1. Anasayfa
  2. Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Diyarbakır Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Diyarbakır şehrine Türkiye’nin çoğu şehrinden direkt veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir şehirlerinden Diyarbakır şehrine direkt uçuş mevcuttur. Yurt dışından ise Hannover, Düsseldorf ve Stuttgart şehirlerinden Diyarbakır şehrine direkt uçuş mevcuttur. İstanbul ile Diyarbakır arası yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara ile Diyarbakır arası ise neredeyse 1.5 saat sürmektedir. Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress hava yolu şirketleri Diyarbakır şehrine sık sefer düzenlemektedir.

Aradığınız her türlü uçak biletini sitemiz üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Diyarbakır'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Diyarbakır Hakkında
  3. Diyarbakır Ne Yenir?
  4. Diyarbakır Nerede Yenir
  5. Diyarbakır Gezilecek Yerler
  6. Diyarbakır Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Diyarbakır'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Diyarbakır'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Diyarbakır Otel Tavsiye

Diyarbakır'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Diyarbakır şehrine ve çevresindeki bölgelere Diyarbakır Havalimanı hizmet vermektedir.

Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır Havalimanı, sivil/askeri kategoride olan bir havalimanıdır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve işlek havalimanlarından biridir. Oldukça köklü bir havalimanı olup 1952 tarihinde hizmete girmiştir. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinin Kamışlı Bulvarı’nda yer alan Diyarbakır Havalimanı, şehre 11 kilometre mesafede yer almaktadır. Yolcu trafiği yoğun olan Diyarbakır Havalimanı’nı yılda ortalama 2 milyon 100 bin kişi ziyaret etmektedir. Türkiye’den yurt dışındaki şehirlerden Diyarbakır Havalimanı’na uçuşlar mevcuttur. Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı’nda 20 dakikada bir Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi otobüsleri kalkmaktadır. Z2 ve Z3 havalimanı otobüslerini şehir merkezine ulaşım için kullanabilirsiniz. Z2 otobüsü Newroz Parkı, Göletli Park, Toptancılar, Urfayolu istikametinde üniversiteye varmaktadır. Z3 otobüsü ise Kamışlı Bulvarı, Yeniköy Mezarlığı, Kuruçeşme, İstasyon ve Akkoyunlu Caddesi istikametinde hastaneye varmaktadır.

Taksi ile de Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksileri terminallerin yolcu çıkış kapılarının önünde bulabilirsiniz. Taksi ile ulaşımı tercih ederseniz üniversite bölgesine gitmek için ortalama 40-50 lira ücret ödersiniz. Otogar bölgesine giderseniz 30-35 lira aralığında ücret ödersiniz.

Kiraladığınız araç vasıtası ile de şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Diyarbakır'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Diyarbakır şehri sanıldığının aksine eğlence hayatı konusunda, diğer Güneydoğu illerine göre oldukça gelişmiş bir şehirdir. Diyarbakır yerlileri oldukça misafirperver insanlardır, kaybolduğunuzda veya ihtiyacınız olan bir şey varsa Diyarbakır şehri yerlilerine danışmaktan çekinmeyiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz