1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Barselona Uçak Bileti

Barselona Uçak Bileti

Barselona hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

4 Eylül 2020 Cuma
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Barselona Hakkında

İspanya’nın sınırları içerisinde bulunan Katalonya Özerk Topluluğu’nun merkezidir. Aynı zamanda genel ülke sınırları içerisindeki en büyük ikinci kenttir. İspanya-Fransa sınırına yakın bir yerde bulunan şehir ülkenin Akdeniz’e kıyısı olan yerleri arasındaki en önemli liman ve ticari merkezidir.

Bu şehrin İsa’dan önce 3. Yüzyılda kurulduğu düşünülmektedir. Kartacalıların kurduğu düşünülen kentin isminin de Kartacalıların büyük yöneticilerinden birinin aile adından geldiği sanılmaktadır. Daha sonra Romalılar tarafından alınmış şehir, sömürge haline gelmiştir. Daha sonraları Vizigotlar tarafından işgal edildi ve bir süre sonra bir İslam devleti olan Endülüs Emevi Devleti’nin toprakları arasına girdi. Karolenj Hanedanı şehri Müslümanların elinden aldıktan bir süre sonra da kent özerkleşti. 1137 yılında ise Katolonya ve Argon’un birleşmesi ile beraber Barselona adını verdiğimiz kent ortaya çıkmıştır.

Son zamanların en ünlü ülkelerinden biri lan İspanya sınırları içersindeki şehir, modern mimariye göre tasarlanmış adeta bir göz bebeğidir. Bunların yanında gelişmiş bir kültüre sahiptir. Kentin sınırları içerisinde yaygın olarak kullanılan dil Katalanca’dır.

İspanya’nın ve düyanın en ünlü şehirlerinden biri olan Barselona için ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Barselona'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Özerk Katalonya Bölgesi’ne bağlı Barselona kentinde bir adet uluslararası havalimanı mevcuttur. Havalimanı El Prat olarak bilinmektedir. Tüm İspanya içerisindeki en büyük ikinci havalimanı oalrak bilinmektedir. 1918 yılında inşaatı yapılmıştır.

Barselona Uluslararası Havalimanı

Barselona Havalimanı ile Barselona şehir merkezi arasında yaklaşık 10 km mesafe bulunmaktadır. Katalonya Bölgesi’nin en büyük havalimanı olarak bilinmektedir. Sivil havacılık için kullanılan havalimanına 20’den fazla hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Barselona havalimanından şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tren: Şehir merkezine doğrudan tren hattı bulunmaktadır. Bölge tren istasyonuna gidecekseniz ve oradan binecekseniz de Terminal 1’den çıkıp istasyona yürümeni gerekecektir.

Otobüs: Üç otobüs hattıyla şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 7/24 çalışan otobüslerle şehir merkezine ulaşman minimum 35 dakika sürmektedir.

1 ve 2 numaralı terminallerden 46 numaralı otobüse binerek şehir merkezine en uygun fiyatlı şekilde gitmek mümkün. Ancak birçok durakta durması bu otobüsün sıkıntılı taraflarından.

Aerobus aslında şehir merkezinden havalimanına gitmek için kullanılan bir otobüstür. 1 ve 2 numaralı terminallerde durmaktadır.

Gece otobüsü olarak N16/N17/N18 numaralı otobüslerle havalimanına gece geç saatlerde vardığınızda kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır.

Taksi: Taksi, havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılan en hızlı yöntemdir. Bu ulaşım yoluyla yaklaşık 20 dakikada havalimanından şehir merkezine varabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşımınızda 40 Euro gibi bir fiyat ödemeniz gerekmektedir.

Araç Kiralama: Havalimanı içerisinde araç kiralayabileceğiniz firmalar bulunmaktadır bunun yanında internet üzerinden de araç kiralama sitelerinden bu ulaşım yolunu halledebilirsiniz.

Henüz uçak biletinizi almadıysanız Barselona Uluslararası Havalimanı varışlı ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Ülkemizdeki şehirlerden hiçbirine Barselona’ya direkt uçuş mevcut değildir. Barselona’ya gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Vueling Airlines, Türk Hava Yolları, Ryanair, Pegasus ve Lufthansa. Bu havayolu firmalarını kullanmak için en uygun fiyatlı biletler sitemizde mevcut göz atıp ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Ülkemizden Barselona’ya en sık uçuş yapılan şehirlerimiz İstanbul, İzmir ve Ankara’dır. Şubat, Mart ve Aralık aylarında Barselona için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Haziran, Nisan ve Ağustos aylarında ise en ucuz fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Barselona’ya gitmek için henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ülkenin doğu kıyısında yer alan şehir Akdeniz iklimi hakimiyet altındadır. Yazlar kuru ve sıcak geçmektedir. Kışlar ise hafif nemli ve soğuk geçmektedir. Fazla nem olmadığından dolayı sıcaklık farkları yüksektir ve nem olmamasının sebebi Atlantik’ten gelen rüzgarların şehir üstüne çok az nem bırakmasıdır. Yağmurlar düzenli değildir ama genel olarak en çok kış ve yaz aylarında yağmur yağmaktadır. Bunların dışındaki mevsimler, ilkbahar ve sonbahar en kuru ayları barındırmaktadır.

Kış aylarında sıcaklıklar en düşük 6 derece olurken yaz aylarında en fazla 32 dereceye çıkmaktadır. Kuraklığı bir kenara bırakırsak ilkbahar ve sonbahar en ideal zamanlardır Barselona’ya gitmek için ancak yaz turizmi için gidiyorsanız yaz ayları da bu şehirde geçirmek için oldukça ideal zamanlardır.

Yaz aylarında Barselona ziyareti düşünüyorsanız sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Barselona'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

İspanyolların en meşhur tatları genellikle şekerli ve tatlı yiyeceklerdir. Hamur işlerini de oldukça severler.

Domuz etiyle yapılan içinde peynir bulunan Merandas ve Pan de Dios’ta yiyebileceğiniz hamur işlerindendir. Paella, üç farklı türü olan ve bölgenin klasikleşmiş tatlarından biridir. Genellikle bu türler içerisinde deniz ürünleri, et, tavuk ve fasulye bulunmaktadır. Tapas ünlü lezzetlerden biridir yine. Bir ana yemek değildir, atıştırmalık sayılabilir. Yemeklerin yanında tüketilir.

Bunlar yanında peyniriyle meşhur olmasa da İspanya içerisinde oldukça kaliteli peynirler üretilmektedir. Bu peynirleri tatmak hatta eve getirmek için yapmanız gereken şeylerin ilki sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak tatilinizi planlamaya başlamak.

Tümünü Göster

Barselona'da Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Peyniriyle meşhur olmasa da İspanya içerisinde oldukça kaliteli peynirler üretilmektedir. Bu peynirleri tatmak hatta eve getirmek için yapmanız gereken şeylerin ilki sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak tatilinizi planlamaya başlamak.

Bu ve bunun gibi lezzetlere nereden ulaşabiliriz?

Tümünü Göster

Barselona'da Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

İşte Barselona'nın gezilip görülmesi gereken yerleri!

Tümünü Göster

Barselona Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Temalı partilerin başkentlerinden biri olan Barselona’da özellikle liman bölgesinde veya Las Ramblas bölgesinde tonlarca gece mekanı bulmanız mümkündür. Eğlence anlayışları o kadar gelişmiştir ki Maremagnum adıyla bilinen AVM’nin içerisinde bile çılgın eğlence mekanları bulunmaktadır.

Gece kulübü, bar, pub ve kafe barlar Barselona’nın yer yerine dağılmış durumdadır ve fiyat aralığı çeşitli tonlarca mekandan birini seçebilirsiniz. Oldukça renkli dizayn edilmiş, temalı partileri ve gece kulüplerini bulmanız oldukça olası.

Tümünü Göster

Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?

Açıkçası gerçek alışveriş tutkunları için söyleyebileceğimiz şey Barselona’da çok katlı alışveriş mağazaları yerine caddelerde daha çok seçenek bulabilecekleridir. AVM alışverişleri genel olarak Barselona içerisinde popüler olan seçeneklerden değildir. Las Ramblas, bu caddeler içerisinde en popüler ve tursitik olanlardan biridir. Birçok zincir mağazanın bulunduğu cadde bizim İstiklal Caddesi’ne benzemektedir. Passeig de Gracia Caddesi ise ünlü mimar Gaudi’nin eserleriyle dolu bir göz dolduruculuğa sahip olmasının yanında Barselona’nın moda caddesidir. Oldukça şık dükkanlar vardır ve her fiyattan alışveriş mekanı bulmak mümkündür. Burada hem İspanyol yerel markaların hem de dünyaca ünlü markaların dükkanlarını bulmak mümkündür. Rambla de Catalunya, daha çok küçük butik mağazaların, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bir caddedir. Hem alışveriş hem de cadde içerisinde bulunan kafelerde dinlenme olanağı sağlar.

Maremagnum, kent içerisinde Pazar günleri açık olan tek AVM’dir. 20’den fazla restoranda bulunan AVM’de bildiğimiz ve yerel markalar olarak oldukça fazla mağaza seçeneği de bulunmaktadır. L’illa Diagonal 200’den fazla markayı bir arada bulabileceğiniz büyük bir AVM’dir. La Maquinista ise şehir içindeki tek ve en büyük açık hava AVM’sidir. Bu nedenle özellikle yaz mevsiminde çok fazla turist almaktadır.

Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Barselona'da önemli günler nelerdir?

Tümünü Göster

Barselona'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi önceden almanızda fayda vardır. Bu daha ucuza gelecek bir yoldur ayrıca hâlâ bilet almadıysanız sitemiz üzerinden biletlere bakabilir ve online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Yemek yediğiniz yerlerde yemeğin içeriğini sormanız gerekmektedir. Eğer domuz eti yemiyorsanız, bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Festival günleri yazılmıştır ancak yine de festivallerin kendine ait internet sitelerinden günlerini yeniden kontrol etmenizde fayda vardır.

Barselona'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Barselona'da konaklama konusunda asla sıkıntı çekmezsiniz. İşte sizlere önerilerimiz

Tümünü Göster
Valencia