1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Benrath Sarayı
  2. Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen
  3. Medienhafen
  4. Königsallee Caddesi

1. Benrath Sarayı

Benrath Sarayı, 1770’lerde yapımı tamamlanan saray Alman Prens Palatine Carl Theodor’un isteği üzerine yaptırılmıştır. Barok mimari eseridir ve ünlü mimar Pigage tarafından yapılmıştır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aday olmuştur ancak girememiştir. Prens tarafından sefa sarayı olması için yaptırılmıştır.

Yapı ana saray binası etrafındaki büyük bir bahçeden oluşmuştur ve Düsseldorf’un simgelerinden biridir. Bu yzden görmeden gitmemenizi tavsiye ederiz. Saraya girmek için bir yetişkin için 9 Euro, çocuk bileti içinse 3 Euro gibi bir tutar ödemeniz gerekmektedir.

Benrath Sarayı

2. Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, 1961 yılında kurulmuştur. Eyaletin en büyük sanat koleksiyonu olarak bilinmektedir. Modern sanattan çağdaş sanata birçok eser bulunduran kompleks içerisinde üç farklı sergi alanı bulunmaktadır. Paul Klee’nin 88 eser satın almasıyla başlayan bu koleksiyonlar zamanla artarak dev bir koleksiyona dönüşmektedir.

Yapı içerisinde en ünlü sergileri gezmek isterseniz ve genel bir gezi yapacaksanız en az 18 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

3. Medienhafen

Medienhafen, Medya Limanı olarak çevrilebilecek bölge, eski Liman bölgesinde yer alır. Eskiden liman olsa da şimdilerde Düsseldorf’un en hareketli noktalarından biri haline gelmiştir. Uğrak nokta oalrak birçok mağazaya, otele, kafeye ev sahipliği yapmaktadır. Eskiden liman olduğu için yeniden şekillendirilirken ana hatlarına sadık kalınmıştır. Bu nedenle yapısal olarak da oldukça güzeldir. Bölgede ünlü mimarların tasarladığı modern ya da post-modern birçok eser ve bina bulunmaktadır.

Aynı zamanda burası artık şehrin iş merkezi haline gelmiştir.

Medienhafen

4. Königsallee Caddesi

Königsallee Caddesi, Kral Bulvarı adıyla da anılmaktadır ve şehrin en hareketli caddelerinden biri belki de ilkidir. Düsseldorf için Almanya’nın Paris’i denilmesinin sebebinin içinden bir de kanal geçen bu cadde olduğu söylenmektedir. Bu caddede birçok dünyaca ünlü mağaza, birkaç park, kafe bulunmaktadır.

Burası tabiri caizse Düsseldorf’un en önemli caddesidir. Cadde içinden geçen ve Düsseldorf Nehri’nin can verdiği kanalın yapımı ise 1802 yılında başlamıştır. Kanalın yapımı 1804 yılında tamamlanmıştır.

Königsallee Caddesi

Düsseldorf hakkında daha fazla şey keşfet!

Düsseldorf Nerede Yenir

Düsseldorf Nerede Yenir

Düsseldorf'da en çok tüketilen yemekleri saydıktan sonra sıra geldi bu kendine has mutfağın en iyi örneklerini nerede yiyeceğinize. Bunun için de bir liste hazırladık. "Düsseldorf'da ünlü restoranlar nerededir, hangi restoranlara gidebilirim" diye düşünenler listemize göz atabilirler:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Düsseldorf Otel Tavsiye

Düsseldorf Otel Tavsiye

Düsseldorf konaklama konusunda zengin bir alternatife sahiptir. "Düsseldorf'ta nerede kalınır" sorusunun yanıtını sizin için araştırdık ve sıraladık. İşte sizler için seçtiğimiz en temiz oteller!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Düsseldorf'taki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Düsseldorf'taki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Düsseldorf'ta zaman festivalleriyle rengarenk geçmektedir. Düsseldorf'a gideceğiniz tarihlerde hangi etkinliklerin olduğunu görmek için listemize bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Düsseldorf Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Düsseldorf Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Altstadt ve Hafen bölgeleri, gece hayatının nabzını tutan bölgelerdir. Yan yana uzun bir sıra boyunca dizilmiş barlar sebebiyle Altstadt Semti dünyanın en uzun barı olarak isimlendirilmiştir. Altbier, bu bölge içerisindeki bütün barlarda bulabileceğiniz siyah bir biradır ve Almanya’da oldukça popülerdir. Gece hayatı içerisinde de en çok tüketilen içeceklerden biridir. Dünyanın belki de en ünlü alkollü içeceğini ana vatanında içmek için sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın almayı unutmayın.

Bunların yanında Düsseldorf içerisinde çok fazla birahane vardır ve bira fabrikaları da oldukça fazladır. Gece hayatının en canlı olduğu yerlerde bu birahaneler en çok tercih edilen noktalardır. Bunun yanında gece kulüpleri, publar da gece hayatında vazgeçilmezler arasındadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Düsseldorf Ne Yenir?

Düsseldorf Ne Yenir?

Farklı etnik kökenlerden dolayı çeşitli bir mutfağı olan Düsseldorf’ta en çok ağır basan mutfak ise Japon mutfağıdır. Avrupa içerisinde en kalabalık Japon nüfusuna sahip üçüncü şehir olma özelliği gösterdiğinden Düsseldorf içerisinde çok fazla Japon restoranı bulunur.

Bunun dışında klasik Avrupa tatlarından yararlanan bir mutfağı vardır. Fransız, İtalyan ve İspanyol mutfakları buna örnektir. Yine Asya’dan Kore de Düsseldorf içerisinde çokça tercih edilen mutfaklar arasında yer almaktadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Düsseldorf Uçak Bileti