1. Anasayfa
  2. Batum Uçak Bileti

Batum Uçak Bileti

Batum Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Batum Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Türkiye’ye çok yakın olan Batum şehrine ülkemizden kolayca ulaşım mümkün olmaktadır. İstanbul’dan ve Ankara’dan yapılan uçuşlar ile Batum Havalimanına gidebilirsiniz. Kara yolu ile de şehre ulaşım mümkün olmaktadır. Artvin’den kendi aracınızla olduğu gibi yapılan otobüs ve minibüs seferleri ile de buraya ulaşım sağlanmaktadır. Uçakla gitmek istediğinizde Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet,Tiflis Hava Yolları, Batum Hava Yolları düzenledikleri seferle ile bu konuda tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında çok turist çeken kente ulaşım için ucuz uçak bileti hizmeti veren sitemizden online olarak alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Batum Hakkında
  3. Batum Ne Yenir?
  4. Batum Nerede Yenir
  5. Batum Gezilecek Yerler
  6. Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Batum Otel Tavsiye

Batum'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesinin Başkenti olan Batum Havalimanı şehrin 2 kilometre güneyinde bulunmaktadır.

Batum Havalimanı

Gürcistan’da bulunan üç havalimanından birisidir ve 2007 yılından bu yana da hizmet vermektedir. Bu havalimanı ayrıca Hopa ilçesine sadece 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Batum kentine yakın olmasıyla da kente indikten sonra merkeze ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır.

Taksi: Havalimanına indikten sonra bir taksi kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Kent merkezine 2 kilometre olmasıyla da kısa zamanda merkeze ulaşım mümkün olmaktadır. Batum şehir olarak oldukça ucuz bir şehir olmasıyla da taksiye yüksek ücretler ödemeden ulaşım mümkün olmaktadır.

Bisiklet: Batum çok güzel bir şehir olmasının yanında doğanın korunması ve hava kirliliğinin önlenmesi için önlemlerinde dikkatle alındığı bir şehirdir. BatumVelo adında bir bisiklet kiralama sistemi bulunmaktadır. Dilerseniz havalimanından dahi bisiklet kiralayarak kent merkezine ulaşabilir ve yine kentte ki farklı noktalara ulaşımınızı da bu şekilde yapabilirsiniz. Bisikleti kiralamak için satılan akıllı kartlardan almanız yeterli olacaktır.

Araç Kiralama: Bisiklet kullanmayı sevmeyen ya da kalabalık olan gruplar için araba kiralama makul bir seçenek olacaktır. İnternet üzerinden araç kiralama sitelerinden bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Şehir merkezine kısa sürede varabileceğiniz gibi şehirde kaldığınız süre içinde de uygun fiyatlı taksi kiralama ile ulaşımı çok daha konforlu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batum’u ziyaret etmeyi planladığınızda uçak biletinizi mümkünse 74 gün önceden almanız halinde çok daha ucuza geleceğini belirtmek gerekiyor. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Batum’a gittiğinizde konaklama sorunu yaşamamak için ise otel rezervasyonunu iki ay önceden yaptırmanız yararlı olacaktır.

Gürcistan’a dolayısıyla Batum’a gitmek için pasaportunuzun olmasına gerek yok. Sadece nüfus cüzdanı ile giriş yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken 18 yaş altımdaki kişilerinde kimliklerin fotoğraflı olması istenmekte. Pasaportsuz kimlik kartı ile Batum’a gitmek istediğinizde size bir ‘’Giriş Çıkış Formu’’ veriliyor ve bunu Batum’da kaldığınız sürece üstünüzde taşımanız gerekiyor.

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz