1. Anasayfa
 2. Batum Uçak Bileti

Batum Uçak Bileti

Batum Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Batum Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Türkiye’ye çok yakın olan Batum şehrine ülkemizden kolayca ulaşım mümkün olmaktadır. İstanbul’dan ve Ankara’dan yapılan uçuşlar ile Batum Havalimanına gidebilirsiniz. Kara yolu ile de şehre ulaşım mümkün olmaktadır. Artvin’den kendi aracınızla olduğu gibi yapılan otobüs ve minibüs seferleri ile de buraya ulaşım sağlanmaktadır. Uçakla gitmek istediğinizde Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet,Tiflis Hava Yolları, Batum Hava Yolları düzenledikleri seferle ile bu konuda tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında çok turist çeken kente ulaşım için ucuz uçak bileti hizmeti veren sitemizden online olarak alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Batum'a Nasıl Gidilir?
 2. Batum'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Batum Hakkında
 5. Batum Ne Yenir?
 6. Batum Nerede Yenir
 7. Batum Gezilecek Yerler
 8. Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Batum Otel Tavsiye

Batum'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesinin Başkenti olan Batum Havalimanı şehrin 2 kilometre güneyinde bulunmaktadır.

Batum Havalimanı

Gürcistan’da bulunan üç havalimanından birisidir ve 2007 yılından bu yana da hizmet vermektedir. Bu havalimanı ayrıca Hopa ilçesine sadece 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Batum kentine yakın olmasıyla da kente indikten sonra merkeze ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır.

Taksi: Havalimanına indikten sonra bir taksi kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Kent merkezine 2 kilometre olmasıyla da kısa zamanda merkeze ulaşım mümkün olmaktadır. Batum şehir olarak oldukça ucuz bir şehir olmasıyla da taksiye yüksek ücretler ödemeden ulaşım mümkün olmaktadır.

Bisiklet: Batum çok güzel bir şehir olmasının yanında doğanın korunması ve hava kirliliğinin önlenmesi için önlemlerinde dikkatle alındığı bir şehirdir. BatumVelo adında bir bisiklet kiralama sistemi bulunmaktadır. Dilerseniz havalimanından dahi bisiklet kiralayarak kent merkezine ulaşabilir ve yine kentte ki farklı noktalara ulaşımınızı da bu şekilde yapabilirsiniz. Bisikleti kiralamak için satılan akıllı kartlardan almanız yeterli olacaktır.

Araç Kiralama: Bisiklet kullanmayı sevmeyen ya da kalabalık olan gruplar için araba kiralama makul bir seçenek olacaktır. İnternet üzerinden araç kiralama sitelerinden bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Şehir merkezine kısa sürede varabileceğiniz gibi şehirde kaldığınız süre içinde de uygun fiyatlı taksi kiralama ile ulaşımı çok daha konforlu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Küçük Kafkas Dağlarının eteklerinde ve Karadeniz kıyısında bulunan Batum tam bir tatil şehri olması ile turizm açısından hızla gelişmektedir. Ilıman iklimi ile her mevsim ziyaret edilmesi mümkün olsa da şehre gitmek için en çok tercih edilen mevsim ise yazdır. Yaz aylarında uzun plajlarında deniz turizmi olan Batum’da kış aylarında hava çok aşırı soğuk olmasa da kar yağışının da olmasıyla pek iyi bir seçenek oluşturmamaktadır. Kış aylarında gitmeyi isteyen kişiler için mevsime uygun kalın giysileri yanlarına almaları tavsiye edilmektedir. Tüm dünyada iklimlerin değiştiği günümüzde Batum seyahatini planlamadan önce hava durumu tahminlerini incelemeniz yararlı olacaktır.

Yaz tatiliniz için uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batum Hakkında

Batum Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan üçüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısında olan Batum'un arkasında da Kafkas dağları yer almaktadır. Kentte uzun ve geniş plajlar olması, ayrıca yaz mevsimlerinde sıcaklığın yükselmesiyle yaz turizmi de oldukça önemlidir. Kış aylarında ise karla kaplanan Batum, ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Batum’da kumar, gece hayatı ve turizm önemli bir endüstri oluşturmakla birlikte Karadeniz’e kıyısı olması ve sahip olduğu liman ile deniz ticareti, gemi inşaatı gibi pek çok sektöründe hızla geliştiği bir yerdir. Eski bir tarihe sahip olan kent son yıllarda önemli bir gelişme göstermiş tarihe tarihi dokusunu veren yapıların yanında çok katlı binalar yükselmeye başlamıştır.

Türkiye’ye yakın olması, buraya gitmek için vizeye hatta pasaporta gerek olmaması ile de yurt dışında tatil yapmak isteyenler için önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Batum'un rahat ve eğlenceli ortamında bulunmak için buraya gitmek isterseniz sitemiz üzerinizden uçak biletinizi online satın alabilirsiniz. Batum'da ülkenin resmi dili olarak Gürcüce konuşulmakla birlikte eski Sovyetler Birliği ülkesi olmasıyla da Rusça bütün halk tarafından bilinmektedir. Batum bir Gürcistan şehri olarak Gürcülerin yoğun olmasının yanında Ermeniler, Ruslar, Azeriler, Acarla, Abhazlar gibi çok farklı etnik kökenli kişilerde burada yaşamaktadır. Batum suç oranının düşük olmasıyla güvenilir bir yerde tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Gündüzleri olduğu gibi geceleri de Batum caddelerinde güvenli bir şekilde dolaşmak mümkün olmakta.

Batum Hakkında

Batum Ne Yenir?

Türk mutfağına benzerliği ile dikkatleri çeken Gürcü mutfağı buraya ziyarete gittiğiniz de yeme içme konusunda sorun yaşamanızı önlemektedir. Batum’a gelmişken yöresel tatları da mutlaka denemeniz gerekmektedir.

Acar Haçapurisi

Acar Haçapurisi

Bunlar arasında Acar Haçapurisi en başta yer alır bir çeşit pidedir ve taş fırında yapılmaktadır.

Hıngal

Hıngal

Hıngal ise Türklerin çok iyi bildikleri mantının değişik bir çeşididir. Normal mantıdan büyük olarak yapılan hıngal oldukça lezzetlidir.

Sulguni

Sulguni

Sulguni bir çeşit Gürcü peyniri olan bu yiyecek damağınızda hoş bir tat bırakacaktır.

Ihlamur Turşusu

Ihlamur Turşusu

Batum’da tadına bakmanı gereken yiyecekler arasında özel turşuları da bulunmaktadır. Özellikle ıhlamur turşusunu denemeden dönmemelisiniz.

Bu şahane geleneksel lezzetleri tatmak için Batum’a uğramayı unutmayın, tatilinizi bu şehirde geçirmek için sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Batum Nerede Yenir

Batum'un en eşsiz restoranlarını sizler için sıraladık!

1. Chacha Time

Chacha Time

Daha çok Slav mutfağının etkisi altında bir menüsü vardır. Merkeze yakın bir yerde konuşlanmıştır. Şahane şarapları ve bir bar havasının yanında yemekleri de oldukça iyidir. Bu sebeple karın doyurmak için gitmeniz gereken yerlerden biridir.

2. 360 Sky Bar

360 Sky Bar

Genel olarak bir biftek restoranı olarak adlandırabileceğimiz restoran tamamen bunla sınırlı değil. Mangalda yaptıkları et şahane olsa da Asya mutfağının vazgeçilmez lezzeti Suşi de burada yiyebileceğiniz yemeklerden birisi bunun yerine midye yemeği yerken yanında biranızı yudumlayabilirsiniz.

3. Route 66 Cafe Restaurante

Route 66 Cafe Restaurante

Gerek gece eğlencesiyle gerek de sabah kahvaltılarıyla her türden yiyeceği bulabileceğiniz merkez tarafında bir restorandır. Deniz mahsülleri ve Akdeniz mutfağı özellikle menüde görebileceğiniz çeşitlerdendir. Bunun yanında geleneksel Gürcü yemeklerini de denemek için eşsiz bir yer.

Batum Gezilecek Yerler

Batum çok güzel ve her köşesinde sizi yeniden şaşırtacak özellikler bulunduran bir kent. Eğer bu yapılarla kendinizi şaşırtmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alarak tatil planınızın ilk adımını atabilirsiniz. Şehri yürüyerek gezmek çok keyif verici olsa da bisiklet kiralamak da güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bisiklet kiralamayı alacağınız akıllı kart ile pek çok noktadan yapabilirsiniz saatine ise 2 Lari gibi oldukça uygun bir ödeme yapılması yeterli olmaktadır. Şehir neredeyse bir uçtan bir uca plajlar ile kaplı ve her yerden denize girmek mümkün olmakta. Şehrin düzenli yapısı ile gideceğiniz noktaları bulma konusunda da sorun yaşamazsınız.

Batum Bulvar

Batum Bulvar

Batum Bulvar 1881 yılında yapılmış olan bulvar eskiden 1.5 kilometre uzunluğundayken şimdi ise uzatılmakta ve bittiğinde yaklaşık 15 kilometre olması beklenmektedir. Batum’un muhteşem plajına paralel uzanan bulvar boyunca çeşmeler, heykeller, palmiyeler bulunmakta burada yapılan özellikle gece yürüyüşleri sırasında yapılan su gösterisi ise görsel şölenler oluşturmaktadır.

Batum Piazza Meydanı

Batum Piazza Meydanı

Batum Piazza Meydanı Şehrin merkezinde İtalyan meydanlarını andıran bir stile sahip olan bu yer kentin yerlilerinin ve gelen turistlerin buluşma noktası olmaktadır. Meydanda bulunan kafeler güzel vakit geçirmeniz için yer almaktadır.

Sputnik Tepesi

Sputnik Tepesi

Sputnik Tepesi Bu tepeye dilerseniz Argo Teleferik ile çıkmanız mümkün olmakta ve bu teleferik ile muhteşem Batum manzarasını izleyerek tepeye ulaşılmaktadır. 2,5 kilometre uzunluğunda olan teleferik yaklaşık 15 dakika sürmekte ve 10 Lari ödenmektedir. Burada arkanızda dağ önünüzde Batum manzarası ile çok keyifli yemekler yiyebilir, güzel şaraplarından içebilirsiniz. Teleferiğe binmek istemezseniz de özel araç ile de tepeye ulaşım mümkün olmakta.

Liman Bölgesi

Liman Bölgesi

Liman Bölgesi Kentin en eski bölgesi olarak kabul edilen liman bölgesi görülmesi gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu bölgede İzmir Saat Kulesinin aynısı olan 21 metre yüksekliğinde bir fener bulunmaktadır. Al Nino Heykeli ismiyle anılmakta olan aşk heykeli de bu bölgede bulunmaktadır.

Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batum gece hayatının yoğun olarak yaşandığı şehirler arasında olmasının yanında kumarında yasal olmasıyla çok ilgi görmektedir. Kumar oynanmasının yasal olmasıyla Karadeniz’in Las Vegas’ı olma yolunda da ilerlemektedir. Bol sayıda disko, bar, kafe olan bu şehir gece hayatının tadını çıkartmak amacıyla tatile çıkanların ilk tercihi olmakta. Tüm bu eğlenceyi kaçırmamak için sitemiz üzerinden ucuza online uçak bileti satın alabilirsiniz.

1. BQ Wine Bar

BQ Wine Bar

Adından da anlaşılacağı gibi şaraplarıyla ve içinde şarap barındıran kokteylleriyle ünlenmiş bir bardır. Burası gece eğlencelerinin yoğun olduğu popüler mekanlardan biridir. Seçtiğiniz şarap yanında getirdikleri peynir tabağı da oldukça zengindir.

2. Sheraton Hotel Casino

Sheraton Hotel Casino

Şehirde en fazla müşteri toplayan casino burasıdır. Kumar oynamasanız da içeri gibip içkileri tadabileceğiniz bir yerdir.  Casino kültürü Batum’da o kadar yerleşiktir ki bu nedenle burası dolup taşar aslında şehirdeki en ünlü kumarhane burasıdır diyebiliriz.

3. Boom Boom Beach

Boom Boom Beach

Karadeniz kıyısında olmasının avantajı olarak plaj partileri oldukça sık görülmektedir. Burası şehrin geri kalan Beach Club’larından daha uygun fiyata sahiptir ve eğlenceyi neredeyse sabaha kadar deneyimleyebilirsiniz.

Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Özellikle elektronik aletlerin fiyatlarının ülkemize göre oldukça ucuz olduğu bu şehirde gelmişken bu yönde ki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun yanında alkol ve sigara fiyatlarının da oldukça uygun olduğu görülmekte. Sürekli indirim olduğunu hissettiren bu şehre gitmek için online uçak bileti alımınızı sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batumun renkli festivallerini sizler için bir araya getirdik!

1. Karadeniz Jazz Festivali

Karadeniz Jazz Festivali

Jazz müziğe doyacağınız enfes bir festival!

2. Batum Uluslararası Film Festivali

Batum Uluslararası Film Festivali

Birbirinden eşsiz filmlerin gösterildiği festivallerden birisi.

3. Batum Müzik Festivali

Batum Müzik Festivali

Batum'da müzikler oldukça değerli. İşte bir müzik festivali daha

Batum'daki tatil günleri aşağıda belirtilmiştir.

 • 1- Ocak Yılbaşı
 • 7 Ocak - Ortodoks Christmas
 • 19 Ocak - Vaftiz Günü
 • 9 Nisan - Şehitler Günü
 • 9 Mayıs - Zafer Bayramı
 • 12 Mayıs - Anma Günü
 • 26 Mayıs - Bağımsızlık Günü
 • 28 Ağustos - Mariamoba
 • 14 Ekim -  Din Bayramı
 • 23 Kasım - Din Bayramı

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batum’u ziyaret etmeyi planladığınızda uçak biletinizi mümkünse 74 gün önceden almanız halinde çok daha ucuza geleceğini belirtmek gerekiyor. Henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Batum’a gittiğinizde konaklama sorunu yaşamamak için ise otel rezervasyonunu iki ay önceden yaptırmanız yararlı olacaktır.

Gürcistan’a dolayısıyla Batum’a gitmek için pasaportunuzun olmasına gerek yok. Sadece nüfus cüzdanı ile giriş yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken 18 yaş altımdaki kişilerinde kimliklerin fotoğraflı olması istenmekte. Pasaportsuz kimlik kartı ile Batum’a gitmek istediğinizde size bir ‘’Giriş Çıkış Formu’’ veriliyor ve bunu Batum’da kaldığınız sürece üstünüzde taşımanız gerekiyor.

Batum'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Batum Otel Tavsiye

Batum ziyaretçilerinin bütçelerine göre pek çok farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Hotel Amber

Hotel Amber

Ali ve Nino heykellerine yakın sayılabilecek konumda olan otel güzel odalara ve bir bahçeye sahiptir. Bunun dışında ücretsiz Wi-Fi hizmeti, oda servisi hizmeti, ücretsiz otopark gibi hizmetler sunmaktadır.

Daire Rooms 17

Daire Rooms 17

Şahane bir görünüşe sahip olan otelin odaları küçücüktür ancak işlevseldir. Ağaçların arasında kalan ve merkeze yakın olan otel, Batum içerisinde en popüler olan otellerden birisidir. Her odasında klima olan otelin ücretsiz Wi-Fi hizmeti de mevcuttur. Evcil hayvanınızı da sizinle beraber kabul eden Batum içerisindeki en güzel ve normal fiyatlı otellerdendir.

Hilton Batumi

Hilton Batumi

Batum merkezde yer alan, Karadeniz’i rahatlıkla görebileceğiniz bir konuma sahip olan otellerden biridir. Fiyat olarak ortalamadan yüksek olsa da vereceği konfor yeterlidir. Ünlü Hilton otellerinin Batum kolu olan otel, yüzme havuzuna ve çok uzun saatler açık olan bara sahiptir. Aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve havaalanı servisi de mevcuttur.

Piazza Inn

Piazza Inn

Avrupa, özellikle de İtalyan mimarisiyle yükselmiş olan otel, en yüksek puanlı otellerdendir. Genel olarak çift seyahatleri için uygundur. 24 saat açık resepsiyon ve havaalanı servisi gibi hizmetleri vardır. Karnınızı doyurabileceğiniz ve oldukça kaliteli yemekler çıkaran bir restoran ve bir de bara sahiptir. Odalarda ücretsiz kullanabileceğiniz Wi-Fi bağlantınız vardır.

Valencia