1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Mardin Uçak Bileti

Mardin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

28 Ocak 2021 19:35
 1. Abbara Türkü Bar
 2. Club & Disco 7/47
 3. Pause Cafe
 4. Sinek Cafe
 5. Mezopotamya Otantik Cafe
 6. Pasha Cafe & Bar
 7. Antik Sur Restaurant
 8. İzla Art
 9. Shmayaa Butik Otel-Bar
 10. Ayvan Cafe Restaurant

1. Abbara Türkü Bar

Mardin'de gece hayatı denilince akıllara genellikle türkü barlar gibi daha geleneksel mekanlar gelmektedir. Abbara Türkü Bar, Mardin'de tercih edebileceğiniz en iyi türkü barlar arasında yer almaktadır. Atmosferiyle de sizi kendisine çekecek olan Abbara Türkü Bar, Mardin'in geleneklerinden gelen ezgileri dinleyebileceğiniz yegane mekanlardan. Özellikle harika bir Mardin manzarası eşliğinde eğlenmek istiyorsanız burası tam size göre.

Abbara Türkü Bar

2. Club & Disco 7/47

Club & Disco 7/47, Mardin'de batılı tarzda hizmet veren gece kulüpleri arasında yer alıyor. Burada pek çok ünlü sanatçının sahne aldığını görebilirsiniz. Çoğunlukla genç kesim tarafından tercih edilen Club & Disco 7/47'de alkollü ve alkolsüz içecek servisi bulunmaktadır. Dıştan geleneksel Mardin mimarisine uygun görünen kulüp, iç mekanında da bu gelenekselliği bozmayarak hoş bir görüntü elde etmiş.

Club & Disco 7/47

3. Pause Cafe

Mardin'de caz müzik dinleyebileceğiniz bir mekan arıyorsanız Pause Cafe'yi size rahatlıkla önerebiliriz. Mardin'in genç kesimi tarafından oldukça fazla sevilen bu kafede yine geleneksel mimari korunmuş gibi görünüyor. Yine de kafenin terasında kullanılan rengarenk şemsiyeler ve masa sandalyeler Pause Cafe'ye genç ve dinamik bir görüntü katıyor. 1. Cadde'de yer alan bu kafeyi gece eğlenceleriniz için tercih edebilirsiniz.

Pause Cafe

4. Sinek Cafe

Daha önce Mardin'in kafeleri arasında saydığımız Sinek Cafe, gece hayatına katılmak için de ideal bir mekan olarak göze çarpıyor. Burayı diğer alternatiflerden ayıran özelliği ise Mardin'de vejetaryen bir menüye sahip olan ilk kafe olması. Sinek Cafe'de hafta sonları canlı müzik dinleyerek eğlenebilir, hafta içlerinde burada düzenlenen keman ve şiir dinletisi gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

Sinek Cafe

5. Mezopotamya Otantik Cafe

Geceleri geç saatlerde değil de, daha çok akşam vakitlerinde eğlenmek için bir mekan arıyorsanız Mezopotamya Otantik Cafe'yi size önerebiliriz. Sadece alkolsüz içkilere yer verilen bu kafede Mardin'e ait geleneksel bütün içecekleri bulabilirsiniz. Ayrıca kafenin çok güzel bir manzarası da bulunuyor.

Konum olarak Ulu Camii'ye yakın bulunan Mezopotamya Otantik Cafe, genellikle aileler tarafından tercih ediliyor.

Mezopotamya Otantik Cafe

6. Pasha Cafe & Bar

Mardin'de bir barda arkadaşlarınız ile vakit geçirmek isterseniz Pasha Cafe & Bar'ı önerebiliriz. Canlı müzik aktiviteleri yapılan Pasha Cafe & Bar'da günü kapatabilir, Mardin'in güzelliklerini gezerek gördüğünüz bir günün sonunda kendinizi canlı müziğin ritmine bırakabilirsiniz. Pasha Cafe & Bar, 1. Cadde, Cumhuriyet Meydanı'nda yer alıyor. Merkezi bir konumda olmasıyla ulaşımı kolaylaşan bu mekan gençler tarafından oldukça seviliyor.

Pasha Cafe & Bar

7. Antik Sur Restaurant

Antik Sur Restaurant, Mardin seyahati sırasında sıra gecesine katılmak isteyenler için en iyi tercih olacaktır. Mardin'in antik atmosferinin korunduğu bu restoranda haftada iki gün, Cuma ve Cumartesi olmak üzere sıra gecesi düzenlenmektedir. Aynı zamanda Mardin'in en iyi restoranları arasında yer alan Antik Sur Restaurant'ın güzel menülerinden de deneyebilir ve eşsiz lezzetine tanık olabilirsiniz.

Antik Sur Restaurant

8. İzla Art

İzla Art, özellikle Süryani şarabı içmek için gidebileceğiniz bir mekan. Eski Mardin bölgesinde yer alan İzla Art, çoğu zaman oldukça kalabalık olmaktadır. Gelenlerin oturmak için sıra beklediği İzla Art'ı ziyaret etmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece İzla Art'ın mükemmel Süryani şarabından keyifle yudumlayabilir ve Mardin'in güzelliklerine bir kez daha hayran olabilirsiniz.

İzla Art

9. Shmayaa Butik Otel-Bar

Shmayaa Butik Otel-Bar, Mardin Midyat'ta hizmet veren bir vardır. Midyat'ta Cumhuriyet 5. Cadde üzerinde yer alan Shmayaa Butik Otel - Bar, hem 4 yıldızlı hizmet ile konaklayabileceğiniz hem de bar bölümünde ziyaretçi olarak oturup, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz kaliteli bir mekan. Burada alkollü veya alkolsüz içecekleri deneyebilir, Mardin'in ünlü şarabını içebilirsiniz.

Shmayaa Butik Otel-Bar

10. Ayvan Cafe Restaurant

Türkü bar tarzında bir mekanda oturmak ve Mardin'in yerel türkülerini dinlemek isteyenler için Ayvan Cafe Restaurant'ın kapıları her zaman açık. Ensar Mahallesi, Nusaybin Caddesi üzerinde yer alan Ayvan Cafe Restaurant, merkezi bir konumda olmasıyla da dikkat çekiyor. Burada en güzel halk türkülerini canlı olarak dinleyebilir ve alkollü veya alkolsüz içeceğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayvan Cafe Restaurant

Mardin hakkında daha fazla şey keşfet!

Mardin Nerede Yenir

Mardin Nerede Yenir

Mardin'e gelip de yöresel yemeklerini ustalarının ellerinden yememek olmaz. Mardin'de yöresel yemekler de dahil pek çok lezzeti tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan ve kafelerden en iyilerini sizler için bir araya getirdik.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Mardin Otel Tavsiye

Mardin Otel Tavsiye

Mardin otelleri, genellikle tarihi dokusu korunmuş olan yapılardan oluşmaktadır. Bu yönüyle özellikle turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan oteller, misafirlerine otantik bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Mardin'de merkezde veya Midyat gibi turistik ilçelerde konaklayabilirsiniz. Gezinizi hangi bölgede yoğunlaştırmayı düşünüyorsanız buradan bir otel odası ayırtmanız çok daha iyi olacaktır. Aynı şekilde gezinizi biraz uzun tutacak ve birden fazla yeri gezecekseniz her otelde bir gece kalmayı da düşünebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Mardin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Mardin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Mardin'de gezinizi yapacağınız tarihi denk getirerek katılabileceğiniz veya tanık olabileceğiniz pek çok festival, özel gün veya fuar bulunuyor. Mardin'e yapacağınız seyahati istediğiniz fuarlara ve festivallere denk getirerek dolu dolu bir Mardin turu yapabilir ve yerel halkın yaşayış tarzını, geleneklerini ve kültürünü daha iyi anlama şansı elde edebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Mardin Gezilecek Yerler

Mardin Gezilecek Yerler

Ülkemizin kültürel ve tarihsel açıdan en zengin şehirlerinden olan Mardin, gezilecek ve görülecek pek çok mekana sahip. Özellikle tarihi yapısı ile dikkat çeken Mardin'de geçmişten bugüne burada yaşamış medeniyetlerin izlerini görmek mümkün. Mardin'in tamamının koruma altında olduğu ve sit alanı olarak ilan edildiği düşünülürse buradaki tarihi birikimin boyutu daha iyi anlaşılabilir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Mardin Ne Yenir?

Mardin Ne Yenir?

Mardin, ülkemizin tarihi en zengin yerleşim bölgeleri arasında yer alıyor. Bu tarihi zenginlik, kendisini yörenin mutfağında da gösteriyor. Geniş bir mutfağa sahip olan Mardin'de et yemekleri büyük bir rol oynamaktadır. Burada size getirilecek olan her yemeğin içinde az da olsa et bulunduğunu görebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Mardin Uçak Bileti