1. Anasayfa
  2. Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kastamonu Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kastamonu'ya uçak bileti alarak gitmek için Kastamonu Uzunyazı Havalimanı'na ucuz uçak biletinizi kolayca alabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı'na Türk Hava Yolları ve Pegasus sefer düzenlemektedir. Biletbak ile en ucuz uçuşu bulmak için arama yapabilirsiniz. THY ve Pegasus ucuz uçak bileti alarak yolcuğunuza başlayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ve Pegasus, Kastamonu'ya yalnızca İstanbul kalkışlı uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul Kastamonu arası uçakla 1 saat sürmektedir. Kastamonu'ya haftada ortalama 4 uçuş bulabilirsiniz. Diğer şehirlerden Kastamonu'ya gelmek isterseniz önce İstanbul'a aktarma yapmanız gerekmektedir.

Kastamonu'ya otobüsle veya şahsi aracınızla da gidebilirsiniz. İstanbul Kastamonu arası araçla ortalama 6 saattir. Ankara Kastamonu arası ise 3 saattir. Fakat, hava yollarını kullanmak daha hızlı ve konforlu bir seçenektir. Kastamonu'ya uçak ile gelerek gezinize enerjik bir şekilde başlayabilirsiniz.

Kastamonu Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kastamonu Ne Zaman Gidilir? | Hava Durumu | İklim
  2. Kastamonu Genel Bilgiler
  3. Kastamonu Ne Yenir?
  4. Kastamonu Nerede Yenir?
  5. Kastamonu Gezilecek Yerler
  6. Kastamonu Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kastamonu Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kastamonu Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  9. Kastamonu Otel Tavsiye

Kastamonu Havalimanları

Kastamonu'da bir adet havalimanı bulunmaktadır. Kastamonu Havalimanı ilk olarak 1959 yılında, toprak bir alan üstünde açılmıştır. Fakat havalimanına gelen yolcu sayısı oldukça azdı. Bu sebeple havalimanı 1990 yılına kadar kapatıldı. 1990 yılına gelindiğinde yeni terminali ve pistiyle tekrardan hizmete açıldı.

Havalimanı tamamlanmış olmasına rağmen, 2008 yılına kadar kullanılmadı. 2008 yılına gelindiğinde askeri amaçlarla kullanılmaya başlandı. 2011 yılında başlayan yenileme sonrası 2013 yılında Kastamonu Uzunyazı Havalimanı sivil havacılığa açıldı.

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, şehir merkezinin 10 km dışında bulunmaktadır. Kastamonu Merkez ilçesi sınırların yer almaktadır. Bu nedenle havalimanından merkeze veya otelinize hızlıca ulaşabilirsiniz. Havalimanından ulaşımınızı gerçekleştirmek için birkaç alternatifiniz bulunuyor:

Taksi kullanmak oldukça konforlu bir seçenektir. Havalimanından merkeze ortalama 13 dakikada gidebilirsiniz. Yolcuğunuz yaklaşık 45 lira tutacaktır. Otelinizin veya inmek istediğiniz noktanın konumuna göre ücret değişiklik gösterebilir.

Otobüs ile merkeze yaklaşık yarım saatte gidebilirsiniz. Kastamonu belediyesi tarafından sunulan otobüslere kişi başı 2,5 lira karşılığında binebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşmak için en ekonomik seçenek otobüstür.

Yolcu servisleri uçakların iniş saatine göre beklemektedir. Yolcu servisine 12 lira ödeyerek yaklaşık 40 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. 'Otogar' istikametine giden yolcu servisleri ile Kastamonu Otogarı'na da kolayca gidebilirsiniz. Otogar haricinde 5. Jandarma Eğitim Alayı'na ve Kışlar Parkı'na giden servisler bulunmaktadır. Tüm yolcu servisleri merkezden geçmektedir.

Araç kiralama hizmeti alarak doğrudan otelinize ulaşabilirsiniz. Kastamonu Uzunyazı Havalimanı'nda pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Bu firmalar arasında Gezgin724, Sönmez Rent A Car, Genç Dizayn Rent A Car yer almaktadır.

Kastamonu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar

Kastamonu'yu ortalama 2 - 3 günde tamamen gezebilirsiniz. Kastamonu'ya Mayıs ve Haziran gibi gitmek tarihi yerleri gezmek için ideal olabilir. Fakat denize girmek istiyorsanız Temmuz ve Ağustos aylarını önerebiliriz. Bunun yanında kış turizmine ilgi duyanlar kış aylarında buraya gelerek kayak merkezlerine gidebilirler.

Türkiye Cepte tarafından geliştirilen Kastamonu Cepte uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama ile yakınızdaki nöbetçi eczane, taksi durağı, araç kiralama firmaları vb. işletmeleri kolayca öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli Bilgiler | Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz