1. Anasayfa
 2. Prag Uçak Bileti

Prag Uçak Bileti

Prag Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Prag Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Prag uçak bileti satın almak, buraya ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu. THY, Lufthansa, Pegasus, KLM, LOT Polish Airlines hava yolları Türkiye'den Prag'a aktarmasız uçuşlar düzenlemekte. Türkiye Prag arasındaki direkt uçuşlar yalnızca İstanbul'dan kalkar. Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'ndan Prag'a giden aktarmasız uçuşlara katılabilirsiniz. Başka noktalardan Prag'a ulaşmak için öncelikle İstanbul'a aktarma yapmanız gerekir.

Haftanın yaklaşık 3 günü ülkemizden Prag'a giden uçuşlar bulunuyor. Tam bir cazibe merkezi olan Prag’a gitmek için Biletbak'tan ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Hava yollarını karşılaştırabilir, aradığınız uçak biletini bulabilirsiniz.

Türkiye'den gerçekleşen direkt seferler ortalama 2 saat 40 dakika sürer. Popüler kalkış noktalarından Prag'a uçuş saatleri şu şekilde:

 • İstanbul-Prag: 2 saat 40 dakika (Aktarmasız) - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Ankara-Prag: 7 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • İzmir-Prag: 5 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Trabzon-Prag: 8 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Adana-Prag: 10 saat - 1gün+ (Aktarmalı)
Prag Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Prag Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Prag Hakkında
 3. Prag Ne Yenir?
 4. Prag Nerede Yenir?
 5. Prag Gezilecek Yerler
 6. Prag Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Prag Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Prag Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Prag Otel Tavsiye

Prag Havalimanları Hakkında Bilgiler

Buraya ve çevresindeki illere Prag Vaclav Havel Havalimanı yolcu taşır. Her sene pek çok yolcunun ülkeye ve Prag'a girmesini sağlayan havalimanının tarihi 1937 yılına kadar gidiyor. Prag Vaclav Havel Havalimanı'na bugünkü ismi ise 2012 yılında verilmiş.

Prag Vaclav Havel Havalimanı

Prag Vaclav Havel Havalimanı, uluslararası alanda sivil havacılığa hizmet etmesi için yapılmış bir havalimanı. Eski adı Prag Ruzyne Havalimanı şeklindeydi. Havalimanında üç ana terminal vardır ve bu terminallerde toplam üç pist bulunur. İlk defa 5 Nisan 1937’de açılan havalimanı, bugün ülkenin en önemli havalimanları arasında bulunuyor.

Prag Vaclav Havel Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile yolculuk yapacaksanız AE otobüsüne binmeniz uygun olacaktır. Sırasıyla Terminal 1, Terminal 2 ve Prag Ana Tren Garı duraklarına uğrayan otobüs için biletleri, havalimanı içerisinden almanız mümkün. Yirmi dakika aralıklarla hareket eden otobüsle, Prag Ana Tren Garı’nda inip şehir merkezine trenle devam edebilirsiniz. Otobüs biletleri 60 CZK’dir.

Taksi ile konforlu bir yolculuk yaparak 30 dakika içinde şehir merkezine varabilirsiniz. Bunun yanında havalimanına doğrudan hizmet veren iki taksi şirketi mevcut: FixTaxi ve AAA Taxi. Şirketler, havalimanından merkeze varış için yolculara sabit fiyatlı bir ulaşım imkanı sağlıyor. Genel olarak 40 CZK gibi bir sabit tutara havalimanından Prag merkezine varabilirsiniz.

Araç kiralama da az da olsa tercih edilen vasıtalardan biri. Bunun için istediğiniz araç kiralama şirketinden kendinize uygun bir araç kiralamanız mümkün. Online sitelerden veya havalimanı içerisinde bulunan kiralama ofislerinden hizmet alabilirsiniz. Havalimanında Rent Plus, Sixt, Europcar ve G8way gibi araç kiralama firmaları bulunuyor. Aracınızı kiraladıktan sonra Evropská Yolu'nu takip ederek en kısa sürede şehir merkezine varabilirsiniz.

Prag Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Prag, dünyanın en güzel ama en pahalı şehirlerinden birisi. Pazarlığın pek de yaygın olmadığı bir kent olduğu için de bütçenizi buna göre ayarlamanızı öneriyoruz. Genel olarak mağazalar, alışveriş alanları 11.00’da açılır.

Hlavni Nadrazi ve Wenceslas Meydanı, gece gezmelerinde dikkat etmeniz gereken yerlerden. Şehrin en tehlikeli yerleri olduğunu söyleyebiliriz.

Prag Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz