1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Batum Uçak Bileti

Batum Uçak Bileti

Batum hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

4 Eylül 2020 Cuma
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne Yenir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Batum Hakkında

Batum Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan üçüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısında olan Batum'un arkasında da Kafkas dağları yer almaktadır. Kentte uzun ve geniş plajlar olması, ayrıca yaz mevsimlerinde sıcaklığın yükselmesiyle yaz turizmi de oldukça önemlidir. Kış aylarında ise karla kaplanan Batum, ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Batum’da kumar, gece hayatı ve turizm önemli bir endüstri oluşturmakla birlikte Karadeniz’e kıyısı olması ve sahip olduğu liman ile deniz ticareti, gemi inşaatı gibi pek çok sektöründe hızla geliştiği bir yerdir. Eski bir tarihe sahip olan kent son yıllarda önemli bir gelişme göstermiş tarihe tarihi dokusunu veren yapıların yanında çok katlı binalar yükselmeye başlamıştır.

Türkiye’ye yakın olması, buraya gitmek için vizeye hatta pasaporta gerek olmaması ile de yurt dışında tatil yapmak isteyenler için önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Batum'un rahat ve eğlenceli ortamında bulunmak için buraya gitmek isterseniz sitemiz üzerinizden uçak biletinizi online satın alabilirsiniz. Batum'da ülkenin resmi dili olarak Gürcüce konuşulmakla birlikte eski Sovyetler Birliği ülkesi olmasıyla da Rusça bütün halk tarafından bilinmektedir. Batum bir Gürcistan şehri olarak Gürcülerin yoğun olmasının yanında Ermeniler, Ruslar, Azeriler, Acarla, Abhazlar gibi çok farklı etnik kökenli kişilerde burada yaşamaktadır. Batum suç oranının düşük olmasıyla güvenilir bir yerde tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Gündüzleri olduğu gibi geceleri de Batum caddelerinde güvenli bir şekilde dolaşmak mümkün olmakta.

Batum Hakkında

Batum'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesinin Başkenti olan Batum Havalimanı şehrin 2 kilometre güneyinde bulunmaktadır.

Batum Havalimanı

Gürcistan’da bulunan üç havalimanından birisidir ve 2007 yılından bu yana da hizmet vermektedir. Bu havalimanı ayrıca Hopa ilçesine sadece 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Batum kentine yakın olmasıyla da kente indikten sonra merkeze ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır.

Taksi: Havalimanına indikten sonra bir taksi kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Kent merkezine 2 kilometre olmasıyla da kısa zamanda merkeze ulaşım mümkün olmaktadır. Batum şehir olarak oldukça ucuz bir şehir olmasıyla da taksiye yüksek ücretler ödemeden ulaşım mümkün olmaktadır.

Bisiklet: Batum çok güzel bir şehir olmasının yanında doğanın korunması ve hava kirliliğinin önlenmesi için önlemlerinde dikkatle alındığı bir şehirdir. BatumVelo adında bir bisiklet kiralama sistemi bulunmaktadır. Dilerseniz havalimanından dahi bisiklet kiralayarak kent merkezine ulaşabilir ve yine kentte ki farklı noktalara ulaşımınızı da bu şekilde yapabilirsiniz. Bisikleti kiralamak için satılan akıllı kartlardan almanız yeterli olacaktır.

Araç Kiralama: Bisiklet kullanmayı sevmeyen ya da kalabalık olan gruplar için araba kiralama makul bir seçenek olacaktır. İnternet üzerinden araç kiralama sitelerinden bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Şehir merkezine kısa sürede varabileceğiniz gibi şehirde kaldığınız süre içinde de uygun fiyatlı taksi kiralama ile ulaşımı çok daha konforlu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Batum'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’ye çok yakın olan Batum şehrine ülkemizden kolayca ulaşım mümkün olmaktadır. İstanbul’dan ve Ankara’dan yapılan uçuşlar ile Batum Havalimanına gidebilirsiniz. Kara yolu ile de şehre ulaşım mümkün olmaktadır. Artvin’den kendi aracınızla olduğu gibi yapılan otobüs ve minibüs seferleri ile de buraya ulaşım sağlanmaktadır. Uçakla gitmek istediğinizde Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet,Tiflis Hava Yolları, Batum Hava Yolları düzenledikleri seferle ile bu konuda tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında çok turist çeken kente ulaşım için ucuz uçak bileti hizmeti veren sitemizden online olarak alabilirsiniz.

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Küçük Kafkas Dağlarının eteklerinde ve Karadeniz kıyısında bulunan Batum tam bir tatil şehri olması ile turizm açısından hızla gelişmektedir. Ilıman iklimi ile her mevsim ziyaret edilmesi mümkün olsa da şehre gitmek için en çok tercih edilen mevsim ise yazdır. Yaz aylarında uzun plajlarında deniz turizmi olan Batum’da kış aylarında hava çok aşırı soğuk olmasa da kar yağışının da olmasıyla pek iyi bir seçenek oluşturmamaktadır. Kış aylarında gitmeyi isteyen kişiler için mevsime uygun kalın giysileri yanlarına almaları tavsiye edilmektedir. Tüm dünyada iklimlerin değiştiği günümüzde Batum seyahatini planlamadan önce hava durumu tahminlerini incelemeniz yararlı olacaktır.

Yaz tatiliniz için uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batum'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Türk mutfağına benzerliği ile dikkatleri çeken Gürcü mutfağı buraya ziyarete gittiğiniz de yeme içme konusunda sorun yaşamanızı önlemektedir. Batum’a gelmişken yöresel tatları da mutlaka denemeniz gerekmektedir.

Bu şahane geleneksel lezzetleri tatmak için Batum’a uğramayı unutmayın, tatilinizi bu şehirde geçirmek için sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Batum'da Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Batum'un en eşsiz restoranlarını sizler için sıraladık!

Tümünü Göster

Batum'da Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Batum çok güzel ve her köşesinde sizi yeniden şaşırtacak özellikler bulunduran bir kent. Eğer bu yapılarla kendinizi şaşırtmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alarak tatil planınızın ilk adımını atabilirsiniz. Şehri yürüyerek gezmek çok keyif verici olsa da bisiklet kiralamak da güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bisiklet kiralamayı alacağınız akıllı kart ile pek çok noktadan yapabilirsiniz saatine ise 2 Lari gibi oldukça uygun bir ödeme yapılması yeterli olmaktadır. Şehir neredeyse bir uçtan bir uca plajlar ile kaplı ve her yerden denize girmek mümkün olmakta. Şehrin düzenli yapısı ile gideceğiniz noktaları bulma konusunda da sorun yaşamazsınız.

Tümünü Göster

Batum'da Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Batum gece hayatının yoğun olarak yaşandığı şehirler arasında olmasının yanında kumarında yasal olmasıyla çok ilgi görmektedir. Kumar oynanmasının yasal olmasıyla Karadeniz’in Las Vegas’ı olma yolunda da ilerlemektedir. Bol sayıda disko, bar, kafe olan bu şehir gece hayatının tadını çıkartmak amacıyla tatile çıkanların ilk tercihi olmakta. Tüm bu eğlenceyi kaçırmamak için sitemiz üzerinden ucuza online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Özellikle elektronik aletlerin fiyatlarının ülkemize göre oldukça ucuz olduğu bu şehirde gelmişken bu yönde ki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun yanında alkol ve sigara fiyatlarının da oldukça uygun olduğu görülmekte. Sürekli indirim olduğunu hissettiren bu şehre gitmek için online uçak bileti alımınızı sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batumun renkli festivallerini sizler için bir araya getirdik!

Batum'daki tatil günleri aşağıda belirtilmiştir.

 • 1- Ocak Yılbaşı
 • 7 Ocak - Ortodoks Christmas
 • 19 Ocak - Vaftiz Günü
 • 9 Nisan - Şehitler Günü
 • 9 Mayıs - Zafer Bayramı
 • 12 Mayıs - Anma Günü
 • 26 Mayıs - Bağımsızlık Günü
 • 28 Ağustos - Mariamoba
 • 14 Ekim -  Din Bayramı
 • 23 Kasım - Din Bayramı
Tümünü Göster

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batum’u ziyaret etmeyi planladığınızda uçak biletinizi mümkünse 74 gün önceden almanız halinde çok daha ucuza geleceğini belirtmek gerekiyor. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Batum’a gittiğinizde konaklama sorunu yaşamamak için ise otel rezervasyonunu iki ay önceden yaptırmanız yararlı olacaktır.

Gürcistan’a dolayısıyla Batum’a gitmek için pasaportunuzun olmasına gerek yok. Sadece nüfus cüzdanı ile giriş yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken 18 yaş altımdaki kişilerinde kimliklerin fotoğraflı olması istenmekte. Pasaportsuz kimlik kartı ile Batum’a gitmek istediğinizde size bir ‘’Giriş Çıkış Formu’’ veriliyor ve bunu Batum’da kaldığınız sürece üstünüzde taşımanız gerekiyor.

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batum'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Batum ziyaretçilerinin bütçelerine göre pek çok farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Tümünü Göster
Valencia