1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Toronto Uçak Bileti

Toronto Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Casa Loma Kalesi
  2. CN Kulesi
  3. Royal Ontario Müzesi
  4. The Elgin & Winter Garden Theatre Centre

1. Casa Loma Kalesi

Casa Loma Kalesi, Toronto'nun tarihi güzellikleri arasında önemli bir yer tutuyor. Hem tarihi değeri, hem de mimarisi ile Casa Loma'yı mutlaka görmeli ve antik havasını solumalısınız. Casa Loma Kalesi'nin şato benzeri mimarisine hayran olacağınıza eminiz.

Casa Loma Kalesi

2. CN Kulesi

CN Kulesi, Toronto manzarasını seyredebileceğiniz oldukça güzel bir mekan. Toronto'nun şehir simgeleri arasında yer alan CN Kulesi, fotoğraf çekilmek için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor.

CN Kulesi

3. Royal Ontario Müzesi

Royal Ontario Müzesi, Toronto'da kültür faaliyetleri kapsamında ziyaret edebileceğiniz bir müze. Royal Ontario Müzesi, sıra dışı mimarisi ile özellikle turistleri kendisine çekiyor. Bu müze, oldukça geniş olmakla beraber pek çok farklı koleksiyona ve faleriye ev sahipliği yapıyor. Burayı gezmek için gününüzün büyük bir bölümünü ayırmanızı öneririz.

Royal Ontario Müzesi

5. The Elgin & Winter Garden Theatre Centre

Şık bir iç mekan tasarımına sahip olan bu tarihi tiyatro, Toronto'da görmeniz gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tiyatroya gittiğinizde 100 yıllık tarihi asansörü kullanmayı unutmayın.

The Elgin & Winter Garden Theatre Centre

Toronto hakkında daha fazla şey keşfet!

Toronto Nerede Yenir

Toronto Nerede Yenir

Kanada'nın en büyük şehri olan Toronto'da yemek - içmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Bunlardan en popüler olanları ve en sevilenleri sizler için bir araya getirdik.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Toronto Otel Tavsiye

Toronto Otel Tavsiye

Toronto’da her bütçeye uygun oteller bulmak mümkündür. Bu sebeple Toronto’da konaklayacak yer ararken zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca otellere seyahatinizden yaklaşık iki veya üç önce rezervasyon yaptırmanız yerinde olacaktır.

Şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız, Old Toronto bölgesini tercih edebilirsiniz. Burası Toronto’nun merkezidir. Old Toronto bölgesinde farklı kategorilerde ve farklı fiyatlarda çok sayıda otel bulabilirsiniz. Ayrıca ulaşım açısından rahat bir konumda bulunmak istiyorsanız Old Toronto sizin için en iyi tercih olacaktır. Old Toronto bölgesinde alışveriş konusunda da zengin alternatifler olduğunu göreceksiniz.

Toronto’da kalmayı tercih edebileceğiniz bazı oteller:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Toronto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Toronto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Toronto ziyaretinizi önemli günlere veya festivallere denk getirebilir, Toronto'nun geleneklerini ve kültürünü çok daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz. Sizler içi Toronto'nun en güzel ve eğlenceli festivallerini bir araya getirdik.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Toronto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Toronto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Toronto'da gece aktiviteleri bulma konusunda hiç zorluk yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Toronto, günün her saati olduğu gibi geceleri de oldukça aktif bir kenttir. İşte Toronto'nun en iyi gece hayatı mekanları:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Toronto Ne Yenir?

Toronto Ne Yenir?

Çok kültürlü yapısı ile Toronto’da farklı ülkelerin mutfaklarından yiyecekleri ve içecekleri tatmanız mümkün. İtalyan, Yunan, Çin, Hint, Vietnam gibi çeşitli ülkelerin mutfaklarından en güzel menüleri Toronto’da bulabilirsiniz. Bunun yanında Toronto’da fast food sektörü de gelişmiştir. Dilerseniz gezinizde hız kaybetmeden, ayak üstü fast food yiyeceklerinden yemeyi tercih edebilirsiniz. Toronto’da ülke mutfaklarını tatmak için gidebileceğiniz bölgeler şu şekildedir:

Greektown – Burası için Yunan mahallesi denilebilir.

Chinatown – Aynı şekilde Çin mahallesi olarak nitelendirebileceğimiz bir bölgedir.

Church Caddesi – Burada yer alan dükkanlardan Etiyopya mutfağını tadabilirsiniz.

Downtown – Karma halde pek çok farklı kültürden mutfakları bir arada bulabilirsiniz.

Uygun fiyatları ile dikkat çeken bir yeme içme bölgesi de College Caddesi’dir. Bu cadde, şehrin üniversitesine yakın olduğundan diğer bölgelere göre daha cüzi miktarlarda hizmet vermektedir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Toronto Uçak Bileti