1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Barselona Uçak Bileti

Barselona Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Sagrada Familia
  2. Picasso Müzesi
  3. Casa Mila
  4. Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

1. Sagrada Familia

Sagrada Familia, Antoni Gaudi’nin ustalık eseri olarak bilinen eser şehrin adeta sembolü haline gelmiştir. İnşaata 1882 yılında başlanmış olması bir yana yapımı Gaudi’nin ölümü ve savaşlar yüzünden oldukça geç bir sürede bitmiştir. Yapı oldukça hayranlık vericidir bu yüzden önündeki uzun kuyruklar içeri girmenizi zorlaştıracaktır.

Büyük Kilise olarak anılmaktadır ve Sagrada Familia Hz. İsa, Hz. Meryem ve Hz. Yusuf’tan oluşan aileyi temsil etmektedir. Aynı zamanda eser işçilerin ve ailelerin koruyucu azizi olarak bilinen Hz. Yusuf’a ithaf edilmiştir.

Sagrada Familia

2. Picasso Müzesi

Picasso Müzesi, Şehrin La Ribera semtinde yer alan müze, ünlü İspanyol sanatçının en önemli eserlerini barındıran müzelerden biridir ve en önemli ikincisidir. Müzeyi bu kadar popüler yapan özelliği ise Picasso yaşarken açılan tek müze olmasıdır. Ünlü ressam bizzat açılışa katılmıştır.

Müzenin ilk açılışında sanatçının asistanı Sabartes’in, sanatçının kendi tarafından şahsa hediye ettiği eserler kullanılmıştır. Daha sonra Barselona Sanat Müzesi’nden gelen ve Picasso ailesinin bağışladığı eserlerle müze genişlemiştir. Şimdilerde içeride yaklaşık 4 bin eser sergilenmektedir.

Picasso Müzesi

3. Casa Mila

Casa Mila, Yine ünlü mimar Gaudi tarafından yapılmıştır ve evin en önemli özelliği ilginç bacalarıdır. Sembolist eserler veren mimarın yine bu eserinde de gizli alt anlamlar görüyoruz. Eser önden bakılınca deniz dalgalarıyla bezenmiş gibi durmasıyla ünlü. Barselona’dan gitmeden önce görmeniz gereken nadide eserlerden biridir.

1984 yılında UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı ilan edilmiştir ve eser korunmaktadır.

Casa Mila

4. Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, 1929 yılında inşa edilen yapı İtalyan mimarisinden izler taşımaktadır. Montjuic Tepesi’nin tam karşısında yer almaktadır ve Barselona içerisindeki en görkemli müzelerden biri sayılmaktadır. Ünlü Katalon sanatçı Cadafalch tarafından tasarlanmıştır.

En ünlü eserler Katalan Sanatı Kleksiyonu içerisinde yer almaktadır ve 19. Yydan 20.yy’ın neredeyse yarısına kadar olan bütün eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Müze içerisinde birçok eser ve koleksiyn bulunmakla beraber iç mimarisi de oldukça gelişmiştir. Gitmeden önce görmeniz ve hatta en az 5 saatinizi vererek incelemeniz gereken bir yerdir.

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi

Barselona hakkında daha fazla şey keşfet!

Barselona Nerede Yenir

Barselona Nerede Yenir

Peyniriyle meşhur olmasa da İspanya içerisinde oldukça kaliteli peynirler üretilmektedir. Bu peynirleri tatmak hatta eve getirmek için yapmanız gereken şeylerin ilki sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak tatilinizi planlamaya başlamak.

Bu ve bunun gibi lezzetlere nereden ulaşabiliriz?

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Barselona'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Barselona'da önemli günler nelerdir?

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Barselona Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Temalı partilerin başkentlerinden biri olan Barselona’da özellikle liman bölgesinde veya Las Ramblas bölgesinde tonlarca gece mekanı bulmanız mümkündür. Eğlence anlayışları o kadar gelişmiştir ki Maremagnum adıyla bilinen AVM’nin içerisinde bile çılgın eğlence mekanları bulunmaktadır.

Gece kulübü, bar, pub ve kafe barlar Barselona’nın yer yerine dağılmış durumdadır ve fiyat aralığı çeşitli tonlarca mekandan birini seçebilirsiniz. Oldukça renkli dizayn edilmiş, temalı partileri ve gece kulüplerini bulmanız oldukça olası.

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Barselona Uçak Bileti