1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:35
  1. Gradska
  2. Ambar
  3. New Reset
  4. Zavicaj Restaurant

1. Gradska

Gradska, Şahane et yemeklerini ve çorbaları uygun fiyatlı bulabileceğiniz bir restorandır ve özellikle yerel tatları denemek isterseniz gitmeniz gereken mekanlardan biridir. Akşam yemeği için daha çok tercih edilmektedir. Bifteğinizin yanında rakijanızı veya biranızı içebileceğiniz bir yer.

Gradska

2. Ambar

Ambar, Nehrin kenarına kurulu ve iç tasarımı oldukça şahane olan restoranın manzarası sizi büyüleyecek. İçeri mi inceleyeceksiniz, dışarıdaki manzaraya mı bakacaksınız karar vermekte zorlanacağınıza eminiz. Fiyatlar normalden biraz yüksek olsa da tüm öğünleri yapabileceğiniz, yerel mutfaktan tatları bulabileceğiniz dört dörtlük bir mekan.

Ambar

3. New Reset

New Reset, Avrupa mutfağının tadına varabileceğiniz mekan aslen Fransız yemekleri üzerine menüler hazırlasa da geri kalan Avrupa ülkelerinden de esintiler bulmak mümkündür. Akdeniz mutfağının da çeşitliliğini gözler önüne seren mekanda fiyatlar biraz yüksektir.

New Reset

4. Zavicaj Restaurant

Zavicaj Restaurant, Orta Avrupa tatları, barbekü ve genellikle et yemeklerinin servis edildiği mekanın atmosferi oldukça samimi. Beyazın ve ahşabın birleşmi, içerinin sıcaklığını koruyor.

Zavicaj Restaurant

Belgrad hakkında daha fazla şey keşfet!

Belgrad Otel Tavsiye

Belgrad Otel Tavsiye

Belgrad'da konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Buraya geldiğinizde kalacak yer bulmakta zorlanacağınızı düşünmemekle birlikte Belgrad'da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz birkaç otel bulunuyor. Belgrad ziyaretinizde kalabileceğiniz bazı yerler şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belgrad'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belgrad'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belgrad'da neredeyse her mevsim bir festival düzenlenir. Gideceğiniz tarihlerde mutlaka bir etkinliğe denk geleceğinizi düşünüyoruz. Siz de takviminizde önemli günleri işaretlemek isterseniz buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belgrad Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Belgrad Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Oldukça canlı bir gece hayatına sahip olan Belgrad’da her türlü eğlence mekanı bulmak mümkün bunun yanında gece konserler, kulüpleri en fazla tercih edilen eğlenceler arasında. Gece eğlencesi fiyatlarının uygunluğuyla beraber eğlenmeniz için ideal bir ortam oluşturmaktadır. Sava Nehri üzerindeki mekanlar gece kulüplerinin nabzını tutan yerdir, en popüler gece kulüpleri de oradadır. Kulüplerde canlı müzik, DJ günleri ve bazen de defilelerin yapıldığı oldukça etkili mekanlardır. 

Çoğu mekanda içeri giriş rezervasyonla olmaktadır. Birkaç gün önceden gideceğiniz yere rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın. Oldukça geniş bir içki kültürleri de vardır. Bu şahane gece hayatını tatmak için Belgrad’a gidecekseniz ve henüz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz. 

Kulüpler genellikle yazlık ve kışlık olarak iki konumda hizmet vermektedir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad'da gezilecek birçok yer vardır. Belgrad ziyaretinizde öncelikle bir rota belirleyip ona göre daha rahat gezmeniz için görülmesi gereken yerleri sizin için bir araya getirdik. Belgrad'a gittiğinizde görebileceğiniz önemli yerler şunlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belgrad Ne Yenir?

Belgrad Ne Yenir?

Belgrad’da özellikle hamur işleri çok tüketilen yiyeceklerdir. Bunun yanında beyaz et ve sakatat tüketme özellikleri yoktur. Genellikle kırmızı eti ve hamur işlerini çok tüketirler ve bunları aynı zamanda da tüketirler. Sırbistan’ın Osmanlı hakimiyetine girdiği dönemler bulunduğu için bizim genellikle tükettiğimiz birçok yemeği tüketmektedirler. Aslında mutfakları Bizans, Akdeniz, Türkiye ve Macar yemeklerinin bir karışımını içermektedir. Özellikle yemeklerde oldukça fazla baharat kullanmalarıyla bilinmekteler. Paprika da mutfakta en çok kullanılan tatlardan biridir, acı severler.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belgrad Uçak Bileti