1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Barselona Uçak Bileti

Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

23 Mart 2021 09:53
 1. Festes de la Merce (Eylül)
 2. Dia de Sant Jordi (23 Nisan)
 3. Festival de Sant Joan (23 Haziran)
 4. Festa Major de Garcia (Ağustos)
 5. Festival de Sonnar (Haziran)
 6. Grec Arts Festival (Haziran)
 7. Primavera Müzik Festivali (Mayıs)
 8. Karnaval (Şubat-Mart)
 9. Barselona Uluslararası Film Festivali ()

1. Festes de la Merce (Eylül)

 Festes de la Merce Barselona'nın en önemli festivallerinden. Barselona'nın baş azizi Merce için düzenlenen festival, her yıl Eylül ayında gerçekleştiriyor. Kısa, fakat dolu dolu ve renkli geçen festivalde pek çok kültürel etkinlik düzenlenir. Festival boyunca insan kuleleri, dans gösterileri ve koşular gerçekleşir. Barselona'nın en eski festivallerinden olan Festes de Merce , tahminen 15. veya 16. yüzyıllardan beri devam ediyor. 

Festes de la Merce

2. Dia de Sant Jordi (23 Nisan)

Saint George'un Ziyafeti olarak da bilinen Saint George Günü pek çok kilisede kutlanan bir bayram günü. Aynı zamanda Aya Yorgi Yortusu ismiyle de anılır. Barselona için de önemli günlerden sayılan Dia de Sant Jordi gününde Barselona'da her yerin, evlerin, dükkanların süslendiğini görebilirsiniz. Kutlamanın ana teması ise kitap ve gül motifleridir.

Dia de Sant Jordi

3. Festival de Sant Joan (23 Haziran)

Haziran ayının heyecanla beklenen festivali Festival de Sant Joan, 23 Haziran'da gerçekleşiyor. Festival, Katalan kültüründe önemli bir yeri olan yaz gün dönümünü kutlamak için düzenlenir. Ayrıca Barselona için resmi bir tatil günü olan 23 Haziran'da pek çok parti düzenlendiğini görebilirsiniz. Bu partiler oldukça eğlenceli geçer. Festival kapsamında havai fişek gösterileri de gerçekleşir. 23 Haziran'da sokaklarda, sahillerde ateşler yakılır, ateş gösterileri düzenlenir.

Festival de Sant Joan

4. Festa Major de Garcia (Ağustos)

Festa Major de Garcia için Barselona caddeleri ve sokakları, meydanları rengarenk süslenir. Ağustos ayında gerçekleşen festival bir hafta boyunca devam eder. Bu süre zarfında Barselona bambaşka bir havaya bürünür. Süslemelerde dinozorlar, şemsiyeler, okyanus veya orman temaları gibi fikirlere denk gelebilirsiniz. Festival boyunca çeşitli yerel lezzetlerin satıldığı tezgahlar da açılır. Buralardan alışveriş yapmayı ihmal etmeyin.

Festa Major de Garcia

5. Festival de Sonnar (Haziran)

Festival de Sonnar, Barselona'da dolu dolu geçen festivallerden bir diğeri. Haziran ayında gerçekleşen festival halkın yoğun katılımı ile sürüyor. İki gün süren festival, müzik, yaratıcılık ve teknoloji temalarına sahip bir etkinliktir. Barselona'nın hem ülke çapında, hem de uluslararası düzeyde dikkat çeken festivali genellikle Haziran'ın ikinci haftası başlıyor. Festivale pek çok DJ katılım gösteriyor.

Festival de Sonnar

6. Grec Arts Festival (Haziran)

Grec Arts Festival, Barselona'nın en meşhur kültür sanat etkinlerinden birisi. Festival, yaz aylarının heyecanla beklenen etkinlikleri arasındaki yerini de alıyor. Haziran ayında gerçekleşen Grec Arts Festival, görülmeye değer bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Festival, uluslararası statüye sahip bir tiyatro, dans, müzik ve sirk festivali. Teatre Grec'de gerçekleşen etkinlik, Barselona'ya yazın gelmek için iyi bir sebep.

Grec Arts Festival

7. Primavera Müzik Festivali (Mayıs)

Müzikseverlerin bayılacağı Primavera Müzik Festivali, Mayıs ayında düzenleniyor. Oldukça iddialı bir festival olan Primavera Müzik Festivali, İspanya çapında başarısı ile bilinen bir etkinlik. Her yıl pek çok sanatçıyı ve grubu ağırlayan festivalde rocktan popa, indieden elektronik müziğe pek çok tarzı bir arada bulabilirsiniz. Özellikle geziye arkadaş grubuyla çıkanlar bu alternatifi değerlendirmeliler.

Primavera Müzik Festivali

8. Karnaval (Şubat-Mart)

Şubat ve Mart aylarını kapsayan Barselona Karnavalı, eğlenceli, coşkulu etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sokakları rengarenk kostümleriyle dolduran insanlar, karnavalı hakkıyla kutlar. Karnaval Gri Çarşamba'dan, hemen önce düzenlenir. Barselona'ya çocuklarınızla geliyorsanız, onlar için de harika bir eğlence fırsatı olan bu karnavala katılabilirsiniz. Karnavalın tam tarihi her sene yeniden belirlenir ve resmi sitelerden açıklanır.

Karnaval

9. Barselona Uluslararası Film Festivali ()

İspanya'nın önemli kültür sanat etkinliklerinden birisi de Barselona Uluslararası Film Festivali. Festival kapsamında çeşitli milletlerden ve coğrafyalardan filmlerin gösterimi yapılıyor. Festival sonunda çeşitli kategorilerde ödüller de dağıtılmakta.

Prestijli bir film festivali olarak kabul edilen festivale pek çok yetenekli yönetmen katılım gösteriyor. Bağımsız filmleri sahneye taşıyan festival, Kasım ayında düzenlenmekte.

Barselona Uluslararası Film Festivali

Barselona hakkında daha fazla şey keşfet!

Barselona Otel Tavsiye

Barselona Otel Tavsiye

Barselona'da konaklama konusunda asla sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. İspanya'nın ve Katalan coğrafyasının turistik merkezi olan Barselona'da pek çok otel bulunur.

Dilerseniz size önerebileceğimiz her bütçeye uygun otel seçeneklerine göz atabilirsiniz.

berilaslaner
23 Mart 2021 Salı
Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Barselona, temalı partilerin adeta başkenti konumunda. Barselona’da özellikle liman bölgesinde veya Las Ramblas'da tonlarca gece mekanı bulmanız mümkün. Katalan halkının eğlence anlayışı o kadar gelişmiştir ki, hemen her yerde eğlence mekanlarına denk gelebilirsiniz. Maremagnum adıyla bilinen AVM’nin içerisinde bile çılgın eğlence mekanları bulunuyor.

Gece kulübü, bar, pub ve kafe barlar Barselona’nın her yerine dağılmış durumda. Burada her bütçeye uygun eğlence imkanını bulabilirsiniz.

berilaslaner
23 Mart 2021 Salı
Barselona Gezilecek Yerler

Barselona Gezilecek Yerler

Barselona'da gezilecek yerler bitmez. Burası için ülkenin turizm ve kültür başkenti denilebilir. Berselona'nın tarihi sokaklarda kaybolmak isteyebilirsiniz ancak biz yine de sizin için bir gezi rehberi hazırladık. Seyahatinizi planlarken göz atabileceğiniz listemize buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
22 Mart 2021 Pazartesi
Barselona Nerede Yenir?

Barselona Nerede Yenir?

Katalan coğrafyasının lezzetli yemeklerini tatmak için Barselona'daki restoranları deneyebilirsiniz. Barselona'da sadece Katalan değil, diğer milletlerin, coğrafyaların yemeklerini de bulabilirsiniz. Barselona'ya geldiğinizde mutlaka uğramanızı önerdiğimiz bazı kaliteli restoran ve kafeler bulunuyor.

berilaslaner
22 Mart 2021 Pazartesi
Barselona Ne Yenir?

Barselona Ne Yenir?

Yeni bir şehrin kültürünü tanımak, yerel yemeklerden tatmaktan geçer. Barselona'nın kültürünü de daha iyi anlamak için bölgenin geleneksel yemeklerinden deneyebilirsiniz. Sadece geleneksel yemekler değil, Barselona halkı tarafından sevilen diğer yemekler de burayı tanımanıza yardımcı olacaktır.

berilaslaner
22 Mart 2021 Pazartesi
Barselona Uçak Bileti