1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Basel Uçak Bileti

Basel Mulhouse Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Spalentor
  2. Tarihi Şehir
  3. Güzel Sanatlar Müzesi
  4. Munster Katedrali

1. Spalentor

Spalentor, Anlamı Spalen Şehir Kapısı olarak açıklanabilecek bu yapı 15. Yüzyılda inşa edilmiştir ve tarihi dokusu oldukça şahane bir yerdir. Zamanında Fransa topraklarından getirilen metaların tacirlerce buradan Basel’e sokulduğu bilinmektedir. En son 1933 yılında restore edilen bu kapı tek değildir aslında. Üç tarihi kapı vardır ancak en popüler olanı Spalen kapısıdır. Burası yıllar içerisinde Basel şehrini tanıtan bir simge haline gelmeyi başarmıştır.

Spalentor

2. Tarihi Şehir

Tarihi Şehir, Aslında burası bir gününüzü geçirmeniz gereken bir bölgedir. Spalentor adıyla bilinen kapılarla Ren nehri arasında kalan bölge Basel’in tüm tarihini yansıtan bölgedir aslında. Şehir Ota Çağ Avrupasının yansıttığı etkiyi en iyi korumuş şehirlerden biri olmakla ünlüyken böyle bir bölgede vakit geçirmemek, geçmişten bugüne varan eserleri görmeden gitmek işten bile değildir.

Tarihi Şehir

3. Güzel Sanatlar Müzesi

Güzel Sanatlar Müzesi, 17. Yüzyıldan beri işleyen bu müze binası üç ayrı yapıdan oluşmaktadır ve Monet’ten Van Gogh’a oldukça etkileyici bir sanat arşivine sahiptir. Katları çıktıkça günümüze daha yakın yüzyılların eserlerini görmek mümkündür. Ayrıca burası Avrupa içerisinde kamuya açık ilk müze olarak tarihe adını yazdırmıştır. Pazartesi ve Perşembe günleri hariç müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Rönesans’ın ve modern çağın her yerinden esintiler bulmanızın mümkün olduğu bu yer, Basel’den gitmeden önce mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Güzel Sanatlar Müzesi

4. Munster Katedrali

Munster Katedrali, Katedral yalnızca dine hizmet eden bir yer değildir aynı zamanda Avrupa tarihinin geçirdiği bütün fikir dönüşümlerini, değişimlerini adeta kokularıyla alabileceğiniz bir atmosfere sahiptir. Rönesans, Reform hazırlıkları, süreçleri ve daha fazlası... Meydanda yer alan katedral, Protestanlar için ibadet yeri olarak da kullanılır ve tek önemi bunlar da değildir. Erasmus’un mezarı burada bulunmaktadır. Katedralin tamamlanması tam 700 yıl sürse de bütün süreçleri yakından takip edebilmiş adeta canlı bir yerdir.

Munster Katedrali

Daha Fazlasını Keşfet!

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel'de şehre özgü yemekleri tadabileceğiniz restoranların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, şehirdeki en popüler ve tercih edilen restoranlara buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel’de konaklayabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. En çok tercih edilen uygun ve yüksek fiyatlı konaklama mekanlarını sizin için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de katılabileceğiniz çok fazla festival ve etkinlik vardır. Basel ziyaretinizi bu etkinliklere denk getirebilirseniz daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizin için Basel'de katılabileceğiniz bazı önemli günleri araştırdık ve listeledik. Listeye buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel’de Alışveriş - Ne Alınır?

Basel’de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için Basel’in Eski Şehir’i sayılabilecek tarihi bölgeyi tercih etmenizde fayda var. Bu bölgede butik olarak adlandırabileceğimiz birçok fiyattan alışveriş ürünü bulmanız mümkündür. Özellikle saat alışverişi için İsviçre biçilmiş kaftandır. Çeşidin fazla olması cebinize göre her türlü eşya bulmanızı da kolaylaştırmaktadır. Saatin yanında almanızı önerebileceğimiz İsviçre’nin meşhur ürünleri çikolata ve çakıdır. Çikolata alışverişiniz için köklü bir yer olan Confiserie Süpringli’yi tercih edebilirsiniz. Bunların yanında Schweizer Heimatwerk’ten el yapımı hediyelik eşya alabilirsiniz.

Barfüsserplatz, Basel içerisindeki en ünlü pazarlardan biridir. Tarihi dokusu olan bir bölgede kurulmuştur ve birçok ürünü bir arada görmenize olanak sağlamaktadır. Genelde yerli halk da alışveriş için burayı tercih etmektedir. Bu bölgede yer alan pazar sadece Çarşamba günleri hizmet vermektedir. Petersplatz adı verilen pazar ise cumartesi günleri kurulmaktadır ve bu günlerde antika eşyalar, hediyelik eşyaları bulabileceğiniz bir seçenektir. AVM olarak ise Basel’in en ünlü AVM’si MANOR’dur. Birçok çeşit bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Az nüfusuna rağmen gece hayatı tahmin ettiğinizden de renkli çıkacak olan Basel’de her fiyat aralığından ve her türden eğlence mekanı bulmak mümkün. Eğlencenin belli bir günü olmamakla beraber sadece şarabınızı yudumlayıp muhabbet edebileceğiniz mekanlardan gece klüplerine kadar geniş bir eğlence olanağınız var. 

Genel olarak akşam takılabileceğiniz mekanlar hem akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz hem de yanında bir şeyler içip eğlenebileceğiniz mekanlardan oluşuyor. Aslında bundan ibaret değil ancak en çok tercih edileni bu şekilde.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel, bir Avrupa şehri olmamasına rağmen üç büyük devin damak tadlarının birleştiği yer olarak karşımıza çıkıyor. İtalya, Almanya ve Fransa’nın dillere destan yemek kültürlerinin birleşimi olarak varlığını sürdüren bu mutfakta İsviçre’ye geldiyseniz tatmadan dönmemeniz gereken birçok lezzet barındırır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Basel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Alp Dağlarının kuzey tarafında yer alan şehir Orta Avrupa’nın iklim özelliklerini taşımaktadır. Yaz ayları sıcaklıkları sizi yormaz. Hava ne aşırı nemli ne de aşırı kurudur. Bu nedenle bu şehir için en uygun ziyaret ayları yaz aylarıdır. Yaz aylarında bazen kısa ve şiddetli yağmurlar yağmaktadır. Ortalama yaz ayı sıcaklıkları 20-25 derece arasında değişmektedir. 

Kış ayları ise biraz daha sert geçmektedir. Kışın kuru bir soğukla karşı karşıya kalırsınız. Genel olarak bu dönemlerde çok fazla turist buraya gelmez. Ancak bu zamanda seyahat etmeyi düşünüyorsanız yanınıza sıkı giyecekler almanızı şiddetle öneririz. Zira kış aylarında ortalama sıcaklıklar 3 ile 6 derece arasında değişmektedir. Özellikle Ocak ayında olmakla beraber geceleri şehir içerisinde don olayları yaşanabilmektedir. Kış turizmini tercih edenler için Basel biçilmiş kaftandır aslında.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Hakkında

Basel Hakkında

Basel şehri İsviçre’nin en büyük üçüncü kentidir ve Ren Nehri tarafından Büyük ve Küçük Basel olarak ikiye ayrılmıştır. Bir sınır şehri lmakla beraber komşuları Almanya ve Fransa ülkeleridir. İş olanakları oldukça gelişmiştir. Kimya endüstrisinin ülkenin ekonomisine katkısı büyüktür. Bu olanaklara bağlı olarak da dışarıdan çalışmaya gelen göçmen sayısı oldukça fazladır. Gerek Avrupa ülkelerinden gerek ülkemizden birçok kişi Basel’e çalışmak için gitmektedir. Ancak sadece çalışma kolalrı değil her yıl 1 milyon kişinin üzerinde insan Basel’e turistik gezi için gelmektedir. Avrupa ülkesi olmamasına rağmen Şengen vizesi alarak İsviçre’yi ve Basel’i ziyaret edebilirsiniz. Vizeniz hazır ve henüz uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden online olarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şehrin nüfusu 170 binin üzerinde olmakla beraber göçmenlerin gelmeye devam etmesiyle beraber her yıl bu nüfus daha da artmaktadır. +1 ve +2. Saat dilimlerini kullanmaktadırlar ve Basel idari olarak Basel-Stadt kantonuna (Ülkelerin idari alt birimleridir. Eyaletler de birer kantondur.) bağlıdır. Basel sınırları içerisinde tam dört tane resmi dil kullanılmaktadır. Bunun yanında göçmen alrak gelen insanların konuştuğu diller de vardır. Bunlar da azımsanamayacak düzeydedir. İtalyanca, Sırpça, Türkçe gibi diller de resmi dillerin yanında çok fazla kullanılan dillerdir. Ülkeye genelde turistler gezme amaçlı ve kayak yapma amaçlı gelmektedirler.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Basel Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz