1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Hannover Uçak Bileti

Hannover Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Sprengel Museum
  2. Neues Rathaus
  3. Herrenhäuser Bahçeleri
  4. Schloss Marienburg

1. Sprengel Museum

Sprengel Museum, Sadece şehir içinde değil Almanya genelinde en iyi modern sanat galerisi olarak anılmaktadır ve özellikle 20. Yüzyıla dair birçok eseri bünyesinde barındırır. 1970 yılında açılmıştır ve içerisinde Pablo Picasso, Paul Klee, Emil Nolde gibi önemli sanatçıların eserleri vardır.

Pazartesi günleri müze kapalıdır.

Sprengel Museum

2. Neues Rathaus

Neues Rathaus, II. Wilhelm tarafından inşa ettirilmiştir ve kaleyi andıran bir yapıdır. 1913 yılında açılmıştır. Binanın içinde bir asansör bulunur ve bu asansörle tepeye çıkıp Hannover’in eşsiz yemyeşil manzarasını seyredebilirsiniz.

Kasım ve Mart ayları arasında asansör kapalı tutulmaktadır.

Neues Rathaus

3. Herrenhäuser Bahçeleri

Herrenhäuser Bahçeleri, Yalnızca Avrupa değil dünyanın en ünlü barok usulü parklı sayılan bahçeler, yeşil ve doğa manzarası bakımından oldukça ünlü olan Hannover’in göz bebeklerinden biridir ve bizce mutlaka görülmesi gerekir. 17. Yüzyılın sonunda yapımına başlanmış ve 18. Yüzyılın başlarında yapımı tamamlanmıştır. Adeta sanat eseri olan bu bahçeler Versailles’ın bahçesinden ilhamla yapılmıştır.

Herrenhäuser Bahçeleri

4. Schloss Marienburg

Schloss Marienburg, Çok görkemli bir neo-gotik eser olan şato, 1858-1867 yılları arasında inşa edilmiştir. Şatonun inşa edilme amacı o zamanın Hannover kralı V. Georg’a hediye olmasıdır.

Schloss Marienburg

Hannover hakkında daha fazla şey keşfet!

Hannover Nerede Yenir

Hannover Nerede Yenir

Almanya mutfağında hamur işleri ve tatlılar da çok tüketilmektedir. Klasik tatlıların yanında yerel halkın da en çok tükettiği tatlılardan biri Welfenspeise adı verilen tatlıdır. Kıvamı muhallebiye benzeyen süt ve vanilyadan yapılan nefis bir tatlıdır ve Hannover içerisindeki her kafede bulabileceğiniz bir lezzettir. Lezzetleri denemek için Hannover’a gidecekseniz online uçak biletinizi satın almak için sitemizi kullanabilirsiniz.

Peki biz bu yiyecekleri nerede tüketirsek mutlu bir midemiz olur?

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Otel Tavsiye

Hannover Otel Tavsiye

Hannover'da konaklamak için birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizin için listeledik. Hannover'da nerede kalınır, buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hannover'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri Hannover'ın birbirinden harika festivalleri sizlerle!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hannover Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Canlı gece hayatına sahip Hannover’da eğlenmek için ilk tercihiniz Cuma ve cumartesi günleri olmalıdır. Bu iki gün geceleri hayat çok daha eğlenceli ve renkli olmaktadır. Hannover içerisindeki eğlence mekanları barlar, gece kulüpleri, publar ve aklınıza gelebilecek her türlü seçeneklerden oluşmaktadır ve akşamın geç saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren tonla mekan bulunmaktadır.

Gece hayatı çoğunlukla şehir merkezi çevresinde şekillense de bunun dışında Welze gibi şehir bölgelerinde de bu canlı hayatı yakalamanız mümkündür.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Ne Yenir?

Hannover Ne Yenir?

Almanya içerisinde aslında genel olarak işlenmiş et (sosis, pastırma vs.) çok tüketilmektedir bunun yanında patates de çok tüketilen yiyecekler arasındadır. Patatesin her türlüsünü tüketirler. Haşlama, kızartma ve püre olarak. Her yemeğin yanında tüketirler. Sebze tüketimleri de oldukça fazladır ama bu sebzeleri bir yemek gibi değil de garnitür olarak yemeklerin yanında tüketirler. Garnitür olarak Asparagus yani bizim bildiğimiz adıyla Kuşkonmaz yemeklerin, özellikle şnitzel gibi, yanında tüketilen önemli bir gıdadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hannover Uçak Bileti