1. Anasayfa
  2. Taşkent Uçak Bileti

Taşkent Uçak Bileti

Taşkent Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Taşkent Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye’den Taşkent’e direkt uçuş bulunmamaktadır. Bir veya iki aktarma yaparak Türkiye’den Taşkent’e ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan Taşkent’e bir aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğunuz ortalama 10,5 saat sürecektir. İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden de yine bir aktarmalı olarak Taşkent’e ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taşkent’e sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Air Astana, Azerbaycan Hava Yolları ve Pegasus’tur. 

Taşkent varışlı uçak biletinizi en uygun fiyata almak için sitemizden üç ay öncesinden almanızı öneririz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Taşkent’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Taşkent Hakkında
  3. Taşkent Ne Yenir?
  4. Taşkent Nerede Yenir
  5. Taşkent Gezilecek Yerler
  6. Taşkent Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Taşkent’te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Taşkent'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Taşkent Otel Tavsiye

Taşkent’teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Taşkent şehrine hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır o da Taşkent Uluslararası Havalimanı’dır. Taşkent varışlı online uçak biletlerine seyahatinizden 90 gün önce göz atarsanız en ucuz uçak biletlerini yakalayabilirsiniz.

Taşkent Uluslararası Havalimanı

Taşkent Uluslararası Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Taşkent Havalimanı’nın en önemli özelliği ise Özbekistan’ın en işlek havalimanı olmasıdır. Taşkent Uluslararası Havalimanı’na daha sonra İslam Kerimov Uluslararası Havalimanı adı verilmiştir. Taşkent Uluslararası Havalimanı, Taşkent şehir merkezine yakın bir yerdedir Şehir merkezi ile arasında yalnızca 8 kilometre mesafe vardır. Taşkent Uluslararası Havalimanı’ndan Taşkent şehir merkezine ulaşım için ise beş vasıta vardır:

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Otobüs hem ucuz hem de daha kolay bulabileceğiniz bir ulaşım aracıdır. Havalimanından şehir merkezine gitmek içi ise 67, 94 ve 11 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs ile yolculuğunuz ortalama 20 dakika sürecektir.

Metro ile de Taşkent Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Taşkent’te 3 farklı metro hattı bulunmaktadır. Havalimanı’ndan şehir merkezine giden metro hattını kullanarak kolaylıkla ve uygun fiyata şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanı servisleri ile de şehre ulaşımı sağlayabilirsiniz. Havalimanı şehre yakın bir konumda olduğu için havalimanı servisleri ücretsiz olarak çalışmaktadır ve şehrin hemen hemen her noktasına yolcuları ulaştırmaktadır.

Taksi ile toplu taşımayı bekleme derdi olmadan şehir merkezinin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Üstelik havalimanı şehre yakın olduğu için fazla bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Terminal yolcu çıkış kapıları önünde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehre kendi ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Aracınızla şehir merkezine en kestirme yoldan gitmek istiyorsanız Bobur ko’chasi yolunu kullanabilirsiniz.

Taşkent’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taşkent’te et yemeği yerken at eti olup olmadığını sormanızda yarar vardır çünkü Taşkent’te at eti sıklıkla tüketilmektedir. At eti bizim yemek kültürümüzde yoktur ve vücudunuz buna alışık olmayabilir bu nedenle bilmeden at eti yemeniz sağlık sorunlarına yol açabilir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz