1. Anasayfa
  2. Basel Uçak Bileti

Basel Uçak Bileti

Basel Mulhouse Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Basel Mulhouse Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz içerisinde birçok şehirden Basel’e direkt uçuş mevcuttur. Antalya, Bodrum ve İzmir Basel’e en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Basel’e uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Lufthansa ve KLM Royal Dutch Airlines. En popüler parkur Antalya – Basel Mulhouse. Basel için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise Şubat, Ocak ve Ağustos aylarıdır. Bunun yanında Mayıs, Haziran ve Nisan ayları Basel’e gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Basel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Basel Hakkında
  3. Basel Mulhouse Ne Yenir?
  4. Basel Mulhouse Nerede Yenir
  5. Basel Mulhouse Gezilecek Yerler
  6. Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Basel’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Basel’de bir adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Ve en büyük özelliği İsviçre’nin Basel kentine, Almanya’nın Freiburg kentine ve Fransa’nın Mulhouse kentine aynı anda hizmet veren ortak bir havalimanı olmasıdır. EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı varışlı uçak biletinizi hala almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak üstelik ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz. Ayrıca bu havalimanından şehir merkezine ulaşımda birçok alternatif seçenek mevcuttur.

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı

Basel şehir merkezi ile havalimanı arasında 6 kilometre mesafe vardır. Tamamen sivil havacılık faaliyetleri için açılmış bu havalimanı aslında Fransa toprakları içindedir. Havaalanının statüsü, üç ülke arasındaki bir anlaşma ile belirlenmiştir. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bu havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi,otobüs ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Taksi: Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmanız 17 dakika ile 19 dakika arası sürecektir. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 6 kilometredir kilometredir. Güncel fiyatlara göre 50 İsviçre Frangı gibi bir ücretle şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Otobüs: Basel Tren İstasyonundan kalkan otobüslerle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Bunun için 10 dakikada bir kalkan otobüsler mevcut. 50 numaralı otobüslere binerek 20 dakika içerisinde şehir merkezinde olabilirsiniz. 4,2 İsviçre Frangına bu otobüslerle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Bunun yanında biraz daha dolandırsa da 36 ve 38 numaralı otobüsleri de kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Araç Kiralama: Araç kiralamak için gerek havalimanındaki bu servisleri gerekse internetteki online siteleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama taksiden daha rahat olacaktır. A35 rotalı yolu tercih ederseniz 17 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Basel’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehrin festivallerinin oldukça şaşalı olduğunu söylemek gerekir. Eğer festivallere gitmek için uçak bileti alacaksanız, festival tarihlerini mutlaka tekrardan kontrol etmelisiniz. Ayrıca ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Yaz aylarında bastırabilen kısa da olsa şiddetli yağmurlara hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz