1. Anasayfa
 2. San Diego Uçak Bileti

San Diego Uçak Bileti

San Diego Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında San Diego Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Türkiye üzerinden maalesef San Diego’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bunun yerine aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Aktarma süreleri hariç uçuşlar toplamda 14 saattir. Ancak bahsettiğimiz uçuş süresi sadece havada geçen zamandır. En çok sefer düzenlenen iller İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Ankara’dır. Bu rotada en çok sefer düzenleyen havayolu firmaları ise American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Alaska Airlines ve Lufthansa’dır. Eğer biletinizi bir ay kadar öncesinden alacak olursanız daha ucuza uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda web sitemiz üzerinden online olarak oldukça ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. San Diego’ya Nasıl Gidilir?
 2. San Diego'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. San Diego’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. San Diego Hakkında
 5. San Diego Ne Yenir?
 6. San Diego Nerede Yenir
 7. San Diego Gezilecek Yerler
 8. San Diego Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. San Diego’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. San Diego'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. San Diego'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. San Diego Otel Tavsiye

San Diego'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

San Diego’da Lindberg Fld Havalimanı (şimdiki adıyla San Diego Havalimanı), Mc Clellan Palomar Havalimanı, Montgomery Havalimanı, North Island Nas Havalimanı ve Brown Field Havalimanı adında 5 tane havaalanı mevcuttur.

San Diego Havalimanı

Önceki bilinen adı Lindberg Fld Havalimanı olan güncel adıyla San Diego Havalimanı, San Diego şehir merkezine yaklaşık 5-6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. San Diego Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak bu kısa yolu konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. N Harbor Dr yolu ya da N Harbor Dr ve Fourth Ave yolları üzerinden hızlıca şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralamak için havalimanındaki araç kiralama ofislerine uğrayarak istediğiniz aracı hızlıca kiralayabilirsiniz. 

Taksiyle gitmeye karar verirseniz de gayet makul bir ücret ödeyerek şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Taksi çevirmek için havalimanının hemen dışındaki taksi durağını kullanabilirsiniz. 

Otobüs ile gitmek isterseniz durum biraz karmaşık bir hal alıyor. Öncelikle havayolu terminalinden shuttle servisler ile yaklaşık 6 dolara otobüsün kalktığı yere kadar gitmeniz gerekiyor. Palm Street’de indikten sonra Middletown Station’a kadar yürümeniz gerekiyor. Sycuan Green Line adındaki tramvay’ı kullanarak 12 durak sonrasında SDSU Transit Center’a geleceksiniz. Bu duraktan da 215 numaralı otobüse binerek 14 durak sonrasında şehir merkezine ulaşmış olacaksınız. Ancak dediğimiz gibi bu seçenek birazcık çetrefilli, bu kadar çileye girmeden taksiyle ya da kiraladığınız araç ile hatta eğer kaldığınız otelin servisi var ise onunla daha kolay şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Mc Clellan Palomar Havalimanı

Şehirden biraz uzakta olan bu havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 57-58 kilometre uzaklıkta yer alır. San Diego şehir merkezine uzak olduğundan da bu havalimanı daha az tercih edilmektedir. Mc Clellan Palomar Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak hem konforlu bir yolculuk yaparsınız hem de kiraladığınız araç ile şehri gezme imkanınız da olur. Araç kiralama ofislerinden ya da online araç kiralama sitelerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. I-5 S yolu üzerinden yaklaşık 34-40 dakikaya San Diego şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksiyle gitmeniz pek tavsiye edilmese de eğer taksiyle gitmek isterseniz oldukça fazla bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Çünkü havalimanı şehir merkezine oldukça uzak bir yerdedir.

Otobüs seçeneği burada biraz daha ön plana çıkan bir ulaşım yöntemi olmakta. Tek sorun otobüs durağının yaklaşık 1.5 kilometre uzakta yer alıyor olmasıdır. Bu kısa yolu ister yürüyerek isterseniz de taksiyle gidebilirsiniz. El Camino Real & Gateway’e geldiğinizde 309 numaralı otobüse binerek yaklaşık 25 durak sonrasında Encinitas istasyonuna gelirsiniz. Bu istasyondan da Coaster’a binerek şehir merkezine yaklaşık 90 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

Montgomery Havalimanı

Montgomery Havalimanı, şehirden 14 kilometre uzakta yer almaktadır. Bu havalimanından şehir merkezine ulaşım konusu Mc Clellan Palomar’a göre daha kolaydır. Montgomery Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralamayı düşünüyorsanız CA-163 S yolu üzerinden hızlıca şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Taksiyle gidecekseniz de havalimanı çevresindeki taksi duraklarına giderek taksi çevirebilirsiniz. Ancak toplu taşımaya göre taksi ücretinin pahalı tutacağını şimdiden söyleyelim.

Otobüs kullanacaksanız da 120 numaralı otobüs direkt şehir merkezine gitmektedir. Yolculuğunuz 1 saat 15 dakika gibi bir sürede son bulacaktır. Otobüs ücretinin diğer ulaşım yollarına göre oldukça ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

North Island Nas Havalimanı 

Bu havalimanından şehir merkezine toplam uzaklık 12 kilometre civarındadır. Ayrıca bu havalimanından şehir merkezine giden toplu taşıma araçları maalesef yoktur. North Island Nas Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralamayı düşünecek olursanız online hizmetlerden faydalanabilir ya da araç kiralama ofislerine uğrayarak bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz. CA - 75 ve I - 5 yollarından geçerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Taksiyle gitmek isterseniz de havalimanı etrafından taksi çevirebilirsiniz. Taksiciyle önceden pazarlık yaparsanız daha uygun bir fiyata şehir merkezine varabilirsiniz.

Brown Field Havalimanı

Şehre birazcık uzak bir konumda olan bu havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 32 kilometre kadar uzaktadır. Bu havalimanı San Diego’yaa ulaşımda daha az kullanılmaktadır. Brown Field Havalimanı’ndan San Diego şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayacaksanız I-5 N yolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak için ise havalimanı çevresindeki araç kiralama ofislerine gidebilirsiniz.

Taksiyle ulaşım birazcık pahalıya patlayacağından pek tercih edilmez ancak eğer taksiyle gidecekseniz de oldukça fazla bir parayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Taksiye ise havalimanı çevresindeki duraklardan binebilirsiniz.

Otobüs konusuna gelecek olursak, havaalanı yakınındaki otobüs durağına giderek 905 numaralı otobüs ile Iris Avenue Transit Center’a gidip buradan da UC San Diego Blue Line’a bindiğinizde 12 durak sonunda şehir merkezine ulaşmış olacaksınız.

San Diego’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

San Diego’da iklim genel anlamda ılıman ve hafif nemli bir yapıya sahiptir. Yağışlar çok görülmese de ara ara görülmesi de mümkündür. Ancak şehre kar neredeyse hiç yağmamaktadır. Yazları nemin de azlığı dolayısıyla bunaltıcı sıcaklar görülmez. Kışları da dondurucu soğukların görülmediği kentte, en çok yağışın olduğu aylar Aralık - Mart aylarıdır. Eğer San Diego’yu ziyaret etmek istiyorsanız ve ıslanmaktan hoşlanmıyorsanız aralık - mart dönemi harici istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Bizlerin tavsiyesi bahar sonu gibi gitmenizden yana olacaktır. 

San Diego uçak biletini en ucuza almayı kim istemez ki? O halde hemen sitemizi ziyaret edin ve uçak biletinizi en ucuza alın!

San Diego Hakkında

San Diego, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunur. Bir sahil şeridi şeklinde ABD ile Meksika sınırı arasında konumlanmıştır. 2017 yılında yapılan nüfus sayımına göre şehrin nüfusu 1.5 milyona yaklaşmıştır. Bu haliyle Kaliforniya eyaletinin nüfus bakımından 2. en büyük şehri konumundadır. Şehrin iklimi de uygun olması, bunun yanında uzun plajlara da sahip olması kenti turizm konusunda ilgi çekici ve önde gelen tatil merkezlerinden biri haline getirmektedir. Ayrıca denizcilik konusunda da oldukça gelişmiş olan bu şehirde ABD’nin Pasifik Filosunun komuta merkezi burada yer almaktadır. 

San Diego, Türkiye’nin saatine göre 10 saat ileridir. Yani Türkiye’de saat 07.00 ise San Diego’da 17.00 olacaktır. San Diego kenti Resmi dil olarak ABD İngilizcesini kullanmaktadır. Şehirde kullanılan para birimi de ABD Dolarıdır. Şehirde hayat genel anlamda ucuz diyebiliriz ancak dolar kurunun yüksekliği nedeniyle birazcık pahalı durabilir. 

San Diego’ya gitmek istiyorsunuz ancak biletlerin pahalı olması nedeniyle seyahatinizi erteleyip duruyor musunuz? Siz de sitemiz üzerinden online uçak biletinizi 60-70 gün önceden alarak uçak biletinizi ucuza getirebilirsiniz.

San Diego Ne Yenir?

San Diego’da yemek yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunmaktadır. Bir o kadar da fazla yiyecek çeşidinin olduğu bu şehirde insan ne yiyeceğini şaşırabiliyor. Sizler için en çok beğenilen yiyeceklerden bir liste oluşturduk.

Pancake

Pancake

Pancake lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı aperitifidir. Ülke genelinde sevilen pancake’i sizlerin de seveceğini düşünüyoruz. Özellikle kremalı veya çikolatalı olanları özellikle tavsiyelerimizdir.

Fish Taco

Fish Taco

Fish Taco denen ve dürüme benzeyen bu yemek ABD’de oldukça sevilen bir yemek olmuş. Balıkla yapılan bu taco çeşidi de San Diego kentinde en çok tercih edilen yemeklerden.

Hamburger

Hamburger

Hamburger, ABD deyince elbette tüm kentlerinde var olan bir lezzettir. San Diego da bundan nasibi almış. Şehirde hamburger yiyebileceğiniz birçok yer var.

Tekila

Tekila

Tekila özellikle Meksika’ya özgü bir içecek olsa da San Diego’da da mevcut olan bir içki türü. Ancak birazcık sert bir içki türü olduğundan ilk kez içeceklerin ve sabah uyandıklarında akşamı hatırlamak istemeyenlerin birazcık dikkatli olmasında fayda var.

San Diego’da ne yiyeceğinize karar verdiniz mi? O halde hemen online uçak biletinizi de alın. En kolay şekilde uçak biletimi nasıl alırım diye soranlar için sitemizi tavsiye ediyoruz.

San Diego Nerede Yenir

San Diego’da nerede yemek yenir sorunuza verebileceğimiz cevaplar ise şu şekilde:

1. CUCINA urbana (temporarily) at CAMP CUCINA

CUCINA urbana (temporarily) at CAMP CUCINA

CUCINA urbana (temporarily) at CAMP CUCINA, genellikle havalimanı yolcularını ağırlayan popüler bir restorandır. San Diego Havalimanı’na oldukça yakın olan bu restoran, İtalyan mutfağına özgü yemekleri ziyaretçilerine sunmaktadır. Havalimanına indiğinizde karnınız çok aç olursa bu restoranı ziyaret edip İtalyan yemeklerinin lezzetine varabilirsiniz.

2. The Fish Market - San Diego

The Fish Market - San Diego

The Fish Market - San Diego, San Diego Nehri’nin hemen kıyısında yer alan görkemli bir restorandır. Nehre sıfır olan bu restoran deniz mahsulleri konusunda önerebileceğimiz ilk restorandır. Özellikle akşam yemeği için burayı tercih ederseniz ihtişamlı bir manzaranın sizleri beklediğini söyleyebiliriz.

3. Top of the Market - San Diego

Top of the Market - San Diego

Top of the Market - San Diego ise sunumlarıyla gündeme gelen bir gurme restoranıdır. San Diego’nun en ünlü şeflerinin elinden yemekleri burada yiyebilirsiniz. Ancak burada yemeklerin oldukça pahalı olduğunu belirtmeliyiz.

San Diego Gezilecek Yerler

San Diego uçak biletim hazır ama henüz San Diego gezi listemi oluşturmadım diyenler için bir sürprizimiz var! Biz sizin için bir gezi listesi hazırladık:

Balboa Park

Balboa Park

Balboa Park’ı birçok filmin çekildiği bir parktır. Hafta sonu gezintileri için de ideal bir parktır. Tüm dünya tarafından bilinen San Diego Hayvanat Bahçesi’ni de bünyesinde barındıran bu parkın ziyaretçisi neredeyse hiç eksik olmaz. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları ve dinlenme alanlarıyla ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler için imkan tanıyan bu parka salı günleri giriş ücretsizdir.

San Diego Zoo

San Diego Zoo

San Diego Zoo, dünyaca ünlenmiş olan bu hayvanat bahçesi 4000’den fazla hayvan ve 800 çeşit türü ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Hayvanlar alemini görmek ve yakından tanımak isteyenler, San Diego Hayvanat Bahçesi’ni San Diego’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Wild Animal Park

Wild Animal Park

Wild Animal Park, eğer hayvanat bahçesi sizi tatmin etmediyse bir safariye çıkabileceğiniz bu parkı ziyaret etmenizi öneririz. Buraya gittiğinizde kendinizi San Diego’da değil de Afrika’daymış gibi hissedebilirsiniz.

Pacific Beach

Pacific Beach

Pacific Beach, Kaliforniya’nın en güzel sahillerindendir. İçerisinde birçok gece kulübü ve barlarıyla ziyaretçilerine güzel zamanlar vaat etmektedir. Bu sahile gittiğinizde ihtişamlı manzarasından etkileneceğinizi şimdiden söyleyebiliriz.

San Diego Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı konusunda eğlencenin tavan yaptığı şehirlerden biri olan San Diego, enfes mekanlarıyla Avrupa’da bile adından söz ettirmektedir. Meksika’ya olan yakınlığı neticesinde Meksika’nın da rüzgarıyla savrulan bu kentin gece hayatı, Latin havalarını da ihtiva etmektedir. Şehrin elit tabakasıyla beraber homojen bir karışıma ev sahipliği yapan San Diego’da “dive bar” denilen rahatlıkları ve sörfçü kültürüne dayanan bar türleri bulunmaktadır. 

San Diego’nun eğlence ve gece hayatını yakından tanımak istiyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Sitemizden hemen online uçak biletinizi alın ve bavulunuzu hazırlamaya başlayın! San Diego’ya vardığınızda gitmenizi tavsiye ettiğimiz mekanlar şuralardır:

1. FLUXX Nightclub

FLUXX Nightclub

FLUXX Nightclub, renkli ışıklandırmalarıyla ve oldukça modern gece kulübü tarzıyla dikkatleri kendine çeken bir gece kulübüdür. Özellikle San Diego’nun gençleri adeta burada toplanmıştır. Dans etmek ve sınırsız alkol almak istiyorsanız FLUXX Nightclub tam size göre.

2. OMNIA Nightclub San Diego

OMNIA Nightclub San Diego

OMNIA Nightclub San Diego, San Diego’da gerçekleşecek olan çoğu konserin yapıldığı gece kulübüdür. Bu gece kulübünde dans da müzik de eğlence de sınırsızdır. Özellikle konser günleri bu loş mekan dolup taşmaktadır.

3. 710 Beach Club

710 Beach Club

710 Beach Club, manzarası sayesinde oldukça ünlenen bir bardır. Okyanusu ayaklarınızın altına serecek olan bu barın enfes kokteyllerini manzara eşliğinde tatmalısınız. Okyanus şeridinde yürüdükten sonra bir şeyler içmek isterseniz ilk durağınız bu bar olmalı.

San Diego’da Alışveriş - Ne Alınır?

Tüm Avrupa şehirlerinde olduğu gibi San Diego’nun da bir “Downtown” u yani eski şehri vardır. Eski şehir bölgesi gece hayatı ve alışveriş bakımından oldukça aktiftir.

San Diego'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehir içerisinde taksi hizmeti her yerde bulunmayabilir Ancak merak etmeyin, havaalanı, restoran, gece kulüpleri gibi yerlerde taksi durakları bulunmaktadır. Uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti bulabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

San Diego Otel Tavsiye

San Diego’da konaklayabileceğiniz birçok otel ve apart bulunmaktadır. Konforuna göre ücretleri de farklılık gösteren bu konaklama seçenekleri arasında sizlere önerilerimiz şu şekildedir;

1. California Dreams Hostel

California Dreams Hostel

California Dreams Hostel, oldukça ucuz olması ve sahile yakın olması sebebiyle turistler tarafından bolca tercih edilen bir oteldir. Üstelik bu otel gezilecek yerlere ve şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

2. Homewood Suites by Hilton San Diego Hotel Circle

Homewood Suites by Hilton San Diego Hotel Circle

Homewood Suites by Hilton San Diego Hotel Circle, sahile yakınlığı ve otelin konforu dolayısıyla sıklıkla tercih edilen bir oteldir. Birazcık pahalı bir otel olmasına rağmen ziyaretçiler tarafında çok sevilen bir oteldir. Üstelik havaalanına 10 dakikalık mesafede yer almaktadır.

3. Howard Johnson by Wyndham San Diego State

Howard Johnson by Wyndham San Diego State

Howard Johnson by Wyndham San Diego State, iki yıldızlı bir oteldir. Bu otel, düşük bütçeli gezginlere hitap eden cinsten. Konaklamaya dair hiçbir eksiği olmayan otel, etrafında gezilecek birçok yeri olması nedeniyle ziyaretçileri tarafından ilgi görmektedir.

Valencia