1. Anasayfa
 2. Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Antalya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Antalya uçak bileti satın alarak konforlu bir şekilde gezinize başlayabilirsiniz. Antalya'ya giderken hava yollarını tercih etmek, size zaman kazandıracaktır. Biletbak ile tüm hava yollarını karşılaştırabilir, en ucuz uçuşu bulabilirsiniz. Bu şekilde Antalya'yı gezmek için daha fazla bütçe ayırabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Antalya'ya giden çok sayıda aktarmalı ve aktarmasız uçuş bulunmaktadır. Hem yurt içinden, hem de yurt dışından buraya gelen pek çok sefer olduğunu göreceksiniz. Özellikle yaz sezonunda oldukça işlek hale gelen Antalya Havalimanı'na istediğiniz tarihte rahatlıkla uçak bileti bulabilirsiniz.

Antalya'ya yapacağınız uçak yolculuğunun süresi, nereden geleceğinize göre değişebilir. En popüler rotalardan olan İstanbul Antalya arası 1 saat 10 dakika sürmektedir. Ankara Antalya arası yalnızca 1 saat alırken, İzmir Antalya arası da yaklaşık 1 saattir. Bununla beraber Karadeniz'den gelecekler için uçuşlar daha uzun sürebilir. Trabzon Antalya arasındaki aktarmasız uçuşlar 2 saat sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarla gelmeyi tercih ederseniz bu süre biraz daha artabilir. Bu nedenle otel rezervasyonu gibi önemli ayarlamalarınızı yolculuğunuza göre dikkatle ayarlamanızı öneriyoruz.

Antalya Havalimanı'na Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress gibi hava yollarıyla ulaşabilirsiniz. Yurt dışından gelecekseniz Germanwings veya Sky Airlines gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde Gazipaşa Havalimanı'na da THY, Pegasus ve Anadolu Jet ile gidebilirsiniz.

Antalya'ya kara yollarını kullanarak da ulaşabilirsiniz. Şehirler arası otobüs veya şahsi aracınızı kullanarak Antalya'ya gelebilirsiniz. Fakat bu, hava yolları ile kıyaslandığına oldukça zahmetli ve uzun sürecek bir yolculuktur. Uçakla yalnızca 1 saat 10 dakika süren İstanbul Antalya arası, otobüsle 12 saat sürmektedir. Aynı şekilde Trabzon Antalya arasını arabayla gitmek için 22 saat gibi uzun bir süreyi gözden çıkarmalısınız. Yolda geçireceğiniz zamanı Antalya gezinize eklemek ve Antalya'yı daha iyi gezebilmek için uçak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hava yollarını seçerek gezinize hem daha erken başlayacak, hem de kendinizi dinlenmiş hissedeceksiniz.

Antalya'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Antalya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Antalya Hakkında
 3. Antalya Ne Yenir?
 4. Antalya Nerede Yenir
 5. Antalya Gezilecek Yerler
 6. Antalya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Antalya'da Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Antalya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Antalya Otel Tavsiye

Antalya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Antalya'da iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Antalya Havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı'dır. Bunlardan Antalya Havalimanı genel olarak Antalya'ya hizmet verirken, Gazipaşa Havalimanı Gazipaşa ilçesine ve Alanya'ya gitmek için tercih edilmektedir.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, Türkiye'nin en işlek havalimanları arasındadır. Aynı zamanda Avrupa'da da en çok hava trafiğine sahip havalimanlarından birisidir. Yaz mevsiminde trafiği artan Antalya Havalimanı, merkeze 13 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanından çeşitli ulaşım araçları ile merkeze, ilçelere veya otelinize gidebilirsiniz.

Taksi kullanmak konforlu ve hızlı bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Antalya Havalimanı içinde, terminalde bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Dilerseniz Antalya Havalimanı'nın işbirliği yaptığı taksi firmasına önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon için http://www.antalyaairporttaxi.net/ adresine gitmeniz yeterlidir. Rezervasyon yaptırmak istemezseniz taksi durağını dış hatlar terminali çıkışında bulabilirsiniz.

Havalimanı taksileri, ilçelere gitmek için fiyatlarını genellikle Euro üzerinden belirlemektedir. Alanya'ya 90 Euro, Side'ye 70 Euro ve Belek'e 50 Euro karşılığında gidebilirsiniz.

Otobüs kullanmak da iyi bir seçenektir. Antalya Havalimanı'ndan geçen 600 ve 600A numaralı hatları kullanabilirsiniz. 600 numaralı otobüs havalimanından kalkar ve Antalya merkezine gider. Otogara ulaşmak isteyen kişiler de 600 numaralı otobüsü kullanabilirler.600A numaralı hat ise limana gitmek için kullanılabilir.

Havaş kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz. Havaş saatleri, o gün havalimanına inecek uçuşlara göre düzenlenmektedir. Servisler iç hatlar terminalinden kalkar, dış hatlar yolcuları iç hatlara geçerek servise binebilirler Havaş servisleri, şu noktalardan geçmektedir:

 • Şehir merkezi - Kepez - 5M Migros - Akdeniz Üniversitesi - Otogar

Havaş ücretleri tek kişi için 15 liradır ve servisler ile merkeze gitmek ortalama yarım saat sürmektedir.

Araç kiralama da alternatifleriniz arasında bulunuyor. Antalya Havalimanı'nda bulunan araç kiralama firmalarından rahatlıkla aracınızı alabilirsiniz. Antalya'da uzun süre kalacaksanız ve toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız, tüm gezi için araç kiralamak iyi bir fikirdir. Şu firmalardan araç kiralayabilirsiniz: Hertz Antalya, Artı Oto, Enterprise Rent A Car, Budget Antalya

Havalimanı transfer hizmetleri de değerlendirilebilir. Tavport transfer hizmetlerini kullanarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. https://www.tavport.com/transfer/antalya-havalimani adresinden rezervasyon işlemleri yapılmaktadır. Rezervasyon sistemi sayesinde aracınızın sizi havalimanında beklemesini sağlayabilirsiniz. Tavport haricinde 724transfer, Ece Transfer ve Antalya Airport Transfer de tercih edilebilir.

Gazipaşa Havalimanı

Halk arasındaki ismiyle Gazipaşa - Alanya Havalimanı, Antalya Gazipaşa ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, Antalya'nın en doğusundaki ilçe olan Gazipaşa'ya ve Alanya'ya ulaşmak için kullanılmaktadır. Yapımı 1999'da tamamlanan havalimanı, iktidar değişimi nedeniyle o sene açılamamıştır. 11 sene boyunca kullanılmadan bekleyen Gazipaşa Havalimanı 2010 yılında uçuşlara açılmıştır.

Antalya Havalimanı ve Alanya arası 125 kilometreyken, Gazipaşa Havalimanı ile arası sadece 40 kilometredir. Bu nedenle Alanya'ya gelmek istiyorsanız bu havalimanını tercih etmelisiniz.

Gazipaşa Havalimanı'ndan ulaşımınızı sağlamak için pek çok yol bulunuyor.

Taksi kullanarak ulaşımınızı hızlıca sağlayabilirsiniz. Gazipaşa Havalimanı'nda iki tür taksi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Gazipaşa Havalimanı ile işbirliği içerisinde olan durağa bağlı taksilerdir. İkinci tür taksiler ise normal taksi olarak hizmet vermektedir. Gazipaşa Havalimanı'na bağlı taksi durağını seçerek sabit fiyatlar üzerinden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanına bağlı taksiler, fiyatlarını Euro bazlı olarak belirlemektedir. Yine de taksilere TL olarak da ödeme yapmanız mümkün. Gazipaşa Havalimanı'ndan Alanya'ya gitmek için 250 TL veya 40 Euro ödemeniz gerekmektedir. Bu yolculuk ortalama 40 dakika alacaktır. Mahmutlar'a gitmek için 180 TL / 30 Euro, Manavgat'a gitmek içinse 450 TL/ 80 Euro ödemelisiniz. Antalya şehir merkezine ulaşmanız gerekiyorsa 650 TL veya 110 Euro ücret vermelisiniz.

Havaş kullanarak daha ekonomik bir şekilde Alanya'ya veya diğer ilçelere ulaşabilirsiniz. Havaş servislerinin kalkış saatleri iç hatlar uçuşlarına göre ayarlanmaktadır. Havaş ile şu noktalara kolaylıkla gidebilirsiniz:

 • Kargıcak Titan Otel - Doris Aytur - Mehmet Çakır Caddesi - Mahmutlar Belediye Işıkları - Happy Elegant Otel - Kestel Total Petrol - Kestel Üniversite Yolu - Yüceller Petrol - Alantur Durak - Tosmur Belediye Karşısı Opet - Koçtaş - Metro Kavşağı-Alanyum AVM - Yalı Taksi - Çimen Otel - Makro Market - Ticaret Odası Karşısı - Kale Market - Grand Zaman Otel - Otogar

Havaş servislerinin ücreti tek kişi için 25 liradır.

Araç kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Gazipaşa Havalimanı'nda bulunan Garenta, Rent Go veya Aytucar firmalarından aracınızı kiralayabilirsiniz.

Havalimanı transfer alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Ece Transfer, My Transfer Alanya veya Okey Transfer size yardımcı olabilir.

Antalya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Antalya gezinizde toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle her seferinde yeni bir bilet almak yerine Antalyakart alarak tasarruf edebilirsiniz. Kişiye özel olmayan anonim tam kartlar bakiye dolum cihazlarından alınabilir. Ayrıca bakiye dolumu yapan herhangi bir satış noktasından da tam Antalyakart alabilirsiniz.

Antalya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz