1. Anasayfa
  2. Mardin Uçak Bileti

Mardin Uçak Bileti

Mardin Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Mardin Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Mardin'e kara yolları veya uçakla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kara yolları ile Mardin'e gelmek bulunduğunuz şehre göre zorlayıcı olabileceğinden en iyi ve en hızlı seçenek hava yollarını kullanmaktır. İstanbul Mardin arası uçakla sadece 2 saat sürerken, Ankara Mardin arası bir buçuk saat sürmektedir. Bazı uçuşlar aktarma yapabileceğinden toplam uçuş süresi üç saati bulabilir.

Mardin'e THY, Pegasus veya Anadolu Jet gibi hava yolları firmalarını kullanarak uçabilirsiniz. Biletbak, dilediğiniz hava yolları firması ile uçuşunuzu en hesaplı fiyata gerçekleştirmeniz için size yardım eder. Aynı zamanda taksitli uçak bileti imkanı ile Mardin gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Mardin'e Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Mardin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Mardin Hakkında
  3. Mardin Ne Yenir?
  4. Mardin Nerede Yenir
  5. Mardin Gezilecek Yerler
  6. Mardin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Mardin'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Mardin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Mardin Otel Tavsiye

Mardin'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Mardin'de bir adet havalimanı bulunmaktadır. Bu nedenle Mardin Havalimanı'nın özellikle yaz aylarında, turistlerin yoğun geldiği dönemlerde oldukça kalabalık olduğunu fark edebilirsiniz. Mardin'e uzun süredir hizmet veren bu havalimanı hakkındaki detayları sizler için bir araya getirdik.

Mardin Havalimanı

Mardin Havalimanı, şehre 1999 yılından beri hizmet veren tek havalimanıdır. Kızıltepe'de, Turgut Özal Mahallesi'nde yer alır. Mardin merkezine olan uzaklığı ise 20 kilometredir.

Taksi seçeneği ile Mardin Havalimanı'ndan otelinize veya şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanında bekleyen ve durağa sahip olan taksiler olduğu gibi, dışarıdan taksi çağırmanız da mümkündür. Taksi ile Mardin merkezine yaklaşık 27 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 42 lira tutacaktır.

Minibüs kullanarak merkeze gidebilirsiniz. Mardin Havalimanı'nda Mardin - Havalimanı ve Kızıltepe - Havalimanı güzergahındaki minibüsler geçmektedir.

HAVAŞ kullanarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. HAVAŞ, toplu taşımaya göre daha hızlı bir seçenek olmasıyla öne çıkmaktadır. HAVAŞ servisleri ile merkeze yapılacak bir yolculuk ortalama 40-50 dakika sürecektir.

Mardin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Mardin'in özellikle yaz aylarında çok fazla turist aldığını unutmayın. Mardin otellerinde yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz zamanda Mardin'e gidemeyebilirsiniz.

Mardin'e geziye geldiğinizde tarihi ile büyüleyen bu şehri gezebildiğiniz kadar gezmelisiniz. Bu sebeple toplu taşıma yerine araç kiralama gibi hizmetlere yönelmeniz daha iyi olabilir. Bununla beraber Eski Mardin'e geldiğinizde sokakların yapısı gereği araç kullanmanız imkansız olacağından aracınızı sadece buraya ulaşmak için kullanabilirsiniz. Dilerseniz araç kiralama yerine taksi tutma seçeneği de düşünebilir ve gezinizi taksi ile tamamlayabilirsiniz.

Mardin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz