1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Taşkent Uçak Bileti

Taşkent Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Bağımsızlık Meydanı
  2. Barak Han Medresesi
  3. Prens Romanov Sarayı
  4. Devlet Tarih Müzesi
  5. Emir Timur Müzesi

1. Bağımsızlık Meydanı

Bağımsızlık Meydanı, şehrin gürültüsünden sıyrılıp şehrin tarihine tanıklık edebileceğiniz meydandır. Bağımsızlık Meydanı’na bu adın verilmesinin nedeni ise Sovyetler Birliği’nden ayrılarak Taşkent’in bağımsızlığına kavuşmasını simgelediği içindir. Bağımsızlık Meydanı içerisinde birçok heykeli görebilir, bisiklet sürebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz.

Bağımsızlık Meydanı

2. Barak Han Medresesi

Barak Han Medresesi Özbek mimarisini yansıtan en önemli yapılardandır. 15.yydan beri dimdik ayakta duran bu yapı oldukça büyük ve göz kamaştırıcıdır. Barak Han Medresesi’nin en önemli özelliği ise dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim’inden birinin burada sergilenmesidir.

Barak Han Medresesi

3. Prens Romanov Sarayı

Prens Romanov Sarayı, Taşkent’te gösterişiyle dikkat çeken bir diğer yapıdır. Prens Romanov Sarayı, Rusya’dan bu şehre sürgüne gönderilmiş olan Prens Romanov için yaptırılmıştır. Bu sarayı ziyaret ettiğinizde bahçesinde bulunan geyik heykelleri de dikkatinizi çekecektir.

Prens Romanov Sarayı

4. Devlet Tarih Müzesi

Devlet Tarih Müzesi, Taşkent’in tarihini öğrenmeniz, anlamanız için gezmeniz gereken önemli bir müzedir. Devlet Tarih Müzesi, 1867 yılında kurulmuş bir müzedir ve size Taş Devri zamanından bu yana Taşkent tarihini inceleme imkanını sunar.

Devlet Tarih Müzesi

5. Emir Timur Müzesi

Emir Timur Müzesi, büyük hükümdar Emir Timur adına 1996 senesinde yapılmış bir müzedir. Bu müzeye gittiğinizde Emir Timur’un hükümdar olduğu döneme ait birçok önemli eseri görebilirsiniz.

Emir Timur Müzesi

Taşkent hakkında daha fazla şey keşfet!

Taşkent Nerede Yenir

Taşkent Nerede Yenir

Taşkent lezzetlerini nerede tadarım diye düşünüyorsanız size önerimiz olan şu birkaç restorana göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taşkent'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Taşkent'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taşkent Uçak Bileti