1. Anasayfa
 2. Barselona Uçak Bileti

Barselona Uçak Bileti

Barselona Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Barselona Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Ülkemizdeki şehirlerden hiçbirine Barselona’ya direkt uçuş mevcut değildir. Barselona’ya gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Vueling Airlines, Türk Hava Yolları, Ryanair, Pegasus ve Lufthansa. Bu havayolu firmalarını kullanmak için en uygun fiyatlı biletler sitemizde mevcut göz atıp ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Ülkemizden Barselona’ya en sık uçuş yapılan şehirlerimiz İstanbul, İzmir ve Ankara’dır. Şubat, Mart ve Aralık aylarında Barselona için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Haziran, Nisan ve Ağustos aylarında ise en ucuz fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Barselona’ya gitmek için henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Barselona'ya Nasıl Gidilir?
 2. Barselona'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Barselona Hakkında
 5. Barselona Ne Yenir?
 6. Barselona Nerede Yenir
 7. Barselona Gezilecek Yerler
 8. Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Barselona'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Barselona Otel Tavsiye

Barselona'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Özerk Katalonya Bölgesi’ne bağlı Barselona kentinde bir adet uluslararası havalimanı mevcuttur. Havalimanı El Prat olarak bilinmektedir. Tüm İspanya içerisindeki en büyük ikinci havalimanı oalrak bilinmektedir. 1918 yılında inşaatı yapılmıştır.

Barselona Uluslararası Havalimanı

Barselona Havalimanı ile Barselona şehir merkezi arasında yaklaşık 10 km mesafe bulunmaktadır. Katalonya Bölgesi’nin en büyük havalimanı olarak bilinmektedir. Sivil havacılık için kullanılan havalimanına 20’den fazla hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Barselona havalimanından şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tren: Şehir merkezine doğrudan tren hattı bulunmaktadır. Bölge tren istasyonuna gidecekseniz ve oradan binecekseniz de Terminal 1’den çıkıp istasyona yürümeni gerekecektir.

Otobüs: Üç otobüs hattıyla şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 7/24 çalışan otobüslerle şehir merkezine ulaşman minimum 35 dakika sürmektedir.

1 ve 2 numaralı terminallerden 46 numaralı otobüse binerek şehir merkezine en uygun fiyatlı şekilde gitmek mümkün. Ancak birçok durakta durması bu otobüsün sıkıntılı taraflarından.

Aerobus aslında şehir merkezinden havalimanına gitmek için kullanılan bir otobüstür. 1 ve 2 numaralı terminallerde durmaktadır.

Gece otobüsü olarak N16/N17/N18 numaralı otobüslerle havalimanına gece geç saatlerde vardığınızda kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır.

Taksi: Taksi, havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılan en hızlı yöntemdir. Bu ulaşım yoluyla yaklaşık 20 dakikada havalimanından şehir merkezine varabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşımınızda 40 Euro gibi bir fiyat ödemeniz gerekmektedir.

Araç Kiralama: Havalimanı içerisinde araç kiralayabileceğiniz firmalar bulunmaktadır bunun yanında internet üzerinden de araç kiralama sitelerinden bu ulaşım yolunu halledebilirsiniz.

Henüz uçak biletinizi almadıysanız Barselona Uluslararası Havalimanı varışlı ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ülkenin doğu kıyısında yer alan şehir Akdeniz iklimi hakimiyet altındadır. Yazlar kuru ve sıcak geçmektedir. Kışlar ise hafif nemli ve soğuk geçmektedir. Fazla nem olmadığından dolayı sıcaklık farkları yüksektir ve nem olmamasının sebebi Atlantik’ten gelen rüzgarların şehir üstüne çok az nem bırakmasıdır. Yağmurlar düzenli değildir ama genel olarak en çok kış ve yaz aylarında yağmur yağmaktadır. Bunların dışındaki mevsimler, ilkbahar ve sonbahar en kuru ayları barındırmaktadır.

Kış aylarında sıcaklıklar en düşük 6 derece olurken yaz aylarında en fazla 32 dereceye çıkmaktadır. Kuraklığı bir kenara bırakırsak ilkbahar ve sonbahar en ideal zamanlardır Barselona’ya gitmek için ancak yaz turizmi için gidiyorsanız yaz ayları da bu şehirde geçirmek için oldukça ideal zamanlardır.

Yaz aylarında Barselona ziyareti düşünüyorsanız sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Barselona'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Barselona Hakkında

İspanya’nın sınırları içerisinde bulunan Katalonya Özerk Topluluğu’nun merkezidir. Aynı zamanda genel ülke sınırları içerisindeki en büyük ikinci kenttir. İspanya-Fransa sınırına yakın bir yerde bulunan Barselona, ülkenin Akdeniz’e kıyısı olan yerleri arasındaki en önemli liman ve ticari merkezidir.

Bu şehrin İsa’dan önce 3. Yüzyılda kurulduğu düşünülmektedir. Kartacalıların kurduğu düşünülen kentin isminin de Kartacalıların büyük yöneticilerinden birinin aile adından geldiği sanılmaktadır. Daha sonra Romalılar tarafından alınmış ve sömürge haline gelmiştir. Daha sonraları Vizigotlar tarafından işgal edildi ve bir süre sonra bir İslam devleti olan Endülüs Emevi Devleti’nin toprakları arasına girdi. Karolenj Hanedanı Barselona'yı Müslümanların elinden aldıktan bir süre sonra da kent özerkleşti. 1137 yılında ise Katolonya ve Argon’un birleşmesi ile beraber Barselona adını verdiğimiz kent ortaya çıkmıştır.

Son zamanların en ünlü ülkelerinden biri olan İspanya sınırları içerisindeki Barselona, modern mimariye göre tasarlanmış adeta bir göz bebeğidir. Bunların yanında gelişmiş bir kültüre sahiptir. Kentin sınırları içerisinde yaygın olarak kullanılan dil Katalanca’dır.

İspanya’nın ve düyanın en ünlü şehirlerinden biri olan Barselona için ucuz uçak biletinizi Biletbak üzerinden satın alabilirsiniz.

Barselona Hakkında

Barselona Ne Yenir?

İspanyolların en meşhur tatları genellikle şekerli ve tatlı yiyeceklerdir. Hamur işlerini de oldukça severler.

1. Churros

Churros

spanyol mutfağından çıkmış en ünlü tatlı Churros’tur. Kızartılmış sıvı hamur üzerine şeker ve tarçın karışımı bir toz ilave edilir ve genellikle çikolataya batırılarak tüketilir. Bocadillos, baget ekmek arasına peynir, et, omlet gibi tatların konularak servis edildiği bir yemektir ve özellikle sabah kahvaltılarında oldukça tüketilen bir yemektir.

2. Empanada

Empanada

Hamur işleri de İspanya’da tüketebileceğiniz yiyecek türlerinden biridir. Biftekle yapılan içerisinde mantar da olan Empanada, bir tür hamur işidir.

Domuz etiyle yapılan içinde peynir bulunan Merandas ve Pan de Dios’ta yiyebileceğiniz hamur işlerindendir. Paella, üç farklı türü olan ve bölgenin klasikleşmiş tatlarından biridir. Genellikle bu türler içerisinde deniz ürünleri, et, tavuk ve fasulye bulunmaktadır. Tapas ünlü lezzetlerden biridir yine. Bir ana yemek değildir, atıştırmalık sayılabilir. Yemeklerin yanında tüketilir.

Bunlar yanında peyniriyle meşhur olmasa da İspanya içerisinde oldukça kaliteli peynirler üretilmektedir. Bu peynirleri tatmak hatta eve getirmek için yapmanız gereken şeylerin ilki sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak tatilinizi planlamaya başlamak.

Barselona Nerede Yenir

Peyniriyle meşhur olmasa da İspanya içerisinde oldukça kaliteli peynirler üretilmektedir. Bu peynirleri tatmak hatta eve getirmek için yapmanız gereken şeylerin ilki sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak tatilinizi planlamaya başlamak.

Bu ve bunun gibi lezzetlere nereden ulaşabiliriz?

Churrería Layetana

Churrería Layetana

Churrería Layetana, Şehir merkezinde bulunan ünlü bir kafedir ve cumartesi günleri hariç her gün hizmet vermektedir. Geç saatlare kadar açıktır ve özellikle tatlılarıyla ünlüdür. Churros adlı lezzeti yemeniz gereken yer özellikle burasıdır zira bu tatlıyla ünlüdür.

 Bó de B

Bó de B

Bó de B, Burası da Barselona içerisindeki en ünlü kafelerden biridir. Özellikle tatlıları ve hamur işlerini bulabileceğiniz kafede dünyanın en iyi Bocadillos’larını yiyebilirsiniz. Bunun yanında özellikle sabah kahvaltılarınızı yapabileceğiniz bir yerdir.

A Casa Portuguesa

A Casa Portuguesa

A Casa Portuguesa, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü açık olan pastane küçük ve tatlı atmosferiyle sizi kendine çekecektir. Burada yemenizi özellikle tavsiye ettğimiz yemek ise hamur işleri. Hamur işlerinde oldukça iyi olan pastanede hem sabah kahvaltınızı hem de öğlen yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bego & Ivan

Bego & Ivan

Bego & Ivan, Akdeniz yemeklerini yiyebileceğiniz aynı zamanda Barselona’nın geleneksel tatlarını bulabileceğiniz yerin en ünlü yemeği Paella’sıdır. Bu yemeği buradan daha iyi yapan bir yer bulmak mümkün değildir.

Barselona Gezilecek Yerler

Barselona'da gezilecek yerler bitmez! Tarihi sokaklarda kaybolmak isteyebilirsiniz ancak biz yine de sizin için bir gezi rehberi hazırladık. Seyahatinizi planlarken göz atabileceğiniz listemize buradan bakabilirsiniz. İşte Barselona'nın gezilip görülmesi gereken yerleri!

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia, Antoni Gaudi’nin ustalık eseri olarak bilinen eser şehrin adeta sembolü haline gelmiştir. İnşaata 1882 yılında başlanmış olması bir yana yapımı Gaudi’nin ölümü ve savaşlar yüzünden oldukça geç bir sürede bitmiştir. Yapı oldukça hayranlık vericidir bu yüzden önündeki uzun kuyruklar içeri girmenizi zorlaştıracaktır.

Büyük Kilise olarak anılmaktadır ve Sagrada Familia Hz. İsa, Hz. Meryem ve Hz. Yusuf’tan oluşan aileyi temsil etmektedir. Aynı zamanda eser işçilerin ve ailelerin koruyucu azizi olarak bilinen Hz. Yusuf’a ithaf edilmiştir.

Picasso Müzesi

Picasso Müzesi

Picasso Müzesi, Şehrin La Ribera semtinde yer alan müze, ünlü İspanyol sanatçının en önemli eserlerini barındıran müzelerden biridir ve en önemli ikincisidir. Müzeyi bu kadar popüler yapan özelliği ise Picasso yaşarken açılan tek müze olmasıdır. Ünlü ressam bizzat açılışa katılmıştır.

Müzenin ilk açılışında sanatçının asistanı Sabartes’in, sanatçının kendi tarafından şahsa hediye ettiği eserler kullanılmıştır. Daha sonra Barselona Sanat Müzesi’nden gelen ve Picasso ailesinin bağışladığı eserlerle müze genişlemiştir. Şimdilerde içeride yaklaşık 4 bin eser sergilenmektedir.

Casa Mila

Casa Mila

Casa Mila, Yine ünlü mimar Gaudi tarafından yapılmıştır ve evin en önemli özelliği ilginç bacalarıdır. Sembolist eserler veren mimarın yine bu eserinde de gizli alt anlamlar görüyoruz. Eser önden bakılınca deniz dalgalarıyla bezenmiş gibi durmasıyla ünlü. Barselona’dan gitmeden önce görmeniz gereken nadide eserlerden biridir.

1984 yılında UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı ilan edilmiştir ve eser korunmaktadır.

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, 1929 yılında inşa edilen yapı İtalyan mimarisinden izler taşımaktadır. Montjuic Tepesi’nin tam karşısında yer almaktadır ve Barselona içerisindeki en görkemli müzelerden biri sayılmaktadır. Ünlü Katalon sanatçı Cadafalch tarafından tasarlanmıştır.

En ünlü eserler Katalan Sanatı Kleksiyonu içerisinde yer almaktadır ve 19. Yydan 20.yy’ın neredeyse yarısına kadar olan bütün eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Müze içerisinde birçok eser ve koleksiyn bulunmakla beraber iç mimarisi de oldukça gelişmiştir. Gitmeden önce görmeniz ve hatta en az 5 saatinizi vererek incelemeniz gereken bir yerdir.

Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Temalı partilerin başkentlerinden biri olan Barselona’da özellikle liman bölgesinde veya Las Ramblas bölgesinde tonlarca gece mekanı bulmanız mümkündür. Eğlence anlayışları o kadar gelişmiştir ki Maremagnum adıyla bilinen AVM’nin içerisinde bile çılgın eğlence mekanları bulunmaktadır.

Gece kulübü, bar, pub ve kafe barlar Barselona’nın yer yerine dağılmış durumdadır ve fiyat aralığı çeşitli tonlarca mekandan birini seçebilirsiniz. Oldukça renkli dizayn edilmiş, temalı partileri ve gece kulüplerini bulmanız oldukça olası.

La Pedrera

La Pedrera

La Pedrera, Yaz aylarının vazgeçilmez tercihlerinden biridir. Genel oolarak caz müzikle buluşabileceğiniz eşsiz bir mekandır ve terası o kadar güzeldir ki turistlerin ve yerli halkın yaz zamanlarında oldukça fazla tercih ettiği eğlence mekanlarından biridir.

La Terreza

La Terreza

La Terreza, Şahane bir şehir manzarası sunan gece kulüplerinden biridir. Bu kadar popüler olmasının sebebi renkli ışıklar ve manzaranın eşsizliğidir. Bunun dışında temalı partiler de yapılmaktadır.

Apollo

Apollo

Apollo, Lafı fazla uzatmadan söyleyebiliriz ki temalı partileri sevenler için harika bir ev sahibidir Apollo. Salı günleri Crappy Thuesday temalı şahane bir parti vermektedirler.  

Opium Mar

Opium Mar

Opium Mar, Pazartesi günleri verdikleri temalı parti ile bir haftada kazanılan parayı kazanan bir mekandır. Love Mondays temalı partileri mekanı ünlü kılan etkinliklerdendir.

Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?

Açıkçası gerçek alışveriş tutkunları için söyleyebileceğimiz şey Barselona’da çok katlı alışveriş mağazaları yerine caddelerde daha çok seçenek bulabilecekleridir. AVM alışverişleri genel olarak Barselona içerisinde popüler olan seçeneklerden değildir. Las Ramblas, bu caddeler içerisinde en popüler ve tursitik olanlardan biridir. Birçok zincir mağazanın bulunduğu cadde bizim İstiklal Caddesi’ne benzemektedir. Passeig de Gracia Caddesi ise ünlü mimar Gaudi’nin eserleriyle dolu bir göz dolduruculuğa sahip olmasının yanında Barselona’nın moda caddesidir. Oldukça şık dükkanlar vardır ve her fiyattan alışveriş mekanı bulmak mümkündür. Burada hem İspanyol yerel markaların hem de dünyaca ünlü markaların dükkanlarını bulmak mümkündür. Rambla de Catalunya, daha çok küçük butik mağazaların, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bir caddedir. Hem alışveriş hem de cadde içerisinde bulunan kafelerde dinlenme olanağı sağlar.

Maremagnum, kent içerisinde Pazar günleri açık olan tek AVM’dir. 20’den fazla restoranda bulunan AVM’de bildiğimiz ve yerel markalar olarak oldukça fazla mağaza seçeneği de bulunmaktadır. L’illa Diagonal 200’den fazla markayı bir arada bulabileceğiniz büyük bir AVM’dir. La Maquinista ise şehir içindeki tek ve en büyük açık hava AVM’sidir. Bu nedenle özellikle yaz mevsiminde çok fazla turist almaktadır.

Barselona'da Alışveriş - Ne Alınır?

Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Barselona'da önemli günler nelerdir?

Tümünü Göster

Barselona'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi önceden almanızda fayda vardır. Bu daha ucuza gelecek bir yoldur ayrıca hâlâ bilet almadıysanız sitemiz üzerinden biletlere bakabilir ve online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Yemek yediğiniz yerlerde yemeğin içeriğini sormanız gerekmektedir. Eğer domuz eti yemiyorsanız, bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Festival günleri yazılmıştır ancak yine de festivallerin kendine ait internet sitelerinden günlerini yeniden kontrol etmenizde fayda vardır.

Barselona Otel Tavsiye

Barselona'da konaklama konusunda asla sıkıntı çekmezsiniz. İşte sizlere önerilerimiz

1. Eurostars BCN Design

Eurostars BCN Design

Eurostars BCN Design, Şehir merkezine 500 metre uzaklıkta bulunan otel plaja yakındır. Butik bir oteldir ve avangard döşenmiştir. Ücretsiz Wi-Fi, havaalanı servisi gibi hzmetleri bulunmaktadır. Tüm odaların balkonlarından şehrin manzarasını görmek mümkündür.

2. Room Mate Gerard

Room Mate Gerard

Room Mate Gerard, Merkezde bulunan otel yüzme havuzu, fitness merkezi, güneşlenme terasıyla en çok tercih edilen otellerin arasında yer almaktadır.  Katalonya Meydanı’na oldukça yakındır.

3. Catalonia Eixample 1864

Catalonia Eixample 1864

Catalonia Eixample 1864, Kent merkezinin göbeğinde bulunan otel, 19. Yy mimarisine göre dizayn edilmiştir. Çatı katında havuzu bulunan otelde şahane bir bar da mevcuttur. Aynız amanda içerisinde bir de güneşlenme terası bulunmaktadır.  

Valencia