1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

06 Mart 2021 19:25
 1. Beyrut Salsa Festivali (Mart)
 2. Beyrut Bot Fuarı (Mayıs)
 3. Cabriolet Film Festivali (Haziran)
 4. Beyrut Pazar Festivali (Haziran-Temmuz-Ağustos)
 5. Uluslararası Baalbek Festivali (Temmuz-Ağustos)
 6. Uluslararası Byblos Festivali (Temmuz)
 7. Beyrut Uluslararası Bira Etkinliği (Temmuz)
 8. Beyrut Uluslararası Caz Festivali (Temmuz)
 9. Beyrut Sanat Fuarı (Ağustos)
 10. Uluslararası Sidon Festivali (Ağustos)
 11. Hamra Sokak Festivsli (Eylül)
 12. Beyrut Uluslararası Film Festivali (Ekim)
 13. Vinifest (Ekim)
 14. Beyrut Yemek Festivali (Kasım)
 15. Salon du Livre Francophone de Beyrouth (Kasım)

1. Beyrut Salsa Festivali (Mart)

Regency Palace Hotel’de düzenlenen festival, Beyrut’un en güzel dans etkinliklerinden biri. Dört gün süren festival, katılımcılarına eşsiz bir dans deneyimi vaat ediyor. Uluslar arası bir festival olan Beyrut Salsa Festivali’ne dünya genelinden pek çok kişi katılıyor.

Beyrut Salsa Festivali

2. Beyrut Bot Fuarı (Mayıs)

Beyrut Bot Fuarı, Mayıs ayında heyecanla beklenen fuarlardan birisi. Pek çok bot ve yatın beğeniye sunulduğu fuar, yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Fuar, Orta Doğu’daki en büyük su sporları etkinliğine de ev sahipliği yapıyor. Su sporlarına veya denize özel bir ilginiz varsa fuarı gezebilirsiniz.

Beyrut Bot Fuarı

3. Cabriolet Film Festivali (Haziran)

Haziran ayında gerçekleşen Cabriolet Film Festivali, Beyrut’un renkli etkinlikleri arasında. Halk ve film yapımcıları arasındaki iletişimi sağlamayı amaçlayan festival üç gün sürüyor. Gemmayzeh’de düzenlenen festivalde her sene farklı bir tema belirleniyor.

Cabriolet Film Festivali

4. Beyrut Pazar Festivali (Haziran-Temmuz-Ağustos)

Tüm yaz devam eden Beyrut Pazar Festivali ya da ‘Büyük Pazar Festivali’, yaz boyunca her hafta düzenleniyor. Her Pazar günü sahillerde gerçekleştirilen aktiviteler ile Beyrut halkı, yazı dolu dolu geçirme fırsatı buluyor. Plajlarda düzenlenen partilere ünlü DJ’ler eşlik etmekte.

Beyrut Pazar Festivali

5. Uluslararası Baalbek Festivali (Temmuz-Ağustos)

Beyrut’un en eski festivallerinden Baalbek Festivali, 1955 yılından beri düzenleniyor. Festival boyunca klasik müzik, tiyatro ve dans performansları sergileniyor. Baalbek Festivali, Bakaa Vadisi’ndeki antik Roma tiyatrosunda gerçekleştirilmekte. Her yıl dünya genelinde yüzlerce kişiyi ağırlayan festival, sadece Lübnan’ın değil, Orta Doğu’nun en önemli etkinliklerinden.

Uluslararası Baalbek Festivali

6. Uluslararası Byblos Festivali (Temmuz)

Byblos, tarih boyunca farklı kültürlerin yaşadığı antik bir yerleşim alanı olmuştur. Büyük bir kültürel birikime sahip Byblos’un, Lübnan’ın en görkemli festivallerinden birine ev sahipliği yapmaması düşünülemezdi. Her yıl en az 100 sanatçının katılımıyla gerçekleşen festival, dünya çapında büyük bir üne sahip. Dünyaca ünlü sanatçıları konuk eden festival Temmuz ayında gerçekleşiyor. Festivalin tam tarihini ve katılımcılarını öğrenmek için etkinliğin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Byblos Festivali

7. Beyrut Uluslararası Bira Etkinliği (Temmuz)

Temmuz ayının dört gözle beklenen etkinliklerinden Uluslararası Bira Etkinliği, üç gün sürüyor. Temmuz başlarında düzenlenen etkinlik genellikle ilk hafta içinde başlıyor ve bitiyor. Hem Beyrut’un yerel biralarını, hem de dünya genelinden en kaliteli biraları festival boyunca tadabilirsiniz.

Beyrut Uluslararası Bira Etkinliği

8. Beyrut Uluslararası Caz Festivali (Temmuz)

Dört gün boyunca devam eden festival, Lübnan’ın en görkemli caz festivallerindendir. Caz müzikten hoşlanıyorsanız Beyrut Uluslararası Caz Festivaline mutlaka katılmalısınız. Temmuz ayında düzenlenen festival, uluslararası boyutta karşılığı olan saygın bir etkinlik.

Beyrut Uluslararası Caz Festivali

9. Beyrut Sanat Fuarı (Ağustos)

2010 yılından beri düzenlenen fuar, Beyrut’un en önemli sanat etkinliklerinden. Uluslararası bir fuar olan Beyrut Sanat Fuarı’nda modern sanatın en güzel örnekleri sergileniyor. Akdeniz ve Orta Doğu’nun sanatsal yönlerine odaklanan fuar, her yıl 30.000’i aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor. Seaside Arena’da kapılarını açan fuar üç gün boyunca ziyaretçi kabul ediyor.

Beyrut Sanat Fuarı

10. Uluslararası Sidon Festivali (Ağustos)

Beyrut’un güneyinde gerçekleşen festival, Beyrut’un en kapsamlı kültürel etkinliklerinden. Ağustos ayında gerçekleşen festival, genellikle Ağustos sonlarında başlıyor ve üç gün sürüyor. Deniz kenarında kurulan sahnelerde konser veren sanatçılar, en güzel performanslarını sergiliyor.

Uluslararası Sidon Festivali

11. Hamra Sokak Festivsli (Eylül)

Hamra Sokak Festivali, Beyrut’un ünlü sokaklarından Hamra’da gerçekleştiriliyor. Festival boyunca trafiğe kapatılan Hamra renkli görüntülere ev sahipliği yapmakta. Oldukça eğlenceli geçen festivalde sokak konserlerinin yanı sıra çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. 

Hamra Sokak Festivsli

12. Beyrut Uluslararası Film Festivali (Ekim)

Beyrut Uluslararası Film Festivali, sanat aşıkları için en güzel etkinliklerden. Orta Doğu’nun en büyük etkinliklerinden olan festival, Ekim ayında gerçekleşiyor. Festivalde Arapça eserlerin yanında Fransızca filmler de büyük bir yer tutuyor. Festival, Lübnan’ın yanında tüm dünyadan çeşitli kategorilerdeki yapımlara ev sahipliği yapıyor.

Beyrut Uluslararası Film Festivali

13. Vinifest (Ekim)

Beyrut’un şarap festivallerinden Vinifest, Ekim’de düzenleniyor. Beyrut Hipodromu’nda düzenlenen festival her yıl çok sayıda katılımcıyı ağırlıyor. Üç gün boyunca devam eden festivalde en güzel Beyrut şaraplarının tadına bakabilirsiniz. Müziğin de eşlik ettiği festivalden unutulmaz anılarla döneceksiniz. 

Vinifest

14. Beyrut Yemek Festivali (Kasım)

Beyrut’un önemli gastronomi etkinliklerinden Beyrut Yemek Festivali, Kasım ayında düzenleniyor. İsmi festival olsa da, etkinlik daha çok fuar konsepti üzerinden ilerliyor. Beyrut Yemek Festivali’nde yemeklerin yanı sıra pişirme araç gereçleri de sergileniyor.

Beyrut Yemek Festivali

15. Salon du Livre Francophone de Beyrouth (Kasım)

Fransız mandası döneminin etkilerini Beyrut’ta takip etmek mümkündür. 1991 yılında Fransız elçiliği tarafından başlatılan etkinlik, Kasım’da 10 gün boyunca devam ediyor. Edebiyat alanında gerçekleştirilen etkinliklerdendir. Festival, BIEL’de (Beyrut Uluslararası Sergi ve Eğlence Merkezi) gerçekleştiriliyor ve hem Fransız, hem de Lübnanlı yazarlar ağırlanıyor.

Salon du Livre Francophone de Beyrouth

Beyrut hakkında daha fazla şey keşfet!

Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut Gezilecek Yerler

Lübnan'ın başkenti olan Beyrut, ülkenin kültür ve sanat alanında da merkezi. Tarih öncesi çağlardan beri yerleşim yeri olarak tercih edilen Beyrut'ta büyük bir tarihi birikim de bulunuyor. Beyrut'a geldiğinizde müzeleri gezebilir, tarihi alanları ziyaret edebilirsiniz. Doğasıyla da öne çıkan Beyrut'ta doğa sporları, özellikle yürüyüş yapılabilecek alanlar da bulunuyor.

berilaslaner
6 Mart 2021 Cumartesi
Beyrut Ne Yenir?

Beyrut Ne Yenir?

Beyrut'ta Orta Doğu ve Akdeniz mutfaklarından örnekleri görmek mümkündür. Bu iki etki arasında gelişen Beyrut mutfağında, tavuk, sebze, deniz mahsulleri ve zeytinyağı sıklıkla kullanılır. Beyrut'a geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken bazı lezzetler bulunuyor.

berilaslaner
6 Mart 2021 Cumartesi
Beyrut Otel Tavsiye

Beyrut Otel Tavsiye

Seyahatin en önemli kısımlarından birisi, kaliteli ve konforlu bir otelde kalmaktır. Beyrut’ta herkese ve her bütçeye uygun temiz, şık oteller bulunabilir. Nerede kalabileceğiniz konusunda aklınızda sorular varsa otel tavsiyeleri listesine göz atabilirsiniz.

berilaslaner
6 Mart 2021 Cumartesi
Beyrut Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Beyrut Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Beyrut gezinizde eğlenceye de vakit ayırmak güzel olabilir. Beyrut'ta hangi eğlence mekanlarına, barlara gidebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda Beyrut, Lübnan'ın en renkli şehirlerinden birisi. Burada pek çok bar, gece kulübü ve eğlence mekanına rastlayabilirsiniz.

berilaslaner
5 Mart 2021 Cuma
Beyrut Nerede Yenir?

Beyrut Nerede Yenir?

Bir şehrin yerel yemeklerini tatmadan orayı tam olarak gezmiş sayılmazsınız. Beyrut'un yerel yemeklerini tatmayı ve burada en çok sevilen mekanları gezmeyi ihmal etmeyin. Beyrut'ta deneyebileceğiniz birçok kaliteli restoran ve kafe bulunuyor.

berilaslaner
5 Mart 2021 Cuma
Beyrut Uçak Bileti