1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Basel Uçak Bileti

Basel Mulhouse Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Spalentor
  2. Tarihi Şehir
  3. Güzel Sanatlar Müzesi
  4. Munster Katedrali

1. Spalentor

Spalentor, Anlamı Spalen Şehir Kapısı olarak açıklanabilecek bu yapı 15. Yüzyılda inşa edilmiştir ve tarihi dokusu oldukça şahane bir yerdir. Zamanında Fransa topraklarından getirilen metaların tacirlerce buradan Basel’e sokulduğu bilinmektedir. En son 1933 yılında restore edilen bu kapı tek değildir aslında. Üç tarihi kapı vardır ancak en popüler olanı Spalen kapısıdır. Burası yıllar içerisinde Basel şehrini tanıtan bir simge haline gelmeyi başarmıştır.

Spalentor

2. Tarihi Şehir

Tarihi Şehir, Aslında burası bir gününüzü geçirmeniz gereken bir bölgedir. Spalentor adıyla bilinen kapılarla Ren nehri arasında kalan bölge Basel’in tüm tarihini yansıtan bölgedir aslında. Şehir Ota Çağ Avrupasının yansıttığı etkiyi en iyi korumuş şehirlerden biri olmakla ünlüyken böyle bir bölgede vakit geçirmemek, geçmişten bugüne varan eserleri görmeden gitmek işten bile değildir.

Tarihi Şehir

3. Güzel Sanatlar Müzesi

Güzel Sanatlar Müzesi, 17. Yüzyıldan beri işleyen bu müze binası üç ayrı yapıdan oluşmaktadır ve Monet’ten Van Gogh’a oldukça etkileyici bir sanat arşivine sahiptir. Katları çıktıkça günümüze daha yakın yüzyılların eserlerini görmek mümkündür. Ayrıca burası Avrupa içerisinde kamuya açık ilk müze olarak tarihe adını yazdırmıştır. Pazartesi ve Perşembe günleri hariç müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Rönesans’ın ve modern çağın her yerinden esintiler bulmanızın mümkün olduğu bu yer, Basel’den gitmeden önce mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Güzel Sanatlar Müzesi

4. Munster Katedrali

Munster Katedrali, Katedral yalnızca dine hizmet eden bir yer değildir aynı zamanda Avrupa tarihinin geçirdiği bütün fikir dönüşümlerini, değişimlerini adeta kokularıyla alabileceğiniz bir atmosfere sahiptir. Rönesans, Reform hazırlıkları, süreçleri ve daha fazlası... Meydanda yer alan katedral, Protestanlar için ibadet yeri olarak da kullanılır ve tek önemi bunlar da değildir. Erasmus’un mezarı burada bulunmaktadır. Katedralin tamamlanması tam 700 yıl sürse de bütün süreçleri yakından takip edebilmiş adeta canlı bir yerdir.

Munster Katedrali

Basel Mulhouse hakkında daha fazla şey keşfet!

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel Mulhouse Nerede Yenir

Basel'de şehre özgü yemekleri tadabileceğiniz restoranların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, şehirdeki en popüler ve tercih edilen restoranlara buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel Mulhouse Otel Tavsiye

Basel’de konaklayabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. En çok tercih edilen uygun ve yüksek fiyatlı konaklama mekanlarını sizin için listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Basel'de katılabileceğiniz çok fazla festival ve etkinlik vardır. Basel ziyaretinizi bu etkinliklere denk getirebilirseniz daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizin için Basel'de katılabileceğiniz bazı önemli günleri araştırdık ve listeledik. Listeye buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Basel Mulhouse Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Az nüfusuna rağmen gece hayatı tahmin ettiğinizden de renkli çıkacak olan Basel’de her fiyat aralığından ve her türden eğlence mekanı bulmak mümkün. Eğlencenin belli bir günü olmamakla beraber sadece şarabınızı yudumlayıp muhabbet edebileceğiniz mekanlardan gece klüplerine kadar geniş bir eğlence olanağınız var. 

Genel olarak akşam takılabileceğiniz mekanlar hem akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz hem de yanında bir şeyler içip eğlenebileceğiniz mekanlardan oluşuyor. Aslında bundan ibaret değil ancak en çok tercih edileni bu şekilde.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel Mulhouse Ne Yenir?

Basel, bir Avrupa şehri olmamasına rağmen üç büyük devin damak tadlarının birleştiği yer olarak karşımıza çıkıyor. İtalya, Almanya ve Fransa’nın dillere destan yemek kültürlerinin birleşimi olarak varlığını sürdüren bu mutfakta İsviçre’ye geldiyseniz tatmadan dönmemeniz gereken birçok lezzet barındırır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Basel Uçak Bileti