1. Anasayfa
 2. Toronto Uçak Bileti

Toronto Uçak Bileti

Toronto Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Toronto Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Toronto'ya çeşitli hava yolları firmaları tarafından sunulan uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Bu uçuşlar genellikle Toronto Pearson International Havalimanı'na olmaktadır. Çok sayıda hava yolları firması ile anlaşmalı olan Biletbak, sizlere THY, Pegasus, KLM, Lufthansa gibi hava yolları firmalarının ucuz uçak bileti fırsatlarını ulaştırmaktadır. Bu firmalardan taksitli uçak bileti alabilir ve hemen Toronto'ya uçabilirsiniz.

Toronto'ya yapılacak bir uçuş, genellikle aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Türkiye ve Toronto arasında ortalama bir uçuş yaklaşık 11-12 saat sürse de, aktarmalar ile bu süre uzayabilir. Bu yüzden planlarınızı buna göre yapmanızda ve otel check-in işlemleri gibi önemli detayları buna göre ayarlamanızda fayda var.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Toronto'ya Nasıl Gidilir?
 2. Toronto Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Toronto'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Toronto Hakkında
 5. Toronto Ne Yenir?
 6. Toronto Nerede Yenir
 7. Toronto Gezilecek Yerler
 8. Toronto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Toronto'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Toronto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Toronto'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Toronto Otel Tavsiye

Toronto Havalimanları Hakkında Bilgiler

Toronto’da toplamda iki adet havalimanı yer almaktadır. Bunlar, Billy Bishop ve Pearson International şeklindedir.

Billy Bishop Toronto City Airport

Billy Bishop Havalimanı, Toronto merkezine yakın bir adada inşa edilmiştir. Bu havalimanından Toronto şehir merkezine isterseniz toplu taşıma ile, isterseniz de havalimanı tarafından oluşturulmuş, yürüyen merdivenlere/bantlara sahip tünel ile ulaşabilirsiniz. Bu yürüyen merdivenler, havalimanının inşa edildiği adayı Toronto ana karası ile bağlamaktadır.

Feribot kullanmak, Toronto merkezine ulaşmak için seçebileceğiniz toplu taşıma yöntemlerinden bir tanesi. Feribot servisleri yolcuları havalimanından alır ve Barthurts Caddesi'nin başında bırakır. Feribot ile Barthus Caddesi'ne gitmek yalnızca iki dakikalık bir yolculuk ile mümkün olmaktadır. Yoğunluğa göre feribot için beklemeniz gerekebilir. Feribot kullanmak yayalar için ücretsizdir.

Otobüs kullanarak feribot ile geldiğiniz Barthurts Caddesi'nden Toronto şehir merkezindeki diğer noktalara ulaşabilirsiniz. TTC, yani Toronto'nun ulaşım sistemi içinde yer alan otobüsler ile metro durağı gibi diğer toplu taşıma araçlarına da ulaşabilirsiniz.

Taksi tutmak da iyi bir fikir olabilir. Havalimanına yakın bir konumda taksi durağı bulunduğunu görebilirsiniz. Taksi yolculuğuna ortalama olarak 10 dolar ile 20 dolar arasında ödemeniz gerekebilir. Bununla beraber, Kanada'da bindiğiniz taksilerde bahşiş vermeyi unutmayın.

Uber kullanmak da taksi yerine geçebilecek bir alternatif olabilir. Uber kullanırken üç farklı araç seçebilirsiniz. Bunlar: Uber X, Uber XL, Uber Black şeklindedir. Fiyatları araçların konforuna ve büyüklüğüne göre artmakla beraber yolcuğunuz minimum 10 dolar tutacaktır.

Toronto Pearson International Airport

Toronto Pearson International Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı, Billy Bishop Havalimanı'na göre daha fazladır. Bu havalimanından Toronto merkeze olan uzaklık yaklaşık olarak 26 kilometredir.

Otobüs ile bu havalimanından Toronto merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. TTC, yani Toronto ulaşım sistemi içindeki otobüsler 7 gün 24 saat, aralıksız olarak havalimanından ulaşım sağlamaktadır. Transit olarak ulaşım sağlamak için 34 numaralı otobüs hattını kullanmayı seçebilirsiniz. Daha sonra başka ulaşım araçları ile istediğiniz yere gitmeniz de mümkün. Havalimanından 34 numaralı otobüs ile yapılacak bir seyahat ortalama yarım saat sürmektedir.

Taksi de tercih edebileceğiniz alternatifler arasında bulunuyor. Toronto Pearson Havalimanı ile şehir merkezi arasında yapacağınız taksi yolculuğu için ortalama olarak 50 - 60 dolar ödemeniz gerekecektir. Bu fiyata mutlaka vermeniz gereken bahşiş dahil değildir.

Tren kullanarak da ulaşımınızı sağlamanız mümkün. Yolculuk süresi ortalama olarak yarım saat olmakla beraber tek yön bilet bedeli 12 dolardır.

Uber alternatifleri arasında Uber SELECT ve UberBLACK araçları yer alıyor. Bu araçlar ile şehir merkezine Uber SELECT için minimum 70 dolar karşılığında, Uber BLACK içinse minimum 103 dolar karşılığında gidebilirsiniz.


Toronto'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Toronto’da karasal iklim şartları hakimdir. Bununla beraber yazları kavurucu sıcaklıklar ile karşılaşmazsınız. Zaten ülkenin kuzeyde yer alan konumu, yazların bunaltıcı olmasını engeller. Yılda birkaç gün 30 derecenin üstünde seyredebilir. Yaz aylarında Toronto’ya giderseniz, yanınıza şemsiye almayı unutmayın. Çünkü Toronto’da yazlar yağışlı ve fırtınalı geçebilir.

Toronto’da kış ayları ise tüm Kanada’da olduğu gibi oldukça çetin geçer. Kış mevsiminde Toronto’nun ortalama sıcaklığı neredeyse her zaman 0’ın altındadır. Karlı günleri seviyorsanız, Toronto’dayken bu fikriniz değişebilir. Çünkü Toronto’da yılın büyük kısmı karlı geçer ve özellikle kış aylarında yoğun kar yağışı ile karşılaşılır. Kar yağışı geziniz için bir engel teşkil edecek kadar çok olabilir. Bu sebeple kar yağışının bittiği Nisan ayından kar yağışının başladığı Kasım ayına kadar olan süreçte Toronto’yu ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Toronto'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Toronto Hakkında

Türkiye’ye oldukça uzak bir konumda, yaklaşık 12 saat uzaklıkta bir ülkeye geziye gitmek başta korkutucu gelebilir. Üstelik gideceğiniz ülkede veya şehirde herhangi bir tanıdığınız, arkadaşınız yoksa endişeniz katlanarak artabilir. Fakat seyahat etmeyi planladığınız rota Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto ise kafanızı endişelerle meşgul etmenize gerek yok. Amerika kıtasında bulabileceğiniz en hoşgörülü insanların yaşadığı Kanada’ya ayak basar basmaz rahatlayacak ve etrafın keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan Toronto, Kanada hakkındaki olumlu düşüncelerinizi pekiştirecek türden bir yerleşim yeri. Toronto’da çok kültürlü bir yapı hakim olsa da buradaki insanlar düzen içinde yaşıyor. Verilere göre Toronto nüfusunun %54’ü, yani yarısından fazlası göçmen halktan oluşuyor.

Ayrıca Toronto’nun suç oranları da oldukça düşük. Toronto, modern yapısı ve temiz şehirleri, güvenli sokakları ile biliniyor. Buraya bir gezi planlıyorsanız, yerli halkın yaşam standartlarına imrenmeniz işten bile değil. Zira Toronto, refah seviyesi en yüksek şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Toronto Hakkında

İngilizce biliyorsanız Toronto’ya gittiğinizde buradaki halk ile kolaylıkla anlaşabileceksiniz. Çünkü Kanada’da Fransızca konuşulan şehirler ve eyaletler olsa da Toronto’da İngilizce de konuşulmaktadır. Bu da Kanada geziniz sırasında Toronto’yu görmeyi seçmeniz için bir sebep olabilir. Fakat Fransızca bilginiz varsa ve İngilizce ile aranız iyi değilse üzülmeyin. Toronto yerlileri aynı zamanda Fransızca’da konuşmaktadır. Yine de burada konuşulan Fransızca’nın biraz değişik olabileceğini söylemekte yarar var.

Toronto’da çok sayıda festival ve kültürel etkinliğe şahit olabilirsiniz. Ayrıca bu büyük şehrin, gezilecek ve görülecek oldukça fazla noktası bulunuyor. Kültür zenginliği açısından şanslı bir yer olan Toronto’da, farklı kültürlerin kendilerini ifade ettikleri festivallere denk gelmeniz mümkün. Aklınızdaki gezi bir kültür seyahatiyse, Toronto’yu çok seveceğinize eminiz.

Toronto Ne Yenir?

Çok kültürlü yapısı ile Toronto’da farklı ülkelerin mutfaklarından yiyecekleri ve içecekleri tatmanız mümkün. İtalyan, Yunan, Çin, Hint, Vietnam gibi çeşitli ülkelerin mutfaklarından en güzel menüleri Toronto’da bulabilirsiniz. Bunun yanında Toronto’da fast food sektörü de gelişmiştir. Dilerseniz gezinizde hız kaybetmeden, ayak üstü fast food yiyeceklerinden yemeyi tercih edebilirsiniz. Toronto’da ülke mutfaklarını tatmak için gidebileceğiniz bölgeler şu şekildedir:

Greektown – Burası için Yunan mahallesi denilebilir.

Chinatown – Aynı şekilde Çin mahallesi olarak nitelendirebileceğimiz bir bölgedir.

Church Caddesi – Burada yer alan dükkanlardan Etiyopya mutfağını tadabilirsiniz.

Downtown – Karma halde pek çok farklı kültürden mutfakları bir arada bulabilirsiniz.

Uygun fiyatları ile dikkat çeken bir yeme içme bölgesi de College Caddesi’dir. Bu cadde, şehrin üniversitesine yakın olduğundan diğer bölgelere göre daha cüzi miktarlarda hizmet vermektedir.

Pasifik Somonu

Pasifik Somonu

Greektown'da yiyebileceğiniz bir lezzet olan Pasifik Somonu, Toronto'da oldukça popüler.

Akçaağaç Şuruplu Waffle veya Pankek

Akçaağaç Şuruplu Waffle veya Pankek

Kanada'nın geleneksel lezzetlerinden Akçaağaç şurubunu tatmadan olmaz. Özellikle waffle gibi tatlılarla beraber kullanılan bu şurubu mutlaka denemelisiniz. Bunun yanında bu şurubun pankek üstünde kullanımının da oldukça sevildiğini ve Kanada'da popüler olduğunu söylememiz gerek.


Bannock

Bannock

Aslen İskoç mutfağına ait olan Bannock, bir çeşit mayasız ekmektir.

Çedar Peyniri

Çedar Peyniri

Toronto, peynir alanında kendisini oldukça geliştirmiş bir şehir. Toronto'ya geldiğinizde özellikle çedar peynirini tatmanızı öneriyoruz.

Toronto Nerede Yenir

Kanada'nın en büyük şehri olan Toronto'da yemek - içmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Bunlardan en popüler olanları ve en sevilenleri sizler için bir araya getirdik.

7 West Cafe

7 West Cafe

Kahvaltı, brunch, öğle yemeği, akşam yemeği veya hafif bir şeyler yemek, içmek için tercih edebileceğiniz 7 West Cafe, 7 Charles St. West konumunda bulunuyor.

New Orleans Seafood & Steakhouse

New Orleans Seafood & Steakhouse

New Orleans Seafood & Steakhouse, özellikle deniz mahsulerinden hoşlananlar için ideal bir mekan tercihi olacaktır. Bu mekanı öğle ve akşam yemekleriniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. New Orleans Seafood & Steakhouse, 267 Scarlett Rd. konumunda yer alıyor. Bu mekan Toronto'nun York bölgesinde bulunuyor.

Bindia Indian Bistro

Bindia Indian Bistro

Hint mutfağını denemek istiyorsanız, bu mekanı size kesinlikle önerebiliriz. Bindia Indian Bistro, 16 Market St. konumunda hizmete devam etmektedir. 

Kintaro Izakaya

Kintaro Izakaya

Toronto'da iyi bir suşi restoranı arıyorsanız Kintaro Izakaya restoranını sizlere önerebiliriz. Church Caddesi'nde yer alan bu suşi restoranı, sizi Japon mutfağının en popüler lezzetlerinden suşinin en iyi örnekleri ile buluşturuyor. Suşi haricinde diğer pek çok Japon mutfağı lezzetini de burada tadabilirsiniz.

Toronto Gezilecek Yerler

Toronto, hareketli bir kültürel ve sosyal hayata sahiptir. Bu yanıyla Toronto gezinizde gezip, görmeniz gereken yerlerin sayısı da bir hayli fazladır. Sizler için bu listeyi biraz daralttık ve Toronto'da mutlaka gezmeniz gereken dört lokasyonu belirledik.

Casa Loma Kalesi

Casa Loma Kalesi

Casa Loma Kalesi, Toronto'nun tarihi güzellikleri arasında önemli bir yer tutuyor. Hem tarihi değeri, hem de mimarisi ile Casa Loma'yı mutlaka görmeli ve antik havasını solumalısınız. Casa Loma Kalesi'nin şato benzeri mimarisine hayran olacağınıza eminiz.

CN Kulesi

CN Kulesi

CN Kulesi, Toronto manzarasını seyredebileceğiniz oldukça güzel bir mekan. Toronto'nun şehir simgeleri arasında yer alan CN Kulesi, fotoğraf çekilmek için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor.

Royal Ontario Müzesi

Royal Ontario Müzesi

Royal Ontario Müzesi, Toronto'da kültür faaliyetleri kapsamında ziyaret edebileceğiniz bir müze. Royal Ontario Müzesi, sıra dışı mimarisi ile özellikle turistleri kendisine çekiyor. Bu müze, oldukça geniş olmakla beraber pek çok farklı koleksiyona ve faleriye ev sahipliği yapıyor. Burayı gezmek için gününüzün büyük bir bölümünü ayırmanızı öneririz.

The Elgin & Winter Garden Theatre Centre

The Elgin & Winter Garden Theatre Centre

Şık bir iç mekan tasarımına sahip olan bu tarihi tiyatro, Toronto'da görmeniz gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tiyatroya gittiğinizde 100 yıllık tarihi asansörü kullanmayı unutmayın.

Toronto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Toronto'da gece aktiviteleri bulma konusunda hiç zorluk yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Toronto, günün her saati olduğu gibi geceleri de oldukça aktif bir kenttir. İşte Toronto'nun en iyi gece hayatı mekanları:

Horseshoe Tavern

Horseshoe Tavern

Horseshoe Tavern, canlı müzikten hoşlananlar için Toronto'daki en ideal mekanlardan birisidir. Queen Street West bölgesinde yer alır.

Rex Jazz & Blues Bar

Rex Jazz & Blues Bar

Rex Jazz & Blues Bar, Toronto'nun en ikonik yapıları arasında yer alıyor. Caz müzikten hoşlananları bir araya getiren bar, aynı zamanda konuk odaları ile otel hizmeti de sunuyor.

Lula Lounge

Lula Lounge

Canlı müzik eşliğinde dans edebileceğiniz bir mekan arıyorsanız, Lula Lounge size en uygun mekan alternatifi olabilir.

Artful Dodger

Artful Dodger

Toronto'da gidebileceğiniz bir diğer bar ise Artful Dodger. Bu mekan, 10 Isabelle St. bölgesinde konumlanmıştır. Restoran olarak da hizmet veren bu barda güzel bir akşam yemeği ardından gece hayatına geçiş yapabilirsiniz.

Toronto'da Alışveriş - Ne Alınır?

Toronto, alışveriş imkanları açısından gelişmiş bir şehirdir. Burada pek çok markanın şubesine rastlayabilir ve sayısız alışveriş merkezlerinin arasında kaybolabilirsiniz.

St. Lawrance Market Toronto'nun en büyük pazarıdır. Burada gıda ürünlerinden antikalara kadar pek çok farklı çeşidi bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca Stç Lawrance Market'te Toronto'nun en iyi fırınları da yer alıyor.

Downtown bölges restoranları ile olduğu kadar alışveriş olanaklarıyla da ünlüdür. Burada yer alan Distillery District içinde 70'den fazla alışveriş dükkanını bir arada görmek mümkündür. Distrillery Districk, eskiden bir fabrika olmakla beraber bugün yenilenmiş haliyle hizmete devam etmektedir.

Yonge Caddesi de Toronto'da alışveriş için tercih edilebilecek yerlerdendir. Bu caddede sıralanmış çok sayıda mağaza bulunmaktadır. Toronto Eaton Centre isimli alışveriş merkezi de bu cadde üstündedir.

Yorkville ise alışveriş yaparken lükse kaçmak isteyenlerin tercihi. Burada lüks, ünlü markaların şubeleri yer alıyor.

Toronto'da Alışveriş - Ne Alınır?

Toronto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Toronto ziyaretinizi önemli günlere veya festivallere denk getirebilir, Toronto'nun geleneklerini ve kültürünü çok daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz. Sizler içi Toronto'nun en güzel ve eğlenceli festivallerini bir araya getirdik.

Tümünü Göster

Toronto'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Toronto'da bahşiş kültürü bulunduğunu unutmayın. Hizmet aldığınız garson, taksi şoförü, kuaför gibi kişilere belli oranda bahşiş vermeniz beklenir. Çoğu zaman alınan servis bedelinin %15'i kadar bahşiş bırakmak uygundur.

Toronto'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Toronto Otel Tavsiye

Toronto’da her bütçeye uygun oteller bulmak mümkündür. Bu sebeple Toronto’da konaklayacak yer ararken zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca otellere seyahatinizden yaklaşık iki veya üç önce rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız, Old Toronto bölgesini tercih edebilirsiniz. Burası Toronto’nun merkezidir. Old Toronto bölgesinde farklı kategorilerde ve farklı fiyatlarda çok sayıda otel bulabilirsiniz. Ayrıca ulaşım açısından rahat bir konumda bulunmak istiyorsanız Old Toronto sizin için en iyi tercih olacaktır. Old Toronto bölgesinde alışveriş konusunda da zengin alternatifler olduğunu göreceksiniz.

Toronto’da kalmayı tercih edebileceğiniz bazı oteller:

Le Germain Hotel Toronto

Le Germain Hotel Toronto

30 Mercer Street konumunda yer alır, Billy Bishop Toronto City Havalimanı’ndan buraya taksi veya Uber ile 35 dakikada ulaşabilirsiniz.

Fairmont Royal York Hotel

Fairmont Royal York Hotel

100 Front Street West konumunda bulunan bu otele Toronto Pearson International Havalimanı’ndan toplu taşıma kullanarak 25 dakikada ulaşabilirsiniz. 

Kensington College Backpackers

Kensington College Backpackers

280 Augusta Avenue konumunda bulunur. Billy Bishop Toronto City Havalimanı’ndan bu hostele taksi veya Uber ile 35 – 40 dakikada ulaşabilirsiniz. 

The Rex Hotel Jazz & Blues Bar

The Rex Hotel Jazz & Blues Bar

Bu otel, Toronto şehir merkezinde yer almakla beraber buranın en popüler ve ikonik yapılarındandır. Canlı müzik eşliğinde konaklamak ve alışveriş olanaklarına yakın bir otelde kalmak için burada bulunan konuk odalarını tercih edebilirsiniz. 194 Queen Street West konumunda bulunan bu otel ile Billy Bishop Havalimanı arası taksi ile yalnızca 5 dakikadır. 

Valencia