1. Anasayfa
  2. San Diego Uçak Bileti

San Diego Uçak Bileti

San Diego Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında San Diego Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden maalesef San Diego’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bunun yerine aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Aktarma süreleri hariç uçuşlar toplamda 14 saattir. Ancak bahsettiğimiz uçuş süresi sadece havada geçen zamandır. En çok sefer düzenlenen iller İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Ankara’dır. Bu rotada en çok sefer düzenleyen havayolu firmaları ise American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Alaska Airlines ve Lufthansa’dır. Eğer biletinizi bir ay kadar öncesinden alacak olursanız daha ucuza uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda web sitemiz üzerinden online olarak oldukça ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. San Diego’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. San Diego Hakkında
  3. San Diego Ne Yenir?
  4. San Diego Nerede Yenir
  5. San Diego Gezilecek Yerler
  6. San Diego Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. San Diego’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. San Diego'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. San Diego Otel Tavsiye

San Diego'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

San Diego’da Lindberg Fld Havalimanı (şimdiki adıyla San Diego Havalimanı), Mc Clellan Palomar Havalimanı, Montgomery Havalimanı, North Island Nas Havalimanı ve Brown Field Havalimanı adında 5 tane havaalanı mevcuttur.

San Diego Havalimanı

Önceki bilinen adı Lindberg Fld Havalimanı olan güncel adıyla San Diego Havalimanı, San Diego şehir merkezine yaklaşık 5-6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. San Diego Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak bu kısa yolu konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. N Harbor Dr yolu ya da N Harbor Dr ve Fourth Ave yolları üzerinden hızlıca şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralamak için havalimanındaki araç kiralama ofislerine uğrayarak istediğiniz aracı hızlıca kiralayabilirsiniz. 

Taksiyle gitmeye karar verirseniz de gayet makul bir ücret ödeyerek şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Taksi çevirmek için havalimanının hemen dışındaki taksi durağını kullanabilirsiniz. 

Otobüs ile gitmek isterseniz durum biraz karmaşık bir hal alıyor. Öncelikle havayolu terminalinden shuttle servisler ile yaklaşık 6 dolara otobüsün kalktığı yere kadar gitmeniz gerekiyor. Palm Street’de indikten sonra Middletown Station’a kadar yürümeniz gerekiyor. Sycuan Green Line adındaki tramvay’ı kullanarak 12 durak sonrasında SDSU Transit Center’a geleceksiniz. Bu duraktan da 215 numaralı otobüse binerek 14 durak sonrasında şehir merkezine ulaşmış olacaksınız. Ancak dediğimiz gibi bu seçenek birazcık çetrefilli, bu kadar çileye girmeden taksiyle ya da kiraladığınız araç ile hatta eğer kaldığınız otelin servisi var ise onunla daha kolay şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Mc Clellan Palomar Havalimanı

Şehirden biraz uzakta olan bu havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 57-58 kilometre uzaklıkta yer alır. San Diego şehir merkezine uzak olduğundan da bu havalimanı daha az tercih edilmektedir. Mc Clellan Palomar Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak hem konforlu bir yolculuk yaparsınız hem de kiraladığınız araç ile şehri gezme imkanınız da olur. Araç kiralama ofislerinden ya da online araç kiralama sitelerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. I-5 S yolu üzerinden yaklaşık 34-40 dakikaya San Diego şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksiyle gitmeniz pek tavsiye edilmese de eğer taksiyle gitmek isterseniz oldukça fazla bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Çünkü havalimanı şehir merkezine oldukça uzak bir yerdedir.

Otobüs seçeneği burada biraz daha ön plana çıkan bir ulaşım yöntemi olmakta. Tek sorun otobüs durağının yaklaşık 1.5 kilometre uzakta yer alıyor olmasıdır. Bu kısa yolu ister yürüyerek isterseniz de taksiyle gidebilirsiniz. El Camino Real & Gateway’e geldiğinizde 309 numaralı otobüse binerek yaklaşık 25 durak sonrasında Encinitas istasyonuna gelirsiniz. Bu istasyondan da Coaster’a binerek şehir merkezine yaklaşık 90 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

Montgomery Havalimanı

Montgomery Havalimanı, şehirden 14 kilometre uzakta yer almaktadır. Bu havalimanından şehir merkezine ulaşım konusu Mc Clellan Palomar’a göre daha kolaydır. Montgomery Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralamayı düşünüyorsanız CA-163 S yolu üzerinden hızlıca şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Taksiyle gidecekseniz de havalimanı çevresindeki taksi duraklarına giderek taksi çevirebilirsiniz. Ancak toplu taşımaya göre taksi ücretinin pahalı tutacağını şimdiden söyleyelim.

Otobüs kullanacaksanız da 120 numaralı otobüs direkt şehir merkezine gitmektedir. Yolculuğunuz 1 saat 15 dakika gibi bir sürede son bulacaktır. Otobüs ücretinin diğer ulaşım yollarına göre oldukça ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

North Island Nas Havalimanı 

Bu havalimanından şehir merkezine toplam uzaklık 12 kilometre civarındadır. Ayrıca bu havalimanından şehir merkezine giden toplu taşıma araçları maalesef yoktur. North Island Nas Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralamayı düşünecek olursanız online hizmetlerden faydalanabilir ya da araç kiralama ofislerine uğrayarak bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz. CA - 75 ve I - 5 yollarından geçerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Taksiyle gitmek isterseniz de havalimanı etrafından taksi çevirebilirsiniz. Taksiciyle önceden pazarlık yaparsanız daha uygun bir fiyata şehir merkezine varabilirsiniz.

Brown Field Havalimanı

Şehre birazcık uzak bir konumda olan bu havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 32 kilometre kadar uzaktadır. Bu havalimanı San Diego’yaa ulaşımda daha az kullanılmaktadır. Brown Field Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayacaksanız I-5 N yolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak için ise havalimanı çevresindeki araç kiralama ofislerine gidebilirsiniz.

Taksiyle ulaşım birazcık pahalıya patlayacağından pek tercih edilmez ancak eğer taksiyle gidecekseniz de oldukça fazla bir parayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Taksiye ise havalimanı çevresindeki duraklardan binebilirsiniz.

Otobüs konusuna gelecek olursak, havaalanı yakınındaki otobüs durağına giderek 905 numaralı otobüs ile Iris Avenue Transit Center’a gidip buradan da UC San Diego Blue Line’a bindiğinizde 12 durak sonunda şehir merkezine ulaşmış olacaksınız.

San Diego'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehir içerisinde taksi hizmeti her yerde bulunmayabilir Ancak merak etmeyin, havaalanı, restoran, gece kulüpleri gibi yerlerde taksi durakları bulunmaktadır. Uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti bulabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz