1. Anasayfa
  2. Toronto Uçak Bileti

Toronto Uçak Bileti

Toronto Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Toronto Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Toronto'ya çeşitli hava yolları firmaları tarafından sunulan uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Bu uçuşlar genellikle Toronto Pearson International Havalimanı'na olmaktadır. Çok sayıda hava yolları firması ile anlaşmalı olan Biletbak, sizlere THY, Pegasus, KLM, Lufthansa gibi hava yolları firmalarının ucuz uçak bileti fırsatlarını ulaştırmaktadır. Bu firmalardan taksitli uçak bileti alabilir ve hemen Toronto'ya uçabilirsiniz.

Toronto'ya yapılacak bir uçuş, genellikle aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Türkiye ve Toronto arasında ortalama bir uçuş yaklaşık 11-12 saat sürse de, aktarmalar ile bu süre uzayabilir. Bu yüzden planlarınızı buna göre yapmanızda ve otel check-in işlemleri gibi önemli detayları buna göre ayarlamanızda fayda var.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Toronto'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Toronto Hakkında
  3. Toronto Ne Yenir?
  4. Toronto Nerede Yenir
  5. Toronto Gezilecek Yerler
  6. Toronto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Toronto'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Toronto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Toronto Otel Tavsiye

Toronto Havalimanları Hakkında Bilgiler

Toronto’da toplamda iki adet havalimanı yer almaktadır. Bunlar, Billy Bishop ve Pearson International şeklindedir.

Billy Bishop Toronto City Airport

Billy Bishop Havalimanı, Toronto merkezine yakın bir adada inşa edilmiştir. Bu havalimanından Toronto şehir merkezine isterseniz toplu taşıma ile, isterseniz de havalimanı tarafından oluşturulmuş, yürüyen merdivenlere/bantlara sahip tünel ile ulaşabilirsiniz. Bu yürüyen merdivenler, havalimanının inşa edildiği adayı Toronto ana karası ile bağlamaktadır.

Feribot kullanmak, Toronto merkezine ulaşmak için seçebileceğiniz toplu taşıma yöntemlerinden bir tanesi. Feribot servisleri yolcuları havalimanından alır ve Barthurts Caddesi'nin başında bırakır. Feribot ile Barthus Caddesi'ne gitmek yalnızca iki dakikalık bir yolculuk ile mümkün olmaktadır. Yoğunluğa göre feribot için beklemeniz gerekebilir. Feribot kullanmak yayalar için ücretsizdir.

Otobüs kullanarak feribot ile geldiğiniz Barthurts Caddesi'nden Toronto şehir merkezindeki diğer noktalara ulaşabilirsiniz. TTC, yani Toronto'nun ulaşım sistemi içinde yer alan otobüsler ile metro durağı gibi diğer toplu taşıma araçlarına da ulaşabilirsiniz.

Taksi tutmak da iyi bir fikir olabilir. Havalimanına yakın bir konumda taksi durağı bulunduğunu görebilirsiniz. Taksi yolculuğuna ortalama olarak 10 dolar ile 20 dolar arasında ödemeniz gerekebilir. Bununla beraber, Kanada'da bindiğiniz taksilerde bahşiş vermeyi unutmayın.

Uber kullanmak da taksi yerine geçebilecek bir alternatif olabilir. Uber kullanırken üç farklı araç seçebilirsiniz. Bunlar: Uber X, Uber XL, Uber Black şeklindedir. Fiyatları araçların konforuna ve büyüklüğüne göre artmakla beraber yolcuğunuz minimum 10 dolar tutacaktır.

Toronto Pearson International Airport

Toronto Pearson International Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı, Billy Bishop Havalimanı'na göre daha fazladır. Bu havalimanından Toronto merkeze olan uzaklık yaklaşık olarak 26 kilometredir.

Otobüs ile bu havalimanından Toronto merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. TTC, yani Toronto ulaşım sistemi içindeki otobüsler 7 gün 24 saat, aralıksız olarak havalimanından ulaşım sağlamaktadır. Transit olarak ulaşım sağlamak için 34 numaralı otobüs hattını kullanmayı seçebilirsiniz. Daha sonra başka ulaşım araçları ile istediğiniz yere gitmeniz de mümkün. Havalimanından 34 numaralı otobüs ile yapılacak bir seyahat ortalama yarım saat sürmektedir.

Taksi de tercih edebileceğiniz alternatifler arasında bulunuyor. Toronto Pearson Havalimanı ile şehir merkezi arasında yapacağınız taksi yolculuğu için ortalama olarak 50 - 60 dolar ödemeniz gerekecektir. Bu fiyata mutlaka vermeniz gereken bahşiş dahil değildir.

Tren kullanarak da ulaşımınızı sağlamanız mümkün. Yolculuk süresi ortalama olarak yarım saat olmakla beraber tek yön bilet bedeli 12 dolardır.

Uber alternatifleri arasında Uber SELECT ve UberBLACK araçları yer alıyor. Bu araçlar ile şehir merkezine Uber SELECT için minimum 70 dolar karşılığında, Uber BLACK içinse minimum 103 dolar karşılığında gidebilirsiniz.


Toronto'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Toronto'da bahşiş kültürü bulunduğunu unutmayın. Hizmet aldığınız garson, taksi şoförü, kuaför gibi kişilere belli oranda bahşiş vermeniz beklenir. Çoğu zaman alınan servis bedelinin %15'i kadar bahşiş bırakmak uygundur.

Toronto'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz