1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:19
  1. Cemilusta
  2. Akgün Balıkevi
  3. Asimer Kahvaltı
  4. Çardak Pide

1. Cemilusta

Cemilusta, şayet yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisidir. Daha çok köftesiyle meşhur olan bu yer sipariş öncesinde sizlere sunulacak olan mısır ekmeği, acılı ezme ve bulgur pilavı yemeğiniz gelene kadar deneyeceğiniz güzel lezzetlerden olmakla beraber ana yemek sonrası mutlaka baklavasını yemeniz gereken bir restorandır.

Cemilusta

2. Akgün Balıkevi

Akgün Balıkevi, Trabzon'a gelip de balık yemeden dönmek olmaz. Hem konum olarak hem de lezzet olarak mükemmel bir adres. Değişik lezzetler tatmak isteyenler için balık çorbası ve kalkan balığı; klasikten şaşmam diyenler için de hamsi, palamut ızgarası ile mezgit tavasını denemeden bu şehirden gitmemelisiniz.

Akgün Balıkevi

3. Asimer Kahvaltı

Asimer Kahvaltı, belki farklı şehirlerde mıhlama, kuymak yemişsinizdir ama her tat yerinde güzeldir. Bu yüzden sizi Trabzon'un ferah havasında el yapımı reçeller, yöresel lezzetler ve tereyağı ile peynirin birleşimi olan eşsiz mıhlama eşliğinde havalimanına yakın konumda denizin ayaklarınızın altında olduğu bu mekana gitmeden dönmenizi hiç ama hiç önermiyoruz.

Asimer Kahvaltı

4. Çardak Pide

Çardak Pide, Karadeniz'de meşhur olan pideyi bir de Trabzon'da deneyin. Bol pide çeşitleri ile nezih bir mekan olan Çardak Pide et döneri ile künefesi ile çorbaları ile harika lezzetlerle mutlaka sizleri bekliyor.

Çardak Pide

Daha Fazlasını Keşfet!

Trabzon Otel Tavsiye

Trabzon Otel Tavsiye

Trabzon'da bulunan 3 yıldızlı oteller 4-5 yıldızlı otellerle aynı performansı gösterebileceği için çok tercihinizi onlardan yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak uygun bir rezervasyon fırsatı bulursanız 4 yıldızlı otellerden de faydalanabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Trabzon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon'da Alışveriş - Ne Alınır?

Trabzon'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışverişsiz olmaz diyorsanız da tarih kokan Bedesten'e ve Uzun Sokak'a uğramadan gitmeyin. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Trabzon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gündüzleri gezdim tozdum gece de eğlenmek istiyorum diyorsanız gidebileceğiniz yerleri sizin için sıraladık;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon'a gelip de gezmeden gitmemeniz gereken başlıca yerler;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon Ne Yenir?

Trabzon Ne Yenir?

Trabzon şehri kendine has yemek kültürüyle ön plana çıkan şehirler arasındadır. Bir Karadeniz şehri olan Trabzon'da öncelik tabii ki balık ve balık ile yapılan yemekler. Ancak iş sadece balıkla bitmiyor. Ana yemeklerinin yanında meşhur bir tatlısı bile var; Hamsiköy sütlacı. Trabzon'u gezip gördükten sonra yemeklerini tatmadan dönmek olmaz. Bu muhteşem şehrin en meşhur yemeklerini sizler için derledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Trabzon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Trabzon yazları genel olarak yağmurlu olmakla beraber kış aylarında ise sisli ve sert bir iklime sahiptir. Şayet yazın gidiyorsanız mevsime aldanmamalı yanınıza biraz kalın kıyafet ve şemsiye almanızı tavsiye ederiz. Çünkü yağmur her an sürpriz yapıp aniden bastırabiliyor. Bu yağmurlar ilkbaharda daha şiddetli geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama olarak 27 derece olmakla beraber kış aylarında ise 5-10 derece civarında bulunmaktadır. Ayrıca havası genel olarak nemli durumdadır. Şehri gezmek için en uygun zamanlar yaz ve sonbahar aylarıdır. Yazları cıvıl cıvıl olan bu şehir yaz mevsiminde birçok şenliğe ve festivale ev sahipliği yapmaktadır. En uygun zaman yaz ve sonbahar mevsimleri olsa da bu şehir her mevsim gidilebilecek şehirlerden biri olmakla beraber kış mevsiminde gittiğiniz takdirde sisli ve sert havayı göz ardı etmemeliyiz. Siz de hala uçak biletinizi almadıysanız size en uygun tarihte sitemiz üzerinden online olarak uygun fiyata alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon Hakkında

Trabzon Hakkında

Türkiye'nin bir ili olan Trabzon 808.974 nüfusu ile Türkiye'nin en kalabalık 27. şehri olmakla beraber Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Trabzon o bölgenin ikinci büyük şehridir. Şehir Karadeniz kıyıları ile Zigana Dağları arasında kalır ve yüzölçümü bakımından az bir alan kaplar. 2012'de büyükşehir kabul edilen Trabzon şehri iki il ile beraber "Şehzadeler Şehri" olarak bilinmektedir. 

Şehrin kuruluş tarihi Eusebius'a göre M.Ö. 756 tarihine dayanmaktadır. Ayrıca bu bilgi ile beraber Trabzon’un İstanbul, Roma hatta Doğu Karadeniz kolonizasyonunu gerçekleştirmiş olan Sinop ilinden daha eski bir şehir olduğu ortaya atılabilmektedir. İsmi ise ilk defa tarih kayıtlarında Anabasis: Onbinlerin Dönüşü adlı bir eserde masa veya dört köşe anlamına gelen "Trapezus" olarak geçiyor. Ortaya atılan ilk iddia bu olsa da Karadeniz kıyılarında gezerek tarihini ve coğrafyasını yazan P. Minas Bijişkyan hem bu iddiayı Trabzon Kalesi dört köşeli olduğu için desteklemiş hem de Türkler Trapezus kelimesinin anlamını bilmediklerinden dolayı "Tara Bozan" demişlerdir iddiasını ortaya atmıştır. Daha sonra Şakir Şevket Trabzon Tarihi isimli eserinde iki farklı rivayet ortaya atmıştır. Bir rivayete göre Yafes adlı birisi Trabzon'da masaya benzeyen küçük bir kale inşa etmiş sonradan bu kaleye büyük hisarlar eklenmiş ve ilk şeklinden dolayı bu ismi almış bir diğer rivayete göre ise Trabzon'da masa şeklinde taşlar olduğu için Yunan lisanınca masa anlamına gelen Trabeza'dan Trabzon olduğudur. Ortaya atılan birçok iddia vardır ancak günümüze Pontus devrindeki adı ile gelmiştir.

Eğer bu şehri ziyaret etmek isterseniz uçak biletinizi planladığınız seyahat tarihinden 20-25 gün önceden sitemiz üzerinden almanızı öneririz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Trabzon Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz