1. Anasayfa
 2. Macau Uçak Bileti

Macau Uçak Bileti

Macau Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Macau Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:21

Macau uçak bileti alarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Çin'e bağlı bir özerk bölge olan Macau'ya gelmek, Türkiye'den direkt uçuyorsanız zor olabilir. Macau'nun bir uluslararası havalimanı bulunsa da, maalesef bu havalimanına Türkiye'den direkt uçuş bulunmuyor. Bu nedenle Macau'ya gelirken aktarma yapmak tek seçeneğiniz.

Macau Uluslararası Havalimanı'na gitmek için Asiana Airlines firmasını tercih edebilirsiniz. Bu firmanın İstanbul kalkışlı uçuşları genellikle Güney Kore'den tek aktarma yapmaktadır. Fakat, Macau'ya giden çoğu uçuşun en az 2 aktarma yaptığını söylemekte yarar var.

Macau'ya iki aktarma ile seyahat edecekseniz, uçuş rotası hakkında genel bir fikrinizin olması iyi olabilir. İlk aktarma İstanbul'dan Paris, Dubai, Zürih gibi noktalara yapılır. Daha sonra Şangay veya Güney Kore'ye ikinci aktarma gerçekleşir. Bu noktalara da aktarma yaptıktan sonra Macau'ya gidecek uçağa binebilirsiniz. 2 aktarmalı uçuşlar genellikle bir günden daha uzun sürmektedir. Bazı aktarmaların süresi iki günü bile bulabilir. Bu nedenle otel rezervasyonu gibi önemli işlemlerinizi, Macau'ya varacağınız güne dikkat ederek yapmalısınız.

Macau'ya Hong Kong'tan feribotla da geçiş yapabilirsiniz. Buradan sadece bir saat sürecek bir feribot yolculuğu ile Macau'ya ulaşabilirsiniz. Feribotlar, Hong Kong metro ağında bulunan Sheung Wan durağından kalkmaktadır. Metroyla buraya geldikten sonra durağın üst katına çıkarak feribotlara binebilirsiniz.

Macau, ülkeye geziye gelen Türk vatandaşlarından vize istememektir. Sadece pasaport kontrolüne girerek ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Macau Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Macau Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
 2. Macau Genel Bilgiler
 3. Macau Ne Yenir?
 4. Macau Nerede Yenir?
 5. Macau Gezilecek Yerler
 6. Macau Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Macau Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Macau Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 9. Macau Otel Tavsiye

Macau Havalimanları

Macau'nun bir adet havalimanı bulunuyor. Pek çok Asya ülkesinden direkt uçuş kabul eden havalimanına diğer ülkelerden ulaşmak ise biraz zor. Havalimanı aynı zamanda Çin anakarası ve Tayvan arasında bir transfer noktası olarak kullanılmaktadır.

Macau Uluslararası Havalimanı

Havalimanı, Macau'ya ait adalardan birisi olan Taipa'nın doğusunda yer almaktadır. Yapay bir adacık üstüne inşa edilen Macau Uluslararası Havalimanı, 1995 yılında hizmete başlamıştır. Macau Uluslararası Havalimanı'ndan merkezi noktalara gitmek için bazı alternatifleriniz bulunuyor:

Otobüs kullanmak bu alternatiflerden ilki. Otobüs ile Macau anakarasına, Cotai, Coloane ve daha birçok noktaya ulaşabilirsiniz. Otobüsler gelen yolcu terminalinin çıkışında, alt katta beklemektedir. Ücretleri bütün hatlar için 6 Macau Patakası şeklindedir. Şu otobüs hatlarını kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz:

 1. Hat 26: Cotai ve Coloane bölgelerine ulaşmak için kullanabilirsiniz. İlk otobüs sabah 06.34'te kalkmaktadır. Son sefer ise 23.46'dadır.
 2. Hat AP1: Portas de Cerco, yani tarihi sınır kapısına bu hatla gidebilirsiniz. Kapı Macau'nun kuzeyinde yer almaktadır. AP1 hattının ilk seferi havalimanından 06.30'da yapılmaktadır. Son otobüs 00.20'de kalkmakta.
 3. Hat MT1 ve MT2: Praceta 24 De Junho bölgesine gitmek için iki hattı da kullanabilirsiniz. MT1 ve MT2 hatları sabah saat 07.00'da sefere başlarlar. Havalimanından kalkan son sefer ise 21.44'te harekete geçmekte.

Taksi kullanarak Macau merkezine sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Merkeze taksi ile gitmek ortalama 40-50 Macau Patakası tutacaktır. Daha yakına, Coloane bölgesine gitmek isterseniz sadece 2 Macau Patakası ödemeniz yeterli olacaktır. Çin sınırına gitmeniz gerekiyorsa bu yolculuk için 70 Macau Patakası ödemeniz gerekmektedir.

Macau'da çalışan taksiler hem Macau Patakası, hem de Hong Kong Doları kabul etmektedir. İki para biriminin de kuru eşit olduğundan herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Para üstü alırken Macau Patakası veya Hong Kong Doları isteyebilirsiniz.

Shuttle servisleri havalimanının kuzey kapısında beklemekte ve her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Sabah 11'den akşam 9'a kadar shuttle aracı bulmak mümkün. Daha detaylı bilgi için otelinizle iletişime geçmelisiniz.

Araç kiralama konusunda çeşitli alternatifleriniz bulunuyor. Havalimanında pek çok yerel ve uluslararası firmanın ofisini görebilirsiniz. Uluslararası firmalardan Hertz ve Avis'in havalimanında ofisi bulunmaktadır.

MLM, yani Macau'ya hizmet veren hafif raylı sistemden faydalanabilirsiniz. Havalimanından geçen MLM araçları ile tüm Macau'da istediğiniz noktaya gitmeniz mümkün. MLM durakları şu şekildedir:

 • Okyanus, Jockey Club, Stadyum, Pai Kok, Batı Cotai, Lotus Checkpoint, East Asian Games, Doğu Costai, MUST, Havalimanı, Feribot Durağı

Macau Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Macau, dünyanın en yoğun nüfuslu şehridir. Bu nedenle Macau halkı oldukça hızlı yürümeye alışmıştır. Buraya geldiğinizde yerel halkın hızlı yaşam tarzına ayak uydurmanız iyi bir fikir olabilir.

Macau'da dikkat etmeniz gerek bir diğer nokta da uygun giyinmektir. Macau'da giysi kuralları çok sıkıdır ve pek çok mekan, şık giyinmezseniz veya fazla basit giyinirseniz sizi içeri almama hakkına sahiptir. Açık ayakkabılar gibi bazı parçalar da içeri alınmamanıza sebep olabilir.

Macau Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz