1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Şehire Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  4. Basel Uçak Bileti

Basel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

04 Aralık 2021 18:20

Alp Dağlarının kuzey tarafında yer alan şehir Orta Avrupa’nın iklim özelliklerini taşımaktadır. Yaz ayları sıcaklıkları sizi yormaz. Hava ne aşırı nemli ne de aşırı kurudur. Bu nedenle bu şehir için en uygun ziyaret ayları yaz aylarıdır. Yaz aylarında bazen kısa ve şiddetli yağmurlar yağmaktadır. Ortalama yaz ayı sıcaklıkları 20-25 derece arasında değişmektedir. 

Kış ayları ise biraz daha sert geçmektedir. Kışın kuru bir soğukla karşı karşıya kalırsınız. Genel olarak bu dönemlerde çok fazla turist buraya gelmez. Ancak bu zamanda seyahat etmeyi düşünüyorsanız yanınıza sıkı giyecekler almanızı şiddetle öneririz. Zira kış aylarında ortalama sıcaklıklar 3 ile 6 derece arasında değişmektedir. Özellikle Ocak ayında olmakla beraber geceleri şehir içerisinde don olayları yaşanabilmektedir. Kış turizmini tercih edenler için Basel biçilmiş kaftandır aslında.

Daha Fazlasını Keşfet

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel'de şehre özgü yemekleri tadabileceğiniz restoranların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, şehirdeki en popüler ve tercih edilen restoranlara buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel’de konaklayabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. En çok tercih edilen uygun ve yüksek fiyatlı konaklama mekanlarını sizin için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de katılabileceğiniz çok fazla festival ve etkinlik vardır. Basel ziyaretinizi bu etkinliklere denk getirebilirseniz daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizin için Basel'de katılabileceğiniz bazı önemli günleri araştırdık ve listeledik. Listeye buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel’de Alışveriş - Ne Alınır?

Basel’de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için Basel’in Eski Şehir’i sayılabilecek tarihi bölgeyi tercih etmenizde fayda var. Bu bölgede butik olarak adlandırabileceğimiz birçok fiyattan alışveriş ürünü bulmanız mümkündür. Özellikle saat alışverişi için İsviçre biçilmiş kaftandır. Çeşidin fazla olması cebinize göre her türlü eşya bulmanızı da kolaylaştırmaktadır. Saatin yanında almanızı önerebileceğimiz İsviçre’nin meşhur ürünleri çikolata ve çakıdır. Çikolata alışverişiniz için köklü bir yer olan Confiserie Süpringli’yi tercih edebilirsiniz. Bunların yanında Schweizer Heimatwerk’ten el yapımı hediyelik eşya alabilirsiniz.

Barfüsserplatz, Basel içerisindeki en ünlü pazarlardan biridir. Tarihi dokusu olan bir bölgede kurulmuştur ve birçok ürünü bir arada görmenize olanak sağlamaktadır. Genelde yerli halk da alışveriş için burayı tercih etmektedir. Bu bölgede yer alan pazar sadece Çarşamba günleri hizmet vermektedir. Petersplatz adı verilen pazar ise cumartesi günleri kurulmaktadır ve bu günlerde antika eşyalar, hediyelik eşyaları bulabileceğiniz bir seçenektir. AVM olarak ise Basel’in en ünlü AVM’si MANOR’dur. Birçok çeşit bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Az nüfusuna rağmen gece hayatı tahmin ettiğinizden de renkli çıkacak olan Basel’de her fiyat aralığından ve her türden eğlence mekanı bulmak mümkün. Eğlencenin belli bir günü olmamakla beraber sadece şarabınızı yudumlayıp muhabbet edebileceğiniz mekanlardan gece klüplerine kadar geniş bir eğlence olanağınız var. 

Genel olarak akşam takılabileceğiniz mekanlar hem akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz hem de yanında bir şeyler içip eğlenebileceğiniz mekanlardan oluşuyor. Aslında bundan ibaret değil ancak en çok tercih edileni bu şekilde.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Gezilecek Yerler

Basel Mulhouse Gezilecek Yerler

Basel'de gezip görebileceğiniz ve gezmeye doyamayacağınız birçok yer mevcut. Basel'in tarihi sokaklarında kaybolmak, müzelerini ve katedrallerini mutlaka görmelisiniz. Basel'de gezilecek yerler şöyle sıralanabilir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel, bir Avrupa şehri olmamasına rağmen üç büyük devin damak tadlarının birleştiği yer olarak karşımıza çıkıyor. İtalya, Almanya ve Fransa’nın dillere destan yemek kültürlerinin birleşimi olarak varlığını sürdüren bu mutfakta İsviçre’ye geldiyseniz tatmadan dönmemeniz gereken birçok lezzet barındırır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Hakkında

Basel Hakkında

Basel şehri İsviçre’nin en büyük üçüncü kentidir ve Ren Nehri tarafından Büyük ve Küçük Basel olarak ikiye ayrılmıştır. Bir sınır şehri lmakla beraber komşuları Almanya ve Fransa ülkeleridir. İş olanakları oldukça gelişmiştir. Kimya endüstrisinin ülkenin ekonomisine katkısı büyüktür. Bu olanaklara bağlı olarak da dışarıdan çalışmaya gelen göçmen sayısı oldukça fazladır. Gerek Avrupa ülkelerinden gerek ülkemizden birçok kişi Basel’e çalışmak için gitmektedir. Ancak sadece çalışma kolalrı değil her yıl 1 milyon kişinin üzerinde insan Basel’e turistik gezi için gelmektedir. Avrupa ülkesi olmamasına rağmen Şengen vizesi alarak İsviçre’yi ve Basel’i ziyaret edebilirsiniz. Vizeniz hazır ve henüz uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden online olarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şehrin nüfusu 170 binin üzerinde olmakla beraber göçmenlerin gelmeye devam etmesiyle beraber her yıl bu nüfus daha da artmaktadır. +1 ve +2. Saat dilimlerini kullanmaktadırlar ve Basel idari olarak Basel-Stadt kantonuna (Ülkelerin idari alt birimleridir. Eyaletler de birer kantondur.) bağlıdır. Basel sınırları içerisinde tam dört tane resmi dil kullanılmaktadır. Bunun yanında göçmen alrak gelen insanların konuştuğu diller de vardır. Bunlar da azımsanamayacak düzeydedir. İtalyanca, Sırpça, Türkçe gibi diller de resmi dillerin yanında çok fazla kullanılan dillerdir. Ülkeye genelde turistler gezme amaçlı ve kayak yapma amaçlı gelmektedirler.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz