1. Anasayfa
 2. Macau Uçak Bileti

Macau Uçak Bileti

Macau Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Macau Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

08 Mart 2021 22:10

Macau uçak bileti alarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Çin'e bağlı bir özerk bölge olan Macau'ya gelmek, Türkiye'den direkt uçuyorsanız zor olabilir. Macau'nun bir uluslararası havalimanı bulunsa da, maalesef bu havalimanına Türkiye'den direkt uçuş bulunmuyor. Bu nedenle Macau'ya gelirken aktarma yapmak tek seçeneğiniz.

Macau Uluslararası Havalimanı'na gitmek için Asiana Airlines firmasını tercih edebilirsiniz. Bu firmanın İstanbul kalkışlı uçuşları genellikle Güney Kore'den tek aktarma yapmaktadır. Fakat, Macau'ya giden çoğu uçuşun en az 2 aktarma yaptığını söylemekte yarar var.

Macau'ya iki aktarma ile seyahat edecekseniz, uçuş rotası hakkında genel bir fikrinizin olması iyi olabilir. İlk aktarma İstanbul'dan Paris, Dubai, Zürih gibi noktalara yapılır. Daha sonra Şangay veya Güney Kore'ye ikinci aktarma gerçekleşir. Bu noktalara da aktarma yaptıktan sonra Macau'ya gidecek uçağa binebilirsiniz. 2 aktarmalı uçuşlar genellikle bir günden daha uzun sürmektedir. Bazı aktarmaların süresi iki günü bile bulabilir. Bu nedenle otel rezervasyonu gibi önemli işlemlerinizi, Macau'ya varacağınız güne dikkat ederek yapmalısınız.

Macau'ya Hong Kong'tan feribotla da geçiş yapabilirsiniz. Buradan sadece bir saat sürecek bir feribot yolculuğu ile Macau'ya ulaşabilirsiniz. Feribotlar, Hong Kong metro ağında bulunan Sheung Wan durağından kalkmaktadır. Metroyla buraya geldikten sonra durağın üst katına çıkarak feribotlara binebilirsiniz.

Macau, ülkeye geziye gelen Türk vatandaşlarından vize istememektir. Sadece pasaport kontrolüne girerek ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Macau Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Macau Nasıl Gidilir?
 2. Macau Havalimanları
 3. Macau Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 4. Macau Genel Bilgiler
 5. Macau Ne Yenir?
 6. Macau Nerede Yenir?
 7. Macau Gezilecek Yerler
 8. Macau Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Macau Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Macau Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 11. Macau Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
 12. Macau Otel Tavsiye

Macau Havalimanları

Macau'nun bir adet havalimanı bulunuyor. Pek çok Asya ülkesinden direkt uçuş kabul eden havalimanına diğer ülkelerden ulaşmak ise biraz zor. Havalimanı aynı zamanda Çin anakarası ve Tayvan arasında bir transfer noktası olarak kullanılmaktadır.

Macau Uluslararası Havalimanı

Havalimanı, Macau'ya ait adalardan birisi olan Taipa'nın doğusunda yer almaktadır. Yapay bir adacık üstüne inşa edilen Macau Uluslararası Havalimanı, 1995 yılında hizmete başlamıştır. Macau Uluslararası Havalimanı'ndan merkezi noktalara gitmek için bazı alternatifleriniz bulunuyor:

Otobüs kullanmak bu alternatiflerden ilki. Otobüs ile Macau anakarasına, Cotai, Coloane ve daha birçok noktaya ulaşabilirsiniz. Otobüsler gelen yolcu terminalinin çıkışında, alt katta beklemektedir. Ücretleri bütün hatlar için 6 Macau Patakası şeklindedir. Şu otobüs hatlarını kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz:

 1. Hat 26: Cotai ve Coloane bölgelerine ulaşmak için kullanabilirsiniz. İlk otobüs sabah 06.34'te kalkmaktadır. Son sefer ise 23.46'dadır.
 2. Hat AP1: Portas de Cerco, yani tarihi sınır kapısına bu hatla gidebilirsiniz. Kapı Macau'nun kuzeyinde yer almaktadır. AP1 hattının ilk seferi havalimanından 06.30'da yapılmaktadır. Son otobüs 00.20'de kalkmakta.
 3. Hat MT1 ve MT2: Praceta 24 De Junho bölgesine gitmek için iki hattı da kullanabilirsiniz. MT1 ve MT2 hatları sabah saat 07.00'da sefere başlarlar. Havalimanından kalkan son sefer ise 21.44'te harekete geçmekte.

Taksi kullanarak Macau merkezine sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Merkeze taksi ile gitmek ortalama 40-50 Macau Patakası tutacaktır. Daha yakına, Coloane bölgesine gitmek isterseniz sadece 2 Macau Patakası ödemeniz yeterli olacaktır. Çin sınırına gitmeniz gerekiyorsa bu yolculuk için 70 Macau Patakası ödemeniz gerekmektedir.

Macau'da çalışan taksiler hem Macau Patakası, hem de Hong Kong Doları kabul etmektedir. İki para biriminin de kuru eşit olduğundan herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Para üstü alırken Macau Patakası veya Hong Kong Doları isteyebilirsiniz.

Shuttle servisleri havalimanının kuzey kapısında beklemekte ve her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Sabah 11'den akşam 9'a kadar shuttle aracı bulmak mümkün. Daha detaylı bilgi için otelinizle iletişime geçmelisiniz.

Araç kiralama konusunda çeşitli alternatifleriniz bulunuyor. Havalimanında pek çok yerel ve uluslararası firmanın ofisini görebilirsiniz. Uluslararası firmalardan Hertz ve Avis'in havalimanında ofisi bulunmaktadır.

MLM, yani Macau'ya hizmet veren hafif raylı sistemden faydalanabilirsiniz. Havalimanından geçen MLM araçları ile tüm Macau'da istediğiniz noktaya gitmeniz mümkün. MLM durakları şu şekildedir:

 • Okyanus, Jockey Club, Stadyum, Pai Kok, Batı Cotai, Lotus Checkpoint, East Asian Games, Doğu Costai, MUST, Havalimanı, Feribot Durağı

Macau Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Oldukça küçük bir ada ülkesi olan Macau'nun iklimi, şehrin her yerinde aynıdır. Çevresindeki diğer ada ülkelerinde olduğu gibi Macau'da da muson iklimi görülür. Muson ikliminde yılın her mevsimi yağışlı geçer. Ilıman bir iklime sahip olan Macau'da kışlar soğuk geçmez. Ayrıca yıl içindeki en düşük nem oranı kış ayında görülür. Pek çok destinasyonun aksine Macau'yu kış aylarında ziyaret etmek mantıklı olacaktır.

Macau'nun en sıcak zamanı ise Temmuz ayıdır. Bu ayda hava sıcaklığı ortalama 30 dereceye kadar çıkar. En soğuk ay ise ortalama 15 derece ile Ocak'tır. 15 derece sizin için soğuksa, Macau'ya ilkbahar/sonbaharda da gelebilirsiniz. Fakat yaz aylarında tayfun görülebildiğinden Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında buraya gelmeniz önerilmemektedir.

Macau Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim

Macau Genel Bilgiler

Güney Çin Denizi'ne kıyısı bulunan Macau, Çin Cumhuriyeti'nin özel idari bölgelerindendir. Macau'nun yönetimsel sistemleri Çin'den bağımsızdır. Çin'in diğer özerk bölgesi olan Hong Kong gibi Macau'nun da kendi 'baş yöneticisi' bulunmaktadır. Ayrıca Macau kendi ekonomik sistemine de sahiptir. Para birimi de Çin'den farklı olan bölgede Macau Patakası (MOP) kullanılır.

Macau, küçük bir ada üzerinde kurulu olmasına karşın nüfusu oldukça fazladır. Bu da Macau'yu dünya üzerinde 'nüfusu en yoğun bölge' yapmaktadır.

Macau tarihinde bir de Portekiz hakimiyeti bulunmaktadır. Macau'nun bugün hem Avrupai, hem de Asyalı özelliklere sahip olmasının temel nedeni budur. 1557 yılında, Ming Hanedanı tarafından Portekiz'e kiralanan Macau, 1999 yılında tekrardan Çin'e bağlandı. Uzun bir süre Portekiz kolonisi olarak varlığını sürdüren Macau'da Portekiz mimarisinin izlerini görmek de mümkündür.

Macau şehrinin ismi 'Ma Kok' kelimelerinden gelir. Macau ve etrafını bir deniz tanrıçası olan Mazu, ya da diğer ismiyle A-Ma'nın koruduğuna inanılırdı. Ayrıca bölgede A-Ma adına inşa edilmiş bir tapınak da bulunuyordu. Ma Kok Miu olarak anılan tapınak, şehre bugünkü isminin verilmesine sebep olmuştur. Bölgeye gelen Portekizliler buranın ismini sorduklarında bir yanlış anlaşılma yaşanmıştır. Yerliler, Portekizlilerin tapınağı sorduğunu düşünür ve 'Ma Kok' cevabını verirler. Uzun süre bölgenin ismi Portekizliler tarafından Macao veya Amacao olarak kullanılmıştır. 1911 yılında yapılan imla reformu ile şehrin ismi Macau olarak belirlenmiştir.

Macau'da eğlence sektörü, özellikle de kumarhane kültürü büyük bir gelişim göstermiştir. Bölge bugün Uzak Doğu'da eğlence ve kumar turizminin merkezi konumundadır. Macau bu yönüyle Las Vegas'a benzetilmektedir.

Yine de, Macau'da sadece kumar turizmi yapıldığı düşünülmemelidir. Bölgede müzeler,kiliseler, tapınaklar ve savunma merkezleri gibi noktalar da bulunmaktadır. Macau'da hem Çin, hem de Portekiz kültüründen kalan eserleri görebilirsiniz.

Macau Genel Bilgiler

Macau Ne Yenir?

Macau'yu tüm yönleriyle görmek istiyorsanız, buranın yerel mutfağıyla da tanışmalısınız. Macau'da birbirinden farklı mutfakları bir arada bulabilirsiniz. Koloni yıllarından kalma Portekiz mutfağı ile Çin ve Japon mutfağı, Macau yerlilerinin mutfağına karışmıştır.

Portekiz Yumurta Tartı

Portekiz Yumurta Tartı

Macau'da denemeniz gereken yemeklerden ilki kesinlikle Portekiz yumurta tartı. Buraya Portekizli koloniciler tarafından getirilen tart, bütün fırın ve pastanelerde bulunabilir. Portekiz yumurta tartının hamuru, yumurtalı iç ile dolduruluyor. İç karışımına tarçın da ekleniyor ve ortaya şahane bir lezzet çıkıyor.

Dim Sum

Dim Sum

Hong Kong ve Tayvan gibi noktalarda da bulabileceğiniz Dim Sum, Çin mutfağından gelen bir yemek. Et, balık ve kabuklulardan hazırlanan Dim Sum genellikle kahvaltılarda ve öğle yemeklerinde yenilir. Dim Sum yerken yanında çay içmek ise adettir.

Badem Kurabiyesi

Badem Kurabiyesi

Bize de tanıdık olan badem kurabiyesi, Macau'nun sevilen tatlılarından. Macau'da badem kurabiyesini bir sokak lezzeti olarak görebilirsiniz. Neredeyse her sokakta karşınıza çıkabilecek badem kurabiyesi tablalarından sonrası için paket de yaptırabilirsiniz.

Süt Pudingi

Süt Pudingi

Süt pudingi aslında geleneksel bir Çin yemeğidir. Süt pudinginin içine sadece süt, yumurta beyazı ve şeker girmektedir. Sıcak veya soğuk yenilebilen süt pudingi, içerdiği yüksek protein ile oldukça sağlıklı bir alternatif.

Macau Nerede Yenir?

Macau'da deneyebileceğiniz pek çok restoran ve kafe bulunuyor. Macau'un yerel yemeklerini buralarda tadabilir, Macau kültürü ve mutfağını yakından görebilirsiniz. Hangi restoranları denemeniz gerektiği konusunda sorularınız varsa, listeye göz atabilirsiniz.

Ristorante Il Teatro

Ristorante Il Teatro

Cidade de Sintra Caddesi'nde yer alan restoran, Michelin 2021 rehberine girmeyi de başarmıştır. Oldukça geniş ve ferah bir yapısı olan Ristorante Il Teatro, Macau'nun lüks yeme içme mekanları arasında. Buraya geldiğinizde ayın kokteylini de denemeyi unutmayın.

Golden Court

Golden Court

Sands Macao Hotel'de bulunan Golden Court'ta geleneksel Çin yemeklerini tadabilirsiniz. Burada özellikle dim sum ve Pekin ördeğini denemenizi öneriyoruz. Öğle ve akşam yemeklerinin sevilen restoranı Golden Court, makul fiyatlarıyla da biliniyor.

Le Buffet

Le Buffet

The Parisian Macao oteli bünyesinde hizmet veren Le Buffet, oldukça şık bir restoran. Kahvaltıdan akşam yemeğine istediğiniz öğünde gelebileceğiniz Le Buffet, brunch için de ideal bir mekan. Açık büfe konsepti ile misafirlerini ağırlayan restoran, çok çeşitli yemek alternatiflerine sahip.

Yan Ting

Yan Ting

Yan Ting, Wanzai Yinwan yolu üzerinde bulunuyor. Burada öğle ve akşam yemeklerini geçirebilirsiniz. Dilerseniz akşamları bir kadeh içki için Yan Ting'i tercih edebilirsiniz. Pek çok restorana göre daha sakin bir ortama sahip olan Yan Ting'i ve güler yüzlü işletmesini çok beğeneceksiniz.

Macau Gezilecek Yerler

Portekiz ve Çin kültürünün birleştiği Macau'da gezilecek çok fazla yer bulunuyor. Yine de, küçük bir şehir olan Macau gezinizi 1-2 günde tamamen bitirebilirsiniz. Dolu dolu bir gezi için Macau'da görmenizi önerdiğimiz bazı belli başlı noktalar var.

A-Ma Tapınağı

A-Ma Tapınağı

Macau'ya ismini veren A-Ma Tapınağı, gezi planınızda mutlaka yer almalı. Portekizlilerin Macau'da ayak bastıkları ilk yer de burasıdır. A-Ma Tapınağı, buradaki ilk Budist tapınağı olmasının yanı sıra Macau'nun da en eski binası. 1488 yılında, balıkçıları koruyan deniz tanrıçası A-Ma (diğer ismiyle Mazu) için inşa edilmiştir. Tapınak St. Lawrance's Parish semtinde bulunuyor.

St. Paul Kilisesi

St. Paul Kilisesi

Tarihi 1602 yılına dayanan kilise, ilginç kalıntılarıyla da dikkat çekiyor. Aslında 26 metrekarelik bir alana kurulan kilisenin bugün sadece ön cephesi ayakta kalabilmiş. Bu nedenle tarihi kiliseyi ziyarete geldiğinizde sadece ön cephesinin harabelerini görebiliyorsunuz. Hıristiyanlığı Asya'da yaymak için inşa edilen kilisede Portekiz mimarisinin izleri görülmektedir.

Senado Meydanı

Senado Meydanı

Macau'nun önemli meydanlarından Senado Meydanı'nın büyüklüğü tam 4 bin metrekare. Şehrin en işlek noktası olan Senado Meydanı mimari özelliğiyle de dikkat çekiyor. Ming Hanedanlığı döneminden bu yana kullanılan meydan, bugün Avrupa ve Çin mimarilerinin birbirine karıştığı bir nokta.

Macau Kulesi

Macau Kulesi

Macau'yu kuş bakışı seyretmek isterseniz Macau Kulesi'ne gelmelisiniz. Aslında bir telekomünikasyon kulesi olsa da, 2001 yılından beri hizmet vermektedir. Seyir terası ile harika bir manzara sunan Macau Kulesi'nde restoran ve alışveriş imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca adrenalin tutkunları bungee jumping yapma imkanını da burada bulabilirler.

Macau Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Macau'nun en önemli özelliklerinden birisi, Çin'de kumara izin verilen tek bölge olmasıdır. Macau'da özellikle 21. yüzyıldan itibaren kumar sektörü büyük bir hızla gelişmiştir. Kumarın yanı sıra, eğlence sektörü de Macau'da önemli bir yer tutmaktadır. Macau'ya geldiğinizde şehrin eğlence hayatını yakından görmeyi isteyebilirsiniz.

Wing Lei Bar

Wing Lei Bar

Macau'nun en kaliteli barlarından Wing Lei, Avenida Da Nave Desportiva üzerinde bulunuyor. Oldukça lüks bir bar olan Wing Lei Bar'a özel kokteyllerden denemenizi öneriyoruz. Güler yüzlü personelleriyle de sevilen Wing Lei Bar, eğlence için ilk tercihiniz olmalı.

Club Cubic

Club Cubic

Macau'nun gözde gece kulüplerinden Club Cubic, City of Dreams kompleksi içinde bulunuyor. Daha çok gençlere hitap eden bir kulüp olan Club Cubic, oldukça büyük bir mekan. Buraya geniş arkadaş gruplarınız ile gelebilirsiniz.

Cinnebar

Cinnebar

Wynn Macau otel tesisinde yer alan Cinnebar'da hem açık, hem de kapalı alan bulunuyor. Cinnebar'ın açık alanında şık bir havuz görebilirsiniz. Genel olarak oldukça kaliteli ve zevkli tasarlanmış mekanı ile Cinnebar, nezih bir bar olarak tercih edilebilir. Burada özellikle mükemmel lezzetteki şaraplardan denemelisiniz.

Grand Lisboa

Grand Lisboa

Macau'nun ikonikleşmiş yapılarından Grand Lisboa'nın üst katları otelken, alt katı kumarhanedir. Grand Lisboa'nın kumarhanesi tam dört katlıdır ve içinde çok fazla alternatif bulunur. Sadece Macau'nun değil, dünyanın da en büyük kumarhanesidir.

Macau Alışveriş - Ne Alınır?

Macau'ya geldiğinizde buradan hatıra eşyaları almak isteyebilirsiniz. Kendiniz veya sevdikleriniz için alacağınız hediyelikler, muhteşem Macau gezinizin hatırlatıcıları olacaktır.

Macau'dan bazı yöresel ürünler alabilirsiniz. Örneğin Çin porseleni oldukça iyi bir fikirdir. Porselen haricinde Çin kurabiyesi veya badem kurabiyesi de hediyelik olarak düşünülebilir. Kurabiyeleri Taipa'da,152 Rua de Braganca'da bulunan Kafka'dan alabilirsiniz.

Macau temalı hediyelik eşyalar almak isterseniz Nam Van Gölü'nün yakınlarında bulunan M Dimensions mağazasına uğrayabilirsiniz. Burada Macau konseptine sahip rozetler, giyim eşyaları, taş baskı resimler ve daha birçok şeyi bulabilirsiniz.

Macau'da alışveriş merkezi gezmek isterseniz pek çok alternatifiniz bulunuyor. Buradaki alışveriş merkezleri arasında City of Dreams, Fortune Diamond, Shoppes at Parisian (The Parisian Macau içinde) sayılabilir.

Macau Alışveriş - Ne Alınır?

Macau Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler

Uzakdoğu'nun en eğlenceli şehirlerinden Macau'da pek çok festival kutlanıyor. Fuarlarıyla da dikkat çeken Macau'da herkese göre bir etkinlik alternatifi bulunuyor. Macau gezinizi istediğiniz etkinliğin tarihine göre planlayarak seyahatinizi renklendirebilirsiniz.

Tümünü Göster

Macau Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Macau, dünyanın en yoğun nüfuslu şehridir. Bu nedenle Macau halkı oldukça hızlı yürümeye alışmıştır. Buraya geldiğinizde yerel halkın hızlı yaşam tarzına ayak uydurmanız iyi bir fikir olabilir.

Macau'da dikkat etmeniz gerek bir diğer nokta da uygun giyinmektir. Macau'da giysi kuralları çok sıkıdır ve pek çok mekan, şık giyinmezseniz veya fazla basit giyinirseniz sizi içeri almama hakkına sahiptir. Açık ayakkabılar gibi bazı parçalar da içeri alınmamanıza sebep olabilir.

Macau Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Macau Otel Tavsiye

Macau'da konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Her bütçeye uygun otelleri ile Macau, misafirperver bir şehir. Burada en lüks otellerden, gezginler için uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine kadar her türlü alternatifi bulabilirsiniz. Hizmet sektöründe oldukça gelişmiş bir şehir olan Macau'da aradığınız konforu bulacaksınız.

Sheraton Grand Macau Hotel

Sheraton Grand Macau Hotel

Macau'nun beş yıldızlı otellerinden olan Sheraton Grand Macau, lüks bir otel deneyimi sunuyor. Şık ve zevkli bir şekilde döşenmiş otel odalarının yanı sıra, kibar otel çalışanları da otelin kalitesine kalite katıyor.

The St. Regis Macao Cotai Central

The St. Regis Macao Cotai Central

Estrada Do Istmo'da yer alan otel, beş yıldızlı bir hizmete sahip. Otelde havuz, spa ve spor salonu gibi çeşitli aktivite imkanları bulunuyor. Otelin en büyük avantajlarından birisi ise buraya evcil hayvan getirmenin serbest olması.

Crowne Plaza Macau

Crowne Plaza Macau

Rua de Perola Oriental üzerinde bulunan Crowne Plaza Macau, misafirperver işletmesi ile biliniyor. Beş yıldızlı bir otel olan Crowne Plaza Macau'da havuz, bar ve otopark gibi çeşitli hizmetler de misafirlere sunuluyor. Oldukça iyi bir konumda bulunan otel pek çok yere yürüme mesafesindedir.

Okura Macau

Okura Macau

Cotai bölgesinde bulunan Okura Macau, kalitesi ve konforuyla biliniyor. Avenida Marginal Flor de Lotus'ta bulunan Okura Macau, temiz ve düzenli bir otel. Otelde otopark, spa ve bar gibi imkanlar da bulunmakta.

Valencia