1. Anasayfa
 2. Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Trabzon Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Türkiye'de havalimanı bulunan çoğu şehirden direkt bazılarından ise aktarmalı olarak uçuşlar mevcuttur. Çoğunlukla uçuş yapılan şehirler İstanbul ve Ankara'dır ve bu şehirlerin havalimanlarından genellikle uçuş düzenleyen havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet firmalarıdır. Eğer biletinizi uygun bir fiyata almak istiyorsanız sitemiz üzerinden 20-25 gün öncesinden online olarak alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Trabzon'a Nasıl Gidilir?
 2. Trabzon'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Trabzon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Trabzon Hakkında
 5. Trabzon Ne Yenir?
 6. Trabzon Nerede Yenir
 7. Trabzon Gezilecek Yerler
 8. Trabzon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Trabzon'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Trabzon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Trabzon'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Trabzon Otel Tavsiye

Trabzon'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Trabzon şehrinde Trabzon Havalimanı adında bir tane havalimanı bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı 1957 yılında açılmıştır. Şehrin sınırları içerisinde bulunan bu havalimanı ülkemizde denize paralel bulunan tek havalimanı olmakla beraber uluslararası hizmet de vermektedir. Trabzon ilinin merkezine yaklaşık olarak 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım konusunda birçok alternatif vardır. Bunları şöyle sıralamak mümkündür;

Araç Kiralama, Havalimanı içinde bulunan araç kiralama ofislerine giderek ya da online araç kiralama sitelerini kullanarak araç kiralayarak konforlu bir yolculuk çekerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile eğer araç kiralamak istemezseniz hemen havalimanı dışında bulunan taksi durağına giderek 25-30 TL civarında bir ücretle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma, Havalimanının önünde bulunan yoldan merkez yönüne giden dolmuşlara binerek 2 TL bir ücretle gidebilirsiniz.

Trabzon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Trabzon yazları genel olarak yağmurlu olmakla beraber kış aylarında ise sisli ve sert bir iklime sahiptir. Şayet yazın gidiyorsanız mevsime aldanmamalı yanınıza biraz kalın kıyafet ve şemsiye almanızı tavsiye ederiz. Çünkü yağmur her an sürpriz yapıp aniden bastırabiliyor. Bu yağmurlar ilkbaharda daha şiddetli geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama olarak 27 derece olmakla beraber kış aylarında ise 5-10 derece civarında bulunmaktadır. Ayrıca havası genel olarak nemli durumdadır. Şehri gezmek için en uygun zamanlar yaz ve sonbahar aylarıdır. Yazları cıvıl cıvıl olan bu şehir yaz mevsiminde birçok şenliğe ve festivale ev sahipliği yapmaktadır. En uygun zaman yaz ve sonbahar mevsimleri olsa da bu şehir her mevsim gidilebilecek şehirlerden biri olmakla beraber kış mevsiminde gittiğiniz takdirde sisli ve sert havayı göz ardı etmemeliyiz. Siz de hala uçak biletinizi almadıysanız size en uygun tarihte sitemiz üzerinden online olarak uygun fiyata alabilirsiniz.

Trabzon Hakkında

Türkiye'nin bir ili olan Trabzon 808.974 nüfusu ile Türkiye'nin en kalabalık 27. şehri olmakla beraber Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Trabzon o bölgenin ikinci büyük şehridir. Şehir Karadeniz kıyıları ile Zigana Dağları arasında kalır ve yüzölçümü bakımından az bir alan kaplar. 2012'de büyükşehir kabul edilen Trabzon şehri iki il ile beraber "Şehzadeler Şehri" olarak bilinmektedir. 

Şehrin kuruluş tarihi Eusebius'a göre M.Ö. 756 tarihine dayanmaktadır. Ayrıca bu bilgi ile beraber Trabzon’un İstanbul, Roma hatta Doğu Karadeniz kolonizasyonunu gerçekleştirmiş olan Sinop ilinden daha eski bir şehir olduğu ortaya atılabilmektedir. İsmi ise ilk defa tarih kayıtlarında Anabasis: Onbinlerin Dönüşü adlı bir eserde masa veya dört köşe anlamına gelen "Trapezus" olarak geçiyor. Ortaya atılan ilk iddia bu olsa da Karadeniz kıyılarında gezerek tarihini ve coğrafyasını yazan P. Minas Bijişkyan hem bu iddiayı Trabzon Kalesi dört köşeli olduğu için desteklemiş hem de Türkler Trapezus kelimesinin anlamını bilmediklerinden dolayı "Tara Bozan" demişlerdir iddiasını ortaya atmıştır. Daha sonra Şakir Şevket Trabzon Tarihi isimli eserinde iki farklı rivayet ortaya atmıştır. Bir rivayete göre Yafes adlı birisi Trabzon'da masaya benzeyen küçük bir kale inşa etmiş sonradan bu kaleye büyük hisarlar eklenmiş ve ilk şeklinden dolayı bu ismi almış bir diğer rivayete göre ise Trabzon'da masa şeklinde taşlar olduğu için Yunan lisanınca masa anlamına gelen Trabeza'dan Trabzon olduğudur. Ortaya atılan birçok iddia vardır ancak günümüze Pontus devrindeki adı ile gelmiştir.

Eğer bu şehri ziyaret etmek isterseniz uçak biletinizi planladığınız seyahat tarihinden 20-25 gün önceden sitemiz üzerinden almanızı öneririz.

Trabzon Ne Yenir?

Trabzon şehri kendine has yemek kültürüyle ön plana çıkan şehirler arasındadır. Bir Karadeniz şehri olan Trabzon'da öncelik tabii ki balık ve balık ile yapılan yemekler. Ancak iş sadece balıkla bitmiyor. Ana yemeklerinin yanında meşhur bir tatlısı bile var; Hamsiköy sütlacı. Trabzon'u gezip gördükten sonra yemeklerini tatmadan dönmek olmaz. Bu muhteşem şehrin en meşhur yemeklerini sizler için derledik:

Kuymak

Kuymak

Kuymak, Karadeniz Bölgesi'nde sıkça tüketilen bir yemek. Trabzon'da da hemen hemen tüm restoranlarda bulmanız mümkün. Trabzon manzaralı bir restoanda sıcacık kuymağa ekmek banarken bambaşka dünyalara gideceğinizin garantisini veriyoruz. Bol tereyağında kavrulan mısır ununa peynir ve süt eklenerek yapılan kuymağın içine konulan peynir yöreden yöreye değişiyor.

Beton Helva

Beton Helva

Helvacılık geleneğinin çok eski olduğu Trabzon’da beton helva olarak bilinen bu helva çok meşhur. Trabzon’da tüketilen beton helva veya taş helva denilen helvanın bildiğimiz tahin helvasından farkı, açık olarak mermer masa üzerinde soğutulması.

Hamsiköy Sütlacı

Hamsiköy Sütlacı

Trabzon'un en meşhur tatlılarından biri de Hamsiköy Sütlacı. Hamsiköy sütlacının en bilinen özelliği sadece pirinç ile pişirilmesi. İçine nişasta, pirinç unu gibi kıvam vericilerin konulmaması ve bol fındıkla tüketilmesi. Görüntüsüyle bile iştahınızı açacak bu sütlacı mutlaka denemelisiniz.

Kaygana

Kaygana

Omleti andıran kaygana, Karadeniz'de çok tüketilen bir yemektir. Bir tür krep olan kayganayı kendi yöresinde mutlaka tatmalısınız.

Trabzon Nerede Yenir

Trabzon'da deneyebileceğiniz çok güzel kendine has lezzetler vardır. Lezzetleri denemek isterseniz size birkaç önerimiz var;

Cemilusta

Cemilusta

Cemilusta, şayet yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisidir. Daha çok köftesiyle meşhur olan bu yer sipariş öncesinde sizlere sunulacak olan mısır ekmeği, acılı ezme ve bulgur pilavı yemeğiniz gelene kadar deneyeceğiniz güzel lezzetlerden olmakla beraber ana yemek sonrası mutlaka baklavasını yemeniz gereken bir restorandır.

Akgün Balıkevi

Akgün Balıkevi

Akgün Balıkevi, Trabzon'a gelip de balık yemeden dönmek olmaz. Hem konum olarak hem de lezzet olarak mükemmel bir adres. Değişik lezzetler tatmak isteyenler için balık çorbası ve kalkan balığı; klasikten şaşmam diyenler için de hamsi, palamut ızgarası ile mezgit tavasını denemeden bu şehirden gitmemelisiniz.

Asimer Kahvaltı

Asimer Kahvaltı

Asimer Kahvaltı, belki farklı şehirlerde mıhlama, kuymak yemişsinizdir ama her tat yerinde güzeldir. Bu yüzden sizi Trabzon'un ferah havasında el yapımı reçeller, yöresel lezzetler ve tereyağı ile peynirin birleşimi olan eşsiz mıhlama eşliğinde havalimanına yakın konumda denizin ayaklarınızın altında olduğu bu mekana gitmeden dönmenizi hiç ama hiç önermiyoruz.

Çardak Pide

Çardak Pide

Çardak Pide, Karadeniz'de meşhur olan pideyi bir de Trabzon'da deneyin. Bol pide çeşitleri ile nezih bir mekan olan Çardak Pide et döneri ile künefesi ile çorbaları ile harika lezzetlerle mutlaka sizleri bekliyor.

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon'a gelip de gezmeden gitmemeniz gereken başlıca yerler;

Sümela Manastırı

Sümela Manastırı

Sümela Manastırı, şehre ayak basıp dinlendikten sonra gitmeniz gereken ilk yer olan Sümela Manastırı Maçka ilçesinde bulunmakta ve en fazla turist misafir eden yer olmaktadır. Burası ayrıca "Meryem Ana" olarak da isimlendirilir.

Trabzon Kalesi

Trabzon Kalesi

Trabzon Kalesi, Evliya Çelebi 77 adamın girebileceği bir hendekten ve onun dışında camii, muhafazacı evleri, mahzenleri, cephaneleri olan bir kale olduğunu söylediği bu yeri mutlaka görmelisiniz.

Uzungöl

Uzungöl

Tabiatın muazzam bir parçası olan Uzungöl mavi ve yeşilin eşsiz uyumuyla birlikte yöresel yemekleri ve misafirperverliğiyle sizlere eşsiz bir deneyim olacaktır.

Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi, Kral I. Manuel tarafından kilise olarak yaptırılmış, günümüzde ise yapılan restorasyon yeri ile künefesi ile çorbaları ile harika lezzetlerle mutlaka sizleri bekliyor.

Buraları görmek istiyorum diyorsanız uygun fiyata uçak bileti almak için sizi sitemize bekleriz.

Trabzon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gündüzleri gezdim tozdum gece de eğlenmek istiyorum diyorsanız gidebileceğiniz yerleri sizin için sıraladık;

1. Retto

Retto

Retto, arkadaşlarınızla, yakın çevrenizle müzik ve mükemmel bir atmosferin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden birisidir.

2. Barikat Cafe Bar

Barikat Cafe Bar

Barikat Cafe Bar, eşsiz manzarası, harika müzikleri ve sıcacık ortamıyla muhabbetlerinize eşlik edecek bir mekan.

Trabzon'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışverişsiz olmaz diyorsanız da tarih kokan Bedesten'e ve Uzun Sokak'a uğramadan gitmeyin. 

Trabzon'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Trabzon'a festivaller için gidiyorsanız festival tarihini, yerini kesinleştirip uçak biletinizi uygun fiyata sitemizden online olarak alabilirsiniz. Sitemizden bileti aldıktan sonra otelle iletişime geçip yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. Şayet seyahatiniz yaza denk gelir ise yukarıda da belirttiğimiz gibi mevsime aldanmamalı her ihtimale karşı kalın kıyafet ve şemsiyenizi yanınızdan ayırmamalısınız.

Trabzon Otel Tavsiye

Trabzon'da bulunan 3 yıldızlı oteller 4-5 yıldızlı otellerle aynı performansı gösterebileceği için çok tercihinizi onlardan yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak uygun bir rezervasyon fırsatı bulursanız 4 yıldızlı otellerden de faydalanabilirsiniz.

Zorlu Grand Hotel Trabzon

Zorlu Grand Hotel Trabzon

Zorlu Grand Hotel Trabzon, konum olarak merkezde bulunan otel geleneksel bir mimariye sahip olmakla beraber lezzetli yemek fırsatları sunuyor. Denizden tabağınıza gelen deniz ürünleri sunan harika bir tane ve gurme lezzetler sunan bir tane daha restoranı; fitness salonu, saunası ve hamamıyla sizi mükemmel bir tatile davet ediyor.

Panagia Suite Hotel

Panagia Suite Hotel

Panagia Suite Hotel, denizin kıyısında bulunan otel odalarında bulundurduğu mutfağı, kapalı yüzme havuzu, sauna ve spor salonu ile sizi olanaklarından faydalanmanız için 24 saat açık bulunan resepsiyonuyla beraber harika bir deneyime bekliyor.

Park Square Hotel

Park Square Hotel

Park Square Hotel, merkez konumlu otel Trabzon Kalesi'ne ve Ayasofya Müzesi'ne yakın bulunmakla beraber düzenlediği turlarla beraber sizi Trabzon ve çevresine kısa bir seyahate çıkarıyor. Ayrıca Trabzon'un eşsiz ve yöresel lezzetleriyle donatılmış açık büfe kahvaltı da mevcut.

Park Dedeman Trabzon

Park Dedeman Trabzon

Park Dedeman Trabzon, sizi gezeceğiniz günlere zinde başlatmak için harika bir kahvaltı fırsatı sunan otel öğlen ve akşam yemekleri için de harika fırsatlar sunuyor. Plaja yaklaşık 500 metre uzaklığı bulunan otel size rahat bir konaklama imkanı sunuyor.

Valencia