1. Anasayfa
 2. Hannover Uçak Bileti

Hannover Uçak Bileti

Hannover Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hannover Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Ülkemiz şehirlerinden Antalya, İstanbul, Antalya gibi şehirlerimizden Hannover’a direkt uçuş mevcuttur. Hannover’a gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Lufthansa ve Scandinavian Airlines. Ülkemizden Hannover’a en sık uçuş yapılan şehirlerimiz Antalya, İzmir ve Adana’dır. Ocak, Mart ve Mayıs aylarında New York için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Temmuz, Haziran ve Nisan aylarında ise en ucuz fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Hannover’a gitmek için henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Hannover'a Nasıl Gidilir?
 2. Hannover Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Hannover'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Hannover Hakkında
 5. Hannover Ne Yenir?
 6. Hannover Nerede Yenir
 7. Hannover Gezilecek Yerler
 8. Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Hannover'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Hannover'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Hannover Otel Tavsiye

Hannover Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hannover’a hizmet eden yalnızca bir tane uluslararası havalimanı vardır. Bu havalimanı sivil taşımacılık için kullanılmaktadır. 1962 yılında açılmıştır ve çalışmaya da bu tarihte başlamıştır. Henüz ucuz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden Hannover varışlı online uçak biletinizi alabilirsiniz.

Langenhagen Hannover Havalimanı


Havalimanı ile şehir merkezi arasında 10 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için farklı seçenekler mevcuttur. Bunlar taksi, araç kiralama ya da toplu taşıma gibi seçeneklerdir.

Tren: Genel olarak burada inen ve şehir merkezine gitmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği ulaşım aracı trendir. Çünkü havalimanı içerisinde bulunan C terminalinde bulunan istasyonu kullanabilirsiniz. S5 hattında ilerleyen S-Bahn trenine binerek yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tren 30 dakikada bir hareket etmektedir.

Tek yönlük bir bilet almak isterseniz bu size 3,40 Euro’ya mal olacaktır. Bunun yanında eğer 24 saatlik bir tane yetişkin bileti almak isterseniz ödemeniz gereken tutar 6,60 Euro’dur. 6-14 yaş arası çocuklar için biletlerin tanesi 1,30 Euro’dur.

Otobüs: Langenhagen Zentrum, yani Merkez İstasyonu olarak da adını anabileceğimiz yerden de havalimanı ve şehir merkezi arasında seferler mevcuttur. Trenden ve diğer ulaşım sistemlerinden çok daha ucuza gelmektedir otobüsler. Sabah 4.30 ile akşam 23.00’a kadar hizmet veren otobüsler, haftanın her günü açıktır. Pazar günleri hariç otobüsler yarım saatte bir hareket etmektedir ancak Pazar günleri saat başı hareket ederek hizmet sağlamaktadırlar.

C terminali çıkışında 3 numaralı otoparktan hareket eden otobüsler için tek yön bilet ücreti 2,80 Euro’dur. Bunun yanında eğer 24 saatlik yetişkin bileti almak istiyorsanız bunun için ödemeniz gereken tutar 5,40 Euro’dur. Yine çocuk bilet ücreti 1,50 Euro olup 24 saatlik çocuk bileti ücreti ise 2,80 Euro’dur.

Taksi: Mesafeye göre yaklaşık 25 Euro ile 30 Euro arasında şehir merkezine varabiliyorsunuz. Bu taşıma aracını genellikle çok geç saatlerde havalimanına varan insanlar tercih etmektedir. Ya da çok yüklü geldiyseniz yine taksi iyi bir seçenek olacaktır.

Taxi Hannover Airport ve Airport Transfer havalimanına hizmet veren iki resmi taksi firmasıdır. 24 saat hizmetleri vardır.

Araç Kiralama: Araç kiralamak son tercih edilen ulaşım türlerinden biridir. Yine havalimanı içerisinde buna hizmet eden firmaların yerleri bulunmaktadır. Eğer arzu ederseniz internetten de özel araçlr için rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Hannover'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hannover’de hüküm süren iklim Okyanusal İklimdir. Bu iklimin oluşumunda etkili olan Batı rüzgarları ve sıcak okyanus akıntıları Hannover’i etkilemektedir. Yazları serin ve kışları da ılık geçmektedir ve bol yağış alan bir iklime sahiptir. En fazla yağışı ise kış aylarında almaktadır.

Şehirde yıl içerisinde ortalama sıcaklıklar 8 derece civarındadır. En sıcak geçen aylar ise yaz döneminde Haziran ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklıklar 22-23 derece olarak değişmektedir.

Bunlara bakılarak söylenebileceği üzere Hannover’a gitmek için en uygun zaman Mayıs ve Eylül arası dönemdir. Bu dönemde hem yağış azdır hem de sıcaklık koşulları elverişlidir. Bu dönemlerde malum yüksek olan uçak fiyatlarından en uygunu için sitemize göz atın ve ucuz uçak biletini sitemizden satın alın.

Hannover Hakkında

Almanya sınırları içerisinde yer alan Aşağı Saksonya eyaletinin başkentidir. Geniş yeşil alanları ve park bahçeleriyle bilinmesinin yanında bir de Almanya’nın fuar kenti olarak anılmaktadır. Herkesçe bilinen Expo fuarları ilk kez 2000 yılında bu şehirde düzenlenmiştir. Yılda bir düzenlenen Cebit Bilişim Fuarı da bu şehirden çıkmış bir etkinliktir. Yani bu şehir için fuarların başkenti de diyebiliriz. Ayrıca şehir özellikle II. Dünya Savaşı’nda oldukça fazla hasar almış şehirlerden biridir.

Şehrin adının Honovere adından geldiği düşünülmektedir. Yüksek Kıyı anlamına gelen kelime, şehir Leine nehrinin yüksek yerlerine kurulduğu için şehre isim olmuştur rivayetlere göre. Önceleri balıkçılıkla geçinirken 13. Yyda işler değişmiştir. Ticaret yollarının gelişmesiyle Hannover’in yolu da bu yollardan biriyle kesişmiş ve şehrin önemi artmıştır.

II. Dünya Savaşı sırasında ise şehrin önemli bir kavşak noktası olduğunu söylemek yalan olmaz. Silah sanayisi yönünden gelişmiş olmasından dolayı 1940’larda müttefikler tarafından saldırılara uğramıştır ve bu savaştan çok hasar alarak çıkmıştır.

Almanya’nın gözdelerinden Hannover’a gitmek için ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Hannover Ne Yenir?

Almanya içerisinde aslında genel olarak işlenmiş et (sosis, pastırma vs.) çok tüketilmektedir bunun yanında patates de çok tüketilen yiyecekler arasındadır. Patatesin her türlüsünü tüketirler. Haşlama, kızartma ve püre olarak. Her yemeğin yanında tüketirler. Sebze tüketimleri de oldukça fazladır ama bu sebzeleri bir yemek gibi değil de garnitür olarak yemeklerin yanında tüketirler. Garnitür olarak Asparagus yani bizim bildiğimiz adıyla Kuşkonmaz yemeklerin, özellikle şnitzel gibi, yanında tüketilen önemli bir gıdadır.

Elma Çorbası

Elma Çorbası

Elma Çorbası yalnızca Hannover ve Almanya’da değil, Avrupa’nın genelinde tüketilen ve sevilen bir tür yemektir. Elma Çorbası denmesine rağmen yalnızca elma değil içerisinde kuru üzüm de bulunur.

Smoked Ee

Smoked Ee

Smoked Eel, yine oldukça sevdikleri bir tattır. Fümelenmiş yılan balığı eti olan bu yiyecek kaliteli balık restoranlarında yendiğinde ülkenize geri döndüğünüzde de arayacağınız bir lezzet olabilmektedir.

Schlachtplatte

Schlachtplatte

Schlachtplatte, kırmızı ve beyaz etin buluşmasından elde edilmiştir ve bizim tükettiğimiz sucukla benzer bir görüntüye sahiptir. Dışındaki zarla ızgara yapılarak tüketilmektedir.

Hochzeitssuppe

Hochzeitssuppe

Hochzeitssuppe, özellikle düğünlerde tüketilen geleneksel bir çorbadır. Taneli çorbalar içerisinde belki de en iyilerinden biridir. Tavuk suyu, tavuk eti, patates, kuşkonmaz erişte gibi birçok ürünün birleşiminden oluşmaktadır.

Hannover Nerede Yenir

Almanya mutfağında hamur işleri ve tatlılar da çok tüketilmektedir. Klasik tatlıların yanında yerel halkın da en çok tükettiği tatlılardan biri Welfenspeise adı verilen tatlıdır. Kıvamı muhallebiye benzeyen süt ve vanilyadan yapılan nefis bir tatlıdır ve Hannover içerisindeki her kafede bulabileceğiniz bir lezzettir. Lezzetleri denemek için Hannover’a gidecekseniz online uçak biletinizi satın almak için sitemizi kullanabilirsiniz.

Peki biz bu yiyecekleri nerede tüketirsek mutlu bir midemiz olur?

Meteora

Meteora

Meteora, Otantik bir tasarıma sahip olan küçük menüsüne rağmen karnınızı rahatlıkla doyurabileceğiniz restorandır. Menü klasik tatların dışında deniz ürünlerinin kaliteli pişirimi üzerine uzmanlaşmıştır. Akdeniz, Yunan mutfağında ustalaşmıştır. Aynı zamanda Alman yemeği olan Smoked Eel’i de burada rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Rosmarin

Rosmarin

Rosmarin, Özellikle İtalyan mutfağı yemekleriyle öne çıkmış bir restorandır. Çok güzel pizzalar yiyebileceğiniz bir yerdir. Çok bilindik olmaması, yerel halk tarafından daha çok tercih ediliyor olması sizi yanıltmasın. Rosmarin sizi pişman etmeyecek.

Beef and Reef

Beef and Reef

Beef and Reef, adından da anlaşılacağı gibi burası bir biftek restoranıdır. Alman damak tadına uygun etler pişirilmektedir ve genellikle kırmızı et üzerine yoğunlaşmış bir dükkandır. Bunun yanında menüde balık da bulunmaktadır ancak genel olarak et için tercih edilir. Sizi uyarabileceğimiz tek konu ise domuz eti yemiyorsanız servis edilen ete dikkat etmeniz zira Hannover’de ve Almanya’nın hepsinde domuz eti sevilen bir tattır.

Roy's Restaurant

Roy's Restaurant

Roy's Restaurant, Akdeniz mutfağını size getirecek olan restoran rezervasyonla daha rahat olabileceğiniz bir yer. Oldukça klas bir mekan, açık renkli tasarımı göz alıcı. Ve yemek üstünde yiyebileceğiniz şahane tatlıları var.

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover'ın gezilecek yerleri oldukça meşhurdur. İşte o meşhur yerler!

Sprengel Museum

Sprengel Museum

Sprengel Museum, Sadece şehir içinde değil Almanya genelinde en iyi modern sanat galerisi olarak anılmaktadır ve özellikle 20. Yüzyıla dair birçok eseri bünyesinde barındırır. 1970 yılında açılmıştır ve içerisinde Pablo Picasso, Paul Klee, Emil Nolde gibi önemli sanatçıların eserleri vardır.

Pazartesi günleri müze kapalıdır.

Neues Rathaus

Neues Rathaus

Neues Rathaus, II. Wilhelm tarafından inşa ettirilmiştir ve kaleyi andıran bir yapıdır. 1913 yılında açılmıştır. Binanın içinde bir asansör bulunur ve bu asansörle tepeye çıkıp Hannover’in eşsiz yemyeşil manzarasını seyredebilirsiniz.

Kasım ve Mart ayları arasında asansör kapalı tutulmaktadır.

Herrenhäuser Bahçeleri

Herrenhäuser Bahçeleri

Herrenhäuser Bahçeleri, Yalnızca Avrupa değil dünyanın en ünlü barok usulü parklı sayılan bahçeler, yeşil ve doğa manzarası bakımından oldukça ünlü olan Hannover’in göz bebeklerinden biridir ve bizce mutlaka görülmesi gerekir. 17. Yüzyılın sonunda yapımına başlanmış ve 18. Yüzyılın başlarında yapımı tamamlanmıştır. Adeta sanat eseri olan bu bahçeler Versailles’ın bahçesinden ilhamla yapılmıştır.

Schloss Marienburg

Schloss Marienburg

Schloss Marienburg, Çok görkemli bir neo-gotik eser olan şato, 1858-1867 yılları arasında inşa edilmiştir. Şatonun inşa edilme amacı o zamanın Hannover kralı V. Georg’a hediye olmasıdır.

Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Canlı gece hayatına sahip Hannover’da eğlenmek için ilk tercihiniz Cuma ve cumartesi günleri olmalıdır. Bu iki gün geceleri hayat çok daha eğlenceli ve renkli olmaktadır. Hannover içerisindeki eğlence mekanları barlar, gece kulüpleri, publar ve aklınıza gelebilecek her türlü seçeneklerden oluşmaktadır ve akşamın geç saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren tonla mekan bulunmaktadır.

Gece hayatı çoğunlukla şehir merkezi çevresinde şekillense de bunun dışında Welze gibi şehir bölgelerinde de bu canlı hayatı yakalamanız mümkündür.

Strandleben

Strandleben

Strandleben, Ağaçların arasına oturtulmuş iki konteynerden oluşan mekan, Hannover içerisindeki en ünlü eğlence mekanlarından biridir. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği mekanda karın doyurmak ve ucuz içki bulmak mümkün.

Sena

Sena

Sena, Yazın çıkmanız için bir terası ve güzel yemekleri olan mekanın barmenleri size güzel kokteyller hazırlayabilir ya da yalnızca istediğiniz içkileri içebilirsiniz. Hannover’de en beğenilen mekanlardan biri Sena’dır zira hem hizmet kalitesi hem de eğlence anlayışları iyidir.

Caspers

Caspers

Caspers, Enfes, parıltılı atmosferi Caspers’i popüler yapan sebeplerdendir. Ortalama fiyatları, güzel atıştırmalıkları ve kaliteli barıyla Caspers’i seveceğinize kesinlikle eminiz.

Capitol Hannover

Capitol Hannover

Capitol Hannover, Canlı müziğin olduğu hatta bazen dünyaca ünlü grupların ve sanatçıların sahne aldığı bir mekandır. Işıkların altında dans etmek, içkinizi içmek için bir kulüp arıyorsanız Capitol Hannover bu iş için biçilmiş kaftan olacaktır.

Hannover'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hannover Almanya’nın alışveriş için en uygun şehridir. Hediyelik eşya, giyim, yiyecek, elektronik gibi bütün ihtiyaçlarınızı birkaç belirli adresten karşılamanız olasıdır. Çok fazla AVM’si ve pazarı bulunmaktadır. Ancak yerel halkın ve turistlerin tercih ettiği belirli yerler vardır. Markthale, gıda ürünlerini ve günlük hayatta kullanılan ürünlerin bulunabileceği önemli bir alışveriş noktasıdır. Weinachtsmarkt hem büyük hem küçük markaların yer aldığı yine hem yerli hem de turistler tarafından tercih edilen alışveriş mekanlarından biridir.

AVM olarak bolluk vardır fakat Bijou Brigitte ünlü markaları bulabileceğiniz, Ernst August Gallerie ise yine her türden mağazayı bulabileceğiniz Hannover içerisindeki önemli AVMler arasındadır. Galeria Kaufhof ve Karstadt şehir merkezinde bulunan önemli AVMler arasında yer almaktadır. Dediğimiz gibi bunlar dışında Hannover’de mağazalar, pazarlar ve alışveriş alanları da bulunmaktadır ancak bunlar en çok tercih edilenleridir.

Hatta tüm bunlara ek olarak Leine Nehri boyunca kurulan bir bit pazarı mevcuttur. Bu pazar her cumartesi günü kurulmaktadır ve alışveriş için tercih edilen uğrak noktalardan biridir. Pazar, sabah 07.00 ile akşamüstü 17.00 arasında açılmaktadır. Yine burada elektronik eşyalar, hediyelik eşyalar, antikalar ve ucuza giyim ürünleri bulmak mümkündür.

Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri Hannover'ın birbirinden harika festivalleri sizlerle!

Tatil Günleri Şu Şekildedir:

 1. Yeni Yıl – 1 Ocak
 2. Kutsal Cuma - Nisan
 3. İşçi ve Emekçi Günü – 1 Mayıs
 4. Paskalya Günü
 5. Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi – Mayıs
 6. Whitmonday – Mayıs
 7. Almanya’nın Birleşmesi – 3 Ekim
 8. Noel – 25 Aralık
Tümünü Göster

Hannover'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi önceden almanız sizin için daha uygun olacaktır. Hannover’e gitmeyi kafama koydum ama henüz bilet almadım diyorsanız sitemiz üzerinden ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Gittiğiniz restoranlarda etlere dikkat etmeniz tavsiyemiz. Alman mutfağında en çok tüketilen et domuz etidir.

Hannover Otel Tavsiye

Hannover'da konaklamak için birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizin için listeledik. Hannover'da nerede kalınır, buradan bakabilirsiniz:

Kastens Hotel Luisenhof

Kastens Hotel Luisenhof

Kastens Hotel Luisenhof, Dış cephe klasik ve iç tasarım oldukça modern olan bu otel Opera Binası’na yaklaşık 300 metre mesafede bulunmaktadır. Merkezde olması tercih edilebilir bir seçenek haline getirir oteli ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti, aile odaları ve evcil hayvanınızı getirmenize olanak sağlayacak odaları mevcuttur.

Grand Hotel Mussmann

Grand Hotel Mussmann

Grand Hotel Mussmann, Merkezde, ana tren istasyonunun hemen karşısında bulunan lüks bir oteldir. Yirmi dört saat boyunca açık restoranı, ücretsiz Wi-Fi hizmetiyle sizi mutlu ve rahat ettirebilecek bir oteldir.

Star Inn Hotel Premium Hannover

Star Inn Hotel Premium Hannover

Star Inn Hotel Premium Hannover, Merkezle arasında üç kilometre gibi bir mesafe bulunmasına rağmen sessizliğin içine kurulmuş bu otel oldukça popüler olmayı başarmıştır. Resepsiyonda yalnızca Almanca değil birçok dili konuşan çalışanlarla muhatap olacaksınız. Barı oldukça ünlüdür ve resepsiyondan 24 saat boyunca hizmet alabilirsiniz.

Hotel Savoy Hannover

Hotel Savoy Hannover

Hotel Savoy Hannover, Döviz alım satım olanağına kadar birçok olanağın olduğu otel şehir merkezinde bulunur. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti, spa ve sauna hizmeti, konforu ve havaalanı servisi ile Hannover içerisindeki en popüler otellerden biri olmayı başarmıştır.

Valencia