1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Hannover Uçak Bileti

Hannover Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Meteora
  2. Rosmarin
  3. Beef and Reef
  4. Roy's Restaurant
  5. Teestuebchen

1. Meteora

Meteora, Otantik bir tasarıma sahip olan küçük menüsüne rağmen karnınızı rahatlıkla doyurabileceğiniz restorandır. Menü klasik tatların dışında deniz ürünlerinin kaliteli pişirimi üzerine uzmanlaşmıştır. Akdeniz, Yunan mutfağında ustalaşmıştır. Aynı zamanda Alman yemeği olan Smoked Eel’i de burada rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Meteora

2. Rosmarin

Rosmarin, Özellikle İtalyan mutfağı yemekleriyle öne çıkmış bir restorandır. Çok güzel pizzalar yiyebileceğiniz bir yerdir. Çok bilindik olmaması, yerel halk tarafından daha çok tercih ediliyor olması sizi yanıltmasın. Rosmarin sizi pişman etmeyecek.

Rosmarin

3. Beef and Reef

Beef and Reef, adından da anlaşılacağı gibi burası bir biftek restoranıdır. Alman damak tadına uygun etler pişirilmektedir ve genellikle kırmızı et üzerine yoğunlaşmış bir dükkandır. Bunun yanında menüde balık da bulunmaktadır ancak genel olarak et için tercih edilir. Sizi uyarabileceğimiz tek konu ise domuz eti yemiyorsanız servis edilen ete dikkat etmeniz zira Hannover’de ve Almanya’nın hepsinde domuz eti sevilen bir tattır.

Beef and Reef

4. Roy's Restaurant

Roy's Restaurant, Akdeniz mutfağını size getirecek olan restoran rezervasyonla daha rahat olabileceğiniz bir yer. Oldukça klas bir mekan, açık renkli tasarımı göz alıcı. Ve yemek üstünde yiyebileceğiniz şahane tatlıları var.

Roy's Restaurant

5. Teestuebchen

Teestuebchen, Almanya’nın en ünlü kafelerinden biri olan kafede şahane tatlılarla buluşacaksınız. Bu tatlıları beğenmeyen yok ve fiyat aralığı ortalama. Gündüz arkadaşınızla, eşinizle, çocuğunuzla takılmak ve ara vermek için şahane bir mekan.

Teestuebchen

Hannover hakkında daha fazla şey keşfet!

Hannover Otel Tavsiye

Hannover Otel Tavsiye

Hannover'da konaklamak için birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizin için listeledik. Hannover'da nerede kalınır, buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri Hannover'ın birbirinden harika festivalleri sizlerle!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Canlı gece hayatına sahip Hannover’da eğlenmek için ilk tercihiniz Cuma ve cumartesi günleri olmalıdır. Bu iki gün geceleri hayat çok daha eğlenceli ve renkli olmaktadır. Hannover içerisindeki eğlence mekanları barlar, gece kulüpleri, publar ve aklınıza gelebilecek her türlü seçeneklerden oluşmaktadır ve akşamın geç saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren tonla mekan bulunmaktadır.

Gece hayatı çoğunlukla şehir merkezi çevresinde şekillense de bunun dışında Welze gibi şehir bölgelerinde de bu canlı hayatı yakalamanız mümkündür.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Gezilecek Yerler

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover'ın gezilecek yerleri oldukça meşhurdur. İşte o meşhur yerler!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Ne Yenir?

Hannover Ne Yenir?

Almanya içerisinde aslında genel olarak işlenmiş et (sosis, pastırma vs.) çok tüketilmektedir bunun yanında patates de çok tüketilen yiyecekler arasındadır. Patatesin her türlüsünü tüketirler. Haşlama, kızartma ve püre olarak. Her yemeğin yanında tüketirler. Sebze tüketimleri de oldukça fazladır ama bu sebzeleri bir yemek gibi değil de garnitür olarak yemeklerin yanında tüketirler. Garnitür olarak Asparagus yani bizim bildiğimiz adıyla Kuşkonmaz yemeklerin, özellikle şnitzel gibi, yanında tüketilen önemli bir gıdadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Uçak Bileti