1. Anasayfa
  2. Alanya Uçak Bileti

Alanya Uçak Bileti

Alanya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Alanya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Alanya'ya otobüsle veya şahsi aracınızla kara yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Fakat bu yolculuk uzun süreceğinden daha hızlı bir seçenek olan hava yollarını kullanmanızı öneriyoruz. Alanya'ya en konforlu ve hızlı şekilde ulaşmak için hava yollarını tercih edebilirsiniz. İstanbul Alanya arası uçakla yalnızca 1 - 1.5 saat sürmektedir. Ankara Alanya arası ise yalnızca 1 saat sürmektedir. Biletbak ile ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilir ve Alanya'ya en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Alanya'ya sefer düzenleyen pek çok hava yolları firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları THY, Pegasus, ve Anadolujet'tir. Antalya'ya, özellikle Antalya Havalimanı'na birçok uluslararası hava yolları firması da sefer düzenlemektedir. Bunlardan bazıları ise Amsterdam Airlines, Germanwings ve Sky Airlines şeklindedir.

Alanya'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Alanya'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Alanya Hakkında
  3. Alanya Ne Yenir?
  4. Alanya Nerede Yenir
  5. Alanya Gezilecek Yerler
  6. Alanya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Alanya'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Alanya Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Alanya Otel Tavsiye

Alanya'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Alanya'ya iki farklı havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu havalimanları Antalya havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı'dır. Özellikle Antalya Havalimanı'na sefer düzenleyen yerli ve yabancı pek çok hava yolları firması bulunmaktadır. Bu firmalardan size en uygun olanı seçerek Alanya gezinize başlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı

Antalya'nın 2012 yılına kadar tek havalimanı olan Antalya Havalimanı, özellikle yaz aylarında turizm sezonunun da açılmasıyla oldukça yoğun şekilde hizmet vermektedir. Uluslararası havalimanı statüsünde bulunan Antalya Havalimanı, Türkiye'nin en aktif ikinci havalimanı olma özelliğini de taşımaktadır. Avrupa'daysa en işlek 14. havalimanı olarak faaliyet göstermektedir.

Muratpaşa'da yer alan havalimanı ve Alanya'nın arası yaklaşık 120 kilometredir. Buradan şehir merkezinin dışındaki Alanya'ya gitmek için şu yolları izleyebilirsiniz:

Otobüs kullanarak Alanya'ya gidebilirsiniz. Antalya ve Alanya arasında hizmet veren toplu taşıma otobüsü bulunmamaktadır, bu sebeple otogara giderek buradan Alanya otobüsüne binmeniz gerekmektedir. Otogara ulaşmak içinse toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Havalimanından 600 numaralı otobüse binerek otogara ulaşabilirsiniz.

Havalimanı servis/transfer firmaları ile anlaşarak daha rahat bir şekilde Alanya'ya ulaşabilirsiniz. Gezinizden önce bir servis firması ile iletişime geçerek sizi havalimanında beklemelerini sağlayabilirsiniz. Bu firmalar arasında 724Transfer, Kaya VIP Travel, Bizim Transfer sayılabilir.

Taksi kullanmayı düşünebilirsiniz. Fakat havalimanı ve Alanya arasındaki mesafenin oldukça fazla olması ücretin de yüksek olmasına sebep olacaktır. 125 kilometrelik bu yolculuk için 90 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Gazipaşa Havalimanı

Gazipaşa ilçesinde yer alan Gazipaşa Havalimanı, Alanya'ya sadece 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 2010'da hizmete açılan bu havalimanından Alanya'ya daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanarak Alanya'ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Buradan bineceğiniz taksiler Gazipaşa Havalimanı Taksiciler Kooperatifi bünyesinde hizmet vermektedir. Önceden belirlenmiş tarifelere göre havalimanından Alanya'ya yapılacak bir yolculuk 250 lira tutmaktadır.

Havaş kullanarak Alanya şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanı transfer hizmetleri kullanarak otelinize ulaşabilirsiniz. Pek çok havalimanı transfer firması, Gazipaşa Havalimanı'nda hizmet vermektedir. Ece Transfer, Okey Transfer veya My Transfer Alanya ile iletişime geçebilirsiniz.

Alanya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Alanya, geniş bir alan üzerine yayıldığından gezmek istediğiniz her yeri gezebilmek için şahsi aracınızın olması size kolaylık sağlayacaktır. Toplu taşıma size vakit kaybettirebilirken, taksi kullanmak bütçenizi zorlayabilir. Bu durumda Alanya'da araç kiralamak pek çok gezginin tercihi olmaktadır.

Alanya'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz