1. Anasayfa
 2. Prag Uçak Bileti

Prag Uçak Bileti

Prag Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Prag Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Mart 2021 20:09

Prag uçak bileti satın almak, buraya ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu. THY, Lufthansa, Pegasus, KLM, LOT Polish Airlines hava yolları Türkiye'den Prag'a aktarmasız uçuşlar düzenlemekte. Türkiye Prag arasındaki direkt uçuşlar yalnızca İstanbul'dan kalkar. Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'ndan Prag'a giden aktarmasız uçuşlara katılabilirsiniz. Başka noktalardan Prag'a ulaşmak için öncelikle İstanbul'a aktarma yapmanız gerekir.

Haftanın yaklaşık 3 günü ülkemizden Prag'a giden uçuşlar bulunuyor. Tam bir cazibe merkezi olan Prag’a gitmek için Biletbak'tan ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Hava yollarını karşılaştırabilir, aradığınız uçak biletini bulabilirsiniz.

Türkiye'den gerçekleşen direkt seferler ortalama 2 saat 40 dakika sürer. Popüler kalkış noktalarından Prag'a uçuş saatleri şu şekilde:

 • İstanbul-Prag: 2 saat 40 dakika (Aktarmasız) - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Ankara-Prag: 7 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • İzmir-Prag: 5 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Trabzon-Prag: 8 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Adana-Prag: 10 saat - 1gün+ (Aktarmalı)
Prag Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Prag Nasıl Gidilir?
 2. Prag Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Prag Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Prag Hakkında
 5. Prag Ne Yenir?
 6. Prag Nerede Yenir?
 7. Prag Gezilecek Yerler
 8. Prag Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Prag Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Prag Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Prag Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Prag Otel Tavsiye

Prag Havalimanları Hakkında Bilgiler

Buraya ve çevresindeki illere Prag Vaclav Havel Havalimanı yolcu taşır. Her sene pek çok yolcunun ülkeye ve Prag'a girmesini sağlayan havalimanının tarihi 1937 yılına kadar gidiyor. Prag Vaclav Havel Havalimanı'na bugünkü ismi ise 2012 yılında verilmiş.

Prag Vaclav Havel Havalimanı

Prag Vaclav Havel Havalimanı, uluslararası alanda sivil havacılığa hizmet etmesi için yapılmış bir havalimanı. Eski adı Prag Ruzyne Havalimanı şeklindeydi. Havalimanında üç ana terminal vardır ve bu terminallerde toplam üç pist bulunur. İlk defa 5 Nisan 1937’de açılan havalimanı, bugün ülkenin en önemli havalimanları arasında bulunuyor.

Prag Vaclav Havel Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile yolculuk yapacaksanız AE otobüsüne binmeniz uygun olacaktır. Sırasıyla Terminal 1, Terminal 2 ve Prag Ana Tren Garı duraklarına uğrayan otobüs için biletleri, havalimanı içerisinden almanız mümkün. Yirmi dakika aralıklarla hareket eden otobüsle, Prag Ana Tren Garı’nda inip şehir merkezine trenle devam edebilirsiniz. Otobüs biletleri 60 CZK’dir.

Taksi ile konforlu bir yolculuk yaparak 30 dakika içinde şehir merkezine varabilirsiniz. Bunun yanında havalimanına doğrudan hizmet veren iki taksi şirketi mevcut: FixTaxi ve AAA Taxi. Şirketler, havalimanından merkeze varış için yolculara sabit fiyatlı bir ulaşım imkanı sağlıyor. Genel olarak 40 CZK gibi bir sabit tutara havalimanından Prag merkezine varabilirsiniz.

Araç kiralama da az da olsa tercih edilen vasıtalardan biri. Bunun için istediğiniz araç kiralama şirketinden kendinize uygun bir araç kiralamanız mümkün. Online sitelerden veya havalimanı içerisinde bulunan kiralama ofislerinden hizmet alabilirsiniz. Havalimanında Rent Plus, Sixt, Europcar ve G8way gibi araç kiralama firmaları bulunuyor. Aracınızı kiraladıktan sonra Evropská Yolu'nu takip ederek en kısa sürede şehir merkezine varabilirsiniz.

Prag Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Prag'da ılıman karasal iklim yıl boyu etkisini gösterir. Hava koşulları hiçbir yıl stabil olmasa da kış dönemlerinin her zaman çok daha soğuk yaşandığını söylemek gerek.

Kış ayları daha nemli geçen Prag’da, Ocak ve Şubat ayları en dondurucu soğukların yaşandığı ve en çok yağışın düştüğü aylar olarak sayılabilir. Bazen bu soğuk havalar ve yağışlar Mayıs ayına kadar sürebiliyor.

Yaz aylarında ise hava değişkenlik gösteriyor. Aslında Prag havası ülkemiz sınırları içerisindeki belli bölgelerin havasıyla aynı denilebilir. Yaz ayları, kış aylarına göre çok daha kurak geçer. Haziran ve Ağustos aylarında sıcaklıklar en yüksek noktasına ulaşır.

Sonbahar ve ilkbahar ayları ise belki de Prag gezisi için en ideal zamanlar. Sonbahar aylarında bazen oldukça fazla yağmur düşse de, eğer yağmuru sıkıntı etmiyorsanız aşırı soğuklardan sıyrılmış bir Prag’la karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilkbahar ayları Prag’da cennet gibi geçer. Genellikle, ortalama 20 derece olan hava, yemyeşil doğası ve şahane havasıyla İlkbahar ayları bizce Prag’ı ziyaret etmeniz gereken zamanlar.

Prag Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Prag Hakkında

Prag, Orta Bohemya’da, Vitava Nehri’nin üzerinde konumlanan büyüleyici bir yer. Burası Çek Cumhuriyeti’nin en büyük kenti ve aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğine sahip. Geniş bir insan kitlesi için Prag, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Bu kadar popüler ve güzel bir şehir için elbette ki oldukça fazla isim, takma ad bulunuyor. Avrupa’nın Kalbi, Şehirlerin Anası, Doksanların Sol Bankası, Altın Şehir, Masal Şehri gibi adlandırmalar Prag için kullanılan isimlerden. Dünyaca ünlü yazar Franz Kafka'nın da Prag için en güzel kelimelerini sarf ettiği biliniyor.

Buranın güzellikleri kadar, tarihi dokusu da oldukça ön planda olan bir özelliği. Dünya üzerinde en çok şehir içi suru olan kentler arasında Prag'ı sayabiliriz. Prag, tam beş adet Nobel ödülüne de sahip.

Prag’ın gelişimi 9. yy’da kurulan Bohemya Devleti’nin başkenti olduğu andan itibaren başlar. Bu, Prag’ın asıl hikayesini başlatan olayların başında gelir. Daha sonraları birkaç kez Prag üzerinde başka hanedanların da hakimiyet kurduğu görülür. Roma Cermen İmparatorluğu’nun zayıflamaya başlamasıyla Prag, Avusturya-Macaristan’ın bir parçası haline gelmeye başlar. II. Dünya Savaşı sırasında Prag’a girmek için çokça çaba sarf eden Adolf Hitler, 1939 yılında şehre girmeyi başarır. Prag, savaşın sıçradığı ülkeler ve şehirler içerisinde en az zarar görenlerden biri olarak tarihe adını yazmıştır.  savaştan çıkmayı başarır.

Dünyanın kuşkusuz en güzel şehirlerinden olan, Masal Şehri Prag’a gittiğinizde burada adeta sihirli bir havanın estiğini göreceksiniz.

Prag Hakkında

Prag Ne Yenir?

Özellikle sokak lezzetleri bakımından olabileceğinin en iyisi haline gelmiş Prag’da gözünüzü doyurduğunuz kadar karnınızı da doyuracaksınız. Prag'da her damak tadına uygun, özenle hazırlanan lezzetleri bulabilirsiniz. Buraya geldiğinizde muhteşem bir gastronomi turuna da çıkmış olacaksınız.

Plnena Paprika

Plnena Paprika

Plnena Paprika, görsel olarak bizim biber dolmamıza benzeyen bir lezzet. Yoğun ve bol bir domates sosuyla hazırlanan olan yemek yanında dilimlenmiş ekmek veya patates püresiyle servis ediliyor. Plnena paprikanın yabancı hissettirmeyecek bir tat olduğunu söyleyebiliriz.

Gulaş

Gulaş

Gulaş, dünyada Macar yemeği olarak bilinen bir tür yahni çeşidi. Ülkemizde de çok sık olmasa da tüketilen yemekler arasında bulunuyor. Macarların gulaşı, Prag gulaşına göre daha baharatlı olmakla beraber sebze bakımından da daha zengindir. Prag’da yiyeceğiniz gulaş, içinde daha az sebze olan ve oldukça fazla et olan bir yemek. Bazen, bazı av hayvanları ile pişirilse de bu yemeğin en önemli parçası sığır etidir.

Smazeny Syn

Smazeny Syn

Smazeny syn, kızarmış peynir olarak çevrilebilir. Bu yemek de yine oldukça fazla tüketilen ve sevilen lezzetlerden birisi. Dövülen peynir bloklarının daha sonra kızartılmasıyla elde edilen lezzet yanında tartar sosla servis edilir. Bunun yanında kızarmış patates de bu yemeğin yanında tüketilen vazgeçilmez yiyeceklerden.

Rizek

Rizek

Rizek, adından dolayı kafanızı karıştırabilir, fakat aslında bildiğimiz şnitzel. Evet, gündelik hayatta gerek evde yapılan gerekse marketten hazır alınan şnitzellerle rizek oldukça benziyor. Aradaki fark kullanılan etten kaynaklanıyor. Biz genellikle tavuk şnitzel tüketirken orijinalinde domuz eti, dana eti de olabiliyor. Yanında patates kızartması ile servis edilir.

Prag Nerede Yenir?

Öncelikle, Prag’da tadına bakılabilecek daha onlarca yemek olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ancak en popüler olanlarını paylaştık. Şimdi de bu yemekleri nerede yiyebileceğinizden bahsedelim. Prag'da geleneksel yemeklerin yanı sıra çeşitli ülke mutfaklarından da farklı tatları bulabilirsiniz.

Terasa U Zlate Studne

Terasa U Zlate Studne

Terasa U Zlate Studne, şahane bir Prag manzarası ile size bir şölen yaşatacak. Restoran, Prag içerisindeki en popüler restoranlardan birisi. Burada yerel lezzetlerle beraber uluslararası tatları da restoranın menüsünde bulabilirsiniz.

Bellevue

Bellevue

Michelin Rehberi'nde yer almaya hak kazanan Bellevue, size istediğiniz her şeyi verebilir. Özellikle sağlıklı yemekler üzerine oldukça kendini geliştirmiş bir restoran. Bellevue akşam yemekleri, türlü toplantı yemekleri ve baş başa romantik yemekler için tercih edilebilir.

Wine O'Clock Shop Prague

Wine O'Clock Shop Prague

Wine O'Clock Shop Prague, bir şarap barı olarak hayatına başlamış olsa da sonraları restoran kısmı ön plana çıkmış bir mekan. Burası şahane şarapları tadıp hangisini alacağınıza karar verirken yemeğinizi yemek için ideal bir yer. Özellikle akşam yemekleri için tercih edilen mekanın iç tasarımı da oldukça güzel.

Coffee & Waffles

Coffee & Waffles

Coffee & Waffles, Prag'da deneyebileceğiniz kaliteli kafeler arasında. Burada birbirinden güzel waffleları yiyebilir, yanında harika bir kahve içebilirsiniz. Coffee & Waffles, güler yüzlü personeliyle de dikkatleri üstüne çeken, sıcak bir kafe.

Prag Gezilecek Yerler

Prag, hem tarihi açıdan hem de doğal güzellikler açısından kuşkusuz şahane bir şehir. Kendine takılan isimlerin hakkını veren şehirde yapabileceğiniz birçok şey, mahrum kalmamanız gereken birçok güzellik var. Buraya kadar gelip Prag’da nelerin görülmesi gerektiğini okuyorsanız sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Prag Kalesi

Prag Kalesi

Prag Kalesi, 9. yy’da yaptırılmakla beraber içerisinde dini yapılar, askeri yapılar, ofisler, saraylar barından bir kompleks halinde bulunur. Zamanında da krallar tarafından kullanılan yapının bir bölümü şu anki Çek Cumhuriyeti cumhurbaşkanına ait. Bu sebeple yapıya girmeden önce bir güvenlik kontrolünden geçiyorsunuz. Eski Kraliyet Sarayı, Altın Yol, Yaz Bahçeleri ve Aziz Vitus Katedrali bu alanın içinde bulunur. Burası Prag’ın tarihi dokusunu anlamak amacıyla ziyaret etmeniz gereken kilit noktalardan.

Charles Köprüsü

Charles Köprüsü

Charles Köprüsü'nün her iki yakasında güvenlik için gözetleme kuleleri bulunur. Sel felaketinde zarar gören Judith Köprüsü yerine yapıldığı biliniyor. Yapılma emri IV. Charles tarafından verildiğinden köprünün ismi de Charles olarak konulmuş. 1357-1402 yılları arasında yapımı süren ve nihayet tamamlanan köprü Eski Kent’e gitmek için de geçmeniz gereken yerlerden.

Prag Ulusal Müze

Prag Ulusal Müze

Prag Ulusal Müze, Josef Schulz tarafından tasarlanmış bir binada bulunuyor. Prag’ın tarihi ve sanatsal geçmişini göstermesi bakımından bu müze önemli bir vasfa sahip. Geçmişe ve sanata olan merakınızı beslemek amacıyla burayı ziyaret edebilirsiniz.

Eski Şehir Meydanı

Eski Şehir Meydanı

Tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan Eski Meydan, Orta Çağ dönemi boyunca pazar alanı olarak kullanılıyordu. Bu meydanda aynı zamanda ülke için oldukça önemli olan olaylar da gerçekleşmişti. Aynı zamanda burada çok önemli yapılar da bulunuyor. Bu yapılar Astronomik Saat ve Eski Belediye Sarayı, Tyn Kilisesi, Kinsky Sarayı, Jan Hus Anıtı ile Aziz Niklaus Kilisesi olarak sayılabilir. İmparator Mathias’a karşı gelen 27 liderin idamının bu alanda gerçekleştiği de kayıtlarda yazar.

Prag Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Havanın kararmasıyla yapay ışıklarla aydınlanmaya devam eden Prag, dünya üzerinde gece hayatının en parlak olduğu yerlerden birisi. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence hayatı içerisinde her kesimden, her meşrepten insanı tatmin edebilecek birçok mekan bulunuyor.

Maxim Bar

Maxim Bar

Maxim Bar, Astronomik Saat Kulesi’nin yakınlarında yer alan bir gece kulübü. Prag sınırları içerisinde sıklıkla tercih edilen eğlence mekanlarının başında gelir. Maxim Bar'ın Cuma ve Cumartesi günleri oldukça kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Burası girişi standart bir kafe girişi gibi olan ancak aşağı indiğinizde eğlencenin başladığı güzel bir mekan.

Karlovy Lazne Gece Kulübü

Karlovy Lazne Gece Kulübü

Karlovy Lazne Gece Kulübü, Charles Köprüsü’nün girişinde olan dört katlı bir kulüp. Bu kulübün en önemli özelliği oldukça fazla çeşitte müziklere yer vermesi. Burası için Prag'ın göz bebeği eğlence mekanlarından biri diyebiliriz. Karlovy Lazne Gece Kulübü'nün fiyatları da oldukça makul.

Prag James Dean Bar

Prag James Dean Bar

Prag James Dean Bar, içeri girdiğinizde bir şeyler yiyip muhabbet edebileceğiniz bir mekan. Bar, Old Town bölgesinde yer alıyor. Eğlencenin asıl başladığı yer ise giriş kapısından sağa dönüp kendinizi merdivenlere bıraktığınızda ortaya çıkıyor.

Green Devil's Absinth Bar & Shop

Green Devil's Absinth Bar & Shop

Green Devil's Absinth Bar & Shop, değişik bir iç mekana sahip, kaliteli bir mekan. Eski Şehir bölgesinde yer alan bar, güler yüzlü personellere de sahip. Green Devil's Absinth Bar & Shop, hem içki içebileceğiniz, hem de en sevdiğiniz içkiyi şişe olarak satın alabileceğiniz bir yer.

Prag Alışveriş - Ne Alınır?

Prag, alışveriş için de oldukça fazla olanak sunan bir şehir. Çünkü kendisi her anlamda bir cazibe merkezi. Genel olarak küçük turistik hediyeler almak için insanlar Old Town bölgesini dolanmakta. Burada el yapımı küçük hediyelikler, heykelcikler ve isterseniz büyük, lüks ve yerel mağazalar da yer alıyor. Old Town bölgesinde fiyatların oldukça yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

Prag’da alışveriş ürünü olarak alabileceğiniz belli başlı şeylerden biri de kuklalar. Prag içerisinde birçok el yapımı kukla dükkanı vardır. Old Town bölgesinde, Mala Strana bölgesinde el yapımı eşyalar bulabilirsiniz.

Aynı zamanda bu bölgelerde, Kafka’nın gölgesinin gezdiği Prag'da, kitapçılar da oldukça ünlü. Tonlarca kitapçıdan alışveriş yapmanız mümkün. Wenceslas bölgesndeki Na Prikope Caddesi'nde alışveriş yapacağınız tonlarca mağaza, dünyaca ünlü markaların mağazalarını ve yerel mağazaları bulabilirsiniz. Bunlar dışında, hiç tahmin edemeyeceğiniz sokaklarda karşınıza çok farklı alışveriş avantajları çıkabilir.

Prag Alışveriş - Ne Alınır?

Prag Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller ve fuarlar gibi etkinlikler bir bölgenin kültürünü tanımanıza yardımcı olabilir. Prag festivallerinin tarihlerini öğrenerek bu tarihlerde geziye başlayabilirsiniz. Prag'da pek çok etkinlik düzenleniyor. Bu etkinler arasında size uygun olan en az bir tane bulacağınıza eminiz.

Tümünü Göster

Prag Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Prag, dünyanın en güzel ama en pahalı şehirlerinden birisi. Pazarlığın pek de yaygın olmadığı bir kent olduğu için de bütçenizi buna göre ayarlamanızı öneriyoruz. Genel olarak mağazalar, alışveriş alanları 11.00’da açılır.

Hlavni Nadrazi ve Wenceslas Meydanı, gece gezmelerinde dikkat etmeniz gereken yerlerden. Şehrin en tehlikeli yerleri olduğunu söyleyebiliriz.

Prag Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Prag Otel Tavsiye

Prag’da kalabileceğiniz yerler konusunda o kadar fazla seçeneğiniz olacak ki siz de şaşıracaksınız. Yine de bu değerlendirmeniz gereken daha fazla seçeneğiniz olduğu anlamına da geliyor. Otel seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa listemizden yardım alabilirsiniz.

Holiday Inn Prague Airport

Holiday Inn Prague Airport

Havalimanına yakın bir otel arıyorsanız, Holiday Inn Prague Airport'a gelebilirsiniz. Otel ile havalimanı arasında yalnızca 2 kilometre bulunuyor. Dört yıldızı olan otelin gecelik ücretleri 700 liradan başlıyor. Otelde havalimanı servisi de sunulmakta.

Orea Hotel Pyramida

Orea Hotel Pyramida

Orea Hotel Pyramida, genele göre uygun fiyatlı bir otel. Burada ücretler 350 liradan başlıyor. Charles Köprüsü'ne yakın bir konumda olan otel, Belehorska 24 üzerinde bulunabilir. Otelde yüzme havuzu da yer almakta.

Hotel Metropolitan Old Town

Hotel Metropolitan Old Town

Hotel Metropolitan Old Town, fiyatları oldukça makul olan otellerden birisi. Hotel Metropolitan Old Town, Eski Şehir bölgesine yalnızca 5 metre mesafede yer alıyor. Bu otelde gecelik oda ücretleri 250 liradan başlamakta.

Corinthia Hotel Prague

Corinthia Hotel Prague

Beş yıldızlı bir otel olan Corinthia Hotel Prague, turistlerin de sıklıkla tercihi olan bir otel. Corinthia Hotel Pague, Kongresova üzerinde yer alan kaliteli bir konaklama alternatifi. Otelde bar ve otopark gibi özellikler bulunuyor.

Valencia