1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Batum Uçak Bileti

Batum Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
 1. Batum Bulvar
 2. Batum Piazza Meydanı
 3. Sputnik Tepesi
 4. Liman Bölgesi
 5. Orta Camii
 6. Virgin Mary Kilisesi
 7. Batum Botanik Bahçesi
 8. Apsaros Kalesi

1. Batum Bulvar

Batum Bulvar 1881 yılında yapılmış olan bulvar eskiden 1.5 kilometre uzunluğundayken şimdi ise uzatılmakta ve bittiğinde yaklaşık 15 kilometre olması beklenmektedir. Batum’un muhteşem plajına paralel uzanan bulvar boyunca çeşmeler, heykeller, palmiyeler bulunmakta burada yapılan özellikle gece yürüyüşleri sırasında yapılan su gösterisi ise görsel şölenler oluşturmaktadır.

Batum Bulvar

2. Batum Piazza Meydanı

Batum Piazza Meydanı Şehrin merkezinde İtalyan meydanlarını andıran bir stile sahip olan bu yer kentin yerlilerinin ve gelen turistlerin buluşma noktası olmaktadır. Meydanda bulunan kafeler güzel vakit geçirmeniz için yer almaktadır.

Batum Piazza Meydanı

3. Sputnik Tepesi

Sputnik Tepesi Bu tepeye dilerseniz Argo Teleferik ile çıkmanız mümkün olmakta ve bu teleferik ile muhteşem Batum manzarasını izleyerek tepeye ulaşılmaktadır. 2,5 kilometre uzunluğunda olan teleferik yaklaşık 15 dakika sürmekte ve 10 Lari ödenmektedir. Burada arkanızda dağ önünüzde Batum manzarası ile çok keyifli yemekler yiyebilir, güzel şaraplarından içebilirsiniz. Teleferiğe binmek istemezseniz de özel araç ile de tepeye ulaşım mümkün olmakta.

Sputnik Tepesi

4. Liman Bölgesi

Liman Bölgesi Kentin en eski bölgesi olarak kabul edilen liman bölgesi görülmesi gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu bölgede İzmir Saat Kulesinin aynısı olan 21 metre yüksekliğinde bir fener bulunmaktadır. Al Nino Heykeli ismiyle anılmakta olan aşk heykeli de bu bölgede bulunmaktadır.

Liman Bölgesi

5. Orta Camii

Orta Camii Batum’da hizmet veren tek camidir. İlk yapıldığında iki caminin arasında bulunmasıyla bu adı almıştır. 1880 yılında yapılmış olan Türk esnafın yoğun olarak bulunduğu Türk Caddesi üzerinde bulunmaktadır, cadde boyunca Türk lokantaları bulunmakta.

Orta Camii

6. Virgin Mary Kilisesi

19 yüzyılda yapılmış kentin en büyük kilisesi Meryem Anaya adanmış bir yapıdır. Görkemli yapısı ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Ortodoks kilisesinin önemli bir yapısı olan kiliseye açık kıyafetler ve şortla girilmesi fotoğraf çekilmekte yasak. Birliği döneminde bilimsel çalışmaların yapıldığı bina şimdilerde yeniden kilise olarak kullanılmaktadır.

Virgin Mary Kilisesi

7. Batum Botanik Bahçesi

Batum’un merkezine 9 kilometre uzaklığında 114 hektarlık büyük bir alan üzerine kurulu olan bahçeyi gezmek yaklaşık olarak 1,5 saat kadar süre alıyor. Dünyanın her yerinde yetişen ağaçları ve bitkileri bir arada bulabileceğiniz bahçe ilk olarak 1889 yılında bilimsel çalışmalar için açılmış. 1912 yılında ise tam olarak faaliyete başlamış.

Batum Botanik Bahçesi

8. Apsaros Kalesi

Roma döneminden kalma olan kale denize sıfır bir noktada bulunmakta Hz. İsa’nın 12 havarisi arasında olan Aziz Matthias anıt mezarının da bu kalede bulunmasının yanında Osmanlı Hamamı ve Osmanlı Mezarları da bulunmaktadır.

Apsaros Kalesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Batum Nerede Yenir

Batum Nerede Yenir

Batum'un en eşsiz restoranlarını sizler için sıraladık!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Otel Tavsiye

Batum Otel Tavsiye

Batum ziyaretçilerinin bütçelerine göre pek çok farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batumun renkli festivallerini sizler için bir araya getirdik!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Özellikle elektronik aletlerin fiyatlarının ülkemize göre oldukça ucuz olduğu bu şehirde gelmişken bu yönde ki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun yanında alkol ve sigara fiyatlarının da oldukça uygun olduğu görülmekte. Sürekli indirim olduğunu hissettiren bu şehre gitmek için online uçak bileti alımınızı sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batum gece hayatının yoğun olarak yaşandığı şehirler arasında olmasının yanında kumarında yasal olmasıyla çok ilgi görmektedir. Kumar oynanmasının yasal olmasıyla Karadeniz’in Las Vegas’ı olma yolunda da ilerlemektedir. Bol sayıda disko, bar, kafe olan bu şehir gece hayatının tadını çıkartmak amacıyla tatile çıkanların ilk tercihi olmakta. Tüm bu eğlenceyi kaçırmamak için sitemiz üzerinden ucuza online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Ne Yenir?

Batum Ne Yenir?

Türk mutfağına benzerliği ile dikkatleri çeken Gürcü mutfağı buraya ziyarete gittiğiniz de yeme içme konusunda sorun yaşamanızı önlemektedir. Batum’a gelmişken yöresel tatları da mutlaka denemeniz gerekmektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Küçük Kafkas Dağlarının eteklerinde ve Karadeniz kıyısında bulunan Batum tam bir tatil şehri olması ile turizm açısından hızla gelişmektedir. Ilıman iklimi ile her mevsim ziyaret edilmesi mümkün olsa da şehre gitmek için en çok tercih edilen mevsim ise yazdır. Yaz aylarında uzun plajlarında deniz turizmi olan Batum’da kış aylarında hava çok aşırı soğuk olmasa da kar yağışının da olmasıyla pek iyi bir seçenek oluşturmamaktadır. Kış aylarında gitmeyi isteyen kişiler için mevsime uygun kalın giysileri yanlarına almaları tavsiye edilmektedir. Tüm dünyada iklimlerin değiştiği günümüzde Batum seyahatini planlamadan önce hava durumu tahminlerini incelemeniz yararlı olacaktır.

Yaz tatiliniz için uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Hakkında

Batum Hakkında

Batum Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan üçüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısında olan Batum'un arkasında da Kafkas dağları yer almaktadır. Kentte uzun ve geniş plajlar olması, ayrıca yaz mevsimlerinde sıcaklığın yükselmesiyle yaz turizmi de oldukça önemlidir. Kış aylarında ise karla kaplanan Batum, ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Batum’da kumar, gece hayatı ve turizm önemli bir endüstri oluşturmakla birlikte Karadeniz’e kıyısı olması ve sahip olduğu liman ile deniz ticareti, gemi inşaatı gibi pek çok sektöründe hızla geliştiği bir yerdir. Eski bir tarihe sahip olan kent son yıllarda önemli bir gelişme göstermiş tarihe tarihi dokusunu veren yapıların yanında çok katlı binalar yükselmeye başlamıştır.

Türkiye’ye yakın olması, buraya gitmek için vizeye hatta pasaporta gerek olmaması ile de yurt dışında tatil yapmak isteyenler için önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Batum'un rahat ve eğlenceli ortamında bulunmak için buraya gitmek isterseniz sitemiz üzerinizden uçak biletinizi online satın alabilirsiniz. Batum'da ülkenin resmi dili olarak Gürcüce konuşulmakla birlikte eski Sovyetler Birliği ülkesi olmasıyla da Rusça bütün halk tarafından bilinmektedir. Batum bir Gürcistan şehri olarak Gürcülerin yoğun olmasının yanında Ermeniler, Ruslar, Azeriler, Acarla, Abhazlar gibi çok farklı etnik kökenli kişilerde burada yaşamaktadır. Batum suç oranının düşük olmasıyla güvenilir bir yerde tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Gündüzleri olduğu gibi geceleri de Batum caddelerinde güvenli bir şekilde dolaşmak mümkün olmakta.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz