1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Nerede Yenir
 4. Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Nerede Yenir?

09 Şubat 2021 18:52
 1. Saklı Konak Restaurant
 2. Paprika Burger & Pasta
 3. Reserved Restaurant & Lounge
 4. Saklı Kahve Cappadocia
 5. Muhittin Usta Adana Kebap Salonu
 6. Şıra Restaurant
 7. Cappadocia Steak House
 8. King's Coffee Shop
 9. Oscar Steak House
 10. Cappadocian Cuisine
 11. Turkish Ravioli Restaurant
 12. Bizim Ev Restaurant
 13. Aravan Evi Restaurant
 14. Sofra Restaurant
 15. Evranos Restaurant

1. Saklı Konak Restaurant

Uçhisar'da yer alan Saklı Konak Restaurant, Tekelli Mahallesi'nde hizmet vermeye devam ediyor. Restoran, güler yüzlü işletmesi ile dikkat çekiyor. Özellikle güzel bir kahvaltı etmek için Saklı Konak Restaurant'ı tercih edebilirsiniz.

Saklı Konak Restaurant

2. Paprika Burger & Pasta

Uçhisar, Tekelli Mahallesi'nde yer alan kaliteli restoranlardan birisi de Paprika. Nevşehir'de fast food yemek isterseniz ilk adresiniz Paprika Burger & Pasta olmalı. Paprika, uygun fiyata çok şey yiyebileceğiniz bir restoran.

Paprika Burger & Pasta

3. Reserved Restaurant & Lounge

Reserved Restaurant & Lounge, Aşağı Mahallesi'nde yer almaktadır. Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan restoranda özellikle kokoreç denemenizi öneriyoruz. Reserved Restaurant & Lounge, hızlı servisi ve lezzetli mezeleriyle de oldukça ünlü.

Reserved Restaurant & Lounge

4. Saklı Kahve Cappadocia

Uçhisar Saklı Konak bünyesinde yer alan Saklı Kahve Cappadocia, yemekten sonra güzel bir kahve içmek için ideal bir mekan. Güzel iç mekan tasarımı ve lezzetli dünya kahveleri ile burayı çok seveceksiniz.

Saklı Kahve Cappadocia

5. Muhittin Usta Adana Kebap Salonu

Muhittin Usta, Bahçelievler Mahallesi, Üstat Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı'nda yer alıyor. Nevşehir'in en güzel kebaplarını yiyebileceğiniz Muhittin Usta, temiz ve özenli işletme anlayışı ile biliniyor. Restoran, aynı zamanda ikram ettikleri salataların ve mezelerinin lezzetiyle de meşhur.

Muhittin Usta Adana Kebap Salonu

6. Şıra Restaurant

Uçhisar, Göreme Caddesi'nde misafirlerine kapılarını açan Şıra Restaurant, manzarasıyla gönüllerde taht kuruyor. Mükemmel Nevşehir manzarası eşliğinde romantik bir yemek yemek için Şıra Restaurant'a gelebilirsiniz. Özellikle yaprak sarmasının tadına mutlaka bakmalısınız.

Şıra Restaurant

7. Cappadocia Steak House

Nevşehir'in en güzel bifteğini Cappadocia Steak House'ta yiyebilirsiniz. Cappadocia Steak House, Yukarı Mevki Tekeli Mahallesi'nde yer almaktadır. Göreme Caddesi üzerindeki bu mekanda oldukça güzel bir şehir manzarası da bulunuyor. Ayrıca Cappadocia Steak House'ın lezzetli şaraplarından da deneyebilirsiniz.

Cappadocia Steak House

8. King's Coffee Shop

Göreme'yi gezdiğiniz sırada kahve molası için King's Cofee Shop'ta oturabilirsiniz. İçeridere Sokak'ta yer alan King's Coffee Shop, dünya kahvelerinin en güzel örneklerini sizlere sunuyor. Burada kahve haricinde birbirinden sağlıklı bitki çaylarını da deneyebilirsiniz.

King's Coffee Shop

9. Oscar Steak House

Göreme'de biftek ve barbekü tarzında bir yemek yemek isterseniz Oscar Steak House'a gelebilirsiniz. Aydınkırağı Sokak üzerinde yer alan Oscar Steak House, görebileceğiniz en güzel, büyüleyici Göreme manzarasını da sizlere sunuyor.

Oscar Steak House

10. Cappadocian Cuisine

Cappadocian Cuisine, Göreme Uzundere Caddesi'nde hizmet vermektedir. Kapadokya'nın yöresel yemeklerini tadabileceğiniz restoranda testi kebabını denemenizi öneriyoruz. Bunun yanında Cappadocian Cuisine'in çorbaları da çok seviliyor. Restoran, Göreme geneline göre daha uygun fiyatlara sahip.

Cappadocian Cuisine

11. Turkish Ravioli Restaurant

Göreme'de zengin ve lezzetli menüsü ile hizmet veren Turkish Ravioli Restaurant, Nevşehir'in en iyileri arasında. Aydınlı Sokak'ta yer alan restoran, otantik ve mistik havası ile sizleri bambaşka bir dünyaya götürecek.

Turkish Ravioli Restaurant

12. Bizim Ev Restaurant

Avanos'ta yer alan Bizim Ev Restaurant, Orta Mahallesi, Baklavacı Sokak'ta bulunuyor. Yöresel yemekleri ve tarihi taş binası ile Bizim Ev, oldukça uygun fiyatlara sahip. Avanos'u gezerken yemek molası için buraya uğramalısınız.

Bizim Ev Restaurant

13. Aravan Evi Restaurant

Ürgüp'ün en iyi restoranlarından olan Aravan Evi Restaurant, kaliteli işletmesi ile biliniyor. Ayvalı Köyü'nde yer alan Aravan Evi, sadece rezervasyonlu müşterilerini kabul ediyor. Bu sebeple Ürgüp gezinize başlamadan önce işletmeyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Aravan Evi Restaurant

14. Sofra Restaurant

Ürgüp'de gidebileceğiniz restoranlardan birisi de Sofra Restaurant'tır. Kayseri Caddesi'nde yer alan Sofra Restaurant'ın testi kebabını ve mantısını denemenizi öneriyoruz. Aynı zamanda Ürgüp'ün geleneksel tariflerinden olan Ürgüp haşlamayı da burada yiyebilirsiniz.

Sofra Restaurant

15. Evranos Restaurant

Avanos'un sevilen restoranlarından Evranos Restaurant, Orta Mahallesi'nde yer alıyor. Taş Köprü'nün hemen karşısında hizmet veren Evranos Restaurant, dünya mutfağından lezzetleri sizlere sunuyor. Tarihi binası ile Evranos, sizi Avanos tarihinde lezzetli bir yolculuğa çıkaracak.

Evranos Restaurant

Nevşehir hakkında daha fazla şey keşfet!

Nevşehir Otel Tavsiye

Nevşehir Otel Tavsiye

Nevşehir gezinizi en güzel şekilde geçirmek için size uygun bir otel bulmanız gerekmektedir. Nevşehir merkez, Ürgüp, Göreme ve Avanos'ta konaklamak için oldukça kaliteli oteller bulunmaktadır. Tavsiyeye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki otel tavsiyeleri listesine göz atmanızı öneriyoruz.

berilaslaner
10 Şubat 2021 Çarşamba
Nevşehir Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Nevşehir Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Nevşehir ve Kapadokya kültürünü daha yakından görmek için geleneksel festivallere katılabilirsiniz. Kapadokya gezinizi bu tarihlerde gerçekleştirmek, dolu dolu bir kültür gezisi yapmak için tercih edilebilir. Festivallerin yanında fuarlar ve önemli gün kutlamalarına katılmayı da unutmayın.

berilaslaner
10 Şubat 2021 Çarşamba
Nevşehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nevşehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nevşehir ve Kapadokya bölgesinde eğlenmek için uğrayabileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Yıl içinde çok sayıda turistin geldiği Kapadokya'da eğlence ve hizmet sektörü de çevre şehirlere göre daha çok gelişme göstermiştir.

berilaslaner
10 Şubat 2021 Çarşamba
Nevşehir Gezilecek Yerler

Nevşehir Gezilecek Yerler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, nefes kesici güzellikteki coğrafik özellikleri ile Nevşehir'de gezmeniz gereken çok fazla nokta var. Volkan patlamalarının etkisi oluşan yer şekilleriyle Kapadokya, anlatmakla bitmeyecek güzelliklere sahip.

berilaslaner
9 Şubat 2021 Salı
Nevşehir Ne Yenir?

Nevşehir Ne Yenir?

Nevşehir mutfağı, genel olarak İç Anadolu mutfağı ile oldukça benzerdir. Nevşehir'de ana yemeğinden tatlısına her damak tadına uygun yöresel yiyecekler bulabilirsiniz. Nevşehir'de hiçbir lezzeti kaçırmamak için 'Nevşehir'de Ne Yenir?' listesine göz atabilirsiniz.

berilaslaner
9 Şubat 2021 Salı
Nevşehir Uçak Bileti