1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Şehire Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  4. Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

04 Aralık 2021 18:19

Şehrin geneli her mevsimde yağış almaktadır. Ancak buna rağmen en çok yapış alan aylar kış aylarıdır. Bu sebeple yağmurdan kaçmak istiyorsanız Düsseldorf’a gitmek için uygun bir zaman yok demektir. Bunun yanında gerçekten kafaya koyduysanız şehre gitmek için en uygun aylar İlkbahar aylarıdır.

Hava sıcaklıkları kış aylarında 0 ile 10 derece arasında değişmektedir. Yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 25 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ancak genel olarak 20 derece olarak seyreder.

İlla ki kışın gideceğim diyorsanız gitmeniz için en uygun ay Şubat ayıdır. Zira genel olarak hava sıcaklıkları ve yağışlar arasında aşırı farklar olmadığından tatil zamanlarınızı festivallere göre ayarlamanız daha mantıklı olacaktır.

Daha Fazlasını Keşfet

Düsseldorf Nerede Yenir

Düsseldorf Nerede Yenir

Düsseldorf'da en çok tüketilen yemekleri saydıktan sonra sıra geldi bu kendine has mutfağın en iyi örneklerini nerede yiyeceğinize. Bunun için de bir liste hazırladık. "Düsseldorf'da ünlü restoranlar nerededir, hangi restoranlara gidebilirim" diye düşünenler listemize göz atabilirler:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Otel Tavsiye

Düsseldorf Otel Tavsiye

Düsseldorf konaklama konusunda zengin bir alternatife sahiptir. "Düsseldorf'ta nerede kalınır" sorusunun yanıtını sizin için araştırdık ve sıraladık. İşte sizler için seçtiğimiz en temiz oteller!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf'taki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Düsseldorf'taki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Düsseldorf'ta zaman festivalleriyle rengarenk geçmektedir. Düsseldorf'a gideceğiniz tarihlerde hangi etkinliklerin olduğunu görmek için listemize bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Düsseldorf'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Königsallee sadece Almanya’nın değil, dünyanın da en lüks caddelerinden biridir. Bu nedenle buarada alışveriş için çeşitli ve lüks mağazalar bulmanız mümkündür. Burada aynı zamanda hediyelik eşya alabileceğiniz de birçok yer vardır. Ünlü Alman mağazalarının bulunması buradan gideceğiniz yere, memleketinize götürebileceğiniz hediyelik eşya mağazası sunmaktadır.

Schadow Sokağı Düsseldorf içerisindeki en ünlü sokaklardan biridir ve sokak içerisinde Stilwerk ve Hanf Haus adlı iki tane alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ackerstrasse, Tusmanstrasse, Lorettostrasse bir diğer ünlü caddeler arasında yer almaktadır ve burada da hem dünyaca ünlü hem yerel mağazaları, butikleri bulup hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için hediyelik eşyalar almanız mümkündür.

Şehirden giderken götürebileceğiniz hediyelik eşyalar arasında klasik kartpostallar, anahtarlıklar, dolap magnetleri, kalemler, çeşitli Düsseldorf eşyaları olsa da bunlardan farklı bir şey yapmak isterseniz buranın önemli, popüler içkilerinden götürebilirsiniz. Bitkisel olarak meşhur içkileri vardır. Altbier, siyah biralarıdır ve oldukça ünlüdür. Killepitsch kırmızı renkli bir çeşit yöresel viskileridir. Bu ve bunun gibi içkiler de sizin için şahane hediyeler olabilirler.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Düsseldorf Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Altstadt ve Hafen bölgeleri, gece hayatının nabzını tutan bölgelerdir. Yan yana uzun bir sıra boyunca dizilmiş barlar sebebiyle Altstadt Semti dünyanın en uzun barı olarak isimlendirilmiştir. Altbier, bu bölge içerisindeki bütün barlarda bulabileceğiniz siyah bir biradır ve Almanya’da oldukça popülerdir. Gece hayatı içerisinde de en çok tüketilen içeceklerden biridir. Dünyanın belki de en ünlü alkollü içeceğini ana vatanında içmek için sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın almayı unutmayın.

Bunların yanında Düsseldorf içerisinde çok fazla birahane vardır ve bira fabrikaları da oldukça fazladır. Gece hayatının en canlı olduğu yerlerde bu birahaneler en çok tercih edilen noktalardır. Bunun yanında gece kulüpleri, publar da gece hayatında vazgeçilmezler arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf'ta gezilecek yerler oldukça fazladır. Seyahatiniz boyunca plansız bir gününüzün geçmeyeceğine eminiz. Siz henüz yapmadıysanız, biz sizler için Düsseldorf'ta neler yapılır sorularının yanıtını sizin için derledik. Sokaklarında amaçsızca gezinmekten bile keyif alacağınız bu kentte gezilecek en özel yerler şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Ne Yenir?

Düsseldorf Ne Yenir?

Farklı etnik kökenlerden dolayı çeşitli bir mutfağı olan Düsseldorf’ta en çok ağır basan mutfak ise Japon mutfağıdır. Avrupa içerisinde en kalabalık Japon nüfusuna sahip üçüncü şehir olma özelliği gösterdiğinden Düsseldorf içerisinde çok fazla Japon restoranı bulunur.

Bunun dışında klasik Avrupa tatlarından yararlanan bir mutfağı vardır. Fransız, İtalyan ve İspanyol mutfakları buna örnektir. Yine Asya’dan Kore de Düsseldorf içerisinde çokça tercih edilen mutfaklar arasında yer almaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Hakkında

Düsseldorf Hakkında

Almanya içerisinde bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ren Nehri kıyısında kurulan Düsseldorf ülkenin moda ve fuar kentidir. Kent adını Düssel deresinden almaktadır. II. Dünya Savaşı sırasında Almanya içerisinde en fazla zarar gören kentlerden biri olmuştur. Şehrin yüzde sekseni zarar görmüştür. Avrupa içerisindeki en önemli finans merkezlerinden biri olan Düsseldorf aynı zamanda Almanya’nın da en büyük 7. Şehridir.

Fuar alanlarının, alışveriş alanlarının, moda haftalarının yoğunluğu ve Düsseldorf, mimarisinin şıklığı nedeniyle Almanya’nın en güzel kentlerinden biridir. Aynı zamanda şehir içindeki caddelere ulaşımın hatta tüm şehir içi ulaşımın oldukça kolay olması da bu şehrin güzelliklerinden birkaçıdır. 2007 verilerine göre kentin nüfusu 617.280’dir. Eylalet içerisine hizmet veren havalimanı ise Düsseldorf Uluslararası Havalimanıdır.

Düsseldorf’a gitmek için henüz bilet almadıysanız sitemizden online uçak bileti bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Düsseldorf Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz