1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Batum Uçak Bileti

Batum Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Acar Haçapurisi
  2. Hıngal
  3. Sulguni
  4. Ihlamur Turşusu
  5. Spervari
  6. Cha Cha

1. Acar Haçapurisi

Bunlar arasında Acar Haçapurisi en başta yer alır bir çeşit pidedir ve taş fırında yapılmaktadır.

Acar Haçapurisi

2. Hıngal

Hıngal ise Türklerin çok iyi bildikleri mantının değişik bir çeşididir. Normal mantıdan büyük olarak yapılan hıngal oldukça lezzetlidir.

Hıngal

3. Sulguni

Sulguni bir çeşit Gürcü peyniri olan bu yiyecek damağınızda hoş bir tat bırakacaktır.

Sulguni

4. Ihlamur Turşusu

Batum’da tadına bakmanı gereken yiyecekler arasında özel turşuları da bulunmaktadır. Özellikle ıhlamur turşusunu denemeden dönmemelisiniz.

Ihlamur Turşusu

5. Spervari

Batum’a gelmişken özel içeceklerinin de tadına bakmadan dönmeniz doğru olmayacaktır. Yöresel olarak üretilen Şaraplardan Spevariyi mutlaka denemelisiniz.

Spervari

6. Cha Cha

Cha Cha Gürcülerin kendine has votkası olarak da adlandırılmaktadır. Brandyy olarak da tanımlanabilecek bu içecek halk tarafından da çok sevilmektedir. Farklı aromaları olan Gürcü gazozları da alkol tüketmeyenler için özel bir seçenek oluşturmaktadır.

Cha Cha

Batum hakkında daha fazla şey keşfet!

Batum Otel Tavsiye

Batum Otel Tavsiye

Batum ziyaretçilerinin bütçelerine göre pek çok farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batum Gezilecek Yerler

Batum Gezilecek Yerler

Batum çok güzel ve her köşesinde sizi yeniden şaşırtacak özellikler bulunduran bir kent. Eğer bu yapılarla kendinizi şaşırtmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alarak tatil planınızın ilk adımını atabilirsiniz. Şehri yürüyerek gezmek çok keyif verici olsa da bisiklet kiralamak da güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bisiklet kiralamayı alacağınız akıllı kart ile pek çok noktadan yapabilirsiniz saatine ise 2 Lari gibi oldukça uygun bir ödeme yapılması yeterli olmaktadır. Şehir neredeyse bir uçtan bir uca plajlar ile kaplı ve her yerden denize girmek mümkün olmakta. Şehrin düzenli yapısı ile gideceğiniz noktaları bulma konusunda da sorun yaşamazsınız.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Batum Uçak Bileti