1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

4 Eylül 2020 Cuma
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Düsseldorf Hakkında

Almanya içerisinde bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ren Nehri kıyısında kurulan şehir ülkenin moda ve fuar kentidir. Kent adını Düssel deresinden almaktadır. II. Dünya Savaşı sırasında Almanya içerisinde en fazla zarar gören kentlerden biri olmuştur. Şehrin yüzde sekseni zarar görmüştür. Avrupa içerisindeki en önemli finans merkezlerinden biri olan Düsseldorf aynı zamanda Almanya’nın da en büyük 7. Şehridir.

Fuar alanlarının, alışveriş alanlarının, moda haftalarının yoğunluğu ve şehir mimarisinin şıklığı nedeniyle Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Aynı zamanda şehir içindeki caddelere ulaşımın hatta tüm şehir içi ulaşımın oldukça kolay olması da bu şehrin güzelliklerinden birkaçıdır. 2007 verilerine göre kentin nüfusu 617.280’dir. Eylalet içerisine hizmet veren havalimanı ise Düsseldorf Uluslararası Havalimanıdır.

Düsseldorf’a gitmek için henüz bilet almadıysanız sitemizden online uçak bileti bulabilirsiniz.

Düsseldorf'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Düsseldorf içerisindeki havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanıdır. Hem sivil havacılık hem de askeri havacılık için kullanılan bir havalimanıdır. Hâlâ biletinizi almadıysanız sitemizden Düsseldorf varışlı online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Düsseldorf Uluslararası Havaalanı

Şehrin 6 kilometre kuzeyinde bulunan havalimanı, Düsseldorf’a hizmet veren havalimanıdır. 1927 yılında inşa edilmiştir. Havalimanından şehir merkezine varmak için çeşitli seçenekleriniz mevcuttur.

Tren: S-Bahn olarak banliyö trenlerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. S-Bahn hattından S11 trenini kullanarak şehir merkezine direkt gidiyorsunuz.

Weeze Tren İstasyonunda RE 10 numaralı tren ile Düsseldorf şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunu yapmak için 2,20 Euro gibi bir fiyat ödemeniz gerekir.

Otobüs: SW1 numaralı otobüslere binerek Weeze tren istasyonuna gitmeniz gerekiyor. Oradan yine bindiğiniz çeşitli otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkün.

Taksi: Havalimanı önünden kalkan teksilerle şehir merkezine gitmek mümkün. Taksiyle en fazla 20 dakika içerisinde şehir merkezinde olabilirsiniz.

Araç Kiralama: Havalimanına gitmeden önce internet sitesinden yahut havalimanı içerisindeki firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine ve şehir içinde ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Düsseldorf Nasıl Gidilir?

Ülkemizden İstanbul, İzmir, Kayseri gibi şehirlerden Düsseldorf’a direkt uçuş mevcuttur. Düsseldorf’a gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Lufthansa ve Eurowings. Tercih ettiğiniz havayolu firmalarından bilet almak için sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz. Ülkemiz şehirlerinden Düsseldorf’a en sık uçuş yapılan yerler Antalya, İzmir ve İstanbul’dur. Kasım, Ekim ve Aralık aylarında Düsseldorf için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Mayıs, Haziran ve Nisan aylarında ise en yüksek fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün. Ucuz uçak bileti alabileceğiniz bir diğer adres sitemizdir. Sitemizden ucuz uçak bileti -şayet henüz satın almadıysanız- alabilirsiniz.

Düsseldorf'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehrin geneli her mevsimde yağış almaktadır. Ancak buna rağmen en çok yapış alan aylar kış aylarıdır. Bu sebeple yağmurdan kaçmak istiyorsanız Düsseldorf’a gitmek için uygun bir zaman yok demektir. Bunun yanında gerçekten kafaya koyduysanız şehre gitmek için en uygun aylar İlkbahar aylarıdır.

Hava sıcaklıkları kış aylarında 0 ile 10 derece arasında değişmektedir. Yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 25 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ancak genel olarak 20 derece olarak seyreder.

İlla ki kışın gideceğim diyorsanız gitmeniz için en uygun ay Şubat ayıdır. Zira genel olarak hava sıcaklıkları ve yağışlar arasında aşırı farklar olmadığından tatil zamanlarınızı festivallere göre ayarlamanız daha mantıklı olacaktır.

Düsseldorf'ta Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Farklı etnik kökenlerden dolayı çeşitli bir mutfağı olan Düsseldorf’ta en çok ağır basan mutfak ise Japon mutfağıdır. Avrupa içerisinde en kalabalık Japon nüfusuna sahip üçüncü şehir olma özelliği gösterdiğinden Düsseldorf içerisinde çok fazla Japon restoranı bulunur.

Bunun dışında klasik Avrupa tatlarından yararlanan bir mutfağı vardır. Fransız, İtalyan ve İspanyol mutfakları buna örnektir. Yine Asya’dan Kore de Düsseldorf içerisinde çokça tercih edilen mutfaklar arasında yer almaktadır.

Tümünü Göster

Düsseldorf'da Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Almanlar ise sosis, tavuk eti, domuz eti gibi ürünleri çok tüketirler.

Tümünü Göster

Düsseldorf'ta Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Düsseldorf'ta gezilecek yerler oldukça fazladır. En özellerini sizler için seçtik!

Tümünü Göster

Düsseldorf'ta Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Altstadt ve Hafen bölgeleri, gece hayatının nabzını tutan bölgelerdir. Yan yana uzun bir sıra boyunca dizilmiş barlar sebebiyle Altstadt Semti dünyanın en uzun barı olarak isimlendirilmiştir. Altbier, bu bölge içerisindeki bütün barlarda bulabileceğiniz siyah bir biradır ve Almanya’da oldukça popülerdir. Gece hayatı içerisinde de en çok tüketilen içeceklerden biridir. Dünyanın belki de en ünlü alkollü içeceğini ana vatanında içmek için sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın almayı unutmayın.

Bunların yanında Düsseldorf içerisinde çok fazla birahane vardır ve bira fabrikaları da oldukça fazladır. Gece hayatının en canlı olduğu yerlerde bu birahaneler en çok tercih edilen noktalardır. Bunun yanında gece kulüpleri, publar da gece hayatında vazgeçilmezler arasındadır.

Tümünü Göster

Düsseldorf'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Königsallee sadece Almanya’nın değil, dünyanın da en lüks caddelerinden biridir. Bu nedenle buarada alışveriş için çeşitli ve lüks mağazalar bulmanız mümkündür. Burada aynı zamanda hediyelik eşya alabileceğiniz de birçok yer vardır. Ünlü Alman mağazalarının bulunması buradan gideceğiniz yere, memleketinize götürebileceğiniz hediyelik eşya mağazası sunmaktadır.

Schadow Sokağı Düsseldorf içerisindeki en ünlü sokaklardan biridir ve sokak içerisinde Stilwerk ve Hanf Haus adlı iki tane alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ackerstrasse, Tusmanstrasse, Lorettostrasse bir diğer ünlü caddeler arasında yer almaktadır ve burada da hem dünyaca ünlü hem yerel mağazaları, butikleri bulup hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için hediyelik eşyalar almanız mümkündür.

Şehirden giderken götürebileceğiniz hediyelik eşyalar arasında klasik kartpostallar, anahtarlıklar, dolap magnetleri, kalemler, çeşitli Düsseldorf eşyaları olsa da bunlardan farklı bir şey yapmak isterseniz buranın önemli, popüler içkilerinden götürebilirsiniz. Bitkisel olarak meşhur içkileri vardır. Altbier, siyah biralarıdır ve oldukça ünlüdür. Killepitsch kırmızı renkli bir çeşit yöresel viskileridir. Bu ve bunun gibi içkiler de sizin için şahane hediyeler olabilirler.

Düsseldorf'taki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Düsseldorf'ta zaman festivalleriyle rengarenk geçmektedir.

Tümünü Göster

Düsseldorf'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ucuza gelmesi açısından uçak biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Uçak biletinizi satın almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuza uçak bileti bulmanız mümkündür. Festival günlerini yazmış olmakla beraber gitmeden önce son bir kez kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Düsseldorf'ta Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Düsseldorf konaklama konusunda zengin bir alternatife sahiptir. İşte sizler için seçtiğimiz en temiz oteller!

Tümünü Göster
Valencia