1. Anasayfa
 2. Barselona Uçak Bileti

Barselona Uçak Bileti

Barselona Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Barselona Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

23 Mart 2021 09:57

Barselona uçak bileti almayı planlıyorsanız, seçebileceğiniz pek çok hava yolları firması bulunuyor. Biletinizi Vueling Airlines, THY, KLM, Pegasus ve Lufthansa firmalarından alabilirsiniz. Biletbak, bu firmaları karşılaştırmanıza ve en ucuz uçuşu bulmanıza yardımcı olur.

THY ve Pegasus gibi firmaları kullanarak aktarmasız şekilde Barcelona'ya gidebilirsiniz. İstanbul Barselona arası aktarmasız ortalama 3-4 saat sürer. Aktarmalı uçuşlarda ise yolculuk süresi 10 saate, hatta bir güne kadar çıkabilir.

Barselona'ya uçuş düzenlenen bir diğer popüler çıkış noktası da Ankara. Ankara Barselona arası aktarmasız uçuş bulunmuyor. Buradan Barselona'ya ulaşmanın en kolay yolu, öncelikle İstanbul'a giderek buradan aktarmasız seferlere bilet almak. Ankara Barselona arası İstanbul aktarmalı uçuşlar ortalama 9 saat sürüyor. Bu süre kimi zaman 10 saatin üstüne çıkabilir.

Türkiye çıkışlı Barselona uçuşları için diğer şehirlerden yolculuk süreleriyse şu şekilde:

 • İzmir Barselona: Ortalama 7 saat
 • Antalya Barselona: Ortalama 10 saat
 • Diyarbakır Barselona: Ortalama 15 saat
 • Samsun Barselona: Ortalama 15 saat
Barselona'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Barselona'ya Nasıl Gidilir?
 2. Barselona'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Barselona Hakkında
 5. Barselona Ne Yenir?
 6. Barselona Nerede Yenir?
 7. Barselona Gezilecek Yerler
 8. Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Barselona'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Barselona Otel Tavsiye

Barselona'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Özerk Katalonya Bölgesi’ne bağlı Barselona'da bir adet uluslararası havalimanı mevcut. İsmi halk tarafından El Prat olarak da bilinen havalimanının tam ismi Barcelona Uluslararası Havalimanı'dır. Burası, tüm İspanya içindeki en büyük ikinci havalimanı olmakla beraber 1918 yılından beri hizmet veriyor.

Barcelona Uluslararası Havalimanı

Barselona Havalimanı ile Barselona şehir merkezi arasında yaklaşık 10 km mesafe bulunur. Burası, Katalonya Bölgesi’nin en büyük havalimanı olarak bilinir. Sivil havacılık için kullanılan havalimanına 20’den fazla hava yolu şirketi hizmet veriyor.

Havalimanından merkeze gitmek için tren, otobüs, taksi, araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tren kullanmak pratik bir alternatif olarak öne çıkıyor. Şehir merkezine doğrudan tren hattı bulunmakta. Bölge tren istasyonuna gidecekseniz ve oradan binecekseniz de Terminal 1’den çıkıp istasyona yürümenzi gerekiyor.

Otobüs ekonomik bir alternatif olarak tercih edilebilir. Havalimanından geçen otobüs hatlarıyla şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 7/24 çalışan otobüslerle şehir merkezine ulaım minimum 35 dakika sürüyor.

1 ve 2 numaralı terminallerden 46 numaralı otobüse binerek şehir merkezine en uygun fiyatla gitmek mümkün. Ancak birçok durakta durması bu otobüsün sıkıntılı taraflarından.

N16/N17/N18 numaralı otobüslerse havalimanına geç saatlerde vardığınızda kullanabileceğiniz gece otobüslerinden.

Taksi havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılan hızlı bir yöntem. Bu ulaşım yoluyla yaklaşık 20 dakikada havalimanından şehir merkezine varabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için 40 Euro gibi bir fiyat ödemeniz gerekiyor

Araç kiralama avantajlı olabilecek bir seçenek. Havalimanı içerisinde araç kiralayabileceğiniz firmalar bulunuyor. Bunun yanında internet üzerinden de araç rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Barselona Havalimanı'nda yer alan Enterprise, Hertz ve Sixt firmalarını tercih edebilirsiniz.

Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

İspanya'nın doğu kıyısında yer alan şehir Akdeniz iklimini yaşıyor. Bu nedenle Barselona'da yazlar kuru ve sıcak geçer. Kışlar ise hafif nemli, aynı zamanda soğuk bir havaya sahip. Barselona'da fazla nem olmadığından sıcaklık farkları yıl içinde büyük değişim gösterir. Burada fazla nem olmamasının sebebi, Atlantik’ten gelen rüzgarların şehir üstüne çok az nem bırakmasına bağlanabilir.

Yağmurlar düzenli yağmamakla beraber bölge, genel olarak kış ve yaz aylarında yağış alır. Barselona en kurak zamanlarını ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yaşar.

Kış aylarında sıcaklıklar en düşük 6 derece olurken yaz aylarında ortalama sıcaklık 28 dereceyi bulur. Burada havaların 32 derecenin üstüne çıktığınızı pek göremezsiniz. İlkbaharda hava 20 derece civarında seyrederken, sonbaharda 22-25 dereceyi bulur. Kasım ayında havalar iyice soğumaya başlar.

Kuraklığı bir kenara bırakırsak ilkbahar ve sonbahar gezi için en ideal zamanlar olarak görülüyor. Bu mevsimlerde hem ekstrem havalar yaşanmaz, hem de turist yoğunluğu yaz aylarındaki kadar fazla olmaz.

Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Barselona Hakkında

İspanya’nın sınırları içerisinde bulunan Katalonya Özerk Topluluğu’nun merkezi olan Barselona, İspanya'nın da en büyük ikinci kenti. Barselona İspanya-Fransa sınırına yakın bir yerde bulunur ve ülkenin Akdeniz'de bulunan en önemli liman ve ticari merkezi olarak görülür.

Barselona'nın tarihi milattan önce 3. yüzyıla kadar uzanır. Kartacalıların kurduğu düşünülen kentin ismi de Kartacalıların büyük yöneticilerinden birinin aile adından gelir. Daha sonra Romalılar tarafından alınan Barselona sömürge statüsüne gelir. İlerleyen dönemlerde Vizigotlar tarafından işgal edilen kent, bir süre sonra Endülüs Emevi Devleti’nin toprakları arasına katılır. Karolenj Hanedanı'nın Barselona'yı Müslümanların elinden almasıyla bölge özerk yönetime kavuşur. 1137 yılında ise Katolonya ve Argon’un birleşmesi ile beraber Barselona adını verdiğimiz kent ortaya çıkar.

Barselona, İspanya'nın turizm açısındaki ününden kendi payına düşeni almayı ihmal etmiyor. Modern mimari anlayışa göre tasarlanan kent, adeta ülkenin göz bebeği. Bunların yanında Barselona, köklü tarihinin de etkisiyle gelişmiş bir kültüre sahip. Kentin sınırları içerisinde yaygın olarak Katalanca dili kullanılır. Oksitan dilinden kopan ve 13. yüzyılda ayrı bir lehçe haline gelen Katalanca, İspanya'nın Akdeniz kıyısındaki diğer şehirlerinde de konuşulur. Barselona gezisine başlamadan önce Katalancadaki temel kalıpları öğrenmek isteyebilirsiniz.

Barselona Hakkında

Barselona Ne Yenir?

Yeni bir şehrin kültürünü tanımak, yerel yemeklerden tatmaktan geçer. Barselona'nın kültürünü de daha iyi anlamak için bölgenin geleneksel yemeklerinden deneyebilirsiniz. Sadece geleneksel yemekler değil, Barselona halkı tarafından sevilen diğer yemekler de burayı tanımanıza yardımcı olacaktır.

Churros

Churros

Churros, İspanyol ve Barselona mutfağının en ünlü tatlıları arasında bulunuyor. Churros hazırlanırken kızartılmış sıvı hamur üzerine şeker ve tarçın karışımı bir toz ilave edilir. Daha sonra tatlı çikolataya batırılır ve afiyetler yenir.

Empanada

Empanada

Barselona'da hamur işlerinin fazlasıyla sevildiğini söylemiştir. Empanada da burada tüketebileceğiniz en güzel hamur işi yemeklerden. Empanadalar hazırlanırken hamurun içine etli iç harcı konulur ve hamur yarım ay şeklinde kapatılır. Daha sonra empanadalar pişirilir ve servis edilir.

Bocadillos

Bocadillos

Bocadillos, baget ekmek arasına peynir, et, omlet vb. konularak hazırlanan bir yemek. Barselona'da özellikle kahvaltılarda bocadillos görebilir, lezzetine hayran olabilirsiniz. Pek çok kafede, restoranda bocadillos bulabilir, kahvaltınızı yerel halktanmış gibi tamamlayabilirsiniz.

Arros Negre

Arros Negre

Arros negre, sizi siyah görünümü ile şaşırtabilir. Barselona kültürünün ilginç yemeklerinden olan arros negre, mürekkepbalığının ürettiği sıvıdan hazırlanıyor. Bu nedenle yemeğin rengi de simsiyah bir hale bürünüyor. Arros negre de kullanılan siyah malzemeler bununla bitmiyor. Yemeğin için 'siyah pirinç' isimli özel bir tür pirinç de katılıyor.

Barselona Nerede Yenir?

Katalan coğrafyasının lezzetli yemeklerini tatmak için Barselona'daki restoranları deneyebilirsiniz. Barselona'da sadece Katalan değil, diğer milletlerin, coğrafyaların yemeklerini de bulabilirsiniz. Barselona'ya geldiğinizde mutlaka uğramanızı önerdiğimiz bazı kaliteli restoran ve kafeler bulunuyor.

Churrería Layetana

Churrería Layetana

Churrería Layetana, Şehir merkezinde bulunan ünlü bir kafe. Burası haftanın altı günü, cumartesi günleri hariç her gün hizmet veriyor. Geç saatlere kadar açık kalan Churrería Layetana, özellikle tatlılarıyla ünlü. Buraya geldiğinizde özellikle churros denemenizi öneriyoruz.

 Bo de B

Bo de B

Barselona içindeki en ünlü kafeler arasında Bo de B sayılabilir. Özellikle tatlıları ve hamur işlerini bulabileceğiniz kafede dünyanın en iyi bocadilloslarını yiyebilirsiniz. Bunun yanında Bo de B, özellikle sabah kahvaltılarınızı yapabileceğiniz harika bir mekan.

A Casa Portuguesa

A Casa Portuguesa

A Casa Portuguesa, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü hizmet veriyor. Barselona'nın ünlü pastanelerinden A Casa Portuguesa, küçük ve tatlı atmosferiyle sizi kendine çekecek. Burada yemenizi özellikle tavsiye ettiğimiz yemek ise hamur işleri. Hamur işlerinde oldukça iyi olan pastanede hem sabah kahvaltınızı hem de öğlen yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bego & Ivan

Bego & Ivan

Bego & Ivan, Akdeniz yemeklerini yiyebileceğiniz bir yer. Aynı zamanda Barselona’nın geleneksel tatlarını da burada bulabilirsiniz. Bego & Ivan'ın en ünlü lezzeti ise paella. Paella yemeğini buradan daha iyi yapan bir yer bulmak oldukça zor.

Barselona Gezilecek Yerler

Barselona'da gezilecek yerler bitmez. Burası için ülkenin turizm ve kültür başkenti denilebilir. Berselona'nın tarihi sokaklarda kaybolmak isteyebilirsiniz ancak biz yine de sizin için bir gezi rehberi hazırladık. Seyahatinizi planlarken göz atabileceğiniz listemize buradan bakabilirsiniz.

Sagrada Familia Bazilikası

Sagrada Familia Bazilikası

Sagrada Familia Bazilikası, Antoni Gaudi’nin ustalık eseri olarak bilinir. Eser, Barselona'nın sembolü olarak görülüyor. İnşaata 1882 yılında başlanmış olması bir yana yapımı Gaudi’nin ölümü ve savaşlar yüzünden oldukça geç bir sürede biter.

Sagrada Familia, Hz. İsa, Hz. Meryem ve Hz. Yusuf’tan oluşan aileyi temsil eder. Aynı zamanda eser, işçilerin ve ailelerin koruyucu azizi olarak bilinen Hz. Yusuf’a adanmıştır.

Yapı oldukça hayranlık verici bir görünüme sahip, bu yüzden bazilikanın önünde her daim kuyruk görebilirsiniz.

Picasso Müzesi

Picasso Müzesi

Picasso Müzesi, La Ribera semtinde yer alır. Burası Picasso'nun en önemli eserlerini barındıran müzeler arasındadır. Müzeyi bu kadar popüler yapan özelliği ise Picasso yaşarken açılan tek müze olması. Müzenin açılışına ünlü İspanyol ressam bizzat katılmıştı.

Müzenin açılışında sanatçının, asistanı Sabartes’e şahsen hediye ettiği eserler kullanılmıştı. Daha sonra Barselona Sanat Müzesi’nden gelen ve Picasso ailesinin bağışladığı eserlerle müze genişler. Şimdilerde içeride yaklaşık 4 bin eser sergileniyor.

Casa Mila

Casa Mila

Ünlü mimar Gaudi tarafından yapılan Casa Mila evinin en önemli özelliği ilginç bacaları. Sembolist eserler veren mimarın yine bu eserinde de gizli alt anlamlar görülebilir. Eser önden bakılınca deniz dalgalarıyla bezenmiş gibi durur.

Casa Mila, 1984 yılında UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı statüsünü kazandı.

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, 1929 yılında inşa edilmekle beraber yapı İtalyan mimarisinden de izler taşıyor. Müze, Montjuic Tepesi’nin tam karşısında yer alır ve Barselona içerisindeki en görkemli müzelerden biri sayılır. Bina ünlü Katalon sanatçı Cadafalch imzasını taşır.

Müzedeki en önemli eserler Katalan Sanatı Koleksiyonu içerisinde yer alır. Burada 19. yüzyıldan 20. yüzyılın yarısına kadar tarihlenen eserleri görebilirsiniz. Müzenin sahip olduğu eserlerin yanı sıra, binanın iç mimarisi de oldukça büyüleyici. Burası Barselona'dan gitmeden önce görmeniz ve hatta en az 5 saatinizi vererek incelemeniz gereken bir yer.

Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Barselona, temalı partilerin adeta başkenti konumunda. Barselona’da özellikle liman bölgesinde veya Las Ramblas'da tonlarca gece mekanı bulmanız mümkün. Katalan halkının eğlence anlayışı o kadar gelişmiştir ki, hemen her yerde eğlence mekanlarına denk gelebilirsiniz. Maremagnum adıyla bilinen AVM’nin içerisinde bile çılgın eğlence mekanları bulunuyor.

Gece kulübü, bar, pub ve kafe barlar Barselona’nın her yerine dağılmış durumda. Burada her bütçeye uygun eğlence imkanını bulabilirsiniz.

La Pedrera

La Pedrera

La Pedrera yaz aylarının vazgeçilmez tercihlerinden birisi. Burası genel olarak caz müzikle buluşabileceğiniz eşsiz bir mekan. La Pedrera, harika terasıyla da hem yerel halkın, hem de turistlerin ilgini kazanmayı başarıyor.

La Terreza

La Terreza

La Terreza, şahane bir şehir manzarası sunan gece kulüplerinden birisi Bu kadar popüler olmasının sebebiyse renkli ışıkları ve manzaranın eşsizliği. Bunun dışında mekanda zaman zaman eğlenceli tema partileri de düzenleniyor.

Apollo

Apollo

Lafı fazla uzatmadan söyleyebiliriz ki Apollo, konsept partileri sevenler için harika bir ev sahibi. Mekanın Salı günleri düzenlediği Crappy Thuesday temalı şahane partisine mutlaka uğramanızı öneririz. Apollo, La Rambla Caddesi'nde yer alıyor.

Opium Mar

Opium Mar

Opium Mar, Pazartesi günleri verdikleri çılgın partiler ile bilinen bir mekan. Opium Mar'ın imzası haline gelen partinin ismiyse Love Mondays. Love Mondays, Passeig Maritim de La Barceloneta'daki Opium Mar'da sizi bekliyor.

Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?

Barselona’da alışveriş için çok katlı alışveriş merkezleri yerine caddeleri seçmenizi öneriyoruz. AVM alışverişleri Barselona için popülerlik kazanamamış bir alternatif. Bunda, Barselona'nın oturmuş alışveriş kültürünün etkisi oldukça büyük.

Turistik ve popüler caddelerden birisi de Las Ramblas Caddesi. Birçok zincir mağazanın bulunduğu cadde bizim İstiklal Caddesi’ne benziyor.

Passeig de Gracia Caddesi ise ünlü mimar Gaudi’nin eserleriyle dolu, göz doldurucu bir cadde. Burası için Barselona modasının kalbi de denilebilir. Şık dükkanları ve her fiyattan, her bütçeye uygun markaları ile bu caddeyi çok seveceksiniz. Burada hem İspanyol yerel markalarını hem de dünyaca ünlü markaların dükkanlarını bulabilirsiniz.

Rambla de Catalunya, daha çok küçük butik mağazaların, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bir cadde. Burada hem alışveriş yapabilir, hem de cadde içerisinde bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz.

Maremagnum, kent içerisinde Pazar günleri açık olan tek AVM. 20’den fazla restoran bulunan AVM’de dünyaca ünlü markaların yanı sıra yerel markalar da bulunuyor.

L’illa Diagonal da 200’den fazla markayı bir arada bulabileceğiniz büyük bir AVM.

La Maquinista ise şehir içindeki tek ve en büyük açık hava AVM’si olma özelliğine sahip. Bu nedenle özellikle yaz mevsiminde La Maquinista'da çok fazla turist görebilirsiniz.

Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?

Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Katalan ve Barselona kültürünü yaşayarak görmek için buradaki festivallere, fuarlara katılabilirsiniz. Barselona'da pek çok etkinlik düzenlenir. Gezinizi bu etkinliklerin tarihine denk getirerek dolu dolu bir seyahat geçirebilir, güzel anılarla eve dönebilirsiniz.

Tümünü Göster

Barselona'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi Barselona'da da domuz eti sıklıkla tüketilir. Bu nedenle yemek yediğiniz yerlerde yemeğin içeriğini sormanızı öneriyoruz. Eğer domuz eti yemiyorsanız, bu dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor.

Barselona'da akşam yemeği yemek istiyorsanız, bunu akşam 8'den sonra yapmalısınız. Barselona'da akşam yemeği için restoranlar saat 8'e kadar kapılarını açmaz.

Barselona halkıyla konuşurken Barselona için 'Barça' kelimesini kullanmamaya dikkat edin. Çünkü barça, Barselona için doğru bir kısaltma değildir. Barça kelime olarak küçük tekne demektir, doğru kısaltma ise 'Barna' olmalıdır.

Barselona Otel Tavsiye

Barselona'da konaklama konusunda asla sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. İspanya'nın ve Katalan coğrafyasının turistik merkezi olan Barselona'da pek çok otel bulunur.

Dilerseniz size önerebileceğimiz her bütçeye uygun otel seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Eurostars BCN Design

Eurostars BCN Design

Eurostars BCN Design, şehir merkezine 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Otel, plaja da oldukça yakın. Eurostars BCN Design butik bir otel olmakla beraber avangart döşenmiştir. Otelde ücretsiz Wi-Fi, havaalanı servisi gibi hizmetleri bulunuyor. Tüm odaların balkonlarından şehrin manzarasını görmek de mümkün. Otelin ücretleri 2.600 liradan başlamakta.

Room Mate Gerard

Room Mate Gerard

Room Mate Gerard, merkezde bulunan otel yüzme havuzu, fitness merkezi, güneşlenme terasıyla en çok tercih edilen otellerin arasında yer alıyor.  Room Mate Gerard, Katalonya Meydanı’na da yakın bir konumda bulunuyor. Otelin oda fiyatları 700-800 liradan başlıyor.

Catalonia Eixample 1864

Catalonia Eixample 1864

Catalonia Eixample 1864, kent merkezinin göbeğinde bulunuyor. Otel, 19. yy mimarisine göre dizayn edilmiş. Çatı katında havuzu bulunan otelde şahane bir bar da mevcut. Aynı zamanda otel içinde bir de güneşlenme terası bulunuyor. Otelin gecelik oda ücretleri ortalama 550 lira.

Hilton Diagonal Mar Barcelona

Hilton Diagonal Mar Barcelona

Dört yıldızlı otellerden olan Hilton Diagonal Mar Barcelona, plaja sadece 300 metre uzaklıkta. Hilton Diagonal Mar Barcelona'nın gecelik oda ücretleri ise 1.100-1. 200 liradan başlıyor. Passeig del Taulat üzerinde yer alan otelde bar, spor salonu gibi hizmetler de sunuluyor.

Valencia