1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Otel Tavsiye
 4. Mardin Uçak Bileti

Mardin Otel Tavsiye

04 Aralık 2021 18:20
 1. Reyhani Kasrı Hotel
 2. Maridin Otel
 3. Turabdin Hotel
 4. Merdin Butik Hotel
 5. Mardin Airport Hotel
 6. Azd House Hotel
 7. Büyük Mardin Oteli
 8. Yay Grand Otel
 9. Zinciriye Hotel
 10. Mardin Osmanlı Konağı
 11. Avesis Hotel
 12. Babussor Konağı
 13. Mardius Tarihi Konak
 14. Mesopotamia Garden Hotel
 15. Ramada Plaza by Wyndham Mardin

1. Reyhani Kasrı Hotel

Mardin merkezinde yer alan Reyhani Kasrı Hotel, Mardin'in tarihi dokusu bozulmamış, geleneksel taş evlerinde/konaklarında kalmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Otel odalarından görülebilen nefes kesici Mardin manzarası, Reyhani Kasrı Hotel'inin oldukça modern imkanlarla donanmış odaları ile birleşiyor ve unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Reyhani Kasrı Hotel

2. Maridin Otel

Havalimanına 12 km uzaklıkta yer alan Maridin Otel, merkezi konumuyla kolay ulaşım imkanı sağlayan oteller arasındadır. Standart ve king suit gibi oda çeşitleri bulunan Maridin Otel, açık ve kapalı restoranları, güler yüzlü personeli ile kaliteli hizmet vermektedir.

Maridin Otel

3. Turabdin Hotel

Toplamda 22 odası ve 50 kişilik kapasitesi ile hizmet veren Turabdin Hotel'de WI-FI hizmeti bulunuyor. Tüm odaları oldukça şık bir şekilde dizayn edilmiş olan otel, Midyat'ta Işıklar Mahallesi Manastır Caddesi'nde yer alıyor.

Turabdin Hotel

4. Merdin Butik Hotel

Mardin otelleri arasında yer alan Merdin Butik Otel, seyahatleri sırasında butik otellerde kalmayı tercih edenler için mükemmel bir alternatif. Artuklu'da yer alan Merdin Butik Hotel, 1. Cadde, Şehidiye Mahallesi üzerinde bulunuyor. Yine Mardin'in geleneksel mimarisinin korunduğu bu otelde kalmak, Mardin'in tarihine şahit olmak için iyi bir fırsat.

Merdin Butik Hotel

5. Mardin Airport Hotel

Mardin'de havalimanı yakınında bir otel arıyorsanız, havalimanının hemen yanında yer alan Mardin Airport Hotel'de kalmayı düşünebilirsiniz. Aynı zamanda bir iş merkezi olarak hizmet veren Mardin Airport Hotel, Mardin merkezine araba ile 20 dakikalık mesafededir.

Mardin Airport Hotel

6. Azd House Hotel

Yenişehir Mahallesi'nde misafirlerini ağırlayan Azd House Hotel, üç farklı oda seçeneği ile hizmet veriyor. Mardin Havalimanı'na 16 kilometre uzaklıkta bulunan Azd House Hotel, odalarının temizliği ile alternatifler arasından öne çıkıyor. Tüm odalarında kablosuz internet bulunan Azd House Hotel'i konaklamak için seçebilirsiniz.

Azd House Hotel

7. Büyük Mardin Oteli

Mardin otelleri arasında en lükslerinden biri olan Büyük Mardin Oteli, merkezde yer alıyor. Altı adet oda çeşidi bulunan Büyük Mardin Hotel'de tek kişilik odadan, aile odasına ve suit odalara kadar pek çok seçeneği bir arada bulabilirsiniz. Tüm odalarında WI-FI ve LCD televizyon gibi imkanlar bulunan Büyük Mardin Hotel sizi bekliyor.

Büyük Mardin Oteli

8. Yay Grand Otel

Diyarbakır Yolu'nun 1. kilometresi üstünde bulunan Yay Grand Hotel'de ücretsiz otopark imkanı misafirlerine sunuluyor. Bunun yanında kapalı havuz, hamam ve sauna gibi otel olanakları da bulunan Yay Grand Hotel, Mardin'de lüks hizmet veren bir başka otel olarak öne çıkıyor.

Yay Grand Otel

9. Zinciriye Hotel

Medrese, 243. Sokak'ta yer alan Zinciriye Hotel, tarihi el sanatları çarşısına oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Çarşı ile arası sadece 25 metre olan bu otel, merkezi konumuyla gezilecek diğer yerlere de kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Mardin Havalimanı'na ücretli servisi bulunan Zinciriye Hotel, tarihi Mardin Kalesi'nin eteklerine inşa edilmiştir.

Zinciriye Hotel

10. Mardin Osmanlı Konağı

Doğal taş duvarları ile Mardin'in tarihi ve kültürel birikimini yansıtan Mardin Osmanlı Konağı, modern ve nostaljik olanakların bir birleşimi olarak dikkatleri çekiyor. Sizi çok eskilere götürecek olan tarihi atmosferinin yanında kablosuz internet gibi olanaklara sahip olması, Mardin Osmanlı Konağı'nın tercih edilmesini sağlıyor.

Mardin Osmanlı Konağı

11. Avesis Hotel

Nusaybin'de bulunan Avesis Hotel, İpek Yolu Caddesi üzerinde konumlanmıştır. Otel içinde ücretsiz otopark

restoran, kahvaltı ve kablosuz internet sunulan Avesis Hotel, Mardin'in ünlü tatlıcılarından Sadık Künefe'ye de oldukça yakın bulunuyor. Üç yıldızlı bir otel olan Avesis, standart, balayı ve aile odaları ile hizmet veriyor.

Avesis Hotel

12. Babussor Konağı

Babussor Konağı,Savur Kapı Mahallesi'nde yer alan ve yine merkezi konumuyla öne çıkan bir Mardin otelidir. Konaktan havalimanına ücretli servis imkanı bulunmakla beraber Babussor Konağı'nda araç kiralama ve otopark gibi hizmetler de veriliyor. Ayrıca otel, nefes kesici bir Mardin manzarasını da ayaklarınızın altına seriyor.

Babussor Konağı

13. Mardius Tarihi Konak

Mardius Tarihi Konak, tam 700 yıllık geçmişi ile misafirlerini ağırlamakta ve geçmiş ve gelecek arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. 11 odası ile hizmet veren bu otelde, her oda farklı bir isimle adlandırılmıştır. İçi oldukça şık döşenmiş odaları ile Mardius Tarihi Konak, Mardin'de konaklayabileceğiniz en iyi yerlerden.

Mardius Tarihi Konak

14. Mesopotamia Garden Hotel

Midyat Yolu üzerinde yer alan Mesopotamia Garden Hotel, açık havuza sahip otellerden birisi. Ayrıca otelin havuzunda su kaydırağı gibi imkanlar da bulunuyor. Dört farklı oda çeşidi bulunan otelde her kişi sayısına göre oda bulmak mümkündür. Hem şehir, hem de doğa manzarası seçenekleri bulunan otelde WI-FI gibi hizmetler de verilmekte.

Mesopotamia Garden Hotel

15. Ramada Plaza by Wyndham Mardin

Mardin'in 5 yıldızlı otellerinden olan Ramada Plaza, Yalım Mahallesi, Ömerli Caddesi'nde bulunuyor. Mardin'in en kaliteli ve lüks otellerinden olan Ramada, Mardin seyahati sırasında geniş olanaklara sahip bir otelde kalmak isteyenler için iyi bir tercihtir.

Ramada Plaza by Wyndham Mardin

Daha Fazlasını Keşfet!

Mardin Nerede Yenir

Mardin Nerede Yenir

Mardin'e gelip de yöresel yemeklerini ustalarının ellerinden yememek olmaz. Mardin'de yöresel yemekler de dahil pek çok lezzeti tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Bu restoranlardan ve kafelerden en iyilerini sizler için bir araya getirdik.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Mardin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Mardin'de gezinizi yapacağınız tarihi denk getirerek katılabileceğiniz veya tanık olabileceğiniz pek çok festival, özel gün veya fuar bulunuyor. Mardin'e yapacağınız seyahati istediğiniz fuarlara ve festivallere denk getirerek dolu dolu bir Mardin turu yapabilir ve yerel halkın yaşayış tarzını, geleneklerini ve kültürünü daha iyi anlama şansı elde edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin'de Alışveriş - Ne Alınır?

Mardin'de Alışveriş - Ne Alınır?

Mardin seyahatinizden dönerken yanınızda buradan bir hatıra götürmek isteyebilirsiniz. Mardin'e geldiğinizde buranın yöresel ürünlerinden hediyelik olarak alabilir ve sevdiklerinize götürerek onların da bu büyülü atmosfere tanık olmalarını sağlayabilirsiniz.

Sabun Mardin'de alabileceğiniz hediyeliklerden birisidir. Özellikle bıttım ve menengiç sabunları, cilt üstündeki faydalı etkileri ile bilinmektedir.

Telkari, gümüş işleme sanatının en güzel örneklerinden birisi. El yapımı, oldukça zarif gümüş takılardan alabilirsiniz.

Kahve konusunda zengin bir yelpazeye sahip olan Mardin'den en kaliteli kahveleri alabilirsiniz. Mırra ve dibek kahvesi gibi kahveleri yanınızda götürebilir ve sevdiklerinizin de bu lezzetleri tatmasını sağlayabilirsiniz.,

Bakır Mardin'in tarihinde önemli bir yere sahiptir. Bakır işlemeciliği ve bakırdan yapılan ürünlerin en iyilerini Mardin'de bulabilirsiniz. El yapımı bakır tepsi, şekerlik veya ibrik gibi ürünlerden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Mardin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Mardin, pek çok yönüyle oldukça gelişmiş bir şehir olsa da burada gece hayatı fazla gelişme göstermemiştir. Mardin turistik bir bölge olmasına karşın, buraya gelen turistler Mardin'in kültürel ve tarihi yapısını görmeye gelmektedir. Bu da Mardin'de eğlence sektörünün diğer sektörlere kıyasla geride kalmasına sebep olmuştur. Yine de, Mardin'de geceleri eğlenebileceğiniz mekanlar bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin Gezilecek Yerler

Mardin Gezilecek Yerler

Ülkemizin kültürel ve tarihsel açıdan en zengin şehirlerinden olan Mardin, gezilecek ve görülecek pek çok mekana sahip. Özellikle tarihi yapısı ile dikkat çeken Mardin'de geçmişten bugüne burada yaşamış medeniyetlerin izlerini görmek mümkün. Mardin'in tamamının koruma altında olduğu ve sit alanı olarak ilan edildiği düşünülürse buradaki tarihi birikimin boyutu daha iyi anlaşılabilir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin Ne Yenir?

Mardin Ne Yenir?

Mardin, ülkemizin tarihi en zengin yerleşim bölgeleri arasında yer alıyor. Bu tarihi zenginlik, kendisini yörenin mutfağında da gösteriyor. Geniş bir mutfağa sahip olan Mardin'de et yemekleri büyük bir rol oynamaktadır. Burada size getirilecek olan her yemeğin içinde az da olsa et bulunduğunu görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Mardin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Mardin hava durumu, yaz aylarında oldukça sıcaktır. Mardin, güneyden gelen çöl ikliminin etkisi ve kuzeydeki dağların soğuk hava kütlelerini engellemesiyle yazları bunaltıcı bir havaya sahip olmaktadır. Bununla beraber kış mevsimine gelindiğinde Mardin'in etrafındaki dağların da etkisiyle yüksek basınç alanı olan Mardin'de hava soğur, şiddetli rüzgarlar ile karşılaşılır. Bazı bölgelerinde Akdeniz iklimi görülen Mardin'de Nusaybin ve Savur gibi ilçeler, pamuk veya zeytin gibi Akdeniz iklimine uygun ürünleri yetiştirmek için idealdir.

Yazların ve kışların ekstrem koşullarda geçtiği düşünülünce, Mardin'e ilkbahar veya sonbaharda bir gezi düzenlemek daha iyi olacaktır. Bu şekilde Mardin'in nefes kesici tarihi ve doğal noktalarını sınırlara, zorluklara takılmadan gezebilirsiniz. Özellikle Mayıs ayında Mardin'i gezmek hem yeşillenen ve uyanan doğasından, hem de havasının güzelliğinden dolayı çok keyifli olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin Hakkında

Mardin Hakkında

Türkiye'nin tarihi en eskilere dayanan şehirlerinden olan Mardin, Paleolitik Çağ'da bile insanlığın yaşamak için seçtiği yerlerden olmuştur. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin, bugün tarihi ve kültürel mirası ile hem yurt içinden, hem de yurt dışından gelen turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

İçerisinde Midyat gibi adını dünyaya duyurmuş ilçelerin bulunduğu Mardin'in dört bir yanı tarihle dolu gibidir. Özellikle Mardin'in tarihi yapısı korunmuş taş sokak ve evleri, Mardin'in karakteristik özelliğini oluşturmakta ve bölgenin uzun geçmişinden izleri taşımaktadır. Çağlar boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmış olan Mardin, günümüzde geçmişinden gelen bütün unsurları hala kucaklamaktadır. Farklı inançların ve kültürlerin beraber, birlik içinde yaşayabildiği Mardin'de camii ve kiliseler, manastırlar görmek mümkündür. Mardin'in kültürel dokusunu daha iyi anlamak için bu manastırlardan bazılarını ziyaret edebilirsiniz.

Mardin'in bir diğer özelliği ise şehrin tamamının sit alanı olmasıdır. Dünyada Mardin gibi tamamı sit alanı olan sadece iki şehir daha vardı. Bu şehirler ise Kudüs ve Venedik'tir.

Yemekleriyle de öne çıkan Mardin, oldukça zengin bir mutfağa sahip. Özellikle et yemeklerinin baş rolü oynadığı Mardin mutfağında yine pek çok milletin etkilerini görmek mümkündür.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Mardin Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz