1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Batum Uçak Bileti

Batum Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:19
  1. Acar Haçapurisi
  2. Hıngal
  3. Sulguni
  4. Ihlamur Turşusu
  5. Spervari
  6. Cha Cha

1. Acar Haçapurisi

Bunlar arasında Acar Haçapurisi en başta yer alır bir çeşit pidedir ve taş fırında yapılmaktadır.

Acar Haçapurisi

2. Hıngal

Hıngal ise Türklerin çok iyi bildikleri mantının değişik bir çeşididir. Normal mantıdan büyük olarak yapılan hıngal oldukça lezzetlidir.

Hıngal

3. Sulguni

Sulguni bir çeşit Gürcü peyniri olan bu yiyecek damağınızda hoş bir tat bırakacaktır.

Sulguni

4. Ihlamur Turşusu

Batum’da tadına bakmanı gereken yiyecekler arasında özel turşuları da bulunmaktadır. Özellikle ıhlamur turşusunu denemeden dönmemelisiniz.

Ihlamur Turşusu

5. Spervari

Batum’a gelmişken özel içeceklerinin de tadına bakmadan dönmeniz doğru olmayacaktır. Yöresel olarak üretilen Şaraplardan Spevariyi mutlaka denemelisiniz.

Spervari

6. Cha Cha

Cha Cha Gürcülerin kendine has votkası olarak da adlandırılmaktadır. Brandyy olarak da tanımlanabilecek bu içecek halk tarafından da çok sevilmektedir. Farklı aromaları olan Gürcü gazozları da alkol tüketmeyenler için özel bir seçenek oluşturmaktadır.

Cha Cha

Daha Fazlasını Keşfet!

Batum Nerede Yenir

Batum Nerede Yenir

Batum'un en eşsiz restoranlarını sizler için sıraladık!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Otel Tavsiye

Batum Otel Tavsiye

Batum ziyaretçilerinin bütçelerine göre pek çok farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Batumun renkli festivallerini sizler için bir araya getirdik!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Batum'da Alışveriş - Ne Alınır?

Özellikle elektronik aletlerin fiyatlarının ülkemize göre oldukça ucuz olduğu bu şehirde gelmişken bu yönde ki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun yanında alkol ve sigara fiyatlarının da oldukça uygun olduğu görülmekte. Sürekli indirim olduğunu hissettiren bu şehre gitmek için online uçak bileti alımınızı sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Batum gece hayatının yoğun olarak yaşandığı şehirler arasında olmasının yanında kumarında yasal olmasıyla çok ilgi görmektedir. Kumar oynanmasının yasal olmasıyla Karadeniz’in Las Vegas’ı olma yolunda da ilerlemektedir. Bol sayıda disko, bar, kafe olan bu şehir gece hayatının tadını çıkartmak amacıyla tatile çıkanların ilk tercihi olmakta. Tüm bu eğlenceyi kaçırmamak için sitemiz üzerinden ucuza online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Gezilecek Yerler

Batum Gezilecek Yerler

Batum çok güzel ve her köşesinde sizi yeniden şaşırtacak özellikler bulunduran bir kent. Eğer bu yapılarla kendinizi şaşırtmak isterseniz sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alarak tatil planınızın ilk adımını atabilirsiniz. Şehri yürüyerek gezmek çok keyif verici olsa da bisiklet kiralamak da güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bisiklet kiralamayı alacağınız akıllı kart ile pek çok noktadan yapabilirsiniz saatine ise 2 Lari gibi oldukça uygun bir ödeme yapılması yeterli olmaktadır. Şehir neredeyse bir uçtan bir uca plajlar ile kaplı ve her yerden denize girmek mümkün olmakta. Şehrin düzenli yapısı ile gideceğiniz noktaları bulma konusunda da sorun yaşamazsınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Batum'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Küçük Kafkas Dağlarının eteklerinde ve Karadeniz kıyısında bulunan Batum tam bir tatil şehri olması ile turizm açısından hızla gelişmektedir. Ilıman iklimi ile her mevsim ziyaret edilmesi mümkün olsa da şehre gitmek için en çok tercih edilen mevsim ise yazdır. Yaz aylarında uzun plajlarında deniz turizmi olan Batum’da kış aylarında hava çok aşırı soğuk olmasa da kar yağışının da olmasıyla pek iyi bir seçenek oluşturmamaktadır. Kış aylarında gitmeyi isteyen kişiler için mevsime uygun kalın giysileri yanlarına almaları tavsiye edilmektedir. Tüm dünyada iklimlerin değiştiği günümüzde Batum seyahatini planlamadan önce hava durumu tahminlerini incelemeniz yararlı olacaktır.

Yaz tatiliniz için uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Hakkında

Batum Hakkında

Batum Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan üçüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısında olan Batum'un arkasında da Kafkas dağları yer almaktadır. Kentte uzun ve geniş plajlar olması, ayrıca yaz mevsimlerinde sıcaklığın yükselmesiyle yaz turizmi de oldukça önemlidir. Kış aylarında ise karla kaplanan Batum, ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Batum’da kumar, gece hayatı ve turizm önemli bir endüstri oluşturmakla birlikte Karadeniz’e kıyısı olması ve sahip olduğu liman ile deniz ticareti, gemi inşaatı gibi pek çok sektöründe hızla geliştiği bir yerdir. Eski bir tarihe sahip olan kent son yıllarda önemli bir gelişme göstermiş tarihe tarihi dokusunu veren yapıların yanında çok katlı binalar yükselmeye başlamıştır.

Türkiye’ye yakın olması, buraya gitmek için vizeye hatta pasaporta gerek olmaması ile de yurt dışında tatil yapmak isteyenler için önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Batum'un rahat ve eğlenceli ortamında bulunmak için buraya gitmek isterseniz sitemiz üzerinizden uçak biletinizi online satın alabilirsiniz. Batum'da ülkenin resmi dili olarak Gürcüce konuşulmakla birlikte eski Sovyetler Birliği ülkesi olmasıyla da Rusça bütün halk tarafından bilinmektedir. Batum bir Gürcistan şehri olarak Gürcülerin yoğun olmasının yanında Ermeniler, Ruslar, Azeriler, Acarla, Abhazlar gibi çok farklı etnik kökenli kişilerde burada yaşamaktadır. Batum suç oranının düşük olmasıyla güvenilir bir yerde tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Gündüzleri olduğu gibi geceleri de Batum caddelerinde güvenli bir şekilde dolaşmak mümkün olmakta.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Batum Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz