1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Antalya Uçak Bileti

Antalya Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
 1. Kaleiçi
 2. Düden Şelalesi
 3. Manavgat Şelalesi
 4. Phaselis Antik Kenti
 5. Aspendos Antik Tiyatro
 6. Konyaaltı Plajı
 7. Köprülü Kanyon
 8. Karain Mağarası
 9. Antalya Müzesi

1. Kaleiçi

Kaleiçi, Antalya’nın tarihi ve zengin içeriği bulunan yerlerinin başında gelmektedir. Kaleiçi, Muratpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Osmanlı zamanından kalma birçok ev Kaleiçi’nde bulunmaktadır ve denize açılan sokakları ile sizi şaşırtacak bir yerdir. Kaleiçi’ni gezerken Hadrian Kapısı, Yivli Minare ve Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.


Kaleiçi

2. Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, Antalya şehrinin doğal güzelliklerinin başında gelmektedir. Büyük İskender’in buradan geçerken atına su içirdiği rivayeti bölgede anlatıldığından İskender Şelalesi adıyla da anılmaktadır. Düden Şelalesi, Antalya şehir merkezine 10 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Düden Şelalesi

3. Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Antalya şehrinin ünlü doğa harikalarından biridir. Şehir merkezine 80 kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat Şelalesi’nin yüksekliği azdır fakat geniş bir alandan dökülmektedir. Antalya şehri ziyaretinizde, doğayla iç içe ve huzurlu zaman geçirmenizi sağlayacak olan Manavgat Şelalesi’ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Manavgat Şelalesi

4. Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Rodoslular tarafından MÖ 7. Yüzyılda kurulmuş olan Phaselis Antik Kenti, bir Roma şehridir. Aynı zamanda tarihte, Likya’nın önemli liman kentlerinden biri olmuştur. Antalya ziyaretinizde bu şehrin önemli antik kentlerinden biri olan Phaselis Antik Kenti’ni gezmenizi öneririz.

Phaselis Antik Kenti

5. Aspendos Antik Tiyatro

Aspendos Antik Tiyatro, Antalya’nın Serik ilçesinin Belkıs Köyü’nde yer almaktadır. Romalılar tarafından inşa edilmiş olan Aspendos Tiyatrosu’nun geçmişi MS 2.yüzyıla kadar dayanmaktadır. Birçok kültürel etkinliğin de gerçekleştiği yerdir.

Aspendos Antik Tiyatro

6. Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, 4,5 kilometrelik sahil alanını kapsamaktadır. Antalya şehrinde denize girebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Mavi Bayrak ödülü almış bir plajdır.

Konyaaltı Plajı

7. Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon, Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunmaktadır. Su sporları ile ünlenmiş olan Köprülü Kanyon aynı zamanda doğa yürüyüşleri de yapabileceğiniz bir yerdir. Köprülü Kanyon bölgesinde yürüyüş yaparsanız birçok tarihsel kalıntılara da rastlayabilirsiniz.

Köprülü Kanyon

8. Karain Mağarası

Karain Mağarası, Türkiye’nin en büyük doğal mağaraları listesinde yer almaktadır. 500 bin yıllık bir mirasa ışık tutan Karain Mağarası, Antalya Merkez’de Yağca Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Karain Mağarası

9. Antalya Müzesi

Antalya Müzesi, ilk çağlardan Roma Dönemi’ne kadarki tarihi süreci ziyaretçilerine tanıtmaktadır. Antalya Müzesi’nin önemli özelliği ise 1988 yılında Avrupa Konseyi Yılın Müzesi ödülüne layık görülmüş olmasıdır. Antalya Müzesi, Konyaaltı Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Antalya Müzesi

Antalya hakkında daha fazla şey keşfet!

Antalya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Antalya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Antalya Ne Yenir?

Antalya Ne Yenir?

Antalya şehri zengin bir mutfağa sahiptir. Ot ağırlıklı olan Girit yemekleri şehirde meşhurdur. Antalya şehri gezinizde tadabileceğiniz yöresel lezzetler ise şunlardır:

zeynepece
28 Ocak 2021 Perşembe
Antalya Uçak Bileti