hem şarap evi, hem club, hem de türkü evi olarak hizmet vermektedir. Birbirinden farklı eğlence anlayışındaki kişiler, Asım'ın Yeri'nde ortak bir noktada buluşuyorlar. Esbelli Mahallesi, Dolunay 2 Sokak'ta yer alan bu mekana mutlaka bir şans vermelisiniz.

Asım'ın Yeri

9. Club Tren Kapadokya

Nevşehir'in merkezinde yer alan Club Tren Kapadokya, Uçhisar'da güler yüzlü işletmesiyle biliniyor. Özel gün programları da düzenlenen Club Tren'de eğlence asla bitmiyor. Kaliteli eğlencenin adresi olan mekana çok sevilen djler de zaman zaman konuk oluyor.

Club Tren Kapadokya

10. Uranos Sarıkaya Restaurant

Oldukça farklı bir mekana sahip olan Uranos Sarıkaya, kaya içine oyulmuş bir restorandır. Avanos'ta misafirlerine kaliteli hizmet veren Uranos Sarıkaya, Avanos'un kültürünü de alışılmışın dışında, etkileyici mimarisi ile yansıtmayı başarıyor.

Uranos Sarıkaya Restaurant

11. Voila Bar

Ürgüp'ün en güzel barlarından Voila, hem yemekleri, hem de içki ve mezeleriyle oldukça ünlü bir yer. Ürgüp geziniz sırasında eğlenmek için burayı tercih edebilirsiniz. Voila Bar, Kağandere Mahallesi'nde güler yüzlü işletmesi ile misafirlerini bekliyor.

Voila Bar

12. Abarı Disco

Abarı Disco, Ürgüp, Perissia Hotel bünyesinde yer alan bir eğlence mekanıdır. Ürgüp'ün disko kategorisindeki en iyi mekanlarından birisi olarak gösterilmektedir. Perissia Otel müşterisi olmasanız bile Abarı'nın eğlenceli, kaliteli ortamına katılabilirsiniz.

Abarı Disco

13. Millocal Restaurant

Birbirinden lezzetli yemeklerinin yanı sıra Millocal'da geniş bir içki menüsü bulunuyor. Özellikle şarap konusunda zengin olan restoran, şaraplarını Kapadokya, Trakya ve beyaz şarap gibi kategorilere ayırmış. Millocal menüsünde toplamda 50'den fazla şarap çeşidi görmek mümkün. Şarabın yanında rakı ve bira gibi seçenekler de bulunuyor. Millocal Restaurant Tekelli Mahallesi'nde yer alıyor.

Millocal Restaurant

14. Halayhan Restaurant

Loca odalarla hizmet veren Halayhan'da beş adet loca bulunuyor. İsimlerini Kapadokya tarihinden alan localarda keyifli sohbetler edebilirsiniz. Halayhan'da ayrıca çeşitli folklor gösterileri de düzenleniyor. Halayhan Restaurant, Uçhisar'da, Yukarı Mahallesi'nde yer alıyor. Duvarları kabartmalarla süslü bu restoranı Ürgüp Yolu üzerinde bulabilirsiniz.

Halayhan Restaurant

15. Yaşar Baba Restaurant

Kapadokya'da Türk gecesi aktivitelerine katılmak için Yaşar Baba'ya gelebilirsiniz. Uçhisar'da yer alan Yaşar Baba Restaurant, Türk ve Kapadokya kültürünü misafirlerine tanıtıyor. Folklor gösterileri de düzenlenen restoran, 1980 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Yaşar Baba Restaurant

Daha Fazlasını Keşfet!

Nevşehir Nerede Yenir?

Nevşehir Nerede Yenir?

Kapadokya bölgesinin meşhur lezzetlerini Nevşehir restoranlarında tadabilirsiniz. Nevşehir geziniz sırasında en kaliteli restoran ve kafeleri kaçırmamak için 'Nevşehir Nerede Yenir?' listesine bakabilirsiniz. Nevşehir merkezinin yanı sıra, Ürgüp, Avanos ve Göreme'de de pek çok restoran bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Otel Tavsiye

Nevşehir Otel Tavsiye

Nevşehir gezinizi en güzel şekilde geçirmek için size uygun bir otel bulmanız gerekmektedir. Nevşehir merkez, Ürgüp, Göreme ve Avanos'ta konaklamak için oldukça kaliteli oteller bulunmaktadır. Tavsiyeye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki otel tavsiyeleri listesine göz atmanızı öneriyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Nevşehir Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Nevşehir ve Kapadokya kültürünü daha yakından görmek için geleneksel festivallere katılabilirsiniz. Kapadokya gezinizi bu tarihlerde gerçekleştirmek, dolu dolu bir kültür gezisi yapmak için tercih edilebilir. Festivallerin yanında fuarlar ve önemli gün kutlamalarına katılmayı da unutmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Alışveriş - Ne Alınır?

Nevşehir Alışveriş - Ne Alınır?

Nevşehir gezinizden bir hatıra götürmek isterseniz, Avanos'un ünlü seramik ürünlerinden alabilirsiniz. Kapadokya'da satış yapan pek çok çömlek atölyesi bulunmaktadır. Buralardan kalemlik, bardak gibi seramik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Avanos, v. Mehmet Yılmaz Caddesi'ndeki Çavuşin Seramik, size seramik hediyelikler için yardımcı olabilir.

Nevşehir'den gümüş eşyalar ve takılar da alabilirsiniz. Hem birbirinden güzel seramikleri, hem de gümüşleri Pazarki'de bir arada bulabilirsiniz. Aşağı Mahalle, Adnan Menderes Caddesi'nde yer alan Pazarki'de çok çeşitli hediyelikler bulunuyor.

Gümüşün yanında bakır ürünler de hediyelik olarak alınabilir. Yuğuran Bakırcılık, Atatürk Bulvarı'ndaki dükkanında birbirinden güzel bakır hediyelikleri sergilemektedir.

Dokuma halılar da Nevşehir'de oldukça ünlüdür. Tekelli Mahallesi'nde bulunan Sultanhisar Halı'dan el yapımı halı ve kilimleri alabilirsiniz. Üstelik hem satış noktası, hem de atölye olarak hizmet veren dükkanda halıların yapımını da görebilirsiniz.

Nevşehir'de günlük ihtiyaçlar için Forum Kapadokya'ya gidebilirsiniz. Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan AVM'de pek çok markayı bulabilirsiniz. Yeni Mahallesi'nde bulunan Nisara AVM Kapadokya'yı da alışveriş için tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Gezilecek Yerler

Nevşehir Gezilecek Yerler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, nefes kesici güzellikteki coğrafik özellikleri ile Nevşehir'de gezmeniz gereken çok fazla nokta var. Volkan patlamalarının etkisi oluşan yer şekilleriyle Kapadokya, anlatmakla bitmeyecek güzelliklere sahip.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Ne Yenir?

Nevşehir Ne Yenir?

Nevşehir mutfağı, genel olarak İç Anadolu mutfağı ile oldukça benzerdir. Nevşehir'de ana yemeğinden tatlısına her damak tadına uygun yöresel yiyecekler bulabilirsiniz. Nevşehir'de hiçbir lezzeti kaçırmamak için 'Nevşehir'de Ne Yenir?' listesine göz atabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Nevşehir Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

İç Anadolu bölgesinin ortasında yer alan Nevşehir'de karasal iklim görülmektedir. Yazları oldukça sıcak, kışları kar yağışlı geçtiğinden Nevşehir hava durumu gezinizi planlarken önemli bir etken olabilir. Nevşehir'in her noktasını rahatlıkla gezmek için ilkbahar veya sonbaharı tercih edebilirsiniz. Bununla beraber yaz aylarında Nevşehir'e çokça turist geldiğinden şehir bu aylarda daha hareketli olabilir. Peri bacalarının kar altındaki muhteşem görüntüsünü görmek isterseniz, kış aylarında da buraya gelebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Genel Bilgiler

Nevşehir Genel Bilgiler

Nevşehir İç Anadolu'da, ülkemizin turistik açıdan önemli şehirlerden birisidir. Tarihi Kapadokya bölgesinin merkezinde yer alır. Geçmişi Neolitik dönemlere kadar giden Nevşehir'de, özellikle tarih öncesi çağlarda volkanik faaliyetler yaşanmıştır. Paleolitik Çağ'da meydana gelen volkan patlamalarının bu dönemde insan yerleşimine izin vermediği düşünülüyor.

Nevşehir'e yerleştiği bilinen ilk devletler Hititler ve Luviler'dir. Daha sonra milattan önce 2500'lü yıllara gelindiğinde Asurluların bölgede hakim olduklarını görüyoruz. Burada ticaret kolonileri kuran Asurlular, Nevşehir'in gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Asurlular döneminde Nevşehir'i de içine alan 'Kapadokya' bölgesine ismi verilmiştir. Aslen 'güzel atlat ülkesi' anlamına gelen Kapadokya'nın ismi o zaman Katpatuka şeklindeydi.

Daha sonra Persler, Romalılar ve Selçuklu tarafından ele geçirilen şehir, 14. yüzyılda Osmanlı hakimiyetine girdi. Nevşehir Roma'ya bağlanmadan önce Kapadokya bölgesi bir süre bağımsız kalmıştır. Bu dönemde kurulan Kapadokya Krallığı, milattan sonra 17 yılında bölgenin Roma hakimiyetine geçmesiyle sona erdi. Roma bölününce Bizans İmparatorluğu sınırlarında kalmıştır. Nevşehir'in Roma ve Bizans hakimiyetinde kaldığı zamanlar, şehrin tarihi dokusunun oluşmasında büyük rol oynamıştır.

Malazgirt Zaferi sonrası bölgede Türk yerleşimleri başlayınca buraya 'Muşkara' denilmiştir. Muşkara'nın Nevşehir adını alması ise 1725 tarihini bulur. Sadrazam Damat İbrahim Paşa döneminde şehirde refah hareketi başlatılmış, pek çok imar çalışması yapılmıştır. Bu dönemde Nevşehir'de medreseler, çeşmeler, camiler yapılmıştır.

1954 yılından beri il olarak kabul edilen Nevşehir'e bağlı olan Göreme, Avanos ve Ürgüp de zengin tarihi ile dikkat çekiyor. Nevşehir, tarihiyle olduğu kadar coğrafi oluşumlarıyla da ünlü. Ülkemizin en çok turist çeken noktalarından peri bacaları da burada yer alıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nevşehir Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz