1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Hannover Uçak Bileti

Hannover Uçak Bileti

Hannover hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

5 Eylül 2020 Cumartesi
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Hannover Hakkında

Almanya sınırları içerisinde yer alan Aşağı Saksonya eyaletinin başkentidir. Geniş yeşil alanları ve park bahçeleriyle bilinmesinin yanında bir de Almanya’nın fuar kenti olarak anılmaktadır. Herkesçe bilinen Expo fuarları ilk kez 2000 yılında bu şehirde düzenlenmiştir. Yılda bir düzenlenen Cebit Bilişim Fuarı da bu şehirden çıkmış bir etkinliktir. Yani bu şehir için fuarların başkenti de diyebiliriz. Ayrıca şehir özellikle II. Dünya Savaşı’nda oldukça fazla hasar almış şehirlerden biridir.

Şehrin adının Honovere adından geldiği düşünülmektedir. Yüksek Kıyı anlamına gelen kelime, şehir Leine nehrinin yüksek yerlerine kurulduğu için şehre isim olmuştur rivayetlere göre. Önceleri balıkçılıkla geçinirken 13. Yyda işler değişmiştir. Ticaret yollarının gelişmesiyle Hannover’in yolu da bu yollardan biriyle kesişmiş ve şehrin önemi artmıştır.

II. Dünya Savaşı sırasında ise şehrin önemli bir kavşak noktası olduğunu söylemek yalan olmaz. Silah sanayisi yönünden gelişmiş olmasından dolayı 1940’larda müttefikler tarafından saldırılara uğramıştır ve bu savaştan çok hasar alarak çıkmıştır.

Almanya’nın gözdelerinden Hannover’a gitmek için ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Hannover Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hannover’a hizmet eden yalnızca bir tane uluslararası havalimanı vardır. Bu havalimanı sivil taşımacılık için kullanılmaktadır. 1962 yılında açılmıştır ve çalışmaya da bu tarihte başlamıştır. Henüz ucuz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden Hannover varışlı online uçak biletinizi alabilirsiniz.

Langenhagen Hannover Havalimanı


Havalimanı ile şehir merkezi arasında 10 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için farklı seçenekler mevcuttur. Bunlar taksi, araç kiralama ya da toplu taşıma gibi seçeneklerdir.

Tren: Genel olarak burada inen ve şehir merkezine gitmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği ulaşım aracı trendir. Çünkü havalimanı içerisinde bulunan C terminalinde bulunan istasyonu kullanabilirsiniz. S5 hattında ilerleyen S-Bahn trenine binerek yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tren 30 dakikada bir hareket etmektedir.

Tek yönlük bir bilet almak isterseniz bu size 3,40 Euro’ya mal olacaktır. Bunun yanında eğer 24 saatlik bir tane yetişkin bileti almak isterseniz ödemeniz gereken tutar 6,60 Euro’dur. 6-14 yaş arası çocuklar için biletlerin tanesi 1,30 Euro’dur.

Otobüs: Langenhagen Zentrum, yani Merkez İstasyonu olarak da adını anabileceğimiz yerden de havalimanı ve şehir merkezi arasında seferler mevcuttur. Trenden ve diğer ulaşım sistemlerinden çok daha ucuza gelmektedir otobüsler. Sabah 4.30 ile akşam 23.00’a kadar hizmet veren otobüsler, haftanın her günü açıktır. Pazar günleri hariç otobüsler yarım saatte bir hareket etmektedir ancak Pazar günleri saat başı hareket ederek hizmet sağlamaktadırlar.

C terminali çıkışında 3 numaralı otoparktan hareket eden otobüsler için tek yön bilet ücreti 2,80 Euro’dur. Bunun yanında eğer 24 saatlik yetişkin bileti almak istiyorsanız bunun için ödemeniz gereken tutar 5,40 Euro’dur. Yine çocuk bilet ücreti 1,50 Euro olup 24 saatlik çocuk bileti ücreti ise 2,80 Euro’dur.

Taksi: Mesafeye göre yaklaşık 25 Euro ile 30 Euro arasında şehir merkezine varabiliyorsunuz. Bu taşıma aracını genellikle çok geç saatlerde havalimanına varan insanlar tercih etmektedir. Ya da çok yüklü geldiyseniz yine taksi iyi bir seçenek olacaktır.

Taxi Hannover Airport ve Airport Transfer havalimanına hizmet veren iki resmi taksi firmasıdır. 24 saat hizmetleri vardır.

Araç Kiralama: Araç kiralamak son tercih edilen ulaşım türlerinden biridir. Yine havalimanı içerisinde buna hizmet eden firmaların yerleri bulunmaktadır. Eğer arzu ederseniz internetten de özel araçlr için rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Hannover'a Nasıl Gidilir?

Ülkemiz şehirlerinden Antalya, İstanbul, Antalya gibi şehirlerimizden Hannover’a direkt uçuş mevcuttur. Hannover’a gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Lufthansa ve Scandinavian Airlines. Ülkemizden Hannover’a en sık uçuş yapılan şehirlerimiz Antalya, İzmir ve Adana’dır. Ocak, Mart ve Mayıs aylarında New York için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Temmuz, Haziran ve Nisan aylarında ise en ucuz fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Hannover’a gitmek için henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hannover'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hannover’de hüküm süren iklim Okyanusal İklimdir. Bu iklimin oluşumunda etkili olan Batı rüzgarları ve sıcak okyanus akıntıları Hannover’i etkilemektedir. Yazları serin ve kışları da ılık geçmektedir ve bol yağış alan bir iklime sahiptir. En fazla yağışı ise kış aylarında almaktadır.

Şehirde yıl içerisinde ortalama sıcaklıklar 8 derece civarındadır. En sıcak geçen aylar ise yaz döneminde Haziran ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklıklar 22-23 derece olarak değişmektedir.

Bunlara bakılarak söylenebileceği üzere Hannover’a gitmek için en uygun zaman Mayıs ve Eylül arası dönemdir. Bu dönemde hem yağış azdır hem de sıcaklık koşulları elverişlidir. Bu dönemlerde malum yüksek olan uçak fiyatlarından en uygunu için sitemize göz atın ve ucuz uçak biletini sitemizden satın alın.

Hannover'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Almanya içerisinde aslında genel olarak işlenmiş et (sosis, pastırma vs.) çok tüketilmektedir bunun yanında patates de çok tüketilen yiyecekler arasındadır. Patatesin her türlüsünü tüketirler. Haşlama, kızartma ve püre olarak. Her yemeğin yanında tüketirler. Sebze tüketimleri de oldukça fazladır ama bu sebzeleri bir yemek gibi değil de garnitür olarak yemeklerin yanında tüketirler. Garnitür olarak Asparagus yani bizim bildiğimiz adıyla Kuşkonmaz yemeklerin, özellikle şnitzel gibi, yanında tüketilen önemli bir gıdadır.

Tümünü Göster

Hannover'da Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Almanya mutfağında hamur işleri ve tatlılar da çok tüketilmektedir. Klasik tatlıların yanında yerel halkın da en çok tükettiği tatlılardan biri Welfenspeise adı verilen tatlıdır. Kıvamı muhallebiye benzeyen süt ve vanilyadan yapılan nefis bir tatlıdır ve Hannover içerisindeki her kafede bulabileceğiniz bir lezzettir. Lezzetleri denemek için Hannover’a gidecekseniz online uçak biletinizi satın almak için sitemizi kullanabilirsiniz.

Peki biz bu yiyecekleri nerede tüketirsek mutlu bir midemiz olur?

Tümünü Göster

Hannover'da Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Hannover'ın gezilecek yerleri oldukça meşhurdur. İşte o meşhur yerler!

Tümünü Göster

Hannover'da Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Canlı gece hayatına sahip Hannover’da eğlenmek için ilk tercihiniz Cuma ve cumartesi günleri olmalıdır. Bu iki gün geceleri hayat çok daha eğlenceli ve renkli olmaktadır. Hannover içerisindeki eğlence mekanları barlar, gece kulüpleri, publar ve aklınıza gelebilecek her türlü seçeneklerden oluşmaktadır ve akşamın geç saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren tonla mekan bulunmaktadır.

Gece hayatı çoğunlukla şehir merkezi çevresinde şekillense de bunun dışında Welze gibi şehir bölgelerinde de bu canlı hayatı yakalamanız mümkündür.

Tümünü Göster

Hannover'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hannover Almanya’nın alışveriş için en uygun şehridir. Hediyelik eşya, giyim, yiyecek, elektronik gibi bütün ihtiyaçlarınızı birkaç belirli adresten karşılamanız olasıdır. Çok fazla AVM’si ve pazarı bulunmaktadır. Ancak yerel halkın ve turistlerin tercih ettiği belirli yerler vardır. Markthale, gıda ürünlerini ve günlük hayatta kullanılan ürünlerin bulunabileceği önemli bir alışveriş noktasıdır. Weinachtsmarkt hem büyük hem küçük markaların yer aldığı yine hem yerli hem de turistler tarafından tercih edilen alışveriş mekanlarından biridir.

AVM olarak bolluk vardır fakat Bijou Brigitte ünlü markaları bulabileceğiniz, Ernst August Gallerie ise yine her türden mağazayı bulabileceğiniz Hannover içerisindeki önemli AVMler arasındadır. Galeria Kaufhof ve Karstadt şehir merkezinde bulunan önemli AVMler arasında yer almaktadır. Dediğimiz gibi bunlar dışında Hannover’de mağazalar, pazarlar ve alışveriş alanları da bulunmaktadır ancak bunlar en çok tercih edilenleridir.

Hatta tüm bunlara ek olarak Leine Nehri boyunca kurulan bir bit pazarı mevcuttur. Bu pazar her cumartesi günü kurulmaktadır ve alışveriş için tercih edilen uğrak noktalardan biridir. Pazar, sabah 07.00 ile akşamüstü 17.00 arasında açılmaktadır. Yine burada elektronik eşyalar, hediyelik eşyalar, antikalar ve ucuza giyim ürünleri bulmak mümkündür.

Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri Hannover'ın birbirinden harika festivalleri sizlerle!

Tatil Günleri Şu Şekildedir:

 1. Yeni Yıl – 1 Ocak
 2. Kutsal Cuma - Nisan
 3. İşçi ve Emekçi Günü – 1 Mayıs
 4. Paskalya Günü
 5. Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi – Mayıs
 6. Whitmonday – Mayıs
 7. Almanya’nın Birleşmesi – 3 Ekim
 8. Noel – 25 Aralık
Tümünü Göster

Hannover'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi önceden almanız sizin için daha uygun olacaktır. Hannover’e gitmeyi kafama koydum ama henüz bilet almadım diyorsanız sitemiz üzerinden ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Gittiğiniz restoranlarda etlere dikkat etmeniz tavsiyemiz. Alman mutfağında en çok tüketilen et domuz etidir.

Valencia